- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- One mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Apple iPhone 15 - a bevált módszer
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Három Pixel 9 jött Magyarországra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gabboo
tag
válasz
Komplikato #42 üzenetére
Ahan, értem. Köszönöm a választ.
-
kazso
tag
válasz
Komplikato #33 üzenetére
Nekem ilyen MSI K9A2 lapom van, Fujitsu 147GB 15K SAS (MBA-3147RC) winyóval. Ez használom rendszer winyónak (WinXP és WinXP x64) és simán lehet róla bootolni. A rendszer sebességét össze sem lehet hasonlítani az előző Raid0 rendszeremmel (4x80GB SATA2)
-
Komplikato
veterán
Egy SCSI rendszernek, legyen az SCSI, USCSI, FC, SAS nem feltétlenül a "sebesség" ami miatt sokkal jobb lehet az ATA/SATA megoldásnál. (Nyilván a magas fordulatszám, és/vagy sok sok raidbe kötött cuccnál az is ott van a pakliban.)
Hanem az, hogy nem fogja minden egyes lemezműveletnél telibe terhelni a procit. Sokkal gördülékenyebb lesz így a rendszer. Ha meg még gyorsabb is, az meg a hab a tortán. -
Gabboo
tag
Így most már teljes a kép, elmélettel és gyakorlati példával.
Viszont hogy "on" is legyek:
Arra van valami teszt kéznél (még nem kerestem rá), hogy ezek a SAS és FC meghajtók mennyivel gyorsabbak egy Raptornál vagy egy sima SATA2-nél a gyakorlatban? Tehát mondjuk mennyi pluszt jelentene, ha egy mezei felhasználó otthon bepakolna egy ilyet némi videókódolás, játék, miegymás alá? -
P.H.
senior tag
Az elmélettől elvonatkoztatva érthetőbb lehet a dolog
Nagyjából arról van szó, hogy addig nem lehet megoldásra jutni, ameddig az összes többi megfelelőbbneknek tűnő, de megoldást nem adó lehetőséget ki nem számoljuk vagy pedig ha van kiindulási eredmény (innen "igen vagy nem" a kérdés), be kell bizonyítani, hogy az összes többi megoldás közt nincs 'jobb' (polinomiális időigény helyett jellemzően legalább faktoriális vagy [n alatt a k] időigény).Példa lehet az utazó ügynök (TSP) algoritmus: adott gráfon (pl. legyen az Magyarország ~3200 települése) közül kiválasztva »tetszőlegesen« mondjuk húsz különböző pontot (~települést), mi annak a legrövidebb bejárási sorrendje? (Egyetlen teljes kör, legrövidebb lehetséges élhossz-összeggel). Itt 20! (2 432 902 008 176 640 000) megoldás lehetséges, általában irányítatlan gráf esetén legalább 2 (oda-vissza), irányított gráf (pl. vannak egyirányú utak) esetén minimum 1 jó megoldás van.
Pl. az eredeti TSP-algoritmust alkalmazva a 20! lehetséges megoldásból a legrövidebb élhossz-összegtől haladva a megoldás felé az összes adódó eredményről meg kell állapítani először, hogy az egynél több kört tartalmaz-e; ha csak egyet, megvan a megoldás. Ha van kiindulási eredmény, akkor az összes nála rövidebbre meg kell nézni, hogy az hány kört tartalmaz.Így bármely bemenetre (pl. akárhány - az egyszerűség kedvéért több, mint x - pontos gráfon keresett x pontos körre) lehet mutatni olyan x db pontot, amelyeken ki kell számítani az összes lehetséges x! lehetséges élösszeget a megoldásig.
-
vlaci79
senior tag
válasz
Komplikato #33 üzenetére
Szia!
PH-n körbenézel akkor találsz pár PCIE 8x SAS raidvezérlőt, az más kérdés hogy hozzá a sas kábelt elég macerás szerezni. Sata kábelt könnyen lehet szerezni.
VLaci -
Sunzi
aktív tag
válasz
Komplikato #30 üzenetére
15k-s 1TB-s diszk még ma sincs, a rekorder a Seagate 15k.6 450GB változata, hivatalosan kapható, gyakorlatilag még nem.. Hitachinál 300GB a max, többieket nem néztem...
-
Komplikato
veterán
válasz
#70616832 #12 üzenetére
Kommersz lapokban nem jellemző, de pl. az MSI K9A2 Platinumon van kemény 1db SAS csati, de a leírás szerint "Storage Only", tehát bootolni gondolom arról nem lehet, illetve valamelyik drága inteles Asus lapon láttam 2db-ot, most nem tudom, hogy a Maximums II-n (X48) vagy a Stiker II-n (NF790i Ultra), de azok meg 100 ropis alaplapok, sz'al simán szerverlap árban vannak.
A vezérlőkártyákkal meg az a baj, hogy vagy PCI-X-be mennek, amik átlag lapon ritkák, vagy 8x-os PCI-E slotba, amik meg megint csak ritkák. -
Komplikato
veterán
válasz
Stalker-2572 #3 üzenetére
Hát így a kábel első ránézésre (meg a másik ábra alapján) ilyen 4db-os HOTswap raides dobozkához való átalakító. És az ábra alapján arra jó, hogy szépen raidbe kötve feltornássza a sebességet.
-
Komplikato
veterán
"A szerverekben való felhasználás követelményeinek eleget tevő, 1 terabájt kapacitású merevlemezek ma már több gyártó kínálatában elérhetők, de ezek eddig kivétel nélkül Serial ATA interfésszel kerültek piacra."
Lehet én emlékszem rosszul, de vagy a Hitachi, vagy valaki más gyártott olyan 1TB vinyót, amiben 330-as lemezek vannak, 15.000rpm, és a SAS verzió 300MByte/sec, az FC verzió meg 400MByte/sec sebességet tudott. Ez valamikor előző év őszén volt hírekben. Tévedés jogát fentartom.
(Meg így jobban belegondolva, a hírdetési részlegben láttam HASZNÁLT 1.5 éves SAS vinyókat 10 és 15.000rpm-el, nem gondolom, hogy desktop gépbe készültek volna. Persze azok kicsi, 73 és 146G méretűek.)
-
Rive
veterán
válasz
Stalker-2572 #15 üzenetére
A titkosítás és a másolás vagy illegális felhasználás elleni védelem totálisan másról szól: körülbelül annyira, mint egy slusszkulcs és a másik-füléhez-hajolva-sugdolózás.
Kissé durva összekeverni a kettőt.
-
Rive
veterán
válasz
raszputyin #16 üzenetére
...magyarul ha eltörik a váz, ha nem, palacsinta lesz belőled...
Esetleg épp akkor nem lesz belőled palacsinta, ha a váz törik... Lásd gyűrődési zóna, v. mi, ahogy ezt az autóknál hívják... -
Gabboo
tag
válasz
Stalker-2572 #22 üzenetére
Uff!
Eldöntési probléma az, amikor az input egy olyan kérdés, amire az output "igen" vagy "nem".
Az eldöntési problémák azon osztályát, amelyek az input méretének polinomiális függvényével felülről becsülhető időben megoldhatók, jelöljük P-vel (pl egy gráf összefüggésének eldöntése).
Ha van egy varázsló, és megmondja, hogy egy G gráfban van Hamilton-kör és meg is mutatja, melyik az, akkor én vizsgán be tudom bizonyítani, hogy G-ben van ilyen. Ez egy NP-beli probléma. Kínaiul: Egy eldöntési probléma akkor NP-beli, ha minden olyan I inputhoz, melyre a válasz "igen", létezik egy olyan, I-től függő T "tanú", hogy egyrészt T hossza felülről becsülhető I hosszának egy polinomjával, másrészt I és T ismeretében polinom időben ellenőrizhető, hogy a válasz igenlő.
Nemleges válaszra hasonló analógiával létezik a co-Np osztály.Egy problémát NP-nehéznek nevezünk, ha minden NP-beli probléma visszavezethető rá. Ha ez a probléma maga is része NP-nek, akkor NP-teljesnek hívjuk. Ha egy NP-teljes problémát meg tudnánk oldani polinom időben, akkor minden NP-beli probléma is megoldható lenne polinom időben.
Cook és Levin bebizonyították, hogy létezik NP-teljes probléma. Később sikerült belátni, hogy a Hamilton-kör problémája NP-teljes, úgy mint a Klikk-probléma és a pontszínezési probléma.Na valami ilyesmiről van szó.
Bye Gabboo -
lapa
veterán
válasz
Stalker-2572 #15 üzenetére
azért megnézném ahogy a jó kis acél meg titán repülőgép nyeklik-nyaklik minden széllökésnél. így is fosik az ember (legalábbis én), mikor látja a szárnyvégeket mozogni, az acél vagy titát meg sokkal rugalmasabb.
-
Stalker-2572
veterán
válasz
raszputyin #19 üzenetére
Nagyobb tiszteletet ébresztene bennem, ha érthetően írnál az NP-ről pl.
-
raszputyin
senior tag
válasz
Stalker-2572 #17 üzenetére
Ez a legkevésbé sem igaz.
Elhiszem, hogy az összes kedvenc játékodról leszedték a másolásvédelmet. Csak éppen az nem adattitkosítás, hanem másolásvédelem. Beperel egyetlen törvényes példány tulajdonosa is, ha cs*szegeti a másolásvédelem, és ehhez mindenkinek más hardvere és szoftverkörnyezete van. Ez sem kedvez az ügynek, de elviekben is másról van szó.
Nem tudom, hogy ismered-e az NP-teljes feladat fogalmát. Akkor kicsit talán nagyobb tiszteletet ébreszt benned, hogy a modern titkosítások megfejtése ilyen -- más kérdés, ha a jelszó gyenge, ez nem a titkosítás hibája. -
Sotho
őstag
válasz
[CS]Blade2 #14 üzenetére
-
Stalker-2572
veterán
válasz
raszputyin #16 üzenetére
Helyesbítek:
feltörésre fordítandó energia << titkosításba fektetett energia
A repülőgépes példát nem kell magyarázni -
raszputyin
senior tag
válasz
Stalker-2572 #15 üzenetére
Azaz, írj olyan titkosítást, amennyit a program ér; ergo szánj rá ugyanannyi időt, mint a program megírására.
Na, ez kicsit sántít
Feltörésre fordítandó energia = titkosításba fektetett energia?
A repülőgépnél az is probléma, hogy nem sokat ér, ha mereven tart a váz az ipari becsapódás után, ugyanis az emberi test ekkor se bírja ki a fellépő gyorsulásokat (magyarul ha eltörik a váz, ha nem, palacsinta lesz belőled). -
Stalker-2572
veterán
válasz
Cathfaern #13 üzenetére
Azaz, írj olyan titkosítást, amennyit a program ér; ergo szánj rá ugyanannyi időt, mint a program megírására
ps.:
FDRs are usually located in the rear of the aircraft, typically in the tail. In this position, the entire front of the aircraft acts as a "crush zone" to reduce the shock that reaches the recorder. Also, modern FDRs are typically double wrapped, in strong corrosion-resistant stainless steel or titanium, with high-temperature insulation inside.
-
[CS]Blade2
addikt
Az az uj csatolok csak az elméleti maxot jelzik, még nem tudnak 150MB-kat dobálni a hdd-k, a mechanika miatt, nem?
-
Stalker-2572
veterán
Köszi mindenkinek a választ
-
Cathfaern
nagyúr
válasz
Stalker-2572 #6 üzenetére
A titkosítás alapszabálya, hogy csak olyan mértékű titkosítást használjunk, aminél az információ feltörése nagyobb kárt jelent. Analóg azzal a kérdéssel, hogy miért nem csinálják az egész repülőgépet a fekete doboz anyagából, ha az egyszer megsemmisíthetetlen.
-
dabadab
titán
válasz
Stalker-2572 #6 üzenetére
A masolasvedelem es a titkositas nem ugyanaz, egyreszt a masolasvedelmek jo resze nem hasznal semmi kriptografiat, a maradeknel meg az a problema, hogy - Bruce Schneiert idezve - a hagyomanyos titkositasnal az a cel, hogy az uzenet eljusson A-tol B-hez ugy, hogy C ne tudja elolvasni, a masolasvedelmel viszont B es C egy szemely - persze, hogy feltorik
-
CYBERIA
őstag
válasz
Stalker-2572 #3 üzenetére
1.: kb. olyan
2.: ránézésre a SATA csatolást ötvözi az SCSI-vel -
Taky
senior tag
válasz
Stalker-2572 #3 üzenetére
"Nincs olyan titkosítás, amit ne lehetne megfejteni."
"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit."
Pascal -
dabadab
titán
válasz
Stalker-2572 #3 üzenetére
"Nincs olyan titkosítás, amit ne lehetne megfejteni."
1. De van.
2. Olyan meg sokkal tobb, amit nem lehet ertelmes idon belul megfejteni. -
Stalker-2572
veterán
Nincs olyan titkosítás, amit ne lehetne megfejteni.
Ilyen egy sas:
Ill mire jó?
-
#70616832
törölt tag
Ezek a 15 ezer RPM-s vinyók megérik otthonra? Hang? Renszervinyónak jó volna egy 36 gigás
-
Thulcandra
senior tag
Jó cuccoknak tűnnek, egy ilyen full hardveres titkosítású cheetah jól jönne itthonra is, nagyon csábító
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- SSD kibeszélő
- Építő/felújító topik
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Energiaital topic
- Kutya topik
- Medence topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Crucial T500 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 980 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Corsair MP700 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700K 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- 4 év gari - magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintő
- Apple iPhone 15 Pro Max - Natural Titanium - Újszerű karcmentes állapotban! 100% akku! Gyári garis!
- Eladó ÚJ BONTATLAN Honor Magic6 Lite 8/256GB fekete / 12 hónap jótállással!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest