Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gthomma

    senior tag

    válasz szaszlaci #39 üzenetére

    Egész tűrhető volt a marketing szöveged. Rendben megérkezett a cégtől az utalás? Régóta vagy a Xiaomi -nél mint "sales manager" ?
    Nagyon emlékeztetsz egy régi fórumtársra aki a Lumiákat istenítette, aztán róla is kiderült hogy Iphone felhasználó ;)
    Mire nem elég? Kérdezed, arra hogy 2021-ben okostelefonként használják az emberek. Ha egyszerre fut a facebook és a messenger ez a készülék halott. Konkréten szaggatva jön fel az értesítés hogy bejövő hanghívás van. Olyan is volt hogy a csengőhang szaggatva szólalt meg videónézés közben.
    2021-ben egyszerűen szánalmasan kevés a 2GB RAM, normális használathoz 4GB RAM kell.A 32GB ROM felett is eljárt már az idő úgy 2018 tájékán. A fényképeket kár volt felhoznod, egy N95 minőségét sem érik el.
    "Mit is szeretnék mondani? Hogy mára a belépő kategória – az ennek megfelelő árazással – szerintem az okotelefon használók 90 %-nak messzemenőkig kielégítik az igényeit."
    Ez az! Az első komoly gond az árazással van, ennek nem szabadna többe kerülni 20.000 forintnál ha "okos" telefonként gondolunk rá. 25.000 -ért lehetne árulni mint egy érintő képernyős feature telefon, azoknak akik nyomógombosról állnak át.
    Azoknak az igényeit elégíti ki akik 90%-ban mobiltelefonként használják, és csak nagyon-nagyon ritkán mint "okos" telefont. Az e-mailek megnézése még rendben van, de válaszolni rájuk már kihívás a készüléknek.

    [ Szerkesztve ]

    Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

  • gthomma

    senior tag

    válasz Viktor0610 #36 üzenetére

    " Xiaomi Redmi 9C – A külalak már jeles
    Bevallom, tesztelőként nagyon szerettem a Redmi 8-at, mert ez az első olyan mobil, amit magamnak is elfogadnék. Szerintem kis pénzből sokkal nehezebb kihozni egy jó telót, 300 000-ért nem nagy kunszt egy Xiaomi Mi 10-et letenni az asztalra. Ráadásul a flagship kategóriában minden hiba sokkal jobban fáj, a Redmi 8 és a Redmi 9 kapcsán meg olyanok vagyunk, mint apa a hülye gyerekével: hajlamosak vagyunk mindent elnézni neki.
    Vagy legalábbis majdnem mindent, de megkértem a Xiaomishopot, hogy ne a 2/32-es verziót, hanem a 3/64-eset küldje, megkímélve ezzel a saját és a kedves olvasó idegeit az összeroppanástól. 2020-ban ugyanis senkit nem büntetnék azzal, hogy egy 2 GB RAM-mal szerelt telefont próbálok rátukmálni, mert akkor úgy járnék, mint a Teclast F7S kapcsán: hogy még netezésre sem lenne jó. Szerencsére a nagyobbik verziónál nem ilyen gyászos a helyzet, mindenképpen azt vegyétek."

    Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

  • gthomma

    senior tag

    Következzen egy használati élmény teszt 😊
    December 24-én lettem kevésbé sem büszke tulajdonosa a kínai telefongyártás eme teljesen felesleges és használhatatlan termékének.
    A sztori: a 15 éves unokaöcsém kapta ajándékba ezt a valamit, hugomék nem szóltak nekem hogy telefont terveznek venni, így ezt vették. Egy 15 éves mire használja az okostelefont? Face, messenger, insta, tiktok, fényképezés, zenehallgatás. Nos ezek közül a zenehallgatás úgy ahogy elfogadható minőségű, a többi unokaöcsi kifejezésével élve, „hígfosba csomagolt” lószar. Teljes mértékben egyet kell, hogy értsek vele.
    25.-én reggel a botrány elkerülés végett, cseréltem unokaöcsivel, odaadtam a repedt képernyős, Galaxy A70-emet, én megkaptam a félnapos Redmi 9AT-t.
    Nézzük az eszközt.
    Az ajándékcsomag tartalma: maga a telefon, üvegfólia, fekete szilikon tok, 64GB memóriakártya. A külsővel nincs gond, illetve nekem tetszik, a súlyán mondjuk meglepődtem, nehezebbnek érzem, mint a Galaxy A70-et. Ezzel be is fejeződött a tetsző tulajdonságok hosszú sora.
    A telefon belakása elképesztően lassú volt, valami olyat éreztem, hogy falhoz kellene vágni, a gyárilag feltelepített appok frissítése közben a telefon konkrétan használhatatlan volt, 2010-ben éreztem magam, amikor Desire HD-m volt.
    A kamerák alulról súrolják a szánalmas vicc kategóriát, a SOC annyira gyenge, hogy arra nincsenek szavak. A 2GB RAM pedig annyira szánalmas 2021-ben, hogy az ember kínjában már röhögni sem tud azon, hogy ha lezár a telefon, és újra bekapcsolom a kijelzőt akkor a böngészőben nyitva hagyott egyetlen oldal is újra töltődik. 2 app van mit használnék úgy, hogy állandóan a memóriában kellene maradniuk, az Adblockert, és Goodev volume boostert, a képernyő lezárásakor ezeket is kidobja a memóriából ez az ipari hulladék.
    Ezen a telefonon minden szaggat, mindenre várni kell, a főképernyő, a menü, a böngészés, a névjegyzék vagy az smsek, emailok görgetése is azonnal kiváltja az instant falhoz kell vágnom érzést. A szenzorok szintjén ismét elfogott a 2010-es életérzés 😊. A hardver „minőségéről" mellékelek képernyőfotót.
    A közösségi appokból a lite verziókat tettem fel, de azok is komoly feladat elé állítják ezt valamit.
    A zene minősége elfogadható. A hangerő kifejezetten jó.
    Szóval telefonálni lehet vele. Okostelefonnak hívni viszont nem lehet, ez egy nagy érintő képernyős mobil. Így kell kezelni.
    Azt mondjuk nem értem, hogy miért kellett ilyet forgalomba hozni.

    Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

  • gthomma

    senior tag

    Leestem a székről.
    Egyszeri költség
    Készülék ára + SIM kártya ára 47 490 Ft

    Máshol:
    Készülék listaár
    51 990 Ft
    Kártyás tarifa miatti kedvezmény
    -7 000 Ft
    Egyszeri költségek
    44 990 Ft
    Havonta fizetendő
    0 Ft/hó

    [ Szerkesztve ]

    Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

  • gthomma

    senior tag

    válasz janeszgol #47 üzenetére

    Nem fikázom :) 2 hónapja használom :DD :DD
    Az árán lepődtem meg.

    Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

Új hozzászólás Aktív témák