Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    "Mi szokás szerint jelöletlen dobozban kaptuk a masinát, de a tartozékok hiánytalanul megvannak. Ez elég sok apróságot jelent, egyrészt nyilván van egy Type-C szabványú kábelünk, egy gyorstöltő adapterünk, egy Type-C-ről 3,5 mm-es jack átalakítónk,"
    Eddig volt érdekes. No jack, no money, no buy. Kár érte.
    Aptx nincs benne. Jack nélkül ez buktavári, de nagyon dulván.
    Óriási ziccer lett ezzel kihagyva, ha már nincs jack, akkor rágyúrhattak volna a HiRes audióra BT-n. De nem... Hiába a kiváló BT fejes, ha ezzel a telefonnal kb. megb...ja, mert nem tudja kihasználni.

    [ Szerkesztve ]

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Azie #68 üzenetére

    2017-ben elvárható, ha egy gyártó elhagyja a jack csatlakozót, akkor rak helyette bele olyant, ami KELLŐ MINŐSÉGBEN kiváltja. Utaltam az aptx-re, kihagyta. Innentől nem beszélhetünk megfelelő minőségről, főleg azért, mert csak a saját fülhallgatójával szól jól. Az meg nonszensz, hogy ezért egy külső usb-s minőségi dac is lógjon a mobilon.
    Egyébként nem ez az első mobil, amin nincs se jack se aptx átvitel.

    Ettől függetlenül, jó készülék. aki nem igényli a tiszta hangzást, csak az átlagos zenei teljesítményt annak teljesen megfelelő lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • #96302336

    törölt tag

    válasz 7Heads Drago #90 üzenetére

    Aktív zajszűrős fejhallgató megvan? ;) Pl. Sony MDR 950N1, vagy MDR100ABN, vagy a fincsi MDR1000? Szerinted mit takar az, hogy aktív zajszűrés? Elárulom: kiszűri a környezeti zajokat, hogy csak a tiszta zenét halljad. Már, ha utcán hallgatsz zenét. De tudod otthon is lehet, ahol nincs annyi környezeti zaj, és otthon is a mobilt használom zenehallgatásra, mert így nem vagyok odadrótozva a hifihez, és pl. nem akarom a családom zavarni. :P Másrészt vannak már olyan fejlettek a telefonok, hogy nem okoznak gondot nekik a lossless tartalmak sem, és az otthoni háttértárhoz is egyszerű kapcsolódni, ha onnan akarom a zenét.
    Ahogy említettem, a legtöbb ember megelégszik a sima MP3 által nyújtott izével, vagy még rosszabb... magán a mobil hangszóróján nyünyögteti a zenéjét, ledegradálva valami förtelmes kakofóniára. Ez a tömegigény. És van elég sok olyan is, aki igényli a tiszta hangzást. Nekik már régóta kevés az MP3. Elég sok felső kategóriás eszköz tud jó minőségben zenét lejátszani, és egész jó DA átalakítójuk van ahhoz, hogy egy minőségi fejhallgatóval lehessen élvezni a zenét. Ezt a réteget zárta ki néhány gyártó azzal, hogy elhagyta a jack csatlakozót, ami még nem is volna akkora tragédia, ha legalább egy nagy sávszélességű minőségi BT átvitelt is raktak volna a telefonba. Azt értem, hogy jó néhányan ezt elhagyják, de ott van jack. Azt már nem, ahol nincs, de ott is ugyanúgy kihagyják. Nem csak a HTC, hanem az Apple is ugyanígy kihagyta. Meg szinte az összes kínai csúcs is, nagyon kevés kivétellel. Mert már nem igény a zene, csak a közösségi média.
    Sajnos, ahhoz, hogy az U11-nél kiélvezze a felhasználó a minőségi zenét, ahhoz kell egy USB-C-s dac, vagy egy olyan fejhallgató, amibe már ez be van építve és direkt USB-n tud kapcsolódni, mint külső eszköz. Amit adnak a telefonhoz, az ilyen, de mi van azokkal, akik nem szeretik az agyba dugható cuccokat? Vagy a már meglévő fejhallgatót szeretnék használni? Mert ami a telefon mellé van csomagolva az a legolcsóbb vacak kategória, akárcsak az Apple esetében. Szól, de hogyan... Nos szerintem ezek nem ezt a telefont fogják választani, pedig minden másban tényleg jó.Bármennyire is furcsa, mindenre is jó telefont eddig csak egy gyártó tudott felmutatni...

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Shyciii #122 üzenetére

    S8? Jó kamera, jó hang, jó HW, jó anyagválasztás, tele hasznos szenzorral. Írom ezt úgy, hogy sosem voltam Samsung rajongó, sőt, most sem vagyok az :D ... Ha kukacoskodni akarok, akkor minden telefonban tudnék sorolni több olyan hibát, ami miatt nem tetszene. Nálam néhány dolog számít egy jó telefonnál. Vízállóság, kiváló zenei teljesítmény, és barométer, mert a telefont használom a túrázások alatt navigálni és logolni. A HTC már ott kiesett nálam, hogy nincs benne légnyomásmérés. Folytatta azzal, hogy nincs normális BT adatfolyama zenéhez. Fotózni pedig már nem fotózok mobillal, a munkafotók pedig nem hobbinak számítanak, így már eléggé hidegen hagy egy telefon kamerája.
    Érdekes módon, én jobban örülök egy full üveg telefonnak. Elvileg masszívabbak, mint a fém-üveg konstrukciók. mondjuk az U11 ezen pont nagyot hasalt, mert törik, mint a száraz ropi. Azért is szeretem jobban a full üveg cuccokat, mert jóval nehezebben karcolódik, mint egy fémház. A csúszósságot pedig filléres dologgal lehet orvosolni, előlapi, hátlapi fóliával. És ezzel két dolog is megoldódik, a mikrokarcokat is el lehet kerülni, és a kisebb ütődésektől is jobban védve van.
    Ideális telefont még senki sem gyártott. Mert hiába a király hardver minden téren, eddig egyik nagy gyártó sem lépte meg a minimum 6000-es akkumulátort egy csúcskészülékben. Pedig inkább elviselném azt az egy-két milliméterrel vastagabb házat, mint hogy állandóban szórakozni a töltéssel naponta, kétnaponta. És még a fogáson is javítana.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz RaveForce #150 üzenetére

    A gyakorlati használhatóságot nem számítottam bele, pusztán csak a hardvert ;] Használni nem is tudnám, az első alkalommal rommá törne a satus telefontartómban. :[link] A hajlított kijelző pedig még mindig nem tetszik, hiába erőltetik egyre többen. A Samsung ott szúrta el, hogy a sima s8 is edge kijelzős lett. Pedig, ha maradt volna a klasszikus kijelzőnél, ahogy azS7-nél tette, akkor lett volna jó az a telefon igazán. Az S8 Active pedig nem jön az Európai piacra, így az szintén elérhetetlen.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Integrale #152 üzenetére

    Röhögni fogsz, van rajta fólia :DDD A fém pedig ugyanúgy csúszik, mint az üveg. Tapasztalat. Ráadásul jóval kényesebb is, így arra aztán tényleg kell az extra védelem, mert néhány hónap, és úgy fog kinézni, mint ami túlélt egy háborút. Mert az eloxálás, vagy a festés az tud kopni rendesen, plusz, a fémnek van egy rossz tulajdonsága, ha leejted, akkor horpad, és meglátszik azonnal, mivel a fém hátlapok alig pár tized mm vastagok. Vagy elég egyszer véletlenül a kulcscsomót a telefon mellé tenni a zsebbe, egy kis séta, és ott az összes lépés karcolata a hátlapon. Nagyon szép egy fém hátlap, de nagyon kényes. Értem, hogy vigyázni kell rá, meg azt is, hogy a készülék van értem, de akkor is rossz érzés, ha tiszta karc a telefonom. Inkább kap egy olcsó, könnyen cserélhető plusz védelmet, legyen az üveg, fém, vagy bármi, és nyugodtabb vagyok. :K

    [ Szerkesztve ]

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Integrale #156 üzenetére

    Nálam sajnos nem ilyen egyszerű. Egyrészt a munka amit csinálok, az mindig kitelepülés, így a legváltozatosabb környezet fogad, de sosem tisztaság sajnos. Letenni nagyon nem tudom hová, mert nincs biztos hely. Így is sokszor a szerszámos láda felső rekeszében tartózkodik a tisztítókendők között. Így, ha vigyázni akarok a telefonomra, márpedig igen :) így kénytelen vagyok mindenhonnan védeni, felülről üveggel, alulról a fémet fóliával, és oldalról egy nagyon vékony féltokkal. :[link] Így a formavilágot sem csúfítom, és mégis van extra védelmem. Ha benti munkám lenne, akkor nekem sem lenne tok a telefonon. Van egy "dedikált "zsebem minden nadrágomon, ahol kizárólag a mobil lakik, semmi egyéb nem kerülhet oda. Ha pedig extrémebb helyekre kell mennem, akkor kap egy igazán extrém tokot a telefon. igaz az teljesen eltünteti a telefont, felismerhetetlen lesz, de abban olyan a telefon, mint egy páncélos lovag.

Új hozzászólás Aktív témák