Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #199 üzenetére

    Elmondtam amit el akartam a témával kapcsolatban, a te kérdésedet is megválaszoltam.
    Összegezve a lényeg: a kínai állam társadalmi és gazdasági berendezkedése a bizonyíték arra, hogy a Huawei biztonsági kockázatot jelent a nyugati világ számára.

    A Huawei építette hálózatokban amúgy közismerten hemzsegnek a szoftveres sebezhetőségek, már nagyon régóta, aztán hogy ezeket szándékosan hagyják ott valaki számára, vagy tényleg csak a hanyagság az oka, nos ez egy jó kérdés. Én mindenestre erőssen kétségbe vonom a Huawei megbízhatóságát, illetve azt, hogy megéri-e ekkora rizikót vállalnunk.

    De még ha nem lennének ezek a múltbeli aggasztó körülmények, akkor is azt mondanám, hogy engedjük el a Huawei építette európai 5g hálózat ötletét, ugyanis túl nagy kockázatot jelent egy kínai cég jelenléte egy olyan szektorban, ami szó szerint létfontosságú lesz a közeljövőben.
    Tudom, meg is várhatjuk, míg kiépül a disztópia, aztán majd panaszkodhatunk (addig meg minek aggódni, nem igaz?), de én inkább elkerülném ezt az opciót.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák