- One mobilszolgáltatások
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Nem fogy a Galaxy S25 Edge?
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15 Ultra akku probléma?
- Magisk
- Megvan a Pura 80 nemzetközi startja
- Külföldi SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Hatalmas teleppel futott be a Xiaomi Mix Flip 2
Új hozzászólás Aktív témák
-
djfrankie
csendes tag
Volt hogy a bejövő hívásból csak annyit vettem észre, hogy csörrent egyet a teló, de ennyi. Se a híváslistában sem sehol nem szerepelt. A másik félnél meg pont olyan volt, mintha kinyomtam volna. Bluetooth headset-tel szoktam általában telefonálni, amikor menet közben vagyok. Na az is elkezdett kínlódni. Többször megszakadt, és azt írta ki, hogy a folyamat váratlanul leállt. Még újraindítás után is.Az abu kernel 2-vel ilyen gondom nincs.
Sajnálom, mert az abu kernel 3-as jobban kezeli viszont a a memóriát szerintem egy kicsit mint a 2-es.
-
Lajbymester
tag
Na és az a kicsi t mit jelent szerinted? MSM7227 Turbo... tehát húzták alapból 800-ra... olyan mint az OC videokártyáknál, azokban se más a mag, de gyárilag húzva vannak, és mielőtt kikerül a polcokra, tesztelik, hogy stabil-e azon az órajelen. De egyébként meg is lehet nézni wikipédián, hogy az MSM7227 órajele 600-tól 800-ig terjed.
-
kNOck
csendes tag
Nem tudom, ismerőseimnél is ugyan az volt, mint nálam. 691 felett mind újraindult pár másodperc múlva. De már nekik is feljebb van.. Persze minél feljebb van húzva a processzor, a következő lépésekhez egyre többet kell várni, egyre többet kell hagyni ugyan azon a Mhz-n. Én novermber óta kezdtem el felhúzni és pár hete jutottam el odáig, hogy 864-en is mehetne, csak teljesen felesleges. (Bár nem tudom, 844 és 864 között már nincs olyan sok.
) Sok szerencsét, mindig csak kis lépésekkel próbálj feljebb haladni. Mindig a lehető legkevesebbet, most még olyan 2 hetente, ha tudod. Csak 800 után kell még többet várni.
Szerk: Elnézést, nem kérdeztem még meg.. Custom kerneled van? Mert szükséges hozzá, a gyári kernel tényleg nem bírja a húzást.
-
kNOck
csendes tag
De, van. Minél többet hagyod azon a Mhz-n, amin még stabilan megy, annál jobban szokik hozzá. (informatikusként mondom, nem kell hülyének nézni) Ne hidd azt, hogy az én telefonom is alapból bírta a 864-et. Legelőször még 691 felett is kifagyott, újraindult.. De ha te abban gondolkodsz, hogy "nem bírja", hát akkor nem is fogja. Persze vannak különbségek processzor és processzorok között, de nem ekkora szakadékokkal, ha ugyan arról a típusról van szó. Ebben ellehet kezdeni vitatkozni, de szerintem nem érdemes.
-
draco31
veterán
Én biztosra mentem, és 3 wipeot is csináltam, de lehet volt az 4 is.
Volt pár újraindítás, de már most érezhetően jobb, mert reggel 8-tól 11-ig merült 30%-ot kb. 20 perc wifivel, most meg 5%-ot merült 13:20 óta állandó bluetooth bekapcsolással (headset miatt), és 10 perc wifivel.
-
porkey.g
csendes tag
-
porkey.g
csendes tag
Épp ez az. Az nAa féle mini cm7 rommal annyi. És a változás az abu rom felrakása után közvetlenül észrevehető. Nem tudom, ezen mennyit segít a wipe. Főleg, ha az akksit nem tudom 100%-ra tölteni. Pár hete egyszer már feltettem ezt a romot, és akkor úgy nézett ki, hogy 100% töltésnél ment a wipe, aztán restart után 92% volt a töltöttség. Ez nem hiszem, hogy normális. Most majd mindjárt jön a kolléga az akkutöltés folyamatával, de ebben az esetben nem erről van szó, mert ez a probléma is kizárólag az abu romnál jelentkezik. Három másik esetében nem, és a cm9-nél sem. Csak ez utóbbi alkalmatlan X8-on való futtatásra.
-
upsyka
aktív tag
ez úgy működik,hogy a lítium-os akkukat 3 fázisban tölti a töltő!amikor bekapcsoltan azt írja ki a teló,hogy 100% és feltöltve,akkor valósan csak 70-80% között van az akku állapota!ezt le is tudod ellenőrizni,hogy amikor ezt kiírja csakegyszerűen újraindítod!
nem vagyok biztos benne,hogy amikor 100%-ot ír ki a teló,lehet le is kapcsolja a töltést és nem tölti tele,hanem megáll 70-80% körül!erre jó az offline töltés,mert ott nem tudja lekapcsolni a rendszer és a valós töltöttséget jelzi,ami kb 3-4 óra alatt megy végbe!
de google-ba beütöd,hogy lítium akkuk működése-töltése és rengeteg szakirodalmat találsz -
Osi222
tag
Hivatalos leírások alapján rakom fel a romokat, mint eddig mindig. Azt hiszem egy figyelmes átolvasással és alapvető odafigyeléssel ez mindenki számára eivdens dolog. Nem kókányolok, és nem telepítek semmi feleslegeset. Standard cpu beállítások mellett (smartass v2) és a navi (igo) plusz standard zenelejátszóval 60-70 mb szabad mindig.
Az utóbbi időben ez a két funkció volt a legtöbbet használva (éljen a nyaralás), de mint fentebb írtam, sajnos már ennyitől is megadta magát.
A romról pedig csak a saját véleményemet írtam, biztos sokan vannak, akik szerencsésen tudják használni.
Annyi biztos, hogy ahány főzött romot használtam, annyiféle különféle hiba jött elő.
Vicces módon szinte mindegyiknél tartósabb használat után, mindenféle hirtelen változtatás nélkül (vmi telepítés, vagy rendszermókolás kizárva) jutottam el idáig.
Kábé egy évig használtam a gyári romot mindenféle különösebb probléma nélkül (igaz a jól ismert hiányosságokkal). Most fél év kisérletezgetés után jutottam el odáig, hogy ez a jövőben is inkább így lesz.
Ha meg majd többre vágyom sebesség és funkciók területén, akkor inkább telcsit váltok -
Osi222
tag
Lehet hogy peches vagyok, vagy csak egy rossz x8-am van, de számomra ez a rom is teljességgel használhatatlanná vált.
Elsőre minden szép és jó volt, közel 2 hétig különösebb problémák nélkül működött.
Az utolsó héten viszont annyi váratlan kifagyás és újracsizmázás történt, mint még soha. Minden standardon volt/van, de egy szimpla navizásnál vagy zenehallgatás közben is képes eldobni a taccsot, és teljesen kifagyni. Ilyenkor csak egy elem ki-be segít rajta, ami vezetés közben nem kicsit bosszantó. Ma már odáig jutott, hogy szivargyújtós töltővel is csak 15%-ig töltött, majd utána megállt és folyamatosan merült.
Többszöri újraindítás és a navi mellőzése után bezzeg ezt nem játszotta el, szépen kezdte újból tölteni magát és fél óra után már 40%-on volt mint korábban is mindig. Ez nagyon megnyugtató volt, de így viszont mindenféle okostelefonos funkcióját mellőzni lehetett a telcsinek.
Sajnos ez számomra a használhatatlan kategória fogalmát teljességgel kimeríti, így szépen befejezem a főzött romos próbálkozásokat, totálisan értelmetlen minden egyes újbóli telepítés után röviddel szitkozódni és butatelefont használni. Igaz hogy a gyári rom fapados és lassú, de legalább működik. Nálam pedig ez minden extra funkció, sebesség és csicsa előtt van...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- EREDETI Apple Watch ULTRA óraszíjak (BLACK TITANIUM) - 49mm
- Apple Watch ULTRA 2 49 mm - Black Titan, Black Ocean Band - MAKULÁTLAN! - 3 ÉV GARANCIA
- Razer Core X eGPU
- MSI Cyborg 15 A13VF - 15.6"FHD 144Hz - i7-13620H - 16GB - 512GB - RTX 4060 - Win11 - 1,5 év garancia
- Asus ProArt RTX-4060 OC 8GB (PROART-RTX4060-O8G)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Seasonic 520W
- Bomba ár! HP Elitebook Folio 9470M - i5-3GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" I DP I Cam I W10 I Garancia!
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged