Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Tigerclaw #2 üzenetére

    ez az üvegplafon a feminácik sületlensége. például megy a hiszti, hogy a lányok kapjanak ugyanannyi fizetést, mint a férfiak. ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy konkrétan melyik férfi? mert ugyanazért a munkáért a férfiak sem egyenlő fizetést kapnak, következésképpen értelmezhetetlen elvárás, hogy a nők ugyanannyit kapjanak, mint egy nem egyelemű halmaz.

    a valóság az, hogy a feminácik olyan jogokért tüntetnek a nők számára, ami a férfiaknak sincs meg.

    a másik vicces történet, hogy évtizedekig hitegették a nőlapok a lányokat az önmegvalósító dumákkal. most meg csodálkozik mindenki, hogy a lányok ezt elhitték, és magasról tojnak a stemre meg a többi, számukra értelmezhetetlen dologra. legyél cosmo lány, valósítsd meg magad! hogy egy cosmo lány kurvára nem egy z/system operátori konzolja előtt tervezi megvalósítani magát, az olyan biztos, minthogy ha mozog a politikus szája, akkor hazudik.

    szerintem hagyni kellene békén a lányokat, amelyik programozni akar, az programozzon, amelyiknek más vágya van, az meg menjen más irányba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • DjFlanker

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #25 üzenetére

    "Továbbra is probléma, hogy jelenleg is mire pályát kellene választaniuk, a többségnek fogalma sincs, hogy mi érdekli, melyik szakma konkrétan mint is csinál, milyen fizetést várhat."

    Én még most, 40 évesen se tudom :)

    Jó pilóta alagútban nem katapultál

  • #81733120

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #25 üzenetére

    Egyes iskolában már van programozás szakkör, de a gyerekek nagy részét nem érdekli a dolog.

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #62 üzenetére

    Valóban így van, csak épp a kolléga nem Németországról beszélt, hanem Magyarországról. Ahol viszont sajnos még mindig a nagyobb multik akik rendszert tartanak.
    Persze nem véletlenül van az, hogy a vendégmunkás jobban teljesít csak azért ne hasonlítsd össze a Német életszínvonalat a magyarral, románnal. Igen lehet, hogy ott vendégmunkás vagy sőt még az is lehet, hogy igen neked jobban kell hajtani, csak éppen ezért valamit kapsz is. Nem omladozó kórházakat, meg 6 - 8 hónapos orvosi várólistákat.

    Éppen ők azok akik nem tanulnak századik alkalommal sem ugyanabból a hibából.

    De ha előírod neki, hogy márpedig ezt így kell csinálni, akkor úgy fogja csinálni nem pedig a "híres Kelet európai" "találékonysággal" megoldani...

    Csak azt ne fejetsd el, hogy amit ott tanulhattál azt a rendszert, azt Otthon csak úgy tudod alkalmazni, hogy vagy egy multihoz mész vagy úgy mint én, hogy vissza mentem fél éve Magyarországra 3 év GB, Fr, Au, G után és sikerült kikergetni, mert ezekhez képest a minden kb a béka segge alatt volt.

    Ne keverd össze, hogy kinn dolgozol, és azt, hogy Magyarországon gyártat a Multi...

    Gondolom azért visszasírod Magyarországod, hiszen azért vagy kinn... Na én sem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák