Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz Dragon3000 #40 üzenetére

    Ha nem ilyen megherélt modelleket adnának ki vinnék a zeneket mint a cukrot, de tényleg keresgéltem nyáron mert kollega megkért lessek neki valami lapost nem ultramegagigagémööör hanem korrekt darabot, amivel 4-5 évig bőven elvan.

    Egy délutánt ültem a gép előtt de mindig találtam valamit a konfigba ami 10-15 évet repít vissza az időbe. 100/10 es háló vagy a fent említett valamelyik eset. Amibe dual ramot találtam pl abba meg szégyen órajelű volt olyan időzítéssel rákerestem tényleg létezik e ilyen gány ram mert nem hittem a szememnek :Y

    Kétlem hogy nem lenne rá kereslet, viszont kínálat hiányába nem sokat tehet a vásárló.
    Nem összeesküvés elméletként de tényleg elkezd az ember keresni és olyan érzése van ugyan gyártanak amd-re lapost közben mindent megtesznek érte valamelyik komponens savanyú legyen és elvegye a kedved tőle.

    Amúgy kétlem hogyha pl belepakolnának 1x8 GB helyett 2x4 GB ramot akkor az komoly többletköltséget jelentene nekik. Vinyó ugyan ez, 5400-es nagyságrendekkel többet eszik, hangosabb, lassabb mint a legagyibb ssd mégis hatalmasat dobna a tempón. (nem kisker árat kell nézni de azt tudom összehasonlítani) 500GB vinyó 12k, 512GB ssd 16k mégis ég és föld ha elé ülsz :R

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • sb

    veterán

    válasz Dragon3000 #53 üzenetére

    Ezt nem tudjuk. Az Intel listaárak annyira brutálisak, hogy biztosan nem ez a valós ár.
    De két dolgot biztosan tudunk:
    - A végtermék árakat látva gyanúsan nem olcsóbb az Intel. :)
    - Az Intel önmagához képest is olcsóbb lett egy rakás szegmensben, pont az AMD nyomására. Így azért elég valószínű, hogy nélkülük nem szórták fillérekért a procikat.
    Ez akkor sem volt így amikor az AMD még nem létezett fizikailag sem alternatívaként. Most, hogy létezik, de a gyakorlatban esetleg adott gyártónál/szegmensben mégsem, gyanítom ugyanaz az eset kb. :)

    Az AMD oldali kiszolgálásról sem tudjuk, azt is hallani, hogy a rendelések voltak kicsik a gyártók részéről. Itt azért valószínű, hogy AMD ellátási gondok is vannak... vagy ha igaz is és a megrendelés volt kicsi akkor meg lennének nagyobb esetén.

    De Intel oldalról mit tudunk? Gyakorlatilag ott is minden szegmensből az jön vissza, hogy ellátási problémák vannak (persze más volumenben, de az mindegy ha a hiányt nézzük). Vagy rosszul tudom?

  • b.

    félisten

    válasz Dragon3000 #128 üzenetére

    Pedig befog.
    Gondolj bele 47 milliárd dollárt költöttek az ARM ra és a Mellanoxra összesen. Hány évi bevétele ez az Nvidiának vagy az AMD nek vagy kettőjüknek együtt. Nincs más piac csak a HPC, AI és az adatközpont/ szerverpiac és az utolsó a legnagyobb.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dragon3000 #132 üzenetére

    Azért mert hosszútávon így éri meg ha komplett ökoszisztémát tudsz adni és komplett projekteket nyersz el. Nagyban gondolkodnak. Mint írtam ez nem 1 év múlva lesz. Az nem biztos hogy nem adnak el VGA-t intelnek ez csak egy nagyon távoli elképzelés a részemről, hisz az is jobb minta semmi,de ARM alapú szerverproci szerintem csak Nvidiának lesz a 3 nagy közül, úgy fogják szabványosítani.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dragon3000 #134 üzenetére

    az ARM alapú cuccok viszik el a lenagyobb gyártókapacítást jelenleg a piacon a TSMC egyik fő bevételi forrása.
    ha aról van szó biztosít nekik gyártást.

    #136 : Ezek mind feltételezések. ha kell gyártókapacítás, biztosítanak nekik. átvitt értelemben a legnagyobb partnere lesz , eddig sem volt kicsi.

    Pont ezt írtam hogy ezek komoly pénzek.
    Hogyne lenne hozzá köze. A TSMC nagyrészt az ARM alapú cucokkból él. Gondolod nekik nagyon hiányozna ha Nvidia azt mondaná hogy a jövőben fejleszt ARM alapon samsung dizájnra inkább és velük kísérletezik a ?
    beruházott már nem egyszer az Nvidia kedvéért lásd Turing.
    Kizárólag az nvidia gyártott TSMc 12 nm-n most árulják ki más megrendelőknek.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák