Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz sexymusprime #17 üzenetére

    Az a Sabre királyságos dolog, mert nekem van jópár flac-em ami 24bit/96kHz vagy 24bit/192kHz-es. Így el lehetne hagyni a fejhallgató erősítőt (amiben szintán Sabre chip van, csak felsőbb kategóriájú ha jól emlékszem), csakhát mindhiába ha sokat fogyaszt a teló.

  • stemplar07

    őstag

    válasz sexymusprime #17 üzenetére

    Kedves Leghend :-) és akit érdekel :
    Egy hét V10 használat után , ,,némi,, kiegészítéssel élnék :

    1. az egyetlen hibával kezdem, mert ez nekem sem tetszik, bár esztétikai, a másodlagos kijelző fényszivárgása a kamera felől..khhm ez van , elk…ták.

    2. akuidő téves , jobb mint a G4 ! (gyorstöltő félelmetes ,kb percenként 3 % -ot tölt!! aksi Li-Po )5-6 óra kijelző idő, 4-5 x töltés után. cca. 30 óra zenehellgatás DAC-al ( jut is eszembe még a technikai infóknál sem látom ,hogy említenéd :HiFi DAC , SABRE 9018 , SABRE 9602 fejhallgató erősítő ,

    3. kijelző , 15-20% -al magasabb fényerő mint G4 szép feketék stb.

    4. multitask, ..a már betöltött alkalmazások gyorsabban bejönnek, köszönhetően a 4GB-Ramnak .

    5. külső , ez szubjektív kinek a papné, kinek a .. lánya..

    6. UI javított , smooth , tökéletes .

    7. kamera , videó 60-30- 24 fps manuál funkciók bővítve , (!ami elég filmszerű ....ha jól tudom, a bűvös 23.976 fsp-t tud :-)

    8. ez az a pont ami miatt esetleg meggondolandó a váltás : a (számomra legfontosabb) HiFi ,((..MP3 kedvelőknek nem ajánlott emiatt váltani, valóban .. Samsung , Iphone 6 –os szériáknál még inkább,nem , az alacsony , és nem bővíthető tárhely miatt..)) :)
    nos, DAC SABRE 9018 , SABRE 9602 fejhallgató erősítő, ami kapcsolható, nem tudom a méréseidet be, vagy kikapcsolt DAC- val végezted, ugyanis kikapcsolt állapotban csak a Snapdragon vezérli a hangot . ((ebben az esetben a harmonikus torzítás, és a frekvencia átvitel sokkal rosszabb .))A bekapcsolt DAC/DAP esetén a készülék hangja pariban van , az alábbi túlárazott HiFi mobil DAP/DAC készülékekkel ,(nem olcsóért és, telefonálni sem lehet velük ): Fiio X3 –X5 , vagy egy Astell&kern AK100 , iBasso DX90 , HiFiMan ,esetleg Sony ZX2 . Ezen készülékek árait tekintve a V10 ,,must wanted ,,

    az összes veszteséges audió típus is szebben szól a DAC-al, de való igaz ,hogy a lossless , zenei fájlok esetében a legdrámaibb a hang minőség javulás ! flac, wawpack, és DSD(DSF)! formátumot is kezeli, nem akárhogyan !
    Gyönyörűen szól ! Én egy 5-35.000 HZ-es Audiotechnika ATH AD900x fülessel tesztelgetem ..illetve erősítőre kiküldve is érzékeli a DAC , hogy alacsony szintű kimentre kapcsol .
    Sajnos egyelőre nem mindegyik audióplayer használja ki a DAC képességeit.( a Poweramp, Neutron sem sajnos) ez észrevehető ki és bejkapcsoláskor , sokkal teltebb szebb, dinamikusabb a hangzás ilyenkor. A gyári LG musicplayer természetesen támogatja a DAC ot , valamint a : BlackPlayer EX , Shuttle+ Music Player (ez az egyetlen ami DSD-t is tud a gyári LG playeren kívül) , ZPlayer , PlayerPro Music Player . A Tidal 20016-tól HighRes zenéket is engedélyez streamelésre , ekkor még jobban előtérbe kerülhet egy HiFi DAC .
    A készülék DAP/DAC funkciói automatikusak , azaz 50 oHm feletti fejhallgató felett átáll egy nagyobb erősítésre, és ezt jelzi is 50-600! ohmig .Ezzel a rendszer kicsit tuningolható is ,hiszen ha egy 6,3 to 3,6 fordítót dugunk a fejhallgató kimenetbe , akkor is átáll a nagyobb előerősítésre ,ezáltal még több erősítést kap a fejhallgató . Nagyon sokan döntenek ,úgy , hogy emellett a készülék mellett fejhallgató erősítő sem kell .
    http://www.head-fi.org/t/782706/lg-v10-new-ess-chipped-flagship-android-phone-from-lg/1305
    Egy érdekes hír : lehet kacsa ? lehet nem..
    Samsung Galaxy S7 (ESS SABRE 9018AQ2M) HiFi DAC-al szerelve http://www.phonearena.com/news/Samsung-may-equip-the-Galaxy-S7-with-a-top-shelf-ESS-audio-chip_id74942
    Összességében aki HiFi és lossless zene rajongó , annak elgondolkodtató, hogy még egy készüléket hordjon magával, vagy pedig vesz egy ilyet . Nem csodálkoznék, ha a versenytársak 7-es szériái HiFi DAC –al lennének szerelve .. de akkor mi is van a bővíthető tárhellyel ?.. (a leírás nem vitaindítónak szánt , csak a tapasztalataimat osztottam meg … :)

Új hozzászólás Aktív témák