Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #44 üzenetére

    Várj várj várj!

    A Sony nem látta be az Atrac bukását, mert nem bukott meg!
    Nemtudom honnan vetted az infot...

    Ha egy kicsit figyelemmel kísérnéd az Atrac Atrac 3Plusz ''történelmét, akkor láthatnád, hogy töretlen!

    Nem csak a CD-Mp3, hanem a Network Walkmanok, és az MD Walkmanok is használták és használják is ezt a formátumot.

    Ezenfelül a mostanában (2006-os ) megjelent, megjelenő modellek is támogatják az Atrac tömörítést.

    Sonic Stage SW...

    De idézek a Sony honlapjáról:

    Ahogy tetszik
    Az E-sorozat hihetetlen hangminőséget kínál, különösen a Sony ATRAC tömörítési technológia használatával. Továbbá kompatibilis a legelterjedtebb tömörítési formátumokkal, mint az MP3 és a WMA*.

    Ugye az E sorozat a Sony Flash-Memóriás Walkman széria legújabb tagjait vonultatja fel, a HDD-s Walkmanokról nem is beszélve.

    Ha Sonyinál virágkorát éli ez a tömörítettségi eljárás, akkor ezt a SE miért nem veszi át?

    Na erre nem kaptam választ, csak a szokásos marketing-dumát.

    Azért béke ugye?

    mrlujoak




    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #48 üzenetére

    Helló!

    Most szögezném le, nem vitázok, hanem kérdezek, és tényeket közlök...

    Mikor bukott meg az Atrac a Sonynál? (dátum - nyilatkozat stbre gondolok)
    Ha megbukott, akkor a legújabb mp3-lejátszóknál is miért van előtérbe helyezve?
    Miért nem jó formátum az Atrac? (bár ez relatív kinek mi a jó)
    Miért kellene utálni a Sonc Stage progit az Atrac-kal együtt? Ha valaki nem szereti nem használja, de ott van a lehetőség, ha akarja - mint én - használja. A ST progi is csak egyes mp3 lejátszók zenetöltésére kell, ott viszont kell.
    Melyik volt az az ''mp3'' lejátszós modellcsalád, amelyik jóideig igazából ''csak''Atrac formátumot használt?
    Mert nekem az első CD és Mp3 lejátszásra alkalmas Walkman-omnál is mp3 és atrac formátum volt használható.
    Az a Walkman, ami atracot használ, az mp3-at is...
    Sőt, előbb volt csak mp3, majd Atrac lehetőség, ha jól emlékszem 2002 környékén.
    Akkor jelent meg az 1.x Sonic Stage progi is, amit az első olyan CD-Mp3 lejátszómhoz kaptam, ami már az mp3 mellett Atracot is képes volt játszani.
    Ilyen volt többek között a D-NE 511 is.
    A MD miért is halott dolog? Lehet hogy nem robban be a piacra, mert drága volt, de a Sony-n belül aki tehette olyat vett. Ez olyan mit egy privilégium. Nem bukott meg, csak egy kisebb ''elit'' rétegben terjedt el, de ott igazán.
    Miért is kellene esélyt adni a flash és HDD-s mp3 lejátszók ellen? A MD az MD, a többi meg nem.
    De ha a HDD-s és Flashes mp3 és Atrac lejátszóknál tartunk, ott is tombol az Atrac még mindig.

    Szóval, nagyon sokáig lehet eszmétcserélni erről, de ne arról, hogy miért, hanem hogy miért nem...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • blueMerle

    veterán

    válasz dabadab #75 üzenetére

    Na, olvasd átt még egyszer mrluojak hsz.-eit és kérlek gondolkozz el újra azon, amit írtál! SZERINTED ÍGY fogalmaz egy általános-középiskolás ''gyerek''... :Y Ember, te kicsit más világban élsz...

    mrluojak lehet markatinges vagy bármi, nem ez a lényeg. Megemlített egy olyan dolgot, ami nekem is szemet szúrt, csak azt -szokásához híven- teljesen szétmagyarázta, túlbonyolította. Ez van, ezért nem kel senkit ''legyerekezni'' mert szerintem evidens hogy nem az...Ez a ''legyerezekés'' nevetséges a fórumokon.

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #75 üzenetére

    Szió!

    A magam is marketinges vagyok nem felvágás lett volna, sőt poén, hisz a marketingesek álma - vagy rémálma vagyok...

    Sajnálom hogy ez jött le Önnek, azért örülök hogy egy értelmes beszélgetésen vagyok túl a részemről.

    További szép napot!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Elnézésedet kérem, hogy nem fárasztom sem magam sem a fórum olvasóit a szakzsargonnal!

    Egyszerűen szégyenlem magam, hogy eddig nem így írtam.
    De nyugodj meg, ezután(semfogomamarketingeshazudósdumátnyomni)

    Bocs!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák