Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Samus #4 üzenetére

    A Genius az itt röhej tárgya. Minden csak nem minőség. Nekem is volt, szerettem is, de tényleg belül valami irgalmatlan prosztó cuccok.

    Ár értékben a Mackie CR4 továbbra is. Amúgy meg nekem Designban nagyon nagyon ott van szerintem. Elképesztő jól néz ki. Nézzél meg sok youtube videót róla :)

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • gondoni

    csendes tag

    válasz Samus #10 üzenetére

    Az adatlapod alapján majdnem ugyanaz az alaplapunk (nekem Pro4 nélkül), így tapasztalatból tudom, hogy ennek az integrált Realtek zajgenerátornak igen harmatos az analóg kimenete... És ezen biztosan nem javít a bizonytalan tápellátása, a gépházon belüli elektromos zajok, valamint az analóg összekötő kábel minősége/vesztesége.

    Sajnos az Edifier-rel egyáltalán nincs tapasztalatom, így a neten tanulmányozva viszont szimpatikus, simán kinézem belőle azt, amit írnak róla.

    Hát igen, ezek a hangszórók sem fogják átírni a fizika hullámterjedési és hangtörvényeit, ám ügyes mérnöki munkával, doboz méretezéssel egy kisebb hangszóró is becsülettel helyt állhat lentebb is. Ha nincsenek gyomor masszírozási, kanapé ugráltatási igényeid, és többre becsülöd az 50-60Hz környékén is a hanghűséget a 30-40Hz-es puffogásoknál és brummogásoknál, akkor elégedett lehetsz egy 4"-os hangszóróval is.

    A 2.1-es rendszereknek a magas és a mély tartomány közötti sávval van nagy bajuk, nehéz ügyesen illeszteni őket, ráadásul kényesek a megfelelő elhelyezésre is. Pedig a középtartományra azért sokunk füle érzékeny, hiszen pl. a beszédhangok java itt tanyázik, és számos infót/érzelmet közvetítenek. Egy tucc-tucc zenénél persze örülünk, mert cseng is meg bong is minden, de egy hangszert azért illene felismernünk vele... :DDD

    Fr@nkieWilde - Használt mini hifi téma:
    Ugye-ugye?! :K Régen még tényleg megadták a módját, az ezredforduló környékéről egy Sony, Panasonic (neadj'isten Technics) is aláz minden mai csilli-villi bazári hangcuccot, mélyládástól, sok.1-estől! Mennyit csorgattam rájuk a nyálamat, akkor ezek újan simán 80-100ezerért mentek!

    ZolikaDB: ennél az alaplapinál bármi jobb! A nyáron kiesett a külső hangkártyám, így "ló híján" használatba vettem, bekötöttem az - egyébként egészen jó - rendszerem elejére az alaplapit. Hát, AZONNAL a hardveraprón kötöttem ki, és inkább beszereztem egy dedikált hangkártyát (Xonar DX lett), amivel aztán egészen meg is barátkoztam. Az integráltnak egyetlen mentsége a digit kimenet lehet...

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Samus #30 üzenetére

    Mint ahogy fentebb írták, ez relatív. Tudomásom szerint minden gyártó hifi cuccának van egy saját hangzása, ezzel szemben a studio monitorok egy az egyben visszaadják. Nem akartam sokat költeni, viszont szépen szóló logitech és társait még életemben nem hallottam sehol. Előtte ilyen kis hangfalam sosem volt, ez előtt volt wharfedale 10"-os top pár 15"-os méllyel :DDD de szerencsére kinőttem. Két végfok és aktív szűrő társaságában. Volt behringer top párom is és szebben szólt, mint a wharfedale-ek, ezért vettem meg tőlük a studio monitorokat. Relatív nagy hangerőn sem torzít, a mély és magas poti középállásből még nem került ki, ezen felül olyan részleteket fedeztem fel sok zenében, amikről nem is tudtam, hogy ott van :)

    A két poti: két bemenetet külön szabályoz, mintha lenne egy kétsávos keverőd. Viszont ha a fülest bedugod, akkor csak az szól.

    [ Szerkesztve ]

  • KISDUCK

    addikt

    válasz Samus #30 üzenetére

    és Samus:

    Én nem értek a hangtechnikához, megtudnátok mondani, hogy mi ezzel a típussal a probléma?

  • PuMbA

    titán

    válasz Samus #44 üzenetére

    CR3-nak, ahogy a neve is mutatja 3"-os hangszórója van. Ne vonj le semmilyen következtetést a stúdió monitorokra vonatkozóan, mert semmi sem várható tőle :) Sima, multimédiás hangfalaknál 4" alatt nincs miről beszélni. Stúdió monitoroknál meg 5" alatt nincs miről beszélni. Ami ezeknél kisebb, azt figyelmen kívül kell hagyni, csak poénként léteznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz Samus #49 üzenetére

    És mi alapján van meg az elképzelés? Az otthoni zajkeltődön meghallgatott youtube videó alapján amiben két hangszórópárt mutatnak be?
    Ez akkora butaság, mint amikor tv reklámban hirdetik és mutogatják, hogy xy tv-nek micsoda színei vannak. És ezt otthon a saját tv-den nézed...
    Így aztán valódi, releváns infókhoz jut az ember...
    Ha valamit tapasztalni akarsz, akkor azt személyesen kell megtenni.

    Azt pedig jól írta, fent a kolléga, hogy ez ebben az ársávban, ezeknél a dobozoknál tök mindegy kb mit veszel.
    Én próbáltam segítséget nyújtani, hogy a 90-es évek és ezredforduló eleje kompakt mini tornyok, ne adj isten egy kisebb hifi tornyai (Aiwa-nak, Sony-nak és Technics-nek voltak jó félék, ahogy fentebb is írta a kolléga) vagy egy értelmes sztereó erősítő + értelmes hangfal pár (amit mondjuk nem hozol már ki 40k-ból) sokkal jobb vétel ezeknél a mai design bullshiteknél.

    Napok óta megy az őrlődés a nagy semmin. Huza vona pár, jóformán totál ugyanolyan termékről. Pár ezer forintocskák jobbra-balra pakolásáról. Miközben a bizonyos jéghegy legesleges legcsúcsát piszkálgatod a kisujjaddal (35k-val). Akik komolyan veszik a sztorit, azok egy pár banán dugót vesznek 35k-ért, és másfél millióért a kábeleket.

    Ha mégis a kisdoboz mellett döntesz, alap, hogy lecseréled az alaplapi hangkártyát egy értelmes hangkártyára. Csak hát ez az, hogy az értelmes hangkártya is már bőven 40k felett van. Szóval ez így egy ördögi kör.

    De pl azt sem tudni mire kellene a hangkeltő neked.
    Film, zene - milyen zene, játék stb.?
    Mert ugye alap, hogy így indulunk neki egy vásárlásnak, hogy mi lenne felhasználás. Hisz zenei stílusok is meghatározhatják, hogy mi legyen a hangkeltő.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • dabadab

    titán

    válasz Samus #49 üzenetére

    Alapvetően ami az egész hangkeltésben a legmacerásabb, az a hangszóró, szóval arra érdemes költeni. Ha az alaplapi nem kifejezetten gázos, akkor nyugodtan használd azt, van jobb helye a pénznek, mint azt upgrade-elni - ugyanez vonatkozik a digitális bemenetre meg a Bluetoothra: nyilvánvalóan nem érdemes olyan feature-re költeni, amire nincs szükséged.
    Az U1-ed meg próbáld ki, ennyi :)

    DRM is theft

  • PuMbA

    titán

    válasz Samus #47 üzenetére

    "Úgy gondolod, hogy a CR4 jobban teljesítene? "

    Nem, mert az meg csak 4"-os. Stúdió monitorok 5" alatt kiesnek :)

    "Azzal az Edifier 1280DB van egy árban, nálam meg a lélektani határ teteje. Mondjuk nincs szükségem Bluetooth-ra, és nem tudom, hogy digitális bemenet kell-e..."

    Ha később TV-hez vagy mobiltelefonhoz vagy bármilyen PC-n kívüli máseszközhöz szeretnéd hozzákötni, akkor nagyon jó tud lenni az 1280DB, mert jack kimenetet egyre több eszköznél hagynak el. Ki tudja mi lesz 3 év múlva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák