Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juuzer

    addikt

    válasz Viktor0610 #8 üzenetére

    Tudom.
    Csak sokszor úgy éreztem, hogy mivel Xiaomi, így automatikusan jó. :DD

    Vamos a la playa.

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Viktor0610 #36 üzenetére

    Úgy látom, manapság már az alapfelhasználásra elegendő belépő telefon kategória nem csak a hívás és üzenetküldést jelenti, hanem a legtöbb igényre elégendő, méghozzá jó sebességgel. A sok, alacsonyabb hardverigényű alkalmazás mellett olyanok, mint a google térkép az igen szép tudásával, hihetetlenül komoly zenelejátszó, YT, valamint a böngésző is csak pár másodperces töltési időket mutat. Amit néztem fórumokat, villámgyors. (Széleskörűbb netezéshez meg úgyis számítógépet érdemes használni.) Elvileg FB és a hasonlóak is mennek normálisan ezen a kategórián.

    Mire nem elég? Komolyabb játékokhoz és rendszerigényes rétegprogramokra. Vagy ha valaki több memóriaigényesebb szoftvert akar egyidőben futtatni.
    Lehet rugózni, hogy milyen a kamera, de telefon kategóriában óriási eltérés szerintem nincs, a gyengébbek is meglepően jók. Ha pedig valóban jó képeket akar valaki, ahhoz úgyis kell a nagy gép, de mindenekelőtt meg kell tanulnia fényképeznie, hogy ki tudja használni.

    Mit is szeretnék mondani? Hogy mára a belépő kategória – az ennek megfelelő árazással – szerintem az okotelefon használók 90 %-nak messzemenőkig kielégítik az igényeit. Engem is félrevezetett az itteni írások finom lesajnáló hangvétele, de főleg a hozzásózlások panaszáradata és gyalázkodó attitűde. De láttam, hogy igazából mindenhol máshol teljesen elégedettek ezekkel a készülékekkel, és több hazai videoblogger sem tudott igazából hibát említeni.
    Gyakorlatilag 5+ éve nem mertem androidos készüléket beszerezni, mert az áruházban láttam a csupa egycsillagos étékelést, ami a tapasztalataim szerint teljesen nonszensz: eddig tökéletesen és hiba nélkül fut minden. Az állítólag nagyon jól futó alkalmazásokat kínáló (egykori) Windows Phone a nyomába sem ér semmilyen téren.

    És ez a fajta általános elégedetlenség és panaszkodás a konkrét telefonválasztás terén is nagyon kártákony, mert teljesen félrevezető és belteressé teszi a közösséget. Hiszen itt vannak pl. ezek az olcsónak mondható Xiaomik, példás összerakással – indokolatlan alumínium használata és üveghátlap nélkül –, gyors, jó használhatósággal, és pár éve még ritkaságszámba menő akkukapacitással. Valamint ne feledkezzünk meg a kétszer 4G SIM + memóriakártya befogadás lehetőségéről sem!
    Valószínűleg sokan osztják a véleményemet, hiszen ha nem így lenne, akkor nem lenne ilyen nagy és stabil piaca ezeknek a termékeknek.

    Ha pedig már ennyi olvasnivalóval terhelem az idelátogatókat, akkor a méretről is. Gyakran azt olvasom, hogy idiótán nagy tepsi mobil kapható csak, és miért nem gyártanak 4" körül, mert annak biztosan jelentős piaca lenne. Akik így gondolják, próbáltak már kijelzőméretben visszalépni? Megvennének főkészüléknek akár csak az egy collal kisebb telefont a jelenleginél? Nos, vannak kétségeim efelől... (Hiszen kapható a Jelly Bean, vagy Anica, Soyes stb.)

    Bár ez nem mindenkinek fontos, de mint említettem, egy ilyen kategóriájú telefon egy ekkora kijelzővel, úgy tűnik, képes kiváltani az e-papíros elektromos könyvet. Még jobbnak is mondanám ennyi idő után, az össze-vissza szkennelt anyagokkal pedig csodát művel megjelenítés terén, nagyjából 4 % / óra akkuért cserébe.

    Persze ezek csak az én meglátásaim, nem akarom senkire ráeröltetni, hiszen szét kell választani a valós igényeket és ez szerinti értékelést attól, mikor valaki éppen egy telefonnal kompenzál, abban megpróbálva kiteljesedni a torz látást okozó maximalizmusa segítségével. Mindenesetre talán hasznos lehet az én szemléletem is, hiszen másfajta látásmódot képviselek, mint a legtöbb kommentelő.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • gthomma

    senior tag

    válasz Viktor0610 #36 üzenetére

    " Xiaomi Redmi 9C – A külalak már jeles
    Bevallom, tesztelőként nagyon szerettem a Redmi 8-at, mert ez az első olyan mobil, amit magamnak is elfogadnék. Szerintem kis pénzből sokkal nehezebb kihozni egy jó telót, 300 000-ért nem nagy kunszt egy Xiaomi Mi 10-et letenni az asztalra. Ráadásul a flagship kategóriában minden hiba sokkal jobban fáj, a Redmi 8 és a Redmi 9 kapcsán meg olyanok vagyunk, mint apa a hülye gyerekével: hajlamosak vagyunk mindent elnézni neki.
    Vagy legalábbis majdnem mindent, de megkértem a Xiaomishopot, hogy ne a 2/32-es verziót, hanem a 3/64-eset küldje, megkímélve ezzel a saját és a kedves olvasó idegeit az összeroppanástól. 2020-ban ugyanis senkit nem büntetnék azzal, hogy egy 2 GB RAM-mal szerelt telefont próbálok rátukmálni, mert akkor úgy járnék, mint a Teclast F7S kapcsán: hogy még netezésre sem lenne jó. Szerencsére a nagyobbik verziónál nem ilyen gyászos a helyzet, mindenképpen azt vegyétek."

    Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

Új hozzászólás Aktív témák