Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Üdv Mindenkinek!

    Ha a válaszokat olvasom, nem sokkal lettem okosabb, sőt...

    A ''Fekete Gyémánt'' készülékcsaládot én is szívesen látnám a termékpalettán.

    A válaszból ítélve nem igazán jött le nekem, hogy a Sony által nagyon is favorizált Atrac, Atrac 3Plusz miért is nem jelenik meg a Walkman családnál.

    Lássuk:
    A Walkman (s egyben a médialejátszóval rendelkező) mobilok miért nem támogatják a Sony Atrac tömörítését?

    Az Atrac és az MP3 két különböző formátum. Az MP3 már nem a legtökéletesebb formátum arra, hogy mobil eszközökben használjuk, hiszen egy zeneszám, függően a hosszától és a tömörítési rátától 3-5 megabájt méretű. Mi a fontos a szolgáltatóknak? Hogy megfelelő minőségű zenét még kisebb méretben tudjanak eljuttatni a felhasználóknak. Erre sem az MP3, sem pedig az Atrac nem a legtökéletesebb megoldás, ezért van az AAC, az AAC+ és az Extended AAC+. Ezek olyan kódolási eljárások, amelyek megtartják a minőséget, a zeneszám harmada és negyede az MP3 méretének. A Sony Ericsson célja, hogy nem csak CD-ről grabbeljen a felhasználó, hanem a zenéket online, letöltve is elérje, erre pedig az előbb említett formátumok a megfelelőek. Előbb-utóbb a szolgáltatói zeneáruházakban is ebben a formátumban fognak megjelenni ezek a tartalmak, sőt a független online zeneboltokban is így lesz (pl Virgin).



    Azt szerintem minden Sony felhasználó, aki kicsit jártas a technikai háttérben tudja, hogy mi a különbség az atrac és az mp3 között.
    Tehát a kérdésre nincs válasz, hogy miért nem alkalmazza ezt a technológiát a Sony Ericsson Walkam család!
    Letölteni és grabbelni ADSL segítségével is tudok, sőt, inkább azzal, majd másodsorban a mobil eszközzel.
    Az is miért lenne kizáró ok, hogy a SE felhasználó online töltsön le zenéket.
    Ezt akkor is megteheti, ha a telefonja tudja kezelni az Atrac fájlokat.
    Szóval kár és a szívemnek fájó, hogy egy ilyen alapkérdésre nem jött válasz, ellenben megtudtam(tuk), hogy az mp3 és az Atrac nem a legtökéletesebb megoldás már a tömörítésre (ennek ellenére a cd-mp3 és mp3 lejátszóm, a W810i telómon kívül tudja és használja) és a Best az AAC...
    Azt is megtudtuk, hogy a SE célja az online letöltés megismertetése a felhasználóval, és azt is megtudtam, hogy előbb utóbb ez a formátum lesz a zeneáruházak alapkiterjesztése...
    És akkor hol a válasz arra, hogy miért nincs az mp3 mellett az Atrac is ott, természetesen az AAC-t nem kihagyva.

    Kár.

    Az én zeném kampány pedig folytatódjon csak. Én is az én zenémet hordom magamnál.
    SE W810i.

    Ami pedig a fagy-nemfagy jó-nemjó tetszik-nemtetszik vitát illeti, mindekinek egyéni véleménye van, sőt, mindenki mobilja egyéni történettel rendelkezik.
    Nem mindegy, hogy mennyire vagy türelmetlen a telefonoddal, hisz annak SW-e is túlcsordulhat, és máris fagy.
    Azt soha nem szabad kijelenteni, hogy sz*r egy márka, mert az épp nálad lévő rendetlenkedik!
    Nézzük csak a joy-okat.
    Nagyon sok SE küzködött az érzékeny joy miatt, de attól még nem lett leírva a márka.
    A Nokia és a többi gyártó is produkál ilyen hibákat.
    Nézzük csak a Nokia Xpress előlapjait. Azoknál a modelleknél - és sajnos nem csak azoknál - a kijelző irdatlan sebességel koszolódott... Ez is hiba, hisz a 6230, 6230i sikermodellek elég rendesen porosodnak.

    Szal, ne egy vagy két modell alapján ítélkezzünk, hisz akkor annak nem lesz vége, mert míg egyik gyártóra ezt mondod, én a másikra megint mást.
    Fogadjuk el, amióta megjelent a sorozatgyártás nagy szériában, ott a selejtszázalék is megnövekszik!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Hombár Jenő #39 üzenetére

    Üdv!

    Mutatok én is rossz példákat, sőt a saját mobiljaimról!

    Sony J6 (első mobilom): A megvétel után néha kikapcsolt magától. SW frissítés után kiderült, hogy akkuhibája van szegénynek.

    Ericsson T28s-nála a lassú szofin kívül semmi abnormálisat nem tapasztaltam.

    SE T300i: Kicsit lassú SW, illetve gyenge oldalsó gomb

    SE T610: másfél hónap után SW frissítés, azóta ok

    SE F500i: Joy csere másfél hónap után, vele együtt bill fólia csere, SW töltés két esetben.

    SE W810i: SW töltés illetve az optika tükrözödésmentesítő bevonata kopott le. 2006.05.05-én vettem.

    Ezek csak az eddig saját tulajdonomban lévő SE-ok voltak, a maguk tipikus hibáival.
    Ezenfelül sok más SE és nem SE telefon fordult meg a kezemben, hiszen tesztelőként, értékesítőként előfordul...
    Mégis az én favoritom (nem T-Com Favorit, bár nekem az is van...) a SE éspedig a tökjó SONY és a kircsi Ericsson összeházasodása, az ár-érték, mint innováció, multimédia, alkalmazások terén.

    A Nokia is rengeteg, az egyes típusaira kiterjedő hibáival van fűszerezve, a Samsungok és a gyenge Motokról meg nem is beszélve.

    Olyan nincs, hogy egy telefonnak ne legyen hibája, hisz lehet olyan funkciót találok, vagy éppen nem találok, ami modjuk nekem nem tetszik, vagy fordítva.

    Mindegyik mobilgyártó fejlődik, és a beérkező hibajelentések alapján odafigyel a bakikra, amiket elkövetett, és tanulva belőlük remélhetőleg változtat.
    SE joy: Némelyik modellen már Joy-pad van (W810i) és ami most is Joy-jal jön ki (K790i/800i) már más technológiával készül, ami előreláthatóan nem lesz olyannyira kényes, mint elődei.

    A kritikát nemcsak megfogalmazni, de fogadni is kell, látod én a saját, kedvenc mobiljaimról mondtam néhány rosszat. De mivel tudom hogy ez normális, így nem a márkát, hanem az adott szituációt írom le.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #40 üzenetére

    Bocs hogy vitázni akarok, de tulajdonképp mi elégített ki a válasz kapcsán?
    Mert nem volt válasz.
    Az viszont napfényre került, hogy milyen is az mp3 és a többi tömörítés, mi is a célja a SE mérnökeinek az online letöltéssel.
    De. Most és előrethatólag még egy-két évig nem az AAC formátum, hanem az mp3 fog dominálni akár a PC, akár a hordozható zenelejátszók körében.
    Ez csak álom, hogy egy kettőre más lesz a ''divat''

    Nekem a 2004-es SE modellem is tudja az AAC-t kezelni és nem is volt mégcsak kényszerérzetem se, hogy használjam...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #44 üzenetére

    Várj várj várj!

    A Sony nem látta be az Atrac bukását, mert nem bukott meg!
    Nemtudom honnan vetted az infot...

    Ha egy kicsit figyelemmel kísérnéd az Atrac Atrac 3Plusz ''történelmét, akkor láthatnád, hogy töretlen!

    Nem csak a CD-Mp3, hanem a Network Walkmanok, és az MD Walkmanok is használták és használják is ezt a formátumot.

    Ezenfelül a mostanában (2006-os ) megjelent, megjelenő modellek is támogatják az Atrac tömörítést.

    Sonic Stage SW...

    De idézek a Sony honlapjáról:

    Ahogy tetszik
    Az E-sorozat hihetetlen hangminőséget kínál, különösen a Sony ATRAC tömörítési technológia használatával. Továbbá kompatibilis a legelterjedtebb tömörítési formátumokkal, mint az MP3 és a WMA*.

    Ugye az E sorozat a Sony Flash-Memóriás Walkman széria legújabb tagjait vonultatja fel, a HDD-s Walkmanokról nem is beszélve.

    Ha Sonyinál virágkorát éli ez a tömörítettségi eljárás, akkor ezt a SE miért nem veszi át?

    Na erre nem kaptam választ, csak a szokásos marketing-dumát.

    Azért béke ugye?

    mrlujoak




    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #47 üzenetére

    A letöltési ok sem igazán meggyőző érv, hiszen most is Walkman mobilom van - mint már írtam, W810i - és most sem töltök, pedig megtehetném.
    A beszélgetésünk nem arról szól, hogy melyik miért jobb, bár már erre terelődik az eszmecsere, hanem arról, hogy miért nem lehet a Sony testvérekhez hasonlóan ismertetni az Atracc technológiával.

    A letöltési lehetőség meg lehet, hogy nem jön képbe a klasszikus Walkman lejátszóknál, hisz azok mp3 formátumban töltődnek le. De akkor miért is erőlteik - még - az AAC formátumot?

    Mondja ki kerek perec, hogy nem érdekük az Atrac technológiát alkalmazni a Walkman mobiloknál, hisz a drágább adatforgalomból eredő letöltést kívánják előtérbe helyezni, hogy mindez plusz pénzt hozzon...

    De akkor ne azzal kerülje ki a válaszadást, hogy miért jó, nem jó az mp3, az Atrac(...) és miért jobb az AAC.

    Ennyit jeleztem, ez nem tetszett.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #48 üzenetére

    Helló!

    Most szögezném le, nem vitázok, hanem kérdezek, és tényeket közlök...

    Mikor bukott meg az Atrac a Sonynál? (dátum - nyilatkozat stbre gondolok)
    Ha megbukott, akkor a legújabb mp3-lejátszóknál is miért van előtérbe helyezve?
    Miért nem jó formátum az Atrac? (bár ez relatív kinek mi a jó)
    Miért kellene utálni a Sonc Stage progit az Atrac-kal együtt? Ha valaki nem szereti nem használja, de ott van a lehetőség, ha akarja - mint én - használja. A ST progi is csak egyes mp3 lejátszók zenetöltésére kell, ott viszont kell.
    Melyik volt az az ''mp3'' lejátszós modellcsalád, amelyik jóideig igazából ''csak''Atrac formátumot használt?
    Mert nekem az első CD és Mp3 lejátszásra alkalmas Walkman-omnál is mp3 és atrac formátum volt használható.
    Az a Walkman, ami atracot használ, az mp3-at is...
    Sőt, előbb volt csak mp3, majd Atrac lehetőség, ha jól emlékszem 2002 környékén.
    Akkor jelent meg az 1.x Sonic Stage progi is, amit az első olyan CD-Mp3 lejátszómhoz kaptam, ami már az mp3 mellett Atracot is képes volt játszani.
    Ilyen volt többek között a D-NE 511 is.
    A MD miért is halott dolog? Lehet hogy nem robban be a piacra, mert drága volt, de a Sony-n belül aki tehette olyat vett. Ez olyan mit egy privilégium. Nem bukott meg, csak egy kisebb ''elit'' rétegben terjedt el, de ott igazán.
    Miért is kellene esélyt adni a flash és HDD-s mp3 lejátszók ellen? A MD az MD, a többi meg nem.
    De ha a HDD-s és Flashes mp3 és Atrac lejátszóknál tartunk, ott is tombol az Atrac még mindig.

    Szóval, nagyon sokáig lehet eszmétcserélni erről, de ne arról, hogy miért, hanem hogy miért nem...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz (An)Dante #51 üzenetére

    Üdv!

    ''Én meglehetősen érzékeny vagyok a hangminőségre, és nem sok más olyan formátum van aminél egy 48 - 64 kbit-re tömörített állomány hallgatás esetén ne téptem volna ki visítva a fülest..''

    Én nagyon meglepődtem, hogy a Sony Atrac/3Plusz ilyen tömörítettségi ráta mellett milyen szép hangot produkál...
    Nem téptem és tépem ki a fülemből a füldugót, pedig most is hallgatom hiszen a Walkman mobilom mellett, hiszen van olyan Atrac egyszer írt cd-m ami rengeteg számot tartalmaz Sony tömörítettségben.

    Mivel a W810i-m ezeket nem kezeli, így olyankor kénytelen vagyok elővenni a CD-Mp3 lejátszóm...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #54 üzenetére

    Az általad írt lejátszó - NW-E507 - egy tényleg komoly, 1 GB-os memóval ellátott Network Walkman FM rádióval. Azt viszont nem értem, hogy mire jöttél rá, és mivel nem akarsz vacakolni?
    Az Atrac formátumot nem kell használni, használhatod mellette az mp3-at is, hisz az a fő vonal.
    Az Atrac formátumot vehetjük a Sony prémium-szolgáltatásának is, ha úgy szebb.
    A vita mindig jó, hisz újabb adatok birtokába juthatsz.
    Mivel a cikkhez kapcsolódik a ''vita'', akkor pedig itt a helye.
    Szerintem ez így van jól.
    :D
    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #52 üzenetére

    Szió!

    Ha Atracról van szó, nemhinném, hogy Off-ba megyünk...

    ''Egyébként ki tudja milyen okok húzódnak meg a háttérben. Pl ha arra gondolok, hogy a sony anno csak azért csinálta ezt a tömörítési formát, hogy a kevésbé hozzáértők mondjuk majd a netről szedjék le pénzért a zenéket mert nem értenek hozzá. Az mp3 a legelterjedtebb és ez van. JÓ van ogg meg acc ,meg atrac de akkor is. Minden esetre pl én azért nem akartam sony mp3 lejátszót venni, mert nem akaratam korlátok közé kerülni az atraccal. Ellenben ugyebár az iaudio termékeit választottam ''

    Pont ezért háborogtam, mint a tenger, hogy feltette valaki a kérdést, miért nincs SE Walkmannál Atrac, és erre minden más válasz kaptunk... Az hogy mi is az ok, nem tudtuk, és nem tudhattuk meg.

    De, milyen korlátok közé kerülsz az Atrac-kal?
    Ha arra gondolsz, hogy csak Atrac lejátszóval lehet lejátszani, az miért baj.
    Ezért még nem kellett volna iaudio termékre fanyalodnod :D
    Az Atrac lejátszásra képes Walkman mp3 lejátszásra alkalmas...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #59 üzenetére

    ''Egy laikus ha látja, hogy a telefon nem mp3-at jétszik lehet nem azt választja, hanem inkább egy másikat. Annyi vesződséget meg nem ér meg, hogy még külön marketingel népszerűsítse, ez mind pénzkidobás lenne. Akkor meg miről beszélünk? A gyártónak az elsődleges szempont a haszon, hiszen anélkül nem tud lépni a jövőben''

    De erről szó sem volt, sem itt sem máshol.

    Az utolsó két mondatodban van a lényeg!

    Ezt próbálom mindenkivel megértetni!
    Nem az mp3 helyére, vagy magasabb prioritással kell hogy kerüljön az Atrac!
    Nem.
    A Walkman mobilok - csakúgy mint a mostani mp3 lejátszók (akár Sony-k) - elsődlegesen mp3 formátumot játsszanak le és mellette, kiegészítő lehetőségként kínálják az Atracot is.

    De ezt már az elején így jeleztem...

    A Sony-nak legjobb tudomásom szerint nincs is olyan hordozható zenelejátszója, amely csak Atrac-ban képes hangot adni.
    Mp3 lejátszói vannak, amelyek úgymond prémium-szolgáltatásként támogatják az Atracot is.

    Ez kellene a SE Walkman mobiloknál!

    mrlujoak


    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kaller1 #61 üzenetére

    Na végre egy pontos tény!

    SE HBM-30

    ''Zene lejátszása

    A HBM-30 ATRAC3 és MP3 formátumú zenei fájlokat tud lejátszani.

    A Memory Stick Duo behelyezése, és kivétele

    1. Helyezze a résbe a memóriakártyát. Ha az a helyén van, Read ATRAC3 vagy Read MP3 felirat jelenik meg a kijelzőn, az éppen használt formátumtól függően.
    (...)''

    Kb pár perccel előztél meg, csak nekem a típus nem jutott eszembe, így én szörcsingeltem ezerrel, hogy megtaláljam...

    Bár mondjuk azt nem értem, hogy ez a kütyü már 2003 óta létezik, amikor még hivatalosan nem is volt SE Walkman mobil, akkor hogy felejtette ki ezt a tényt úgymond közölni az interjúban.
    Mindennek a júzer nézzen utána?
    Akkor meg minek az interjú...:D

    Kösz a segítséget!

    mrlujoak


    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #64 üzenetére

    Bog!

    Ismersz, nem az a baj hogy kinek mi lenne jó, hanem hogy miért nincs?

    A miért itt a fontos.

    És nem is pontosan a miért, hanem az, hogy amikor egy interjú során valaki felteszi ezt a kérdést, akkor minden másról hablatyol Wágner úr.

    Kérdés:

    ''A Walkman (s egyben a médialejátszóval rendelkező) mobilok miért nem támogatják a Sony Atrac tömörítését?''

    Erre a válaszok:

    ''Az Atrac és az MP3 két különböző formátum.'' - ki kérdezte? Aki a kérdést feltette tudja, akinek a válasz a fontos az is tudja

    ''Az MP3 már nem a legtökéletesebb formátum arra, hogy mobil eszközökben használjuk, hiszen egy zeneszám, függően a hosszától és a tömörítési rátától 3-5 megabájt méretű. '' - Ezt sem kérdezte senki! De ezzel a mondattal a SE éppen taroló Walkman szériáját minősítette le, hisz a W széria mp3 lejátszó, azt a nem legtökéletesebb mp3 formátumot használja és fogja is használni (W850i, W950i...)

    ''Mi a fontos a szolgáltatóknak?'' - engem nem a szolgáltató fontossági köre érdekel. Azt használok amit akarok és éppen szeretnék.

    ''Hogy megfelelő minőségű zenét még kisebb méretben tudjanak eljuttatni a felhasználóknak. Erre sem az MP3, sem pedig az Atrac nem a legtökéletesebb megoldás, ezért van az AAC, az AAC+ és az Extended AAC+. Ezek olyan kódolási eljárások, amelyek megtartják a minőséget, a zeneszám harmada és negyede az MP3 méretének.''
    - Tudjuk mi az AAC és családja ezt sem kérdeztük. Az mp3 nem a legtökéletesebb megoldás az eljuttatáshoz? Akkor miért ez éli a virágkorát?! Sőt lásd Voda Live! nemrég vezette be az mp3 letöltést. Igaz DRM védelemmel...

    ''A Sony Ericsson célja, hogy nem csak CD-ről grabbeljen a felhasználó, hanem a zenéket online, letöltve is elérje, erre pedig az előbb említett formátumok a megfelelőek.''
    - Hiába az AAC erre a legtökéletesebb, ha nekem már vannak Atracban kódolt számaim, és nem is kívánok méregdrága letöltéseket eszközölni, habár megtehetném. Meg kérem, hagy én döntsem el, milyen formátumot szeretnék használni. Ha le is tölteném akár AAC-ben a számot, miért ne konvertálhatom másba?

    ''Előbb-utóbb a szolgáltatói zeneáruházakban is ebben a formátumban fognak megjelenni ezek a tartalmak, sőt a független online zeneboltokban is így lesz (pl Virgin).''

    -Inkább utóbb, mint előbb. A mai letöltési rendszer mp3-ra épül. Akkor miről beszélünk?

    És akkor ebben hol van a válasz a kérdésre? Az nem válasz, hogy azért nincs mert az AAC jobb, és majd, valamikor AAC-ben lehet letölteni a zeneszámokat!
    Én most is letöltöm, vagy megveszem az eredeti audiót és írom át mp3-ba és Atracba, attól függően, melyik mp3 lejátszómat kívánom hallgatni.

    Ezen akadtam ki, mikor Wágner Úr válaszát olvastam.
    Az, hogy kinek miért szimpi, vagy nem az Atrac, az egyéni vélemény.

    Ha a Sony Walkman termékei nyújtják ezt a lehetőséget, akkor a SE Walkman termékei miért nem? Vagyis nyújtja, amit az interjúalany - szégyenszemre - elfelejtett, hogy van olyan SE termék, igaz kiegészítő, ami bizony képes az Atrac lejátszásra. Egy különálló BT headset, amibe a MS Duo, PRO Duo kártyát is bele lehet tenni, akár Atrac számokkal telezsúfolva. HBM-30! Már 2003-ban megjelent.
    Akár hárítani is tudta volna ezzel a kiegészítővel a kérdést, ha elég talpraesett lett volna...
    Ha Atrac-ot akakr, vegyen HBM-30 BT headsetet, ami azt is le tudja játszani!
    [link]


    És még mindig nyitott a kérdés: MIÉRT nem támogatják még mindig a SE készülékek - Főleg a Walkman széria tagjai - az Atrac tömörítést?

    De idézlek:

    '' Javaslom, hogy tegyetek pontot a dolog végére. Nincs a Walkman mobilokban Atrac.''
    - jó marketinges révén - mert az vagyok - miért nincs? (..)

    ''Ez a felhasználók kábé 1%-anak tűnik fel, de attól még ők is megveszik a telefont (lásd: mrlujoak). Akkor mi a frásznak fejlesztené bele a gyártó?'' - a Sony miért teszi bele? Az pedig egyéni vélemény, hogy ki használná ki...

    Én speciel az AAC-t nem használom a Walkman mobilomban.

    mrlujoak


    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Atlantis #65 üzenetére

    Lehet, hogy a marketingesek (rém)álma vagyok, de magam is marketinges vagyok.

    Ezért nem tud olyan hamar Wágner Úr lerázni a marketing-dumával. Írjuk körül, kalandozzunk el... Ezt mintha hivatalból én írtam volna neki. De pont ezért nem a köretre vagyok kíváncsi, hanem a husira.

    Köret nekem - és szerintem sokaknak - nem kell.

    Ja a T-Com,T-Online,T-Kábel csoportnak dolgozom marketingesként...

    És akkor is szapulni fogom a SE-t, annak ellenére, hogy a kedvenc márkám. Vannak hibái, amit be kell ismerni, én is hibázok - néha :D - és azt elismerem.

    Amugy így tovább SE! Egyre jobbak a telefonok, hibát is egyre nehezebb találni. :DD

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #68 üzenetére

    Na!!!

    Ne durvuljunk! :((
    ''Nem hiszem, hogy ezt olyan baromi nehéz belátni.'' :(( :((

    De látod? Nem vagy Wágner, mégis választ, értékelhető választ adtál:

    ''Az SE csak azokat a dolgokat veszi át a Sony-tól, aminek látja értelmét. Ennek nem látta.''

    Mellesleg a Walkman-hoz már az Atrac is hozzátartozik, csakúgy mint a MegaBass!
    Már nincs olyan Walkman a Sony új kínálatában, ami ne támogatná ezt a formátumot.
    Ha a Sony látja ennek értelmét, és használja, akkor a SE miért nem?

    Na erre kellett volna egy igazi, szaftos választ adnia Wágner úrnak!

    Szóval Bog nem értem miért olyan baromi nehéz megérteni egy álláspontot. - na jó, ez vicc volt, én nem durvulok, de kérlek te se! Nem adtam rá okot, és elvárom, hogy ha én egy hangnemben írok, akkor úgy is válaszoljanak...
    Nincs harag, csak tényleg figyeljünk oda. Értelmes, 2006-ban élő Homo Sapiensek vagyunk! :)

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #71 üzenetére

    Te Sapiens Sapiens! :C

    Most miért vagy ilyen?

    Miért akarod mindenáron bezáratni ezt a topicot... :DD

    Ami viszont az általad felsorolt formátumokat illeti, nemigazán elterjedt.
    Az Atrac a Sony Corporation terméke, védjegy, csakúgy mint a Walkman, a MegaBass, MS, Groove(...)
    Aki kicsit is ismeri a Sony termékeit, az tudja és ha akarja használja is az Atracot.
    Ez lényegi különbség a többi forgalomban lévő formátumokkal szemben.

    Ha én 2006-ban egy Walkmant veszek, legyen az Sony, vagy SE, az Walkman legyen mind megjelenésben, jegyekben, színekben, hangzásban és technológiában.
    Értem én, hogy a sima - nem walkman - SE-okban nem tennék bele, de ha egyszer kijött a Walkman széria, akkor teljesértékű Walkman...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #75 üzenetére

    Szió!

    A magam is marketinges vagyok nem felvágás lett volna, sőt poén, hisz a marketingesek álma - vagy rémálma vagyok...

    Sajnálom hogy ez jött le Önnek, azért örülök hogy egy értelmes beszélgetésen vagyok túl a részemről.

    További szép napot!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueMerle #76 üzenetére

    Üdv!
    Nem azon kell csámcsogi, hogy én marketinges vagyok, vagy mi, hanem a fórumtémákon.

    A szétmagyarázat nem éppen jó kifejezés a kielemzésre. Nem alany-állítmány szinten gondlkodom, hanem a mit mire és hogyan technológiára. Szendvics, kérdében kérdés elv(...)

    Azért mert valaki egy témáról a részletekbe is belemegy nem szétmagyaráz, hanem érvel.
    Most gomdold el, ha két mondatban így oldottam volna meg:

    ''De sz*r, ez a p*r*szt azt se tuggya mit beszé', nem is monta miért nem kő atrak a vókmenbe...''

    Na jó ez egy kicsit erős volt, de kb ezen a szinten érzem magam, ha valaki(k) - nem rád céloztam - túlmagyarázásnak, kukacoskodásnak, fontoskodásnak titulálja hozzászólásaim.
    Elvárom, ha felteszek egy kérdést, arra értékelhető választ kapjak.
    Tisztában vagyok, hogy marketing-duma kell, csak nem itt.

    Amennyiben valakinek nem tetszik, vagy bonyolultnak véli egyes írásaim, az kérem, forduljon a Privát oldalon hozzám, kérdezzen és megpróbálok neki minden igényét kielégítően válaszolni.

    Mindenkinek további szép napot!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Elnézésedet kérem, hogy nem fárasztom sem magam sem a fórum olvasóit a szakzsargonnal!

    Egyszerűen szégyenlem magam, hogy eddig nem így írtam.
    De nyugodj meg, ezután(semfogomamarketingeshazudósdumátnyomni)

    Bocs!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #58 üzenetére

    Üdv!

    Bocs Mindenkinek, és Neked, hogy csak most válaszolok erre a hsz-ra d nem voltam gépnél...

    ''Egyébként én úgy tudom, hogy nem képes mp3-ra csak atracra az NW-e507''

    [link]


    mrlujoak


    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueMerle #87 üzenetére

    Kérlek, akkor nézd meg, az összes technika adatot, az összes mp3 lejátszónál!


    A Sony sajátossága, hogy így írja őket:

    [link]

    vagy:

    [link]

    vagy:

    [link]

    vagy:

    [link]

    vagy, itt egy nem flash és HDD-s mp3 lejátszó család. Itt pl, Codec funkcióként jeleníti meg az mp3 és Atrac lehetőséget:

    [link]

    Mindegyik mp3(!) lejátszó családból, kiemeltem egyet-egyet.
    ezeknél mnd van mp3 lejátszás, hisz a Sonynak NINCS olyan terméke, ami csak Atracot tudna lejátszani.
    Az mp3 lejátszás az elsődleges, és az Atrac a másodlagos mód.

    Nekem D-NE 700 és NW-E405- sWalkmanom van. NEM kell konveálni mp3-at!
    Az az elsődleges!

    ''Te egyáltalán nem vagy tisztában a dolgokkal:''(... bla bla bla)
    és

    ''Ez pedig magáért beszél....
    Nézd átt picit jobban a dolgokat, mielött butaságokat beszélsz!''

    Most írjam ugyanezt?!

    Nem.

    De azért a bizalmam nem dől meg benned...

    mrlujoak

    Ja, még valami:

    Te írtad:

    ''Adatkonvertálás MP3 / WMA / WAV-ról ATRAC3 vagy ATRAC3plus formátumra
    tehát ez arról szól hogy NEM játszik le mp3-at csak tud arról atracba konvertálni''

    Ez azt jelenti, hogy mp3 és WMA, netán WAV formátumról lehet Atracba konvetálni a Sonic Stage program segíségével

    mrlujoak








    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Atomgeszi #90 üzenetére

    Pont ez a lényeg, hogy mindegyik Sony mp3 lejátszó lejátsza az mp3 formátumot.
    A Sony-nak NINCS csak Atrac-ot játszó lejátszója, mert amelyik Tudja az Atrac tömörítést, az tudja az mp3-at is kezelni!
    Az mp3 az elsődleges fájlformátum az mp3 lejátszóknál, az Atrac pedig Sony Walkman fejlesztés, és egy plusz lehetőség...

    Ezt már ezelőtt is leírtam, lényegében ugyanazt írtad, amit én próbálok megértetni emberekkel kevés sikerrel.

    Kösz az infot, de ezt speciel nem nekem kellett volna írnod. Én tudom...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Cathfaern #91 üzenetére

    Nem igazán egyértelmű a SE vezetőségének döntésláncolata.
    A joy-ok kapcsán, már évekkel ezelőtt nagyobb tervezési beruházásokat kellett volna lépni, de valószínű, hogy a javítási kalkulációk, kevesebb profitkiesést eredményeztek volna, mint az újratervezéssel kombinált javítás.

    De ebben az esetben (Atrac) nem értem, miért nem lehet egy nyomorult technológiát átvenni a Sony Walkman-tól.
    Ennek a lényegi része érdekelt volna. De látom rajtam kívül nem sok embernek a fantáziáját mozgatta meg igazán.
    Mindenki belenyugodott a maszlagba, hogy online letöltés meg a többi blabla...

    Azért, mert valaki a marketing oldalt erősíti, az nem jelenti azt, hogy tudnom kellene a döntések okait.
    Én az eladási, segítségnyújtási struktúrát dolgozom ki, közöm nincs a mit miérthez, inkább a mit, kinek, hogyanhoz!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #94 üzenetére

    Szia!

    Épp betegszabin vagyok, hangszálgyulladással itthon, immáron két hete, de láthatod, többnyire be-benézek az oldalra, amit akár a melóhelyemről is megtehetnék.

    ''Egyébként a sony walkmanok alapvetően aatrac lejátszók ''

    Kérlek nézz utána, hogy mit is takar pontosan a Walkman szó!
    Nem azt hogy mit jelent, hanem hogy miért született meg!

    .
    .
    .
    .
    .
    Remélem ennyi idő elég volt... :D

    Szóval, magunkkal vinni a zenét, ez volt a cél a nyolcvanas években.ezért alkották meg szakemberek a sétálómagnót, amit Walkman logoval le is védettek.

    Az első Walkmanok kazetta (MC) segítségével juttaták a zenét hozzánk mozgás közben.

    Aztán megjelentek az auidió cd-k, és a cd Walkmanok ezeket használták, audió formátumban. Atracnak se híre se hanva, pedig jóideje van már Sony Walkman!

    Aztán megjelenik, teret hódít a tömörített zene, az mp3.
    Ekkor a Sony is - a MD mellett, ami audió és mp3 lejátszására is alkamas - belép az mp3 lejátszók körébe, létrehozza a cd és mp3 lejátszóit, melyek lényegében audió cd-t lejátszó Walkmanok, amik felismerték és használni tudták az mp3-mal teleírt cd-t is.

    Nemsokkal ezután a flash memóriás mp3 lejátszók is megjelennek, de velük párhuzamosan a Sony kifejleszti a saját tömörítési technológiáját az Atrac formátumot.

    Ezt aztán elérhetővé teszi az mp3 mellett, de nem annak helyén!

    Ma már a Sony termékpalettáján szereplő mp3 lejátszók lehetnek:
    cd-mp3 lejátszók, akár Atrac móddal is
    MD lejátszók, mp3 és akár Atrac mód
    Flash és HDD-s mp3 lejátszók akár Atrac-kal
    illetve asztali és hordozható CD/MP3/DVD lejátszók mp3 és akár Atrac móddal



    Ami pedig a Sony oldalán fenn lévő fájlformátumokat illeti:

    Nem kuszák azok, ha belegondolsz, hogy egy legális számot milyen formátumban kapsz meg boltban, drága pénzért?
    .
    .
    .
    .
    Hát persze hogy audióban! Ezek után, ha magaddal akarod vinni kedvenc albumod kocogni, akkor leülsz szépen a popsidra és kiválasztod a pc-den a neked legjobban tetsző fájlformátumot, konvertálsz...
    Na így talán érthetőbb a Sony megfogalmazási rendszere nem? :)


    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #97 üzenetére

    Szió!

    Köszönöm a jobbulást kívánást :D

    ''Én a jelenlegi kínálatra gondolván jelentettem ki , hogy főleg atrac szabványt támogatják hiszen a sajátjuk és ezt szeretnék erősíteni.''

    Ne felejtsd el, hogy a Sony-nak van még mostani megjelenésű mp3 lejátszói, amik nem támogatják az Atracot, annak ellenére hogy mp3 lejátszásra képesek.
    Ne csak flash és HDD-s technológiában gondolkozzunk...

    Ilyen pl a D-NE 004/005 és a D-NF 007 is.

    Ebből is látszik, hogy a Sony igen is alkalmazza - vagyis szereti alkalmazni az Atrac-ot és ezért is furcsa, hogy a SE Walkman mobilokban nincsen benne - ezt a tömörítést az mp3 mellett, de nem az mp3 helyett.
    Azért belátod ugye, hogy a Sonynak nincs csak Atracot lejátszó masinája?

    A weboldalt említve én sem a zeneboltra gondoltam.
    A Sony Hungária oldalát (www.sony.hu) azért említettem, mert a mostani és régebbi Walkman modellek műszaki alapadatait ott találhatod meg, igaz kissé furcsa szakzsargonnal fűszerezve, amit sokan félreértenek, és ebből ugye, félreértések adódnak, mint ami fentebb is volt az Atrac és az mp3 kapcsán. Ezt tisztáztam veletek, hogy nem az oldal rossz, hanem az info, ami a birtokotokban volt.

    Annak örültem, hogy felesleges kioktatásnak tartottad a Walkman történelmét, mert akkor elolvastad, okultál belőle és véleményt alkottál róla. Ez volt a cél!
    Remélem a későbbiekben hasznát is veheted majd a tartalmának, legalább alapként...

    Szóval üdv:

    mrlujoak



    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák