Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz janeszgol #22 üzenetére

    "Most akkor képzeld el, ha a sok Pista meg Marika rootolja a telefont, letöröl ezt+azt (a rajta lévő gyári romból kitörli), utána meg sipítozik, ha nem megy a telefon, meg hibaüzeneteket dob."
    Mondjuk erre "pofon egyszerű" lenne megoldást csinálni.
    Egy thumbdrive, ami egy gyári ROM telepítő. Csak bedugod a kikapcsolt eszközbe, bekapcsolod az eszközt, az látja a telepítőt, bootol arról és feltelepíti a rajt lévő ROM-ot, meg újraparticionálja a háttértárat is, ha kell. Vagy ugyanez az eszköz egy rejtett partícióján. Mintha valahol láttam volna hasonló megoldásokat, nem is tudom hol...
    Persze tudom, az az extra "pár" dollár, amibe ez kerülne, az kiadás, enélkül meg aki nagyon nem ért hozzá, fizethet effektíve ugyanezért a folyamatért a szerviznek, az meg bevétel, és mindenki bevételt akar.
    Csak mondom, hogy nem az az oka a root okozta garanciavesztésnek, hogy a hozzá nem értők tönkretehetnék a rendszert, hanem hogy ennek helyrehozásáért pénzt lehet kérni, akkor meg miért ne?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák