- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- One mobilszolgáltatások
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- VoLTE/VoWiFi
- Mobil flották
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
#65675776
törölt tag
2133MHz felett ahogy nézem a Kaveri sem skálázódik.
Minden esetre érdekesen számolnak százalékot arrafelé. Utolsó táblázatban hatalmas baromság van emiatt:"2400 Mhz Advantage over 2133 Mhz 98,09%"
Ezt miből deriválták ki? Minimumban van 1fps, ami testvérek között is 3,3%. Maximumban 5fps, ami 10,87%. Áltaban meg még csökkent is az fps 1,94%-kal. A 98,09% úgy adódik, hogy 2400MHz-en ennyi az fps a 2133MHz-hez viszonyítva. Nem növekmény.
2133MHz előnye átlag fps-ben az 1866MHz-hez viszonyítva 8,67%, miközben a memóriasávszélesség 14,3%-kal emelkedett. Mondjuk még mindig jobb, mint amit a Trinity mutatott, de azért még messze nem az igazi.
Az egész iromány egyetlen konklúziót mutat: 2133MHz feletti RAM-oknak még mindig nincs értelme alapórajelen használt rendszereknél. De az 1866 és 2133 közötti különbség sem indokolja a jelentősen drágább RAM beszerzését.
Plusz egy darab alkalmazást tartalmazó vizsgálatot nagyon nem neveznék tesztnek. Arról nem is beszélve, hogy még csak arra sem képesek, hogy rendesen leírják a MHz-et.
dezz: Hiába egyenjogúak, ha az IGP felé feleslegesen hosszan jut el az információ. Egy dVGA esetén a GPU gyakorlatilag közvetlenül kapcsolódik az IMC-hez, míg Kaverinél nem. Ráadásul Kaverinél mindig is ottt lesz az egyenjogú konkurens CPU, ami bármikor elvehet tőle sávszélt, vagy megszakítást. A megosztott címtér meg ezen nem sokat segít.
ukornel: A konzolok SoC-ja nem igazán összevethető még a Kaverivel sem, mert az egyensúly teljesen más irányba van eltolva. Mind a két új konzol esetén az IGP a domináns, szinte minden annak van alárendelve. A CPU szinte csak arra van, hogy szervezzen a háttérben. A memóriamodell is eltér emiatt.
Amit írtál a Knights Landinggel, az érdekes kérdés. Az valóban tudna mit kezdeni a nagyobb sávszéllel, ahogy egy hasonló AMD APU is. Viszont utóbbi esetén csak akkor éreznéd ezt az előnyt ha G34-be lene tokozva, ott meglenne a négy csatorna. Itt ugyanis már az is számítana, hogy órajelciklusonként hány memóriaparancs adható ki. A mostani asztali AMD IMC-k esetén ez maximum kettő, G34-ben lehetne négy is. Asztali szinten a különbség pár százalék, egy ilyen APU sokkal inkább profitálna belőle.
Ami miatt asztalra ilyen APU nem várható az a rendszerarchitektúra. Az asztali alkalmazások az erős CPU-kra azért támaszkodnak, a nyolc Jaguar mag kevés lenne nekik, főleg ha a mai szinten marad a többszáló feldolgozás (azaz kb szinte sehol). Egyszerűen nem tudnák kiszolgálni játékok alatt az IGP-t. Szóval cooprocesszorként lehetne létjogosultsága. Kellemetlen, hogy asztali vonalon nincs olyan FX sem, amiben lenne két aktív HT link, ami ehhez szükséges. A Kaveriben meg ugye a korábbi Fusion APU-khoz hasonlóan nincs is HT. Az egész okfejtés alapvetően persze a játékokra van kihegyezve, ha valaki bányászásra akarná használni a gépét, akkor jó lehetne egy ilyen APU. Otthoni feladatok többi részére nemigazán.
De a lényeg igazából az, hogy a most adott lehetőséggel a programozók hogy tudnak élni, ha akarnak egyáltalán. Az admirális által linkelt iromány akkor lett volna igazán érdekes ha mondjuk Mantle-lel is lemérték volna a BF4-et. Gyanítom, hogy azon esetben jelentősen nagyobb lett volna a gyorsulás a közvetlenebb hw elérés miatt. Erre majd esetleg viszatérhetünk ha megérkezik a Mantle patch. Esetleg a Thief megjelenésekor.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Argos: Szeretem az ecetfát
- RAM topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Kivégzi a Firewire-t az új macOS verzió?
- World of Tanks - MMO
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Android játékok topikja
- További aktív témák...
- KÖZEL FÉLÁR! Apple Magic Keyboard, Mouse, Trackpad, Pencil, Smart Magic Keyboard Folio, Watch szíjak
- HYNIX 2GB DDR3 RAM eladó
- Hp Prodesk 600 G3/ G5/ G6 SFF-MT / i5 8-9-10 gen, Hp EliteDesk 800 G4 / Win11- Számla, garancia
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest