Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    AAA címek esetében szerintem nem alternatíva a Switch, ezeknél nem fog számítani az ilyen optimalizálás (nem fogják bele rakni azt az időt) AAA címek futtatására ott PS/XBOX vagy a PC, a Switch inkább második konzol.
    A többi cross platformos játék esetében szintén az a kérdés, hogy megéri-e illetve lesz-e idejük a csapatoknak az extra optimalizálásra?!?

    A 'kreatívabb' játékok esetében pedig eddig is elég volt a teljesítmény amit a switch nyújtott.

    A 2027-ig kitolt életciklus pedig annyira nem durva, a DS is sokáig húzta. Ha nincs a Switch, akkor valószínűleg még legalább egy vagy két évvel még tovább életben tartották volna (így inkább átterelték Switch-re a DS-re fejlesztőket).
    Az más kérdés, hogy milyenek lesznek a 2022-24-ben a Switch játék és HW eladások, ha bezuhan, akkor hamarabb jön az új Nintendo konzol.

  • gliskard

    senior tag

    válasz Micsurin #2 üzenetére

    Az extra erőforrás a gond amit bele kéne rakni és ha ez sok, akkor az már nem biztos, hogy megéri. Észak Amerikában, Japánban és Nyugat Európában a Switch második konzol, tehát nem feltétlenül erre fogják megvenni a AAA címeket.

    Witcher3 egy elég korrekt port, de sok évvel az eredeti játék megjelenése után és tényleg szép a látvány Switch-hez képest, de TV-re kirakva már Xbox360-hoz közelít. Ami nem feltétlenül probléma és nem mindenkit zavar.
    Witcher 3 Switch porthoz hasonló munkát a legtöbb AAA stúdió nem fog belerakni az aktuális címeibe, mert fontosabb a PS/XBOX és a PC, switch erőforrást vinne el és kitolná a fejlesztési időt.

  • gliskard

    senior tag

    válasz Micsurin #4 üzenetére

    Igen, régebbi játékok esetében kiadják a portolást. De ezek már évek óta piacon lévő játékok portjai. Csak azokat fogják Switch-re portolni aminél vissza jön a fejlesztési költség és még profitot is termel a játék (a Nintendo részesedés mellett) – Switch-nél a fizikai kártya megjelenés eleve a Nintendo monopóliuma – részint ezért drága is (plusz a jutalék). Ezek mellett nagyon dícséretes, hogy jönnek ki régebbi játékok Switch-re.
    Nagyon sok jó Xbox360 és PS3 játék van amit lehetne portolni és valószínűleg lenne piaca is. (A Dead Space remake bejelentéséig reménykedtem, hogy lesz Switch portja az első résznek és ugyan így reménykedem abban is, hogy a Red Dead Redemption 1-et kihozzák Switch-re)

    Én arról írtam amikor együtt fejlesztik az összes platformot a megjelenésre – ilyen esetekben gond az erőforrás és a Switch-et sokszor eleve kihagyják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák