- iPhone topik
- Macrodroid
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Xperia 1 VII csereprogramot hirdetett a Sony
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 14 Ultra - Leica hercegnő
- Kis telefon hatalmas teleppel
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
- 2 az 1-ben töltőkábel a OnePlustól
Új hozzászólás Aktív témák
-
vinibali
őstag
úgy hangzik mintha egy jövőbeli tervhez kevés lenne a számítási kapacitás, ez nem hangzik jól a régebbi tulajoknak
-
assemble
addikt
válasz
osztraksajt #60 üzenetére
Megis hogy egyeztetheto ossze az open source szoftver (azaz mindenki teljesen szabadon felhasznalhatja, atalkithatja, stb) kotelezo hardverkovetelmenyekkel? Mielott valaki elkezdene komolyabban gondolkozni rajta, lelovom a poent: sehogy, a ket dolog kizarja egymast. Es ez igy van jol. Senkinek a vilagon nem hianyoznak mestersegesen felallitott idiota kovetelmenyek, igy kb eljutnank oda ahova az Apple, ahol az uj ficsorok haromnegyede mindig csak a legujabb modellekre van kiadva, mert egyubar a szemelyi asszisztenshez ami egy kulso szerveren vegez minden muveletet, mar kotelezo a 2 mag
Az Android a valasztasrol (is) szol, mindenkinek joga van hozza, hogy olyan hardveru vast legyen, amin folyekonyan fut a legujabb is, es olyat is, ami egy osregi verzio is csak botladozva fut. Semmi szukseg mesterseges kovetelmenyekre, isten ments. -
osztraksajt
őstag
válasz
Dark Archon #59 üzenetére
Hardverelőírás volt, igaz a ram és processzor körében nem volt meghatározva. de audio jack csatlakozó, microusb, GPS, wifi kellett ahoz hogy a google alkalmazásait fel lehessen tenni. Android mehetett rá ezek hiányában is, csak pl a marketre nem tudott csatlakozni. Volt pár korai ilyen förmedvény.
A google naivan úgy gondolta nem kell ilyen jellegű megkötés, minden gyártónak alapvető érdeke hogy minél használhatóbb telefont adjon ki, de az idő és a profitéhség ezt megcáfolta.
-
Igen, bár a minimum konfig csak agybajra jó Windows esetében is, ahogy játékoknál is.
Sajnos a Google eléggé elcseszte, hogy nem állítottak fel egy szabvány hardverkört. Ez már szerintem nem is nagyon fog változni, hiszen afféle Linux, tessék-lássék működik, de nem az igazi. De mi az alternatíva? WP: kevés telefon, drága, nagyon kék, kocka. Apple: gyors, jó, de iszonyat drága (néha ugyan lilul). Marad az Android, ha az ember mikroszámítógépet akar a zsebébe.
dreamdancer: előbb-utóbb kénytelen lesz a Google is domborítani valamit, mert az akkuk nem nagyon változnak, a gyártástechnológia meg eléri azt a korlátot, ami fölé már nem mehetnek magok számával, mert 1 napig sem húzzák a telefonok. Mondjuk még Windowsnál sem túl gyakori a 4 magos programozás, nem tudom Android-on hogy van ez, mennyire éri meg.
-
#90708992
törölt tag
Nekem aztán mindegy, hogy a piaci részesedést miből számolod, én csak azt mondom, hogy Apple OS - Apple készülék vs Google OS - Google készülék. Ezt így kellene, szerintem.
Mondom ezt úgy, hogy SGS3-am van és kummára idegesít, hogy lassan jön a köv. android verzió és nekem még mindíg nincs frissítésem JB-re. -
Mr.Csizmás
titán
válasz
osztraksajt #56 üzenetére
seems legit
az is egy megoldás
-
osztraksajt
őstag
válasz
Mr.Csizmás #52 üzenetére
Én már hallottam olyanról hogy egy nem használt modult ki lehet kapcsolni.
Itt inkább a gyártás/készletezés egyszerűsítése volt a cél. Így pl nem fordulhat így elő hogy az egyik szabvány szerinti készlet ott áll eladatlanul hegyekben, a másikból nem tudnak eleget kiszolgálni. Vagy példának okáért EU-ba is jut kezdőkészlet mert nem kell oda-vissza szerelni a sorokat egy jóval kisebb piac miatt, ami mind időkiesés, pont a legelején mikor a legtöbbet kell legyártani. Vagy éppen karácsony előtt mikor mindenki telefont vesz és nem tudod melyik piacon mennyi fog fogyni.
-
ZooLee
senior tag
válasz
#90708992 #53 üzenetére
Rendben, de akkor a piaci részesedést és a bevételeket is csak a Nexus-okból számoljuk?
Megnézném az IOS frissítési gyorsaságát, ha 150 db különböző készülékre kellene ráhúzni.
Ne nézd. Mindenki előtt nyitott a választási lehetőség. És mindegyik lehetőségnek ugyanúgy megvan a hátránya is. Az Apple egy (két) készülék verziót ad el egyszerre, ha tetszik, ha nem, ebből kell választanod. Ő ezt az utat választotta. A Google előtt is adott volt ez a lehetőség, hogy szigorítsák a feltételeket (lásd amit a WP7-ről írtam) és csak Nexus készülékekre adják oda az Androidot. Nem ezt választották (nem tanultak a WinMo hibáiból), hanem "minden szaron" lehet Android, hát vágjanak rendet a maguk teremtette káoszban.
-
#90708992
törölt tag
Még mindíg az a baj majdnem mindenkivel, hogy az Apple-t az összes androidos eszközzel hasonlítják, pedig csak a Nexusokkal kellene. Ott van ugyanaz az optimalizálás, stb mint az almánál, a többi pedig mind táccsviz meg szenz...
A szoftverfrissítésnél ugyanez a helyzet, az almafanok állandóan azzal jönnek, hogy szar az android frissítése (egyébként igazuk is lenne, mert az, a nem nexusok esetében) csak azt kéne inkább nézni, hogy a NEXUS eszközök is rögtön kapnak friss androidot 1-2 hónapon belül pedig visszamenőleg is. (ld. Nexus S JB)
Megnézném az IOS frissítési gyorsaságát, ha 150 db különböző készülékre kellene ráhúzni.
Almát körtével nem érdemes... -
Mr.Csizmás
titán
végre egy értelmes cikk a szifon.com-on.
nyam-nyam műszaki
Arra is utal az alaplap, hogy az iPhone 5-nél CDMA és GSM modul már alapból benne lesz a készülékben, és nem kell majd két különbözőt gyártani.
és akkor az is fogyaszt, még akkoris, ha csak GSM megy? imho ha ki akarják hegyezni az üzemidő/teljesítmény mutatóra, érdemesebb lenne külön csinálni, plusz egy fogyasztót nem hagynék rajta csakúgy.
ja de ez a 4S
hopp.
-
Dany007
veterán
válasz
Dark Archon #45 üzenetére
Windows esetében viszont megvan adva egy minimum hardverkövetelmény.
Plusz a hardvergyártók írnak külön drivert minden egyes windowsra külön-külön.Ez telefonra lefordítva úgy nézne ki, hogy mondjuk Android 4.0. Minimum követelmény 2 magos proci, 1GB ram xy gpu. A hardvergyártóknak le lenne adva a szoft. specifikációja stb... Majd a procigyártó cég elkészíti a saját driverét típusonként Andro 4.0-hoz. Ahogy a gpu gyártó legyen az Tegra vagy adeno vagy mali, az is elkészíti a saját driverét az adott gpukhoz 4.0-ra.
Majd mikor a (készülék)gyártó (mondjuk Sony, Samu stb...) elképzel egy telefont, összerakja a piacon található hardverekből akkor a hardverek hozzátartozó drivereivel együtt pakolja össze az Andro 4-et a telefonra (gpu gyártó által megírt 4.0-ra való drivert stb)
.
De jelenleg szerintem ez nem így működik. Összeraknak egy hardvert ahogy tetszik, ráhúzzák a 4.0-t és a gyártócég programozói próbálják optimalizálgatni az ezerféle hardvert az oprendszerhez.@ZooLee:
Én speciel most az Xperia P-vel teljesen megvagyok elégedve. 2.3.7 van rajta és eszembe nem jutott még frissíteni. Így is megy minden rezzenésmentesen! Lagmentesen, ahogy az a nagykönyvben megvan írva.
(kopp-kopp-kopp).
-
ZooLee
senior tag
Valamit így is csinálnak vele, hiszen 1-1 frissítés után fél vagy talán 1 év is eltelik, mire az adott készülék megkapja azt. Tehát ezt az időt kéne hatékonyabban és jobb eredménnyel eltölteni.
Na ez jó kérdés, hogy ennyi idő alatt mit csinálnak, mert ha egy főverzió megírásához is elég idő egy év, akkor egy optimalizáláshoz bőven elégnek kellene lenni. De nekem nagyon úgy tűnik, hogy gyakorlatilag annál több optimalizálás, hogy éppen, hogy fusson el a hardveren, nem történik. Ugye sok esetben egy CM sokkal gyorsabban, jobban fut, pedig azt csak szabadidejében bütyköli pár egyetemista (jó közelítéssel
)
A modell darabszámos felvetéseddel pedig tökéletesen egyetértek...
(#45) Dark Archon: Valamit valamiért. Androidot nem lehet minden egyes készülékre személyre szabottan optimalizálni.
OK, ez rendben is van. De akkor ne sírjon senki, hogy lassú, akad, vagy elfogy a memória, miegyéb.
Egyébként nekem amit a WP7-el csináltak, az nagyon tetszik. Ott ugye nem akarták a készülékválasztékot nagyon leszűkíteni, viszont tanultak a WinMo fragmentáltságából, ezért meghatároztak egy szigorú hardver-specifikációt, amit szigorúan be is tartatnak, és mennyivel jobb a helyzet. Ez lehet valahol az arany középút. -
ZooLee
senior tag
válasz
Mr.Csizmás #48 üzenetére
-
dreamdancer
őstag
válasz
Dark Archon #45 üzenetére
Ez teljesen igaz, ezért létezhetnek 40K-s androidos belépőmodellek, ezért androidos az okostelefonok bő kétharmada. Viszont az, hogy a csúcsmodelljeik leginkább izomból oldják meg a feladatot, korlátot is szab. Mi lesz az S5-ben? Hatmagos, 2,5 GHz-es proci és 4 GB RAM? És mekkora akkut csapnak mellé? És mekkora lesz a teló súlya, 30 deka?
Ez a típusú fejlődés nyilvánvalóan tarthatatlan, nekik is rá kell lépniük a fejlettebb architektúra-fejlesztői szintű szoftveroptimalizálás útra. Mondjuk a jelenlegi felállásban ez nem lesz könnyű.
-
Möhe
addikt
válasz
Gadgetfan_ #9 üzenetére
Ne a készenléti időt nézzed. Hanem azt hogy használni is lehessen 2 napig (48 órán át legyen üzemben) miközben telefonálni,netezni és még sok mindent is csináltál vele.
Nem egyoldalúan a procit és a szoftvert hegyezni,hanem azt is ami táplálja ezeket "villannyal",így lehetne hatékonyabb.szerk:és nem kikapcsolni full energiatakarékosra,és sok akksizabálót kilőni,hogy csak a képernyő legyen az energiafelhasználás egyetlen pontja
-
Valamit valamiért. A Windows sincs minden egyes PC-hez külön optimalizálva. Nyilván ennek meg van az erőforrás ára. Mivel nem mindenki tud / hajlandó negyed millát kifizetni az Apple fejlesztéseire (mert ugye nyilvánvaló, hogy a fejlesztés költségeit rádobják a vásárlókra), inkább beéri a jóval olcsóbb dupla aksival.
-
Dany007
veterán
Egyetértek. A gyártóknak kéne optimalizálni az Androidot a saját készülékeikhez.
Valamit így is csinálnak vele, hiszen 1-1 frissítés után fél vagy talán 1 év is eltelik, mire az adott készülék megkapja azt. Tehát ezt az időt kéne hatékonyabban és jobb eredménnyel eltölteni.Nyilván az alap Androidot nem lehet minden egyes készülékre személyre szabottan optimalizálni. Azt a gyártónak kéne megtennie a saját hardveréhez, ahogy az Apple is csinálja... Ja, hogy ez nem megy úgy, hogy évente 10-15 típust dobnak piacra? Hát akkor lehet, hogy 3-4 félét kéne és mindjárt több idő és energia maradna optimalizálásra.
-
ZooLee
senior tag
A kétszeres sebességnövekedést az i4s processzorához mérhető kb. Ahogy írod számszerűen elég nehéz a rendszerek között összehasonlítani, a szintetikus tesztek is csak nagyjábóli eredményt adnak, max stzubjektíven "érzésre" lehet a sebességet és használhatóságot nézni.
Azért megnézném ugyanezt a procit egy Android alatt. Lehet h nem is lenne akkor már annyira jó.
Ez így van. De ez nem a processzor hibája... Az, hogy ez a kétmagos processzor (az iOS-el) más 4 magos processzorokkal (Androidon) pariban van, az a gyártók szégyene, hogy egyszerűen beleszarnak az optimalizálásba. GYakorlatilag nincs olyan Andoridos telefon, amire valóban optimalizálva lenne egy Android verzió, helyette a saját tákolmányaikat (TouchWiz, Sense, stb.) erőltetik rá, amivel még jobban odatesznek a teljesítménynek. Nagyon kíváncsi lennék egy igazán optimalizált készülék+Android kombóra.
Maximum külön pénzért eszközöltek fejlesztéseket az Apple számára.
Hát erről van szó. Az Apple fejleszttet magának procit aminek a teljesítmény/fogyasztás aránya sokkal jobb, mint a versenytársaknak, nem pedig egyszerűen beleb@sz egy kétszer nagyobb akksit. Tehát nem csak az oprendszerét, hanem a hardverét is optimalizálja. És ez bárhonnan is nézzük nem lebecsülendő dolog.
-
DaveJr
őstag
Mihez képest sikerült jól? Nagyon sokat számít az iOS is ami hajtja. Ha az utolsó pontos vesszőig optimalizálva van a szoftver naná hogy baromi gyors. Azért megnézném ugyanezt a procit egy Android alatt. Lehet h nem is lenne akkor már annyira jó.
Az Apple már az elején is külsős hardvereket használt főleg proci szinten. Maximum külön pénzért eszközöltek fejlesztéseket az Apple számára.
-
ZooLee
senior tag
válasz
Mr.Csizmás #11 üzenetére
technológia = minél kisebb nyák, és nagy akksi.
Azért ez például az i5 esetében nem teljesen igaz, ugyanis valahogy így néz ki az egyenlet:
processzor teljesítmény * 2 + kijelzőméret * 1,2 + akksi * 1 = ugyanakkora üzemidő
Vagyis mind a processzoron, mind a kijelző fogyasztásán jócskán fejlesztettek. Tehát van ott technológiai fejlődés rendesen.
De tény, hogy nem (csak) ennek kellene fejlődnie, hanem egy új akku-technológia bevezetésére lenne már szükség egy ideje.(#39) Soulfly842: Ki is gyártja most az i5 processzorát?
Az egy dolog, hogy ki gyártja, a fontosabb itt az, hogy ki és hogyan fejlesztette. Mert azért elég jól sikerült, az nem kérdés...
-
Dany007
veterán
válasz
Peterson_ #38 üzenetére
Oh ne féltsd a Ewinggokat.
Majd átállnak napelemtelepek gyártására vagy fúziós erőmű gyártásra...
Gondolj csak bele hogy hány ország függ az olajtól jelenleg is, illetve azoktól az országoktól akiknek sok van belőle. Asszed nem válnának meg a függéstől ha ilyen egyszerű lenne? Ugyanmár...Szintén nem akarok belemenni összeesküvés elméletekbe, de az olaj előbb utóbb el fog fogyni, vagy még drágább lesz a kitermelése. Innentől kezdve pedig csak idő kérdése és az egész világnak létszükséglet lesz az átállás. Aki ezt elsőnek megjátssza annak a gazdagsága biztosított lesz a következő 100-200 évre.
Azt hiszed, hogy Amerika inkább háborúzik egy jót, minthogy áttérjen alternatív energiára? Ugyanmár...De jelenleg ott tart a helyzet, hogy az elektromos autók ~ 100-150km-ig bírják egy tankkal. Vagy kicsit tovább. Ez még Magyarországon is mocskosul kevés, nemhogy mondjuk az USA-ban. És mindegy milyen technológiát alkalmazunk - tisztán elektromos, vagy hidrogén - az alapok sajnos az olajhoz vezetnek vissza. Mert az áramot is többnyire fosszilis energiahordozók segítségével állítják elő. Ahogy a hidrogénhez is elektromosság kell (hogy előállítsák). A biodieselről meg ne is beszéljünk, az rosszabb, mint az olaj...
Szóval az alapokkal van a gond. Hiába van meg a technológia a felhasználásra ha az előállítás többnyire még mindig hagyományos módszerekkel történik.A sötétzöldek meg mint látod szépen elkaszálják az atomerőműveket, ami az eddigi egyetlen működő és életképes alternatívája lenne a fosszilis energiahordozóknak.
-
Soulfly842
addikt
Ki is gyártja most az i5 processzorát?
Valahogy úgy fejleszt most az alma hardvert, hogy egy háború és béke hosszúságú listán klikkelgetnek ki egy telefont, hogy mi is legyen benne...
-
Peterson_
addikt
Én nem vagyok híve az ilyen összeesküvés elméleteknek. Sőt, úgy gondolom a világ legnagyobb biznisze lenne áttérni nem fosszilis alapú energiára.
-Na ne mondja mán'!
A zöldeken, meg az egyszeri autóvezetőkön kívül kb senkinek nem érdeke.
Ott a hidrogén, a nap és elektromos energia.
Kb 10 éve felhozták arra a szintre, hogy hétköznapi használatú járművekbe simán jó lenne.
De minek vakaróznának az infrastruktúra kialakításában, ha még van fosszilis energiaforrás.
Az olajban baromi nagy lóvé van és a hatalmak szépen el is sakkozgatnak ezzel.
Az elmúlt 30 évben nem is igazán rohantak le egy olyan országot sem, ahol lipolimer akkut gyártottak.
Jó persze mindegyik terrorellenes törekvés volt.
Energiaforrást gyártani bárhol lehet, ahol fel tudnak húzni egy gyártósort.
Fosszilis energiaforrások meg bizonyos helyeken vannak csak.
Amíg vannak ugye.
Én biztos nem akkor kaparnék amikor már minden elfogyott, hogy hű hát van ám nekünk megújuló energiánk is, de hát akkor mi lenne a sok Ewinggal -
Zolesz007
őstag
Ezaz, hogy lehet valami forradalmi, ha csak elméletben működik, vagy csak nagyon drágán előállítható. Sokszor az is probléma, hogy ami kicsiben (mondjuk a mikroszkóp alatt) még működik, nagyban már egyáltalán nem. Pedig mióta az autóipar is érdekelt lett az akkutechnológiákban, azt hittem lesz valami áttörés, de szerintem, erre még jópár évet várnunk kell. Valóban megfigyelhető és érdekes, hogy könnyebb az alacsonyabb fogyasztás(környezettudatosság) irányába fejleszteni, mint a nagyobb energiaszükséglet kielégítésének irányába. (pl mint tudjuk a fúzió is létező fizikai jelenség, hatalmas energiával, de technikailag (egyelőre) megvalósíthatatlan a hasznosítása)
-
cqr
aktív tag
Most belenézve elég furcsa eredményeket dob helyenként a geekbench. A krait arch nagyon rosszul szerepel a legtöbb floating point tesztben, pl.: mandelben a cortex a9 1.2 ghz-en 320 mflopsot kap, míg a krait 1.5 ghz-en 275-öt. Lehet hogy még finomítani kellene a kódot hogy "támogassa" a qualcomm archját, de ez azért így hajmeresztő.. és integerben is sokszor felemás a helyzet.. érdekes..
Android iOS között az implementáció is sokat jelenthet, bár ha megfelelően használja a natív kódot, akkor elvileg ilyen szintetikus teszteknél azért összehasonlíthatónak kell lennie.
A mondat amit idézel mindezektől függetlenül tényleg nagyon meredek, egyrészt konkrétan cpu-ra vonatkozó (terhelést is figyelembe vevő) fogyasztási adatok sincsenek, másrészt a geekbenchben tényleg duplázza az s3 négy magon az a6-ot.
(Bár a krait (jelenlegi) eredményei azért kicsit "elgondolkodtatóak", remélhetőleg erre ránéznek a geekbenchesek)
-
Dany007
veterán
válasz
Zolesz007 #32 üzenetére
Én nem vagyok híve az ilyen összeesküvés elméleteknek. Sőt, úgy gondolom a világ legnagyobb biznisze lenne áttérni nem fosszilis alapú energiára. Hiszen gyakorlatilag az egész világ a potenciális vásárlók közé tartozna idővel. Ezért hülyeség az, hogy ott van a tarsolyukban a megoldás csak nem adják ki a piacra...
Viszont az tény, hogy az akkumulátorokkal nagyon le vannak maradva. Már ez a cikk is azt bizonyítja, hogy nem a teljesítménynövelés az elsődleges, hanem hogy az a nyamvadt telefon valahogy kibírja 1,5 napig... Nagyon durva technológiai akadályba ütközhettek.
Én külön gyűjtöm a "forradalmi" akkumulátortervezetekről szóló cikkeket. És az elmúlt ~ 6 évben olyan 10-15 különböző cikk gyűlt össze ami forradalmi változást ígér hamarosan. Máig nem lett semmi kézzelfogható egyikből se. Tehát itt nem évekről, hanem inkább évtizedekről beszélhetünk. Pedig lassan már nincs mit beletenni egy mobilba mert éppenhogy kibírja 1-1,5 napig. Komplett architektúrákat meg os-eket terveznek arra, hogy kevesebb legyen a fogyasztás...
Szóval amíg az elmúlt 30 évben a fejlesztések javarészben a teljesítmény növekedésére irányultak, manapság már inkább azért fejlesztenek, hogy bírja az akksi azt a minimális pluszt amit hozzáakarnak tenni az épp aktuális modellhez. -
moleculez
veterán
hat igen, a googlinak telleg nem erdeke a telefon szcena, telleg leszarjak miaz, csak ra lehessen rakni a droidot...
Meg jo hogy van valasztek.. -
Crucio
aktív tag
válasz
osztraksajt #10 üzenetére
Viszont ott nagyobb a kijelző.
-
Zolesz007
őstag
Egy technológia kitalálása elméletben, és annak gyakorlatban (konkrét gyártásban) való alkalmazása közt sokszor telnek el évek. Mivel az, hogy valami elméletben működik még nem biztos, hogy gyakorlatban is, vagy nem biztos, hogy gazdaságilag megéri gyártani. Jó példa erre a hajlítható OLED kijelző, amit már legalább 2 éve bemutattak, de még a mai napig nem gyártható gazdaságosan. Mert gondolom 2 milliót nem adnál egy telefonért, mert hajlítható a kijelzője...
A számítástechnika mai formáját annak köszönheted, hogy évről évre fejlődik a gyártástechnológia ezért olcsóbban, tudnak jobb dolgokat előállítani. Hiába elméletben már 30 éve kitalálták, ha egészen eddig, nem lehetett 24 nanométeres csíkszélességgel gyártani...
Könnyű azt mondani, hogy fejlesszék ki! Fejleszd ki te, tanulhatsz elektrokémiát nyugodtan... Valószínűleg olyan fizikai korlátba ütközött a technológia amit nehéz megkerülni. Elhiheted, hogy ha már bárki kifejlesztette volna, akkor használná is. Attól még olajra ugyanúgy szükség lenne. -
Fkris
őstag
válasz
Zolesz007 #25 üzenetére
Csak egy kerdest szeretnék feltenni: mennyi idos a lítium-ion technológia?súgok: mai formáját egy japán fizikus alkotta meg, 1985ben.
csupán a számítástechnológia mai formáját ilyen tájt kezdték megalkotni, es majd'30 ev alatt eljutottunk a tobb szaz magos processzorokig.
Ennyi ido alatt, ekkora szamitasi kapacitassal, tesztelesi lehetosegekkel ne mondja nekem senki, hogy nem lett volna alkalom 3x uj, hatekonyabb akkumulatortechnologiat kidolgozni. -
Peetee(tm)
aktív tag
Tényleg elkelne már olyan okostelefon ami fürge és baromi jól bánik az akkuval, minimum4-5 nap üzemidő közepes használat mellet.
Egyébként kíváncsi vok mikor lesznek kész vele -
Blyan
félisten
Lassan javasolni fogom a passbook bevezetését az apple/iphone topikokba.
-
Sir Ny
senior tag
,, ugyanakkor kompatibilitási okok miatt az ARM architektúrával való teljes szakítás nem valószínű "
Elfér még néhány támogatandó utasításkészlet az almáéknál. Nem hiszem hogy például a clangot túlzottan zavarná ha x64, ppc, arm, mellé még valami noname saját utasításkészletre is fordítana. ( amúgy sem lényeges, bár nem biztos hogy szeretnének a jövőben is az ARM-nak perkálni )
-
Zolesz007
őstag
LoL
Attól még hogy 2szer 3szor erősebb akksikat gyártanának még mindig kőolajból állítanák elő a belevaló áramot... meg azért mégis már van egykét épkézláb elektromos autó nagy gyártóknál... Akkor azokat mérnem veszik meg az olajsejkek?
Mikor a válság miatt öldöklő piaci verseny van a legtöbb szegmensben, majd biztos mindenki ücsörög 10 évet az új technológiákon...
-
dreamdancer
őstag
Az előny ott jön ki, hogy az i5-ben még mindig csak 1440 mAh-s akku van, amilyen kb az androidos belépőkészülékekben, szemben az androidos és wp7-es csúcsmodellek 1800-2000 mAh-s akkujaival - és ezzel hozza nagyságrendben ugyanazt az üzemidőt...
A kisebb akku pedig mint látjuk könnyebb és vékonyabb telefont jelent még úgy is, hogy fémet használnak műanyag helyett. Persze nyilván vannak, akiknek a nagy és nehéz telók jönnek be...
-
assemble
addikt
Szivesen, ugyanis a cikkben nem ezt irtak, es eddig senki nem hozta fel.
Akkor jon ki, ha okostelefonkent hasznalod a telefonodot, egyszerre tobb dolgot futtatva, stb. Honeycomb ota tamogatott a tobb CPU mag, ami majd ket eve jelent meg. Szoval a kerdesre valaszolva: igen, a Jelly Bean kihasznalja a 4 magot.
"Egyébként persze, hogy nem. " De. -
haxiboy
veterán
válasz
Mr.Csizmás #18 üzenetére
Na igen ez kimaradt hogy a hirdetésekből nagyon megéri neki. Valamint alapértelmezett kereső a google az androidos telefonokon. És nem kevesen kattintanak a fizetett hirdetésekre
-
utomi
senior tag
Mint, hogy 2 helyett négy mag van ez talán annyira nem meglepő de köszönjük eme hihetetlen felfedezést. Inkább azt mondd meg nekem, hogy a két telefont összehasonlítva hol jön ki ez a hihetetlen 2x-es teljesítmény előny. Talán a Jelly Bean kihasználja a 4 magot és az S3 2x olyan gyors? (Egyébként persze, hogy nem. )
-
Fkris
őstag
válasz
moleculez #13 üzenetére
Addig nem lesz új akksi technológia, amíg a sok turbános faszink olajban van a pénze, a világ felével egyetemben.
Már rég ki vannak fejlesztve új technológiák(energiacella-vízbontásos vackok), csak az olajmágnások megvásárolják annyi pénztért, amennyit nem szégynelenk érte, és levádetik 50 évre, majd eltüntetik.(Kémia tanárom szerint már 10 éve közel voltak - túl a kísérleti státuszon - a "tökéletes" vízbontásos technológia megalkotásához, csak aztán valahogy eltűnt a dolog.Ha hülyeség, ha nem, lehet benne valami...) -
haxiboy
veterán
válasz
moleculez #13 üzenetére
A google-nek nem érdeke a kötött hardver. Minél több eszközön van android, minél több eszköz kap Marketet (Play Áruházat) annál több micropayment megy végbe. Mert lehet hogy Pistike a 100forintos csudatelefonjával is letölti a disznajpörkölő 3000 demo-t megtettszik neki és kér Gizi bácsitól 1 dollárt (mert ő olyan művelt ember és tuggya hogy mijaz) és megveszi a nem demót, ebből a google jutalékot kap. Ergo : Minél több eszköz, annál több jutalék.
-
assemble
addikt
"jóval magasabb fogyasztású négymagos megoldásokat is zavarba hozza."
Itt mire tetszik gondolni? Pl a geekbench szerinti CPU benchmarkokon majd minden tobbszalas CPU tesztnel rendre ketszer olyan eros az S3 CPU-ja, mint az A6.
-
moleculez
veterán
esetleg uj akksi technologia??
De jojjon csak, jojjon igy kene a googlinak is, nem kivitelezhetetlen, hogy kossek a hardwaret...(lasd wp) -
Gadgetfan_
senior tag
válasz
osztraksajt #10 üzenetére
Egy 11" -es MacBook Airbe tolva, lehet, hogy ki lehetne hozni...
Amúgy szerintem valami nagyobb dobásra készülhet ezzel az Apple. Már régóta abba az irányba mennek, hogy egységesre összefésüljék szoftveresen az egész Apple ökoszisztémát, most meg hardveresen is valamiféle integrálás következhet.
-
Mr.Csizmás
titán
válasz
Gadgetfan_ #9 üzenetére
technológia = minél kisebb nyák, és nagy akksi.
-
osztraksajt
őstag
válasz
Gadgetfan_ #9 üzenetére
És mi lesz ha egy notiba tolnak bele egy ilyen procit, ahol mondjuk elfér mellette egy 6-10000mah akksi. A 24h üzemidő is simán elérhetővé fog válni.
-
Möhe
addikt
az a fránya tudat alatti
ON:
Egy processzor megtervezése nem egyszerű feladat, ugyanakkor a megnövelt számítási teljesítmény, az energia-hatékony működés és a végletekig optimizált szoftver hosszabb üzemidő elérésére teremt lehetőséget.
Ha még az aksira is szentelnének egy kicsit ezzel kiegészülve,és nem vékonyítani a telefont 2D-re (lassan már vékonyságban lehet kifejezni) akkor 2 nap használható üzemidőt is ki lehetne sajtolni belőle. Mennyivel praktikusabb ha nem kell minden este tölteni,és tyűkbéllel elutazni 7végére.
Szerk: telefon vonalon végig futtatva a gondolatmenetet -
osztraksajt
őstag
Kérdés hogy noti vonalon el akarnak-e indulni a saját processzor felhasználása felé, mert úgy még egységesebb fejlesztési modellt tudnának alkotni.
Onnantól meg tényleg realitás hogy egy dokkoló/monitor, és a telefonodat számítógépként/notebookként használhatod. De megmaradhat a dedikált asztali vonal is, csak nem biztos hogy megéri nekik fenntartani kellően erős saját soc esetén.
-
helixP
nagyúr
Hirtelen 'félrevezető részleget' olvastam. Az a rohadt Freud
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- iPhone topik
- Macrodroid
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Kerékpárosok, bringások ide!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- BestBuy topik
- Gaming notebook topik
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- További aktív témák...
- LG 42C4 - 42" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- Eladó megkímélt állapotban lévő Xiaomi 12T Pro 8/256GB / 12 hó jótállás
- iKing.Hu - Apple Watch Ultra 2 - 49 mm - Használt, karcmentes - Gyári garanciás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest