Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Üdv Mindenkinek!

    Ha a válaszokat olvasom, nem sokkal lettem okosabb, sőt...

    A ''Fekete Gyémánt'' készülékcsaládot én is szívesen látnám a termékpalettán.

    A válaszból ítélve nem igazán jött le nekem, hogy a Sony által nagyon is favorizált Atrac, Atrac 3Plusz miért is nem jelenik meg a Walkman családnál.

    Lássuk:
    A Walkman (s egyben a médialejátszóval rendelkező) mobilok miért nem támogatják a Sony Atrac tömörítését?

    Az Atrac és az MP3 két különböző formátum. Az MP3 már nem a legtökéletesebb formátum arra, hogy mobil eszközökben használjuk, hiszen egy zeneszám, függően a hosszától és a tömörítési rátától 3-5 megabájt méretű. Mi a fontos a szolgáltatóknak? Hogy megfelelő minőségű zenét még kisebb méretben tudjanak eljuttatni a felhasználóknak. Erre sem az MP3, sem pedig az Atrac nem a legtökéletesebb megoldás, ezért van az AAC, az AAC+ és az Extended AAC+. Ezek olyan kódolási eljárások, amelyek megtartják a minőséget, a zeneszám harmada és negyede az MP3 méretének. A Sony Ericsson célja, hogy nem csak CD-ről grabbeljen a felhasználó, hanem a zenéket online, letöltve is elérje, erre pedig az előbb említett formátumok a megfelelőek. Előbb-utóbb a szolgáltatói zeneáruházakban is ebben a formátumban fognak megjelenni ezek a tartalmak, sőt a független online zeneboltokban is így lesz (pl Virgin).



    Azt szerintem minden Sony felhasználó, aki kicsit jártas a technikai háttérben tudja, hogy mi a különbség az atrac és az mp3 között.
    Tehát a kérdésre nincs válasz, hogy miért nem alkalmazza ezt a technológiát a Sony Ericsson Walkam család!
    Letölteni és grabbelni ADSL segítségével is tudok, sőt, inkább azzal, majd másodsorban a mobil eszközzel.
    Az is miért lenne kizáró ok, hogy a SE felhasználó online töltsön le zenéket.
    Ezt akkor is megteheti, ha a telefonja tudja kezelni az Atrac fájlokat.
    Szóval kár és a szívemnek fájó, hogy egy ilyen alapkérdésre nem jött válasz, ellenben megtudtam(tuk), hogy az mp3 és az Atrac nem a legtökéletesebb megoldás már a tömörítésre (ennek ellenére a cd-mp3 és mp3 lejátszóm, a W810i telómon kívül tudja és használja) és a Best az AAC...
    Azt is megtudtuk, hogy a SE célja az online letöltés megismertetése a felhasználóval, és azt is megtudtam, hogy előbb utóbb ez a formátum lesz a zeneáruházak alapkiterjesztése...
    És akkor hol a válasz arra, hogy miért nincs az mp3 mellett az Atrac is ott, természetesen az AAC-t nem kihagyva.

    Kár.

    Az én zeném kampány pedig folytatódjon csak. Én is az én zenémet hordom magamnál.
    SE W810i.

    Ami pedig a fagy-nemfagy jó-nemjó tetszik-nemtetszik vitát illeti, mindekinek egyéni véleménye van, sőt, mindenki mobilja egyéni történettel rendelkezik.
    Nem mindegy, hogy mennyire vagy türelmetlen a telefonoddal, hisz annak SW-e is túlcsordulhat, és máris fagy.
    Azt soha nem szabad kijelenteni, hogy sz*r egy márka, mert az épp nálad lévő rendetlenkedik!
    Nézzük csak a joy-okat.
    Nagyon sok SE küzködött az érzékeny joy miatt, de attól még nem lett leírva a márka.
    A Nokia és a többi gyártó is produkál ilyen hibákat.
    Nézzük csak a Nokia Xpress előlapjait. Azoknál a modelleknél - és sajnos nem csak azoknál - a kijelző irdatlan sebességel koszolódott... Ez is hiba, hisz a 6230, 6230i sikermodellek elég rendesen porosodnak.

    Szal, ne egy vagy két modell alapján ítélkezzünk, hisz akkor annak nem lesz vége, mert míg egyik gyártóra ezt mondod, én a másikra megint mást.
    Fogadjuk el, amióta megjelent a sorozatgyártás nagy szériában, ott a selejtszázalék is megnövekszik!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák