Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo

    félisten

    válasz kovy79 #268 üzenetére

    " de mivel ilyen társaságban nő fel, nagyon nagy az esélye, hogy felnőttként is olyan lesz, mint a haverjai! "

    Ezt nem tudod kivédeni. Alkalmazkodni meg nem árt. Azon a véleményen vagyok, hogy nem azzal védem meg ha megvonom tőle a lehetőségeket, hanem ha megpróbálom megmutatni neki, hogy tudja azokat normálisan a javára fordítani. Ezek tárgyak. Sokkal fontosabb, hogy gondolkodni tanuljon meg és használja az eszét. Nem az a dolgod hogy megvédd a gyereket mindentől, mert azt nem tudod. annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod megtanítani neki, hogyan kezelje a különböző helyzeteket.

    "főleg, ha korán mindent alá adsz, ami a társaival való integrációhoz kellhet neki!"

    Mint írtam még nincs telefonja ;)

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz kovy79 #268 üzenetére

    Azért az is hozzátartozik a valósághoz, hogy a legtöbb telefonban (szerintem az alsó kategóriában is) van "gyerekzár". Be tudod állítani, hogy mi az ami mehet rajta, mi nem. Egy gyereknek szerintem sem kéne a FB-on lógnia, stb, de ha egy egyszerű butatelefont kap, azért valószínűleg tényleg kinevethetik, a másik meg az, hogy ha nem nevetik ki, akkor meg kimarad mindenből, amit az osztálytársai csinálnak, játékokból, stb-ből és akkor pedig csak még inkább olyan akar lenni, mint a többiek. Egy egyszerű, megfizethető árú droidos telefonnal viszont ugyanúgy tud játszani, kell bele egy feltöltős kártya, amin nincs net és ezzel le van tudva a dolog. Ez nem azt jelenti, hogy azért, mert van egy okostelefonja, akkor már nem akarna focizni, kosarazni, biciklizni, meg egyebek. Ez egyes egyedül a szülő felelőssége szerintem amúgy.

    Egyébként meg az sem mellékes, hogy a gyerek milyen iskolába jár, el nem tudjátok képzelni, hogy iskola és iskola között mekkora különbség van és milyen nevelt gyerekek jönnek ki az egyikből és milyen bunkók a másikból. Valószínűleg egy normális osztályban véletlenül sem nevetik ki azért a másikat, mert rosszabb a telefonja. Nálunk ez szerencsére egyáltalán nem volt jellemző, akit cikiztek, azt más miatt is cikizték, nem feltétlen a telefonja miatt.

Új hozzászólás Aktív témák