Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Zolesz007 #32 üzenetére

    Én nem vagyok híve az ilyen összeesküvés elméleteknek. Sőt, úgy gondolom a világ legnagyobb biznisze lenne áttérni nem fosszilis alapú energiára. Hiszen gyakorlatilag az egész világ a potenciális vásárlók közé tartozna idővel. Ezért hülyeség az, hogy ott van a tarsolyukban a megoldás csak nem adják ki a piacra...

    Viszont az tény, hogy az akkumulátorokkal nagyon le vannak maradva. Már ez a cikk is azt bizonyítja, hogy nem a teljesítménynövelés az elsődleges, hanem hogy az a nyamvadt telefon valahogy kibírja 1,5 napig... Nagyon durva technológiai akadályba ütközhettek.
    Én külön gyűjtöm a "forradalmi" akkumulátortervezetekről szóló cikkeket. És az elmúlt ~ 6 évben olyan 10-15 különböző cikk gyűlt össze ami forradalmi változást ígér hamarosan. Máig nem lett semmi kézzelfogható egyikből se. Tehát itt nem évekről, hanem inkább évtizedekről beszélhetünk. Pedig lassan már nincs mit beletenni egy mobilba mert éppenhogy kibírja 1-1,5 napig. Komplett architektúrákat meg os-eket terveznek arra, hogy kevesebb legyen a fogyasztás...
    Szóval amíg az elmúlt 30 évben a fejlesztések javarészben a teljesítmény növekedésére irányultak, manapság már inkább azért fejlesztenek, hogy bírja az akksi azt a minimális pluszt amit hozzáakarnak tenni az épp aktuális modellhez.

  • Fkris

    őstag

    válasz Zolesz007 #25 üzenetére

    Csak egy kerdest szeretnék feltenni: mennyi idos a lítium-ion technológia?súgok: mai formáját egy japán fizikus alkotta meg, 1985ben.
    csupán a számítástechnológia mai formáját ilyen tájt kezdték megalkotni, es majd'30 ev alatt eljutottunk a tobb szaz magos processzorokig.
    Ennyi ido alatt, ekkora szamitasi kapacitassal, tesztelesi lehetosegekkel ne mondja nekem senki, hogy nem lett volna alkalom 3x uj, hatekonyabb akkumulatortechnologiat kidolgozni.

Új hozzászólás Aktív témák