Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz CSCS82 #37 üzenetére

    Mondjuk megnéznélek ahogy asztal nélkül gépelsz vele, vagy lerakod egy átlag előadóban.

    Ennek a cuccnak az árát "kicsit" sokallom. Szerintem amit ezzel meg lehet csinálni annak a 99,9%-át egy chromebook is megoldja harmad ennyiért ... sőt egy DEX is. Ha meg tényleg kell az x86 akkor egy i5 U. Azért 1000 USD kategóriában van választék.

    [ Szerkesztve ]

  • strogov

    senior tag

    válasz dagonya #46 üzenetére

    Nem számít a teljesítmény, mert ahol szükség van rá ott se az i5 U se ez nem ér semmit. Ahol számít a kompatibilitás (pl. multi céges környezet) ott még ha lassabb is, akkor is az i5-t választanám. Ahol nincs céges környezet, ott meg elég a chromebook, vagy a dex. A gond nem a cucc léte, mert alapvetően jó (is lehet). A probléma az 1000 USD-s ár. Ez nem egy holo-screen, vagy egy súlytalan AR szemüveg amit még nem láttunk. Ez egy sima helyettesítő termék ami szerintem nem jobb annál amit helyettesíteni akar.

    Ha írsz egy valós felhasználási területet ahol az i5 elvérzik, ez pedig brillírozik akkor elfogadom, hogy ezt 1000 USD-ért (itthon kb. 350k HUF-ért) van akinek érdemes megvenni.
    Az, hogy valaki 2 lambo, és 2 ibizai nyaraló mellé vesz egy ilyet is mert miért ne, még nem igazolja a létjogosultságát.

  • strogov

    senior tag

    válasz -Skylake- #47 üzenetére

    "mondjuk mikor elmész nyaralni akkor viszel egy ilyet magaddal arra az esetre, ha valamiért kéne egy gép"

    Erre eddig is vittem egy 2in1 gépet. Eleve nyaralásra viszünk 3 tabletet (gyerekek filmeznek az úton) ebből az egyik 2in1 a másik 2 meg ipad. Ha support meló beüt (volt már ilyen) akkor a 2in1 laptop módban bemegy az otthoni nagygépre, és dolgozok. Ha nagy a gond akkor előfordult már, hogy kértem egy külső monitort a portán, de általában a 2in1 elég, mert pár perc alatt megoldható gondról van szó.

    Ilyen gépnek már eddig is millió megoldás volt a slim laptop-tól a 2in1-ig, vagy sima tablet-es mókáig. Akár egy nagyobb telefonon is megoldható RDP, vagy TV.

    "aztán ezen nézitek a bookingot, hogy melyik szállodába menjetek"

    Úgy érzem nem sokat nyaraltál eddig. Ha normális helyre akarsz menni akkor kb. most kell tervezni a jövő nyarat. De ha helyben ilyet akarsz akkor erre konkrétan a mobil telefon a legjobb. Eszembe nem jutna ezért egy 13-as laptop-ot magammal cipelni egy kávézóba.

  • strogov

    senior tag

    válasz dagonya #53 üzenetére

    "ennek a 8cx architektúrának az a selling point-ja, hogy pillekönnyű, papírvékony, egy napig negy konnektor nélkül és a hűtése porszívó nélkül megoldott"

    Az a probléma, hogy ezt egy macbook air is megoldotta ésszerű határokon belül 10 éve, és azóta jobbára csak fejlődött. Reállisan az, hogy 14, vagy 22 órát bír ki egy munkaeszköz nem számít. Nem tudom mennyit megy egy air mostanában, nekem egy t440-em van idegen helyen dolgozásra, az 8 órát ki szokta bírni IDE-vel, pedig annak ez nem volt selling point-ja, és 4 éves. Nyilván emellé is kell normális munkagép, meg szerver de azért már pár project-et lehoztam vele.

  • strogov

    senior tag

    válasz Felesbandi #87 üzenetére

    "A tobbiek is ezt probaljak elmagyarazni mar neked egy ideje. Hiaba alkalmas ugyanerre a felhasznalasra egy tablet, ha valaki nem akar tabletet hasznalni"

    A többiek meg azt próbálják elmagyarázni neked (és másoknak), hogy chat-elni egy 200 dolláros chromebook is tökéletes, komolyabb dolgokra meg egy 1000 dollár környéki i5. Tehát olyan rést akar betömni ami nem létezik. Az egyetlen előnye, hogy 20+ órát lehet rajta filmet nézni ... állítólag, mert a korábbi darabok is ezt igérték, aztán tesztekben 12 óra se jött össze.

    1 éve jönnek ilyen gépek, és nem látni, hogy nagyon tarolnának. Már az első Lenovo-nál is 25 óra akkus időt ígértek, aztán ezt a teszteken sehogy sem tudta hozni.

    Én olyan eszközt várnék ami végre csökkenti a meglévők számát és nem növeli. Így is minimum 5, de inkább több hordozható cuccom van, a fixekről nem is beszélve.

  • strogov

    senior tag

    válasz dagonya #89 üzenetére

    Egyrészt kértem use case-t, hogy hol nélkülözhetetlen ennek a gépnek a tudása, de eddig nem kaptam. Legalább 1 darab olyan use case-t írj amire nem elég egy ócska atom z8300 (nem i5), de ezen meg hasít mint az állat, és ezért ez KELL.
    Nekem saját használatra van mobilom (hagyományos, és okos), tablet (ipad és 2in1), laptop (kicsi és nagy), desktop, NAS, media PC. Mindegyiknek van helye, mindegyiket használom ... nyilván nem minden nap mindet. Ezt mikor vennéd elő a mindennapokban? Hová vinnéd bármi más helyett.

    Másrészt az az igény, hogy:
    - Windows 10 KELL,
    - Könnyű (1kg körüli súly),
    - Vékony (1 cm körüli vastagság)

    Kibaszott sok laptop-ra igaz. Ha ennél is kiderül, hogy a valóságban csak a 11-12 órás üzemidőt hozza akkor azzal is dunát lehet rekeszteni.

  • strogov

    senior tag

    válasz dagonya #96 üzenetére

    "sokszor vinnék szívesen még a mostani ultrabookomnál is kicsit karcsúbb, könnyebb cuccot. nem, nem tabletet! azon engribördözzenek csak nyugodtan az ovisok"

    Kiváncsi lennék mit csinálsz egy repülőn amit (2in1) tablettel nem lehet.

    "nyilván van másik ilyen gép is, de az biztos hogy a dunát csak valami felsőbb szakaszán tudnád rekeszteni velük"

    Pont az a lényeg, hogy ez sem az alsó kategóriában indul az 1000 dolláros alapárával. Ha 300 USD lenne kutya nem szólna, mert a 100k-s laptop kategória szemétre való, ott kiváló helyettesító termék lehetne, mert igényesebb.

    Repülő útra szerintem 2in1 gép kell (12-13"). Dolgozni elmegy kategória, de repülőn úgyis csak offline lehet legtöbbször (néha van wifi, de inkább hagyjuk). Tartalomfogyasztás viszont kényelmesebb, mert az előtted ülőtől sokkal jobban elfér billentyűzet nélkül. Doksit olvasni, filmet nézni mindenképpen jobb. Onsite melóra is jobb mint egy ilyen, mert ki tudja mi lesz helyben. Ha nem tudnak beléptetni mert nem megy rá a connect anywhere és a sok sallang az kellemetlen. Ha 3 napot kell várni egy gépre, mert amit vittél az használhatatlan az meg nagyon ciki (főleg ha 5 napra mentél).

  • strogov

    senior tag

    válasz Felesbandi #99 üzenetére

    "Tele lennek penzzel, en szemely szerint biztos, hogy nem az arat neznem. Legalabbis nem ekkora osszegek eseten."

    Ez azért nem az az összeg, hogy az árat nézzem ha KELL az eszköz. Az a gondom, hogy mire kellene? Leírtam milyen eszközöket használok. Mindnek megvan a funkciója az életemben. Nem mondom, hogy nem tudnék bármelyik nélkül élni, de így kényelmesebb. Ez a cucc viszont nem tudom melyik helyett lenne jó, vagy egyáltalán mikor. Annyira azért nem szexi, hogy csak a megjelenése miatt vegyek egyet.

  • strogov

    senior tag

    válasz Hunpriest #114 üzenetére

    UWP se 10 alkalmazás azért, de elvileg teljes x86 (32bit) kompatibilitás van a legacy cuccok kedvéért. A store-ban minden feltöltött (nem csak arm-os) alkalmazásnak a store (nem kell a fejlesztő hozzá) készít egy megfelelő arm-os verziót. Így ami bent van a store-ban abból elvileg minden megy ... nyilván ami nem natív arm az lassabb.
    Az x86-os alkalmazásokkal a korábbi s850-esek teljesítménye a tesztek szerint kb. felére esett vissza. Az MS próbálja nyomni a fejlesztőket (VS), hogy arm verziót is csináljanak, de nagy tolongás egyelőre nincs.

    Viszont x86 alkalmazások futtatásához ki kell jönni az S módból amivel ugrik a power management nagyrésze. Ilyenkor idle-ben is elég komoly (7W+) fogyasztása volt s850-eseknek, de általában is egy U-s procival egyező TDP-t (13W+) hoztak. Mivel S módban se érték el a 12 órát így win 10 módban az akkus idő inkább vicces volt.
    Ez az új soc elvileg sok dologra hoz javítást (pl. jobb TDP skálázódás, gyorsabb ssd). Majd a tesztekben kiderül.

Új hozzászólás Aktív témák