Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolesz007

    őstag

    válasz Dany007 #35 üzenetére

    Ezaz, hogy lehet valami forradalmi, ha csak elméletben működik, vagy csak nagyon drágán előállítható. Sokszor az is probléma, hogy ami kicsiben (mondjuk a mikroszkóp alatt) még működik, nagyban már egyáltalán nem. Pedig mióta az autóipar is érdekelt lett az akkutechnológiákban, azt hittem lesz valami áttörés, de szerintem, erre még jópár évet várnunk kell. Valóban megfigyelhető és érdekes, hogy könnyebb az alacsonyabb fogyasztás(környezettudatosság) irányába fejleszteni, mint a nagyobb energiaszükséglet kielégítésének irányába. (pl mint tudjuk a fúzió is létező fizikai jelenség, hatalmas energiával, de technikailag (egyelőre) megvalósíthatatlan a hasznosítása)

    Fold 5

  • Peterson_

    addikt

    válasz Dany007 #35 üzenetére

    Én nem vagyok híve az ilyen összeesküvés elméleteknek. Sőt, úgy gondolom a világ legnagyobb biznisze lenne áttérni nem fosszilis alapú energiára.
    -Na ne mondja mán'!
    A zöldeken, meg az egyszeri autóvezetőkön kívül kb senkinek nem érdeke.
    Ott a hidrogén, a nap és elektromos energia.
    Kb 10 éve felhozták arra a szintre, hogy hétköznapi használatú járművekbe simán jó lenne.
    De minek vakaróznának az infrastruktúra kialakításában, ha még van fosszilis energiaforrás.
    Az olajban baromi nagy lóvé van és a hatalmak szépen el is sakkozgatnak ezzel.
    Az elmúlt 30 évben nem is igazán rohantak le egy olyan országot sem, ahol lipolimer akkut gyártottak.
    Jó persze mindegyik terrorellenes törekvés volt.
    Energiaforrást gyártani bárhol lehet, ahol fel tudnak húzni egy gyártósort.
    Fosszilis energiaforrások meg bizonyos helyeken vannak csak.
    Amíg vannak ugye.
    Én biztos nem akkor kaparnék amikor már minden elfogyott, hogy hű hát van ám nekünk megújuló energiánk is, de hát akkor mi lenne a sok Ewinggal:DD

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Dany007 #44 üzenetére

    Valamit így is csinálnak vele, hiszen 1-1 frissítés után fél vagy talán 1 év is eltelik, mire az adott készülék megkapja azt. Tehát ezt az időt kéne hatékonyabban és jobb eredménnyel eltölteni.

    Na ez jó kérdés, hogy ennyi idő alatt mit csinálnak, mert ha egy főverzió megírásához is elég idő egy év, akkor egy optimalizáláshoz bőven elégnek kellene lenni. De nekem nagyon úgy tűnik, hogy gyakorlatilag annál több optimalizálás, hogy éppen, hogy fusson el a hardveren, nem történik. Ugye sok esetben egy CM sokkal gyorsabban, jobban fut, pedig azt csak szabadidejében bütyköli pár egyetemista (jó közelítéssel :) )

    A modell darabszámos felvetéseddel pedig tökéletesen egyetértek...

    (#45) Dark Archon: Valamit valamiért. Androidot nem lehet minden egyes készülékre személyre szabottan optimalizálni.

    OK, ez rendben is van. De akkor ne sírjon senki, hogy lassú, akad, vagy elfogy a memória, miegyéb.
    Egyébként nekem amit a WP7-el csináltak, az nagyon tetszik. Ott ugye nem akarták a készülékválasztékot nagyon leszűkíteni, viszont tanultak a WinMo fragmentáltságából, ezért meghatároztak egy szigorú hardver-specifikációt, amit szigorúan be is tartatnak, és mennyivel jobb a helyzet. Ez lehet valahol az arany középút.

  • válasz Dany007 #51 üzenetére

    Igen, bár a minimum konfig csak agybajra jó Windows esetében is, ahogy játékoknál is.

    Sajnos a Google eléggé elcseszte, hogy nem állítottak fel egy szabvány hardverkört. Ez már szerintem nem is nagyon fog változni, hiszen afféle Linux, tessék-lássék működik, de nem az igazi. De mi az alternatíva? WP: kevés telefon, drága, nagyon kék, kocka. Apple: gyors, jó, de iszonyat drága (néha ugyan lilul). Marad az Android, ha az ember mikroszámítógépet akar a zsebébe.

    dreamdancer: előbb-utóbb kénytelen lesz a Google is domborítani valamit, mert az akkuk nem nagyon változnak, a gyártástechnológia meg eléri azt a korlátot, ami fölé már nem mehetnek magok számával, mert 1 napig sem húzzák a telefonok. Mondjuk még Windowsnál sem túl gyakori a 4 magos programozás, nem tudom Android-on hogy van ez, mennyire éri meg.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák