Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz szaszlaci #35 üzenetére

    Nem sokkal, de azért a 9C erősebb, mint a 9A(T).

    Persze, alapfelhasználásra teljesen jó lehet mindkettő.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy A54

  • _flamer

    aktív tag

    válasz szaszlaci #35 üzenetére

    A mi részünkről is egy szubjektív vélemény ezeknek a telefonoknak a megítélése. A kezeim közül kikerült telefonokat egyébként a családtagjaim öröklik annak érdekében, hogy megkíméljem őket a hasonló készülékekre való beruházástól.

    Nekem nincs gondom azzal, hogy neked ezek a telefonok is megfelelnek a szokásaidnak de én is fogtam már egy párat (ebből a kategóriából) a kezemben és sajnos csak negatív tapasztalataim vannak.

    “Innovation distinguishes between a leader and a follower”

  • janeszgol

    félisten

    válasz szaszlaci #39 üzenetére

    Ezt nehéz eldönteni, kinek mennyire éri meg. Pl munkára alkalmatlan a kevés memóriával, illetve rossz memóriakezeléssel ellátott telefon, mert ott nem akarok újra betöltődő appokkal találkozni (adatvesztés ugye).
    A Xiaomiról megvan a véleményem, ami nem jó. Pláne az A2-nél bevetett direkt elbacás tette fel az i-re a pontot. (Akkortájt volt egy szavazás, hogy melyik a jobb, az Android One vagy a MIUI, és hát az előbbi nyert, erre ezt eltűntették, majd kiadták azt a finom frissítést, ami bootloopot okozott. Ezt 100%, hogy direkt csinálták.)

    Te speciális, ilyen egy-egy alkalmakra javaslod a telefont. Igen erre jó ez a kategória. Könyvolvasás (ha nem tölti újra). Vagy csak mondjuk általános felhasználásra (hívás, smsm, fácse, kamera, net - ennyi és nem több). Bár a weblapok újra töltögetése okoz már némi ingerküszöbátlépést. De ebben a kategóriában ezzel együtt kell élni.
    Vagy ott a Redmi 8T. Tök jó teló. Csak az nfc nem mindig jó.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz szaszlaci #39 üzenetére

    " ... tepsi mobil kapható csak, és miért nem gyártanak 4" körül ... "
    Na, itt megszólítva érzem magam :DDD

    Nálam a "befoglaló paraméterek" úgy néznek ki, hogy 4"+ és max. 70×150mm-es méret.
    ... és amit keresek:
    • NFC
    • Wi-fi 6 (nem nem feltétlen kell, de ha már váltok, akkor legyen valami előrelépés a jelenlegi készülékemhez képest)
    • BT 5.0
    • RAM 4-6 Gbyte
    • se notch, se sziget, se lyuk ...
    • villámgyors ujjlenyomat-olvasó (lehet a kijelzőben is, de tuti legyen)
    • jack is jó lenne, de ezt kezdem elengedni
    • masszív ház, normális anyaghasználat (Semmi bajom a műanyaggal, abból is lehet jót készíteni. Az üvegtől meg a vakulj paraszt csillogós, ujjlenyomatgyűjtő borítástól a frász kiver)
    • 150-160g-nál ne legyen nehezebb (nem levélnehezéket keresek)
    ... ja, és Android legyen rajta ;)

    Ilyen telefon nincs! De még hasonló se. Erre mondom, hogy nincs választék, mert van a nagy és a nagyon nagy. Érdemes csak megnézni a Xiaomi termékpalettáját. Egyszerűen a valaha volt méretkategóriák összeértek. Nem csak én mondom, hanem itt a PH!-n is olvastam már nem egy tesztben.

  • gthomma

    senior tag

    válasz szaszlaci #39 üzenetére

    Egész tűrhető volt a marketing szöveged. Rendben megérkezett a cégtől az utalás? Régóta vagy a Xiaomi -nél mint "sales manager" ?
    Nagyon emlékeztetsz egy régi fórumtársra aki a Lumiákat istenítette, aztán róla is kiderült hogy Iphone felhasználó ;)
    Mire nem elég? Kérdezed, arra hogy 2021-ben okostelefonként használják az emberek. Ha egyszerre fut a facebook és a messenger ez a készülék halott. Konkréten szaggatva jön fel az értesítés hogy bejövő hanghívás van. Olyan is volt hogy a csengőhang szaggatva szólalt meg videónézés közben.
    2021-ben egyszerűen szánalmasan kevés a 2GB RAM, normális használathoz 4GB RAM kell.A 32GB ROM felett is eljárt már az idő úgy 2018 tájékán. A fényképeket kár volt felhoznod, egy N95 minőségét sem érik el.
    "Mit is szeretnék mondani? Hogy mára a belépő kategória – az ennek megfelelő árazással – szerintem az okotelefon használók 90 %-nak messzemenőkig kielégítik az igényeit."
    Ez az! Az első komoly gond az árazással van, ennek nem szabadna többe kerülni 20.000 forintnál ha "okos" telefonként gondolunk rá. 25.000 -ért lehetne árulni mint egy érintő képernyős feature telefon, azoknak akik nyomógombosról állnak át.
    Azoknak az igényeit elégíti ki akik 90%-ban mobiltelefonként használják, és csak nagyon-nagyon ritkán mint "okos" telefont. Az e-mailek megnézése még rendben van, de válaszolni rájuk már kihívás a készüléknek.

    [ Szerkesztve ]

    Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

Új hozzászólás Aktív témák