- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- A Samsung gyártja az első 2 nm-es Qualcomm lapkát?
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- iPhone topik
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Milyen okostelefont vegyek?
- A Galaxy Z Fold7, minden színben és oldalról
- Mobil flották
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Google Pixel topik
-
Mobilarena
[Re:] Samsung Galaxy S4 Mini - drágám, az S4-ek összementek!
Új hozzászólás Aktív témák
-
szemesi69
addikt
válasz
zalcsika #10482 üzenetére
Holnap viszi a futár ötödször valószinű csere lesz, mert minden tartozékát bekérték, még a dobozát is. Azt mondták valoszinü már nem kapom vissza. Gondolom csere utalvány lesz. Amikor a szerviztől hívnak és azt mondják valószínű már nem küldik vissza akkor talán van alapja a cserének. Mondjuk így 5-ik alkalommal egyből samunak írtam, hogy cseréljék ki, mert elég volt. 3 jegyzőkönyvem van már, hogy hibátlan mégis merül azóta is.
-
tuzpenge
őstag
válasz
zalcsika #9447 üzenetére
Ahogy mondod. A vevőnek szíve joga eldönteni hogy mit vesz a jövőben. Ha neki nem felel meg a Samsung, meg a Samsung hozzáállása akkor agyő és választ másik márkát. Nyilván ha megégetem magam valamivel a legközelebbi alkalomkor már óvatosabb leszek. Ettől függetlenül egyetértek veled abban hogy ez inkorrekt. Ez vitán felüli, de ahogy te is írtad multi nem is akármekkora multi, ezért nem nagyon hatja meg az a pár vásárló elvesztése, bár igaz ami igaz azért most nem áll olyan jól a szekerük ahogy a híreket lehet olvasni, és ha nem kapank észbe akkor előbb utóbb (inkább csak utóbb) de oda juthatnak mint a Sonyericsson (ericcson), aki szintén nem hallgatta meg a vásárlói véleményeket.
-
geucsa
tag
válasz
zalcsika #9447 üzenetére
Bárkinek adott a lehetőség, hogy panaszt tegyen a fogyasztóvédelemnél, esetleg pereskedjen.
A Samsung sem nagy ahhoz, hogy ne tegyenek igazságot a hatóságok, ha tényleg szükség van rá.
Általában elég a Békéltető testülethez fordulni és megoldódik a probléma, ugyanis ezek a nagy cégek nem szeretik az ilyen ügyeket, ezért inkább engednek és a tárgyalásig sem jut el az ügy.
tuzpenge írta, hogy egyik telefon sem 100%-ig hibamentes. Igen, de nem mindegy, hogy 80, vagy 99%-os.
Én a Samsung minőségbiztosításán, később az európai szervizközpontjában dolgoztam és tudom, hogy vannak modellek, amiknek a 2%-a jön vissza és vannak, amiknek a 0,01%-a. Tehát bőven vannak különbségek modellek között, így akár ruszi_tominak is lehet igaza.
Mindenesetre én nagyon szeretem a 25 napos S4 minimet.
Tegnap 16%-ot merült úgy, hogy egy 2 órás HD filmet néztem meg rajta wifin keresztül úgy, hogy közben tükröztem a tévére. Tehát folyamatos kijelző és dupla adatkapcsolat. -
zol555
újonc
válasz
zalcsika #8178 üzenetére
Szia Zalcsika!
Én is minden kipróbáltam már ahogy te is,de semmi változás.
Alábbiakban a Samsung válasza panaszos levelemre.
Most erre mit mondjak?Nem is a panaszomra válaszoltak."Köszönettel vettük megkeresését, mellyel lehetőséget biztosított nekünk arra, hogy megfelelő tájékoztatást nyújtsunk az ügyében.
Levelére válaszolva tájékoztatjuk, hogy a készenléti idő meghatározása egységes normáknak megfelelően történik. Ennek célja, hogy típustól és márkától függetlenül van lehetőség a készülékek azonos körülmények között történő összehasonlítására.
A készenléti üzemmód áramfogyasztását az olyan tényezők mint: a jelerősség, az adatforgalom mennyisége, a tartózkodási hely, a hálózat típusa, a cellák közötti mozgás, valamit az egyéni beállítások, erősen befolyásolják.
Tekintettel a fentiekre, a mobiltelefonok készenléti idejét csak szabályozott kísérleti feltételek között lehet összehasonlítani. Amikor a telefont életszerű vagyis a rendeltetésére szánt körülmények között használják, a tényleges készenléti idő lényegesen rövidebb lehet, mivel jelentős mértékben függ a fent említett tényezőktől.Őszintén reméljük, hogy sikerült eloszlatnunk a készülékkel kapcsolatos aggályait és a jövőben sok örömét leli majd a készülék használata során."
Sok örömömet mi? Legszivesebben bevágnám az első Samsung kirakatba.
-
csibe17
csendes tag
válasz
zalcsika #8178 üzenetére
Szia!
Én felraktam Acef romját. nekem is ugrott a gari, de nem érdekel. Baromi bosszantó volt hogy reggel levettem töltőről és este mikor hazaérek, elkezdeném nyomkodni, de a készenlétben lemerült kb 68%ra a telefon, pedig be som volt kapcsolva a kijelző 1 percet sem ! Ez kb 8-9 óra készenlétet jelent. nevetséges!Felraktam és csak ámulok, sokkal gyorsabb, nincs akadás (eddig az is volt kb 5 percenként akadt a telefon; ez inkább játék/filmnézés közben volt zavaró)
Amikor nem használom szinte nem is merül ...Szerintem tedd fel, mert csak szívsz az alappal. Mellesleg lassú, ami elég zavaró volt nekem ha már kiadtam árte ennyi pénzt
-
Acef
addikt
válasz
zalcsika #7377 üzenetére
zalcsika
o.k.
még maradjon a gar.Én is minden este töltöm mert sokat telefonálok, netezek, gyakran megy napi 5+ órákat a kijelző.
Én elégedett vagyok vele.A gsam battery monitor is kajál/ébreszt. Szerintem kukázd.
Root nélkül is tilthatsz egy rakás vackot, segíthet: alkalmazáskezelő / jobbra mind / sokat le lehet tiltani, a végén restart. Semmitől sem fog tönkremenni a telefon, ebben az appban nem tudsz ártani neki.
Ha mégis kell, akkor majd engedélyezed a tiltott apk-t. -
Acef
addikt
válasz
zalcsika #7371 üzenetére
zalcsika
Ezen a telefonon csak néhány óráig használtam a gyári romot, de szerintem még a gyári rommal is sok a 3%/h.
Maradt ott még valami ...Az alapbeállítások után volt restart, ill. legalább 2-3 naponta?
Esténként mindig töltőn a telefon?
Használod a facebook, viber, G+, Titanium, akkufigyelő appokat?
Miket telepítettél fel +-ban?ismét nézd át a beállításolt, mert makacs a google.
-
Acef
addikt
válasz
zalcsika #7001 üzenetére
Nem muszáj, de nem is árt.
A factory-t megcsinálja az odin is, de van, amikor nem jó a telepítés, nem indul a tel, akkor pl. segít a reset. Lényeg: 5 perc, és rosszat biztosan nem teszel vele.
Majdnem u.a. a kettő, csak máshonnan indítod, ill factory után a cache is mehet
mentés:
Csak biztonsági másolatokat szoktam, de akkor fejlett recovery-ből/backup-al
névjegyeim a kb 4 éve a googlen vannak, eddig minden o.k.
képeim, zenék az ext sd-n
sms, mms, passz. Esetleg a play-on nézelődj, pl: sms/mms backup-ra keresve -
Acef
addikt
válasz
zalcsika #6993 üzenetére
Adatmentés, wipe factory reset, odin, adatvisszatöltés? Odin - 4.2.2 / 4.4.2 rom felrakása
utána, ha eddig még nem nézegetted volna: Alapbeállítások fejezet
neked az sms-ek mentése a problémás, de azt mentheted szöveges file-ba, vagy a sim-re is
névjegyek gondolom a google-n vannak
fotók, videók, ... mehetnek az ext sd-re -
hati
addikt
válasz
zalcsika #6788 üzenetére
Ha repülőüzemmódban is merül a telefon, akkor azt azt jelenti, hogy van olyan alkalmazás, ami nem engedi "aludni" a telefont, amit azt jelenti, hogy a CPU sokat pörög. Ilyen volt nálam pl. a TV24 alkalmazása, amit a fejlesztő remekül megírt. kb. 1000-szer ébresztette fel a telefont, hogy megnézze, van-e beállítva figyelmeztetés valamilyen műsorra (nem volt). Nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen ártatlan alkalmazás is "csodákra" képes.
Javaslok feltenni egy Wakelock Detectort és 8-10 óra használat után megnézni, hogy mennyit volt alvó és mennyit ébren a telefon. Nálam 3-4 napot simán kibír a telefon, igaz szinte a kezembe sem veszem.
-
Acef
addikt
válasz
zalcsika #6768 üzenetére
Majd csinálok leírást a romolásról, beállításról is.
(Addig a blogomban lévő, 80-90%-ban azonos)Itt is van néhány infó, ezt radicspeter készítette: [link]
Gyermekeim galaxy Y telefonja tovább bírja. Jobb telefon?
Gyengébb hardver és kijelző, ezért kevésbé "éhes". (Mint az autókban: a teljesítmény többnyire benzinbe kerül)
smn84
igen, igen.régió: oda készült, de több nyelv van benne. Folyamatosan fejlesztik, néha
jobb lesz. A Belga az első, azza érdemes kezdeni.
-
Acef
addikt
válasz
zalcsika #6748 üzenetére
Nem a telefon/akku a vacak, hanem
-túlzott fényerő
-fölöslegesen frissített appok
-össze-vissza telepítgetés
-túlzott méretű ext. SD
-rengeteg médiafile
-telepített játékok
-kiegészítő, takarékos, vagy "gyorsító" appok
-rosszul beállított google fiók és frissítések, megosztások
-rosszul beállított rom
-fölösleges, és nem beállított Samsung, és google appok
-rendszertelen töltés
-elmaradó (2-3 naponta) restartok
- stb ...
-.... -
janos666
nagyúr
válasz
zalcsika #6705 üzenetére
Kár volt elkiabálnom, hogy jobb lett az üzemidőm, miután piszkálgattam, szerintem csak véletlen volt, hogy bírta ~2 napig egy töltéssel. Azóta most ilyen:
Erről eszembe, hogy mikor megvettem, szerintem akkor sem tartottam fényesnek az üzemidő a régi S1-hez képest, de ettől mint ha több lett volna ... és ... úgy rémlik akkor más S4m tulajok is nyugtattak, hogy ha bejáródik az akkumulátor, akkor jobb lesz - mármint ahhoz képest, amilyen akkor volt, ami szerintem jobb volt, mint ma a legtöbbeknek, akik mostanában nyilatkoznak. Pedig ugye még csak nem is egyforma szoftvereket használunk, hogy abban lenne a hiba (van aki még JellyBean, van aki már KitKat, van aki Samsung, van aki custom...)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Mini-ITX
- Milyen légkondit a lakásba?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- EAFC 25
- Marcona Thermaltake léghűtés jött HEDT processzorokhoz
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Gaming notebook topik
- További aktív témák...
- Honor Magic6 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 15 Pro 128GB Független Nagyon Szép/1-3 hónap gar./Akku 92%/p4318
- Apple Iphone 13 - 128 GB (éjjfekete) Garanciális
- Apple iPhone 7 128GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- iPhone 13 128GB Karcmentes Független/2027.01.22.Gar./Akku 100%/p4320
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 64GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB Corsair 4000D Airflow 1000W
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG321QR 32 165Hz WQHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel - használt
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- LG 48C3 - 48" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged