Új hozzászólás Aktív témák
-
-
zseko
veterán
Hogy is mondják, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Mivel úgy tűnik, láthatóan szándékosan fogalmatlan akarsz lenni hozzá, és szándékkal bele akarod keverni azt is aminek nincs köze ahhoz amiről szó van, nem érzek késztetést, hogy a színvonaladra süllyedjek. Ha akar majd jön és kijavít mire gondolt, és ha én értettem volna félre amit ír akkor mea culpa, én kérek elnézést, bár ha azt nézem, hogy a vitatott hsz-ének az első és utolsó mondata most akár teljesen rád is húzható ebben a jelen szituációban, nem gondolnám hogy lesz reagálás. Én továbbra is azt gondolom, a darabszámi növekedésről van szó a hsz-ében, aminek semmi köze az amd árbevételéhez (természetesen nyilvánvalóan van, csak nem úgy mint aminek most éppen be szeretnéd állítani)
Részemről itt lezártam. -
lenox
veterán
Mert az eladás mióta jelent árbevételt?
Mindig, ha nem ingyen adnak valamit. Bocs, engem ez a marhasag nem erdekel, nyilvanvaloan nincs semmi ertelme annak amit irsz, hiszen ahhoz, hogy a kevesebb mint 10-ed akkora arbevetelt legalabb ket nagysagrenddel nagyobb darabszammal (gyk. tobb, mint x100) el lehessen erni, ahhoz egyezred akkora aron kene adni a procikat, ezt rajtad kivul senki nem gondolja komolyan. Szoval ezzel legyszi kopogtass mashol, hatha valakit meghat.
-
zseko
veterán
Mert az eladás mióta jelent árbevételt?
Ha te eladsz A termékből 4ezer darabot 5k-ért, én meg ugyanakkor a B termékből 10ezret 1.5k-ért, az én eladásom 2.5x több lett ugyan, de a bevételem viszont ettől még kevesebb volt. És én még mindig nem azt látom a hozzászólásában, hogy arról beszélt volna, mennyivel többet keresett az AMD, hanem azt, hogy mennyivel többet adott el. Webshop eladási statisztikáról, globális részesedési mutatóról és (eladott termékek darabszáma utáni) piaci részesedésről beszélt, nem árbevételről.
-
S_x96x_S
addikt
Május 1 - lehet, hogy itt jelentik be az új DELL Epyc2 szériát. Talán lesz neked is valami használható.
"AMD EPYC & Dell EMC PowerEdge Server Portfolio
Abstract
AMD’s EPYC Enterprise CPUs together with Dell EMC PowerEdge servers are bringing unprecedented disruption to the datacenter. Unmatched levels of compute, memory, IO, and security capabilities of AMD EPYC based Dell PowerEdge servers is driving momentum across segments and workloads. Together with Dell, we are investing so customers can build their roadmap around Dell PowerEdge AMD EPYC future technology generations."https://delltechnologiesworldonline.com/2019/connect/sessionDetail.ww?SESSION_ID=6257
-
syberia
veterán
AMD Zen 2: Production yields for Ryzen 3000 Dies at 70 percent
Elég jónak tűnik ez a kihozatali arány, és a nem hibátlan lapkákból lehet letiltással olcsóbb processzorokat fabrikálni. Tehát a költséghatékonyan oldotta meg az AMD a tömegtermelést.
Idén nyár közepén lesz a Karácsony. -
lenox
veterán
válasz
S_x96x_S #142 üzenetére
Nem a cpukra/magokra, hanem a teljes rendszerre gondoltam kiserletezes alatt. A felho szervert ki tud valtani, workstation nem igazan. Legalabbis amit en csinalok, abban nem.
Igen, a magok szama, csak hogy epyc1 32 magig van, 2 cpus intelnel az meg a kozepmezony.
48-64 mag megfelelo arazassal mar oda tudhat porkolni. Csak csinaljanak ertelmes ws-t. -
S_x96x_S
addikt
válasz
#26681856 #144 üzenetére
> bár én megy vagyok győződve
én is biztos sok mindenről meg vagyok győződve, ami nem igaz, de
itt azonos negyedévet hasonlítanak az előző év hasonló időszakához.A kisker karácsonyi forgalmát - jóval előbb meg kell rendelni ,
( és emlékeztetlek, hogy az AMD nem kisker )
Valamint Q4-ben a következő időszak? - pl. 2019Q1 bejelentésekhez gyártják a termékeket.de inkább nézd meg az INTEL számait.
18Q3 =$19.2B Revenue
18Q4 =$18.7B Revenue
A pénzügyi beszámolójukban az előző év hasonló időszakához hasonlítják
és azt állítják "Q4'18 Revenue up 9%".. persze őket nem érintette a miner GPU piac összezuhanása -
S_x96x_S
addikt
válasz
#26681856 #141 üzenetére
>Hát persze. Jól mutatja ezt az amd jelentései,
>ahol az income 150M dollárról 28M-ra esett vissza egy negyedév alatt.azért léteznek szezonalitások is
AMD Befektetői prezentáció ( amúgy APR 30-án jönnek ki az új számok )
http://ir.amd.com/static-files/9c985e84-bbb6-4e23-99bd-dcbb21f18592 -
S_x96x_S
addikt
>Egy procis nem jobb, mint a ketprocis intelek,
>mivel nem is olcsobb es nem is gyorsabb,
> szoval azzal tul sok ertelme nincs kiserletezni.Felhőben viszonylag egyszerű kisérletezni, ARM-es CPU-kat nézegettem, aztán lehütöttem magamat ...
de az EPYC magok már elég jók a mostani LLVM/GCC ökoszisztémához.tesztelni kell mindent és egyik oldal SALES-einek se szabad csak úgy mindent elhinni.
a mostani EPYC1 generació - még nem tökéletes, de azért már képes az INTEL-es sales-ek megizassztására
mind teljesítményben mind árban.
Elgondolkodtatásra késztet és <<SZERINTEM>> már nem müködik az
az ökölszabály, hogy "2 Intel socket" > "1 AMD socket" -el.ráadásul a magok száma és teljesítménye jobban meghatározza az öszteljesítményt mint önmagában a socket-ek száma.
persze, hogyha egy meglévő 2CPU-s rendszert kell frisitteni, akkor talán még én is hajlamos vagyok 2 CPU-s új rendszerben gondolkodni - de tényleg az össz ár/teljesítményt kell nézni.
És ha az INTEL a jobb ( és sokmindenben jó ) - akkor azt kell választani.
-
poci76
aktív tag
válasz
Carlos Padre #134 üzenetére
A piaci részesedés nem azonos a penetrációval. A piaci részesedés azt jelenti, hogy egy adott időszakban melyik gyártó az eladások mekkora részéért felel. A penetráció jelenti azt, hogy az aktuálisan használtatban lévő megoldások mekkora része tartozik egyik vagy másik céghez.
-
lenox
veterán
válasz
Carlos Padre #134 üzenetére
Tehat ha mondjuk q1-ben az Intel 15 milliard dollarert ad el termeket, akkor szerinted az amd 1500 milliardert? Az lenne ket nagysagrend.
-
-Skylake-
addikt
válasz
Carlos Padre #134 üzenetére
"Nem szoktam rád reagálni, egyszerűen azért mert nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire ostoba vagy."
Ezt a szoveget lopom, minden masodik hsz-em ezzel fogom nyitni a jovoben.
-
Carlos Padre
veterán
válasz
#26681856 #133 üzenetére
Nem szoktam rád reagálni, egyszerűen azért mert nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire ostoba vagy. Mind a webshop eladási statisztikája, mind az általad ellenérvként felhozott globális részesedési mutató azt mutatja, hogy az AMD jelenleg nagyságrendekkel múlja felül az Intelt eladásokban, másképp nem is lehetséges egy év alatt ennyivel növelni a piaci részesedést. Ezzel nyilván te is tisztában van, csak jössz a szokásos csubakka védelemmel, ezért nem érdemes veled meg csak vitatkozni sem, vitázni meg eleve lehetetlen.
-
S_x96x_S
addikt
> akkor hirtelen megjelenik egy workstation a dell vagy a hp oldalan?
szerintem most mindenki kivár az Epyc2 -re .. új alaplap, PCIE4.0 , ...
de addig is:
Introducing the Ultra EPYC AMD Powered Sun Ultra 24 Workstation
https://www.servethehome.com/introducing-the-ultra-epyc-amd-powered-sun-ultra-24-workstation/Gigabyte W291-Z00 Review an AMD EPYC GPU Tower Server
https://www.servethehome.com/gigabyte-w291-z00-review-amd-epyc-gpu-server/ -
syberia
veterán
Miért is késnek ennyit az Intel fejlesztései, csak nem aludtak el a trónszékben a hosszú évek alatt? Persze valahol érthető, kényelmesebb szemlélődni a a biztos előny tudatában, mint komolyabban fejleszteni, érdemi sebességnövekedést felmutató processzorokat letenni az asztalra. Az AMD nem tegnap kezdte el a Zen architektúrát kifejleszteni, és nagyon úgy fest hogy tarolni fog a második generációjával.
Elég csak a következő PlayStation hardverére gondolni, AMD-s lesz teljesen a gépük. Abból pedig nem keveset adnak el, lesz itt bőven bevétel a piros oldalon. -
#25068288
törölt tag
válasz
tomcat78 #120 üzenetére
Én nem is kezdtem volna grafikonozással, meg piaccal...
Pont, hogy ő követelt tőlem ilyen-olyan grafikonokat, hogy bizonyítsam azt amit az ő érvelése ellen hoztam fel...
Eleve totál blama a gyerek, meg a csubi haverja is, totál ökörségekkel érvelnek csak azért, hogy az intelt fényezzék az AMD -vel szemben, az se számít, ha épp csak keresztúton köthető a fő témához a mondanivalójuk, a lényeg, hogy nehogymár úgy jöjjön ki a dolog, hogy báááármiben is jobb az AMD. NevetségesekDe, hogy legalább én ne etessem a két trollt, a továbbiakban csak olvasom a témát!
PEACE -
#25068288
törölt tag
Mondom, ne akard kiforgatni a szavam.
Én azt írtam és a többiek is, hogy akárhogy is állt a dolog az intel javára, az eladások jócskán nőttek, minden téren, szerver téren IS, annyira jócskán, hogy maga az intel is be van tojcizva már rég!Arról én nem tehetek, hogy te meg a másik setét haverod csubi, nem fogjátok ezt fel és mindenféle blamával toljátok a hülyeséget, a mantrát, kampányoltok az intelecskétek mellett, mintha ezért fizetnének titeket.
-persze nem így van, nem kaptok ezért semmit, az ilyen ingyenes hülyéken, még maga az intel is jót nevet! -
lenox
veterán
Ez egy vicc, de pont errol beszelek. Meg a supermicronal van valami a legkozelebb, csinaltak egy alaplapot, amit bele lehet rakni egy nem kimondottan hozza tervezett hazba. Gondolod, ha contactolok egy expertet, akkor hirtelen megjelenik egy workstation a dell vagy a hp oldalan?
#121: #96 vs #97 viszonylatban ez egy hulyeseg, de #121, az mondjuk tenyleg az
.
-
tomcat78
őstag
Már a téma elején felvetődött bennem a kérdés,hogy egy adott brand piaci részesedése tényleg minősíti egy bizonyos termék teljesítményét? Mert,ha jól olvasom egy bizonyos prociról van szó,nem egy komplett cégről. Ennek fényében viszont az intel fanok mosakodásának tűnik kicsit, mikor ilyen idióta érveléssel próbálnak minősíteni....Nem kell feltétlen magadra venned-nálad szúrt szemet a grafikon-, de a cikk nem piaci elemzés szerintem. Mondjuk ugyan ez igaz a kollégára is, aki ide teljesen nem való grafikonokkal dobállózik... A másik oldal mellett kardoskodva.
Így erősen hitvita szaga van a kommentek javarészének... -
-
lenox
veterán
Nem mintha itt latnek egy hp vagy dell workstationt, de database/cloud/virtualization ezek szerverek. Amit en linkeltem ott vannak a workstationok, es bar ezek szerint te csak a threadripperig jutottal, de van koztuk epyc is, boxx pl. vagy velocity micro. De hat pont errol beszelek, nincs egy ertelmes.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem, mert a Threadripper az gyakorlatilag EPYC, pontosan ugyanannyi előállítani. A nagyobb gyártóknak az AMD csak EPYC-et enged meg, mert a komolyabb workstationök ára úgyis magas, és abból ők is részesedni akarnak a drágább processzorral. A Threadripper az egy DIY megoldás elsődlegesen, azoknak a cégeknek, akik számára sokat jelent, ha egy gépen meg tudnak spórolni párezer dollárt, de ezért cserébe nincs ám olyan support, mint az EPYC-nél.
Ez nem valószínű, hogy változni fog, mert a Threadripper és az EPYC előállítási költsége mindig ugyanannyi lesz, és a nagyobb vállalatokat fejni szeretné az AMD, nem jófejkedni akar velük. Nekik van az egyutas verzió. -
lenox
veterán
Talalo lenne? Szerintem eszelos f@szsag. De vicces, az igaz.
Mas.
Engem ez zavar:
https://www.amd.com/en/where-to-buy/workstations-cpu
Nem kene egy ertelmes gyartot ravenni, hogy legyen worldwide supportalt workstation? HP, Dell, Fuji?
-
#95561216
törölt tag
Az ilyen gamer féltéglák a szememben nem normális notebookok, és nem is ezek adják a piac nagy részét. Amire céloztam, hogy a buisness class gépek, ahol ha volt is amd-s megoldás, annak külön szériát csináltak, hogy ne rontsa a meglévő szériák márkaértékét. Majd ha ezekbe berakják, jön például egy Thinkpad X vagy T amd procival, akkor beszélhetünk arról, hogy AMD felnőtt notebook vonalon.
-
#95561216
törölt tag
No, erről lemaradtam, ez érdekes fejlemény
Főleg T-s instanceokat használok, ott még csak coming soon, de az M-es árazás tetszik, bár a szálankénti teljesítmény is annyival alacsonabb kb. Mondjuk a T-nél ez pont nem annyira érdekes, kérdés ott is megmarad-e a 11% difi, mert akkor no-brainer a váltás.
Önmagában ez lehet a legnagyobb előrelépés a piaci részesedésüket tekintve, kérdés, hogy compute vonalra mikor és milyen teljesítménnyel jönnek, illetve hogy mennyire fogja a közel 100 egyéb ec2-re épülő termékük ezeket az instanceokat használni.
-
sb
veterán
válasz
Carlos Padre #102 üzenetére
Találó a helyzethez. -
Dare2Live
félisten
válasz
#95561216 #92 üzenetére
AWS Megtömik AMD-chipekkel az AWS szervereit
googlenel nem tudom arról ovastam, hogy power irányba ment el konkrtén pl S922.
-
Carlos Padre
veterán
válasz
#26681856 #97 üzenetére
A híres csubakka védelem megint?
-
Petykemano
veterán
válasz
#26681856 #97 üzenetére
De hát tudtuk, hogy ha a CPU piac 90%-át rugalmatlanul reagáló OEM, brand és szerver eladások teszik ki, akkor a piac 90%-án egy minden tekintetben tényleg jobb termék se fordítana egy rövid idő (1-2 év) leforgása alatt, itt meg "csupán" egy versenyképes termékről beszélünk.
Persze kétségtelen, hogy a "rendkívül sikeres" ryzen 1-2 év leforgása alatt a teljes piacon elért szerénynek tűnő eredményei kiváló alkalmat teremtenek a magukat objektívnek beállító Intel drukkerek számára a lesajnálásra.
Azonban a kérdés nem az, hogy mik az eddig elért eredmények, hanem hogy mi várható a jövőben. Ne legyenek illúzióink, ha a a zen2-vel az AMD letenne az asztalra egy tényleg minden vonatkozásban jobb terméket, és az 1 évig ott is maradna, akkor is csupán hasonló mértékű piacszerzést látnánk a statisztikákban (ez nyilván újabb remek alkalmakat teremtene a gúnyolódásra)
De hát még ez se biztos, hogy a zen2 annyira jó lesz, és az se, hogy az Intel ne tudhatna valamit felmutatni szintén. (Adott esetben az is lehetséges, hogy mindkét cég egy a korábbiaknál lényegesen jobb termék kibocsátásával volumennövekedést tud kimutatni, miközben a piaci részesedés alig változik)A mindfactory értékesítési adatai viszont mindenképpen tekinthetők indikátornak, hogy ha minden marad a "jelenlegi" állapotban, akkor - évek leforgása alatt, lassan - megváltozhat ebbe az irányba a piaci részesedés
-
S_x96x_S
addikt
válasz
#95561216 #92 üzenetére
>.... A két legnagyobb szervergyártó a Google és az Amazon,
> .... előbbi pár éve tartott ott hogy adott évben minden ötödik(!) legyártot processzor hozzájuk került,
> utóbbinak meg külön, piacon nem kapható processzorokat gyárt az Intel.
>Jelenleg az egész logisztikájuk Intelre épül, illetve Amazon próbálkozik arm vonalon,
>valahogy nem látom, hogy ők két jó széria miatt mozdulnának.én speciel látom az EPYC-es cloud erősödést ...
"16-Way AMD EPYC Cloud Benchmark Comparison: Amazon EC2 vs. SkySilk vs. Packet"
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-epyc-clouds&num=1"A Look At The AMD EPYC Performance On The Amazon EC2 Cloud"
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amazon-ec2-m5a&num=1 -
#25068288
törölt tag
Azzal, hogy kiforgatod, amit írtam, meg nem akarod megérteni, csak magad nevetteted ki és engem igazolsz.
Buta ventilátor vagy, semmi más."..A vallásos hitet pedig hagyjuk meg a templomok falai között ha kérhetem!.."
Te csak ne kérj tőlem semmit, mert semmi közünk egymáshoz, másfelől, a beteges hit is rád inkább.
Egyébként tőlem aztán remeghetsz, kiborulhatsz, vergődhetsz az idegtől, nem tud érdekelni.
Ha egyszer nincs igazad, akkor nincs és kész! -
#95561216
törölt tag
Már most vannak sokkal nagyobb különbségek mint dupla árazás. Ha vendor-lockinelve vagy akkor nem fogsz mozdulni, mert a fejlesztők bére napok alatt felzabálja, amit meg lehetne spórolni. A cloud már rég nem csak annyi, hogy kapsz egy virtuális gépet 'oszt helló, kismillió egyéb szolgáltatás van.
-
#95561216
törölt tag
válasz
Petykemano #39 üzenetére
"Az elterjedtéséggel aztán jön minden. Linus Torvalds mondta, hogy az X86 szerver azért terjedt, mert a fejlesztők x86-on programoztak és hogy az Arm akkor tudja csak majd érdemben megvetni a lábát, ha elterjednek Arm alapú fejlesztő platformok. De ha a fejlesztőnek Ryzen gépe van, és arra forgatja a programot, esetleg Zen alapú szervert is fog kérni, hogy a helybeli optimalizációi a végleges környezetben is működjenek. Ugyanez igaz lehet a játékokra is."
2019 van, 7 éve fogalmam sincs, hogy az általam írt programok milyen vason fognak futni. Kezdetben annyit tudtam, hogy lesz valamilyen gép amin glassfish/jboss/tomcat fut, majd váltott arra, hogy could foundry vagy docker container, amiben jvm vagy python interpreter fogja futtatni. De mostanában ezt is egyre kevésbé, mert terjed a FaaS, meg adott folyamatokra optimalizált környezetekre (pl apache beam) fejlesztünk, ahol majd valahogy valamin le fog futni a kód valahány példányban.
TLDR már rég elmúlt az, hogy számít min fejlesztesz mire. Androidra se telefonon fejlesztenek.
-
#95561216
törölt tag
válasz
Dare2Live #16 üzenetére
Már rég nem az enterprise fújja a passzátszelet, hanem a cloud. A két legnagyobb szervergyártó a Google és az Amazon, előbbi pár éve tartott ott hogy adott évben minden ötödik(!) legyártot processzor hozzájuk került, utóbbinak meg külön, piacon nem kapható processzorokat gyárt az Intel. Jelenleg az egész logisztikájuk Intelre épül, illetve Amazon próbálkozik arm vonalon, valahogy nem látom, hogy ők két jó széria miatt mozdulnának.
-
sb
veterán
válasz
GeryFlash #82 üzenetére
Az Intelnél fiókban teória lassan átmegy a chemtrail szintjére.
A "legvalószínűbb" intelfiókos arconcsapás lassan már az lenne, ha az átcsábított ex AMD/ATI fejesekkel készülő új Intel gpu-kkal bedurrantanák a gpgpu/hsa piacot (ofc az sw fejlesztésekkel együtt amik szintén a fiókban lapulnak) és az AMD a hajára kenhetné a sokmagos cpu-it. -
Tamás9x
őstag
Intelesként is örülök ennek, igazán be szállhatna egy 3. versenytárs, és az árversenyt felpörgethetné....
-
Vesa
veterán
válasz
#25068288 #85 üzenetére
"Kedves Intel fanok!"
Intel fanokat nem látok, csak érvekkel operáló embereket. Ellenben, a stílusod alapján azt nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy minimum 1db hiteles AMD rajongó már van a topikban!
"-az AMD pont, hogy híresen jó supporttal rendelkezik,"
Ahha, kár hogy nem a CPU gyártók supportjáról volt szó, hanem a szerver/alaplapgyártókéról!
"ez is bullshit, mint már mások is írták, egyre több nagyvállalat bevállalja, egyre többen térnek át."
Értem, szóval írták mások is! Parádés!
Kérnénk a hiteles forrást, mely az AMD értékelhető részesedésének arányát mutatja a szerverpiacon! Csak, hogy az egzakt tényeknél maradjunk...A vallásos hitet pedig hagyjuk meg a templomok falai között ha kérhetem! -
-
#25068288
törölt tag
Kedves Intel fanok!
Most már komolyan, rendkívül nevetséges látni a szenvedéseitek, olvasgatni a kifogásaitokat!
"..értsétek meg, nem a sebesség számít, hanem a support.."
-az AMD pont, hogy híresen jó supporttal rendelkezik, de azt is írhatnám, hogy eddig meg a sebesség számított.
"..a gyártók nem térnek át továbbra sem az AMD platformjára.."
-ez is bullshit, mint már mások is írták, egyre több nagyvállalat bevállalja, egyre többen térnek át.Írhatnék még vagy fél oldalnyi 'kifogást' , de teljesen felesleges.
Amit egyes fanok művelnek, az egyszerűen nevetséges...
De semmi gond, folytassátok, hadd derüljünk még! -
s.bala31
őstag
válasz
Petykemano #83 üzenetére
Ezen a grafikonon jól látszik amikor elkezdtek drágulni az intel cuccai, akkoriban valóban épeszű ember nem adott ki pl egy i3-ért 60+ ezer Ft-ot. Viszont most már kezd normalizálódni az ár intelnél is, pl 9400F már elég baráti áron van.
-
GeryFlash
veterán
,,Valamennyire persze igen, de az elmúlt 20 év alapján ez nem túl jelentős. "
Mikor volt az AMD hosszútávon jobb? P4 korszak nem tartott sokáig, most az AMD 2022-2023ig bebetonozta magát a TSMC-nek (is) hála:
2019:
Intel 14 nm
AMD 7nm2020:
Intel 14/10 nm
AMD 7nm EUV2021:
Intel 10nm
AMD 5nm EUV2022:
Intel 10nm
AMD 5nm EUV2023:
Intel 5/7nm EUV
AMD 3nm [link]Amit 2012-16 kozott az intelesek mondtak hogy barmikor a fiokban van egy terv... Na az most az AMDnel van csak eppen ez nem talgatas, 5nanoig biztosan nem. Ennyi idő alatt a DIY-nek komoly hatása lesz az OEM demandre.
Mondom egyedül az a kérdés, hogy kelleni fog-e a teljesítmény többlet.
-
gejala
őstag
válasz
GeryFlash #80 üzenetére
"a DIY piacon valami népszerű akkor az OEM-eknél is hatással lesz a keresletre. "
Valamennyire persze igen, de az elmúlt 20 év alapján ez nem túl jelentős. Pontosabban, akkor nem jelentős, ha AMD-ről van szó. Intelnél egy népszerű DIY termék (pl 8400) sokkal jobban lecsapódik. Én igazából ennek 2 nagy okát látom.
1. Intelnek van hosszú távú márkaértéke és vásárlói bizalma, AMD-nek nincs. Sok embernek hiába mondod, hogy AMD a tuti, erősen fel fogja húzni a szemöldökét, hogy hogyan lehet jobb, mint az i7. Már ha egyáltalán ismeri az AMD-t, mert az se általános dolog.
2. AMD-nek örök problémája, hogy csak papíron létezik, valós kínálata alig van OEM-eknél. Bemész egy boltba és a legtöbb gép tuti Intel lesz. Notikra ez még inkább igaz. Vagy ha találsz AMD-t, tuti lesz benne valami olyan hiányosság, hogy nem kell.
Ha a boltban 10 gépből csak 2 AMD-s, akkor bizony az eladások legalább 80%-a Intel lesz, mindegy mennyire tuti az AMD. -
GeryFlash
veterán
Ez nem így van. Az hogy a DIY piac nem tesz ki nagy összeget az egy dolog, az meg egy másik hogy akik kész gépet (leginkább notebookot) vesznek azért általában körbe kérdeznek kicsit is hozzáértő ismerőstől, na itt viszont képbe jön az hogy a DIY piacon valami népszerű akkor az OEM-eknél is hatással lesz a keresletre.
-
gejala
őstag
A DIY piac egyáltalán nem mérvadó. Az eladások 80%-a OEM-eken keresztül megy. Az emberek nagy részének meg sem fordul a fejében, hogy saját maga rakasson össze gépet. Úgyhogy te hiába szerelsz össze 10 AMD gépet, ha közben a Dell meg a HP milliószámra adja el az Inteleseket.
Arról nem is beszélve, hogy Magyarország annyira apró piac, hogy ha mindenki AMD-t venne, az se tűnne fel az Intelnek. Olyan országokra meg, mint USA vagy Kína innen nehéz rálátni.Fórumok meg még részlehajlóbbak. Aki ilyen fórumra ír, az alapból hiperkocka. Az átlagemberek 99.9%-a bemegy valami boltba és vesz valamit. Leginkább olyat, amiről már hallott: Intel, i5, i7, Ghz, GB. Esetleg megkérdezi kocka ismerősét, hogy mit kell venni.
-
dagonya
aktív tag
érdekes módon az AMD-nél mindig minden csak lesz. aztán amikor mégsem, akkor jön a hápogás, meg a kifogások.
az viszont elég kínos, hogy abu ezeket a reklámbeharangozókat feltétel nélkül magáévá is teszi és piaci részesedés jövendöléseket is szemrebbenés nélkül kész tényként könyvel el. -
-
Sinesol
veterán
Azért ez így kicsit komikus, még csak érkezőben vannak a procik, van belőlük ami még a tervezőasztalon is van, de máris pontosan meg van mondva, kész tényként van előadva, hogy mi mit tud majd és mihez képest mennyire lesz erős. Szintet lépett a csodavárás, szerintem érdemes lenne megvárni a konkrét eredményeket.
-
S_x96x_S
addikt
>Random megneztem a dell kinalatat, 2p intel vs 1p amd temaban,
>kb. hasonlo arazasa van a 24/32 magnyi epycnek, mint a hasonlo
>xeon scalable-nek,es kb. mindig az intel lesz gyorsabb
>(tehat pl. 7451 vs dual 5118 vagy 7601 vs dual 6140).
>Szoval a valo eletben van igy a verseny, es elozo genben nem latom, hogy hol nyer az amd.A szoftver licensköltség megtakaritás a fő tényező az 1p vs. 2p -nél.
Amig sok szoftvernél - socket alapú a licenszelés és nem mag alapú - ez eléggé nagy megtakaritás, ami a következő Epyc gen-nél akár 75%-is lehet
Ha a ZEN3 magokban lesz STM4 - akkor pedig a core alapú licenszelésnek is odatesz az AMD.még a DELL is ezt nyomja :
"Most companies have moved to per-core licensing, with VMware as our example here still being largely per-socket. In 2018, Dell Technologies was happy to tout the benefit of AMD EPYC savings for VMware."
Why 2019 Foreshadows the Per Socket Licenseageddon
https://www.servethehome.com/2019-foreshadows-per-socket-licenseageddon/ -
Egon
nagyúr
Ezt a hozzászólást elmentem: lesz majd min röhögni, amikor úgy 2021 tájékán előszedjük, és azzal szembesülünk, hogy az AMD-nek van kemény 8% körüli piaci részesedése szerverfronton...
Nem véletlenül kezdtél el mellébeszélni a lenox-nak adott válaszodban: a konkrét, gyakorlati példáknak felhozottakra konkrétan nulla válaszod volt (szokás szerint). -
lenox
veterán
Feladattol fugg, hogy mennyire korlatozza az intelt az UPI, de mindenesetre a valosagban 2p vs 1p verseny van, es ha esetleg tenyleg elokerulne olyan feladat, ahol mar 2 amd cpu kene, akkor gyanitom, hogy az arba be fognak ferni a 4p intelek. Szoval szerintem a 2p vs 2p meres nem koveti a valosagot. Persze lehet, hogy a kovetkezo gent sokkal olcsobban adjak, es megis lesz ilyen, de nem tunik tul valoszinunek.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
AMD az ők.
2p-2p mérés volt. 1p vs 1p-ben szerintem kevesebb az EPYC előnye, mert az Intelt már korlátozza a skálázásban a lassú UPI, ami ugye évek óta semmit sem fejlődött. Mostanra jött volna ennek a leváltója, ha Krzanich anno nem lövi le Perlmutter projektjét. Csak ugye meg kellett magyarázni az azonnali kirúgását a cégen belüli ellenfelének. Na most ennek a leállításával rengeteg másik szerverprojekt bedőlt. A jó hír, hogy ezeket elővette Swan, csak utol kell érni magukat, mert Krzanich önfejűsége miatt buktak a fejlesztésben négy évet.
-
lenox
veterán
Ők csinálnak ebből 1P vs 2P versenyt
Kik ok? Random megneztem a dell kinalatat, 2p intel vs 1p amd temaban, kb. hasonlo arazasa van a 24/32 magnyi epycnek, mint a hasonlo xeon scalable-nek, es kb. mindig az intel lesz gyorsabb (tehat pl. 7451 vs dual 5118 vagy 7601 vs dual 6140). Szoval a valo eletben van igy a verseny, es elozo genben nem latom, hogy hol nyer az amd. Ettol persze a rome-nal lehet amd elony, 7 nm vs 14 nm csak ki kene mar jojjon valahol.
Amit megengedett a forrás, hogy elmondjak, hogy minimum 50%-kal gyorsabb.
1p vs 1p-ben oke, csak tippem szerint tovabbra is 2p vs 1p-ben lesznek a termekek, szoval az 50% az keves.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Eleve nem gyárt annyi szerverprocesszort az AMD, amennyit az Intel. Nem is erre lő a vállalat, hanem idén a 10%-ra. Ez valószínűleg meglesz, hiszen annyival gyorsabb, hogy ennyit tudjanak növekedni, illetve Krzanich alapvetően jól lőtte be, hogy 20% alatt kell majd tartaniuk az AMD-t hosszabb távon, mert annyit elég könnyen tudnak majd hozni. Nyilván Krzanich látta az útiterveit az Intelnek. Hiába jön az Ice Lake, ha ellene az AMD-nek ott lesz a Milan. Az AMD célja valószínűleg a 30% lehet, amíg az Intel nem hozza a 7 nm-t, mert addig gyakorlatilag szabad prédák, annyira elcsúsztak. Aztán a többi attól függ, hogy a 7 nm hogyan sikerül az Intelnek. Ezt már egyik cég se tudja igazán belőni. Valószínűleg az Intelnél a Krzanich-féle terv él, hogy a 7 nm-ig 20% alatt tartsák az AMD-t, ami nehezen, de kivitelezhetőnek tűnik.
(#51) lenox: Ők csinálnak ebből 1P vs 2P versenyt, mert így kolosszálisnak látszik az EPYC előnye. Ez nem újdonság az AMD-nél. Szinte mindig az a téma, hogy a piac egy részének nem kellene 2P, csak 1P-ben nincs meg az a kellő mennyiségű csatoló, amire szükségük van, de ugyanakkor ha meglenne, akkor inkább választanák az olcsóbb fenntarthatóságot. Ebben nyilván van valami, de a marketing is a része.
Amit megengedett a forrás, hogy elmondjak, hogy minimum 50%-kal gyorsabb. Ennél többel is, de mivel nincsenek még általános dokumentumok a gyártók felé, így az összes adat megosztásával könnyen beazonosítható, hogy melyiket ki mérte. A teljesítmény- és fogyasztáselőny világos. Két node előnye van az AMD-nek az Intelhez képest, meg eleve úgy számolt a cég, hogy 2019-ben már az Ice Lake lesz a Rome ellen küldve, de azt az Intel elcsúsztatta 2021-re. Pedig izgi lett volna, ha az eredeti tervekkel történik a verseny.
(#58) Oliverda: Mi értelme egy szervergyártónak a mérés meghamisítása?
-
joey04
titán
(x)
-
dokanin
aktív tag
Azért szerver fronton sem minden fenékig tejfel ha intelt választ az ember. Az utóbbi idők sebezhetőségeinek hatásait pont a felhő szolgáltatók érezték meg keményebben.
Az AMD meg lendületben van ez kétségtelen és a jövőképe is sokkal biztatóbb.
Előbb utóbb még az ilyen nagy tehetetlenséggel bíró szektor mint a szerverpiac is el fog kezdeni mozgolódni.A Rome pedig szükségszerűen el fog terjedni. Ekkora teljesítményelőnyt nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Ha valamelyik felhőszolgáltató bevállalja, hogy dupla annyi magot ad ugyanannyiért a többieknek is menni kell utána, nem mondhatják, de hát a support, meg a megbízhatóság, stb. -
Tentalus
tag
válasz
Petykemano #39 üzenetére
Van olyan régi mondás,hogy azért még senkit se rúgtak ki,mert Intel processzoros gépet vett...
A legtöbben biztosra mennek,ami az Intel. Ugyan tudok olyan esetet,mikor majdnem kirúgták a rendszergazdát,hogy miért lassult be a szerver a biztonsági frissítések miatt - idén tavaszra a három éve vett méregdrága Xeon-juk 30%-ot lassult a patch-ek miatt - szóval legközelebb ki tudja,mit vesznek...Bár pont tegnap mondta egy "szakmabeli",hogy vackok az AMD procik,mert nincs hővédelmük és megolvadhatnak...
-
lenox
veterán
Kivancsi vagyok a konkretumokra. Ezek szerint azt vegre belatod, hogy nincs 1p vs 1p verseny, hanem rendszert vesznek a userek es arulnak a gyartok. Mindenesetre 50% plusz teljesitmeny, de dual ellen mar erosebb (akkor nem 100% plusz teljesitmeny kell?) meg kozben fele fogyasztas, hat azert ez eleg gyanus. Nem mellesleg az intel kinalat azert eleg sokretu, szoval joval tobbfele scenariot lefed, tehat ha valaki fogyasztasra/teljesitmenyre/arra stb. akar optimalizalni azt mindet lehet, szoval szerintem eleg kicsi a jatekter, amit kevesebb termekkel le lehet fedni, de lassuk.
-
Alogonomus
őstag
válasz
GeryFlash #43 üzenetére
"de a DIY és OEM piacon már más kérdés, igazából az Intel nagy szerencséje, hogy jelenleg tök mind1 mit tud az AMD, hiába fogja a Zen2-3-4 bucira verni a következő évek Inteljeit, egyáltalán nem biztos hogy ez a valóságban érződni is fog, mivel egy 8. generációs 6-8 magos Intel a konzol generáció váltás után is teljesen elég lesz,főleg ha egyre inkább elterjed a DX12/VUlkan, ami még inkább leveszi a terhet a CPU-ról. Kvázi feleslegesen erősek koznzumer/gamer piacra a következő évek ADM-jei, a szűk keresztmetszet inkább a GPU. Mert ugye fizikát csinálni játékokba és azt esetleg CPU-val számoltatni, na az nem divar manapság
"
4 hete pont itt olvashattunk a Crytek technológiájáról, ami a sugárkövetést speciális grafikus kártya helyett főleg a CPU-val oldja meg. Na az pont azért vált megvalósíthatóvá, mert a korábbi 4 magos rendszerek helyett - az AMD-nek köszönhetően - már a 6-8 magos rendszer kezd az alapértelmezett lenni, amiben már van elég szál a mellékfeladatokra is. Nem mindegy, hogy közel fél millióért csak a grafikuskártyát veszed, vagy a teljes gépet.
Zen2 és a tovább emelkedő magszámok bevezetésével abszolút járható lesz ez az út. -
koko52
nagyúr
Bátor kijelentés. Tudom nem reprezentatív, de Ryzen előtt 10-ből 9 gép Intel volt, most pont fordítva van. (gépeket szerelek össze
)
De elég ha betévedsz egy Ryzenes fórumra. Tömegével térnek át az Intelesek és sokan még a Zen2-re várnak aztán léc...Szokták is epésen megjegyezni, hogy van még valaki Intel fórumon? -
-Skylake-
addikt
"a cikk további részleteit meg inkább nem is vesézem, mint pl. találgatás negatív irányba, miszerint csak 2021ben kapjuk majd meg az IceLake-t, noha jövő ilyen tájt nagyon valószínű hogy a teljes termékpaletta elérhető lesz, noha még nagy valószínűséggel korlátozott példányszámban."
Erzed az ironiat ugye ?
-
TeeJay
félisten
válasz
Carlos Padre #42 üzenetére
és még csak most jön majd az igazi szopóroller év
de ez nekünk csak jó mert nem lehet egekben tartani intel bácsinak az árakat nulla fejlesztéssel és fingreszeléssel -
syberia
veterán
válasz
Carlos Padre #42 üzenetére
Viharos nyár várható, 7 nm csíkszélességgel. Csak ne szálljanak el az árazással, mert akkor nem lesz itt sokmagos Kánaán.
(#18) Speed(R): Okosabb lenne előbb nagyobb piaci szeletet szerezni a részükről, persze ingyen sem adhatják a fejlettebb gyártósoron készülő processzorokat. Az alaplapgyártó márkák mozgolódását látva, valószínűleg billenni fog a mérleg nyelve, egy év múlva pedig a mértéket is jobban meg tudjuk majd becsülni.
-
GeryFlash
veterán
,,Nagyon veszélyes játék piaci részesedésre menni a pénz helyett. Intel bármikor hozhat egy ütős szériát és akkor automatikusan mindenki azt kezdi el venni, mert AMD-nek soha nem volt és nem is lesz semmilyen márkaértéke az átlagvásárlók között. Pillanatok alatt elolvadhat az évek alatt összehordott részesedés, miközben pénzt meg nem kerestek."
Ezzel félig értek egyet. Az Intel semmit nem fog húzni, talán 2023-ra egyenlítheti ki a meccset az AMD-vel, addig a TSMC-nek hála az AMD mindig fele akkor csíkszélen lesz mint az Intel, csak ebből fakadóan sincs esélye az Intelnek. Server fronton nagy szopó elé néz, ez nem kérdés, de a DIY és OEM piacon már más kérdés, igazából az Intel nagy szerencséje, hogy jelenleg tök mind1 mit tud az AMD, hiába fogja a Zen2-3-4 bucira verni a következő évek Inteljeit, egyáltalán nem biztos hogy ez a valóságban érződni is fog, mivel egy 8. generációs 6-8 magos Intel a konzol generáció váltás után is teljesen elég lesz,főleg ha egyre inkább elterjed a DX12/VUlkan, ami még inkább leveszi a terhet a CPU-ról. Kvázi feleslegesen erősek koznzumer/gamer piacra a következő évek ADM-jei, a szűk keresztmetszet inkább a GPU. Mert ugye fizikát csinálni játékokba és azt esetleg CPU-val számoltatni, na az nem divar manapság
Abban értek egyet veled, hogy az AMD nem szállhat el vagyis nem árazhat egyenlő ár/érték arányra, minimum 20-25%-ot továbbra is alájuk kell vágni, hogy a részesedésük nőjön.
-
gejala
őstag
válasz
Petykemano #39 üzenetére
"és csak amikor már a szomszédnak, apámnak, öcsémnek, kollégámnak is rájzenje van és bemegyek a media marktba és én is azt kérek, Na akkor lehet majd árat emelni."
De ez soha nem fog megtörténni. Athlon64 mindenben sokkal jobb volt, mint a P4, de így is csak 25%-ig jutottak, mert 3 évvel később jött a Core2Duo és AMD ment a süllyesztőbe 10 évre. Most viszont semmi olyat nem fog tudni felmutatni az új széria, amivel átlagember számára annyival jobb lenne Intelnél, legfeljebb olcsóbb lesz.Nagyon veszélyes játék piaci részesedésre menni a pénz helyett. Intel bármikor hozhat egy ütős szériát és akkor automatikusan mindenki azt kezdi el venni, mert AMD-nek soha nem volt és nem is lesz semmilyen márkaértéke az átlagvásárlók között. Pillanatok alatt elolvadhat az évek alatt összehordott részesedés, miközben pénzt meg nem kerestek.
De Intelnek még csak nem is kell nagyot villantania. Amikor kijött 8400, rögtön mindenki ráugrott, csak a hiány tett be a forgalomnak. -
Petykemano
veterán
Régebben azt gondoltam, csupán arról van szó, hogy az intel kizárólagossággal és volumenre adott kedvezményekkel
fizeti leköti magához a OEM gyártókat. Azt ugye tudjuk, hogy a nagy volumen ott van, főleg a mobil gépekben, nem pedig a DIY piacon. Aztán jött valaki és azt mondta, hogy nem (csak) azért látni a polcokon intel termékeket, mert az intel ilyen értékesítési tevékenységet folytat, hanem az OEM-ek azt teszik ki a polcokra, amiket a vásárlók keresnek és visznek. És a vásárlók az inteles cuccokat keresik.Nem állítom persze, hogy ennek részben nem lehet olyan oka, hogy az AMD - IGP-ben erős - termékeit rendre kiherélték, gyengébb körítéssel, kevésbé nívós külsővel, árkategórián aluli kivitelben készítették el és így értelemszerűen nem volt versenytársa az azonos árkategóriában levő intel alapú termékekkel.
Mindenesetre a kereslet kiszolgása legalább annyira hihető magyarázat, mint a
lefizetéskedvezmények.
Azt is tudni véljük, hogy az OEM és brand gépek vásárlói kevésbé informáltak, kevésbé rugalmasan reagálnak a techológiai változásokra, mint az újságolvasó, saját gépet építő entúzieszt réteg.Ha ebből indulunk ki, akkor világossá válik, hogy lehet akármennyivel gyorsabb az AMD processzora, és kerülhet akár felébe is, ha az OEM azt érzékeli, hogy "ennek nincs brandértéke", és a vásárlók továbbra is a megszokott termékeket keresik, akkor egyszerűen nem fog rá terméket építeni. Vagy nem annyit, és nem olyat.
Az OEM és brand gépek között akkor fog elterjedni a Ryzen (és akkor fog az AMD innen volument elhozni), ha amikor bemegy a vásárló a boltba, azt mondja az eladónak, hogy "de ilyen rájzen gép nincsen? Azt hallottam, azok nagyon jók", meg "rájzent szeretnék, a kollégámnak/tesómnak/apámnak/nagybátyámnak az van és nagyon dícséri, azt ajánlotta"
Amíg ez így végigfut a társadalmon, addig a mindfactorynak nagyon sokáig kell 80%-ban AMD CPU-t eladnia és csak amikor már a szomszédnak, apámnak, öcsémnek, kollégámnak is rájzenje van és bemegyek a media marktba és én is azt kérek, Na akkor lehet majd árat emelni.Az elterjedtéséggel aztán jön minden. Linus Torvalds mondta, hogy az X86 szerver azért terjedt, mert a fejlesztők x86-on programoztak és hogy az Arm akkor tudja csak majd érdemben megvetni a lábát, ha elterjednek Arm alapú fejlesztő platformok. De ha a fejlesztőnek Ryzen gépe van, és arra forgatja a programot, esetleg Zen alapú szervert is fog kérni, hogy a helybeli optimalizációi a végleges környezetben is működjenek. Ugyanez igaz lehet a játékokra is.
Ha A Ryzen 3k-val az AMD árat emel kihasználva azt, hogy az Intel esetleg elmarad és ez csalódást kelt a vásárlókban (a vásárlók hangadóiban), akkor az könnyen eredményezheti azt, hogy ez a csalódás fog terjedni. Szerintem ez sokkal jobban megéri, mint bekaszálni a következő 1 évben $50-100 prémiumot néhány 5-10 millió döntően DIY piacon eladott proci után.
(Távol álljék tőlem azonban az, hogy én akarjam határozni, hogy mi jelent áremelést, vagy mi jó ajánlat.)
-
Vesa
veterán
+1
A szeverpiacon az AMD gyakorlatilag mérhetetlen. Itt nem -csak- a sebesség a kérdés, értsük már meg! Support, stabilitás, gyakorlati tapasztalatok, support, support!
A legnagyobb profi gyártók, mint pl. a Supermicro, alig tervez AMD lapokat és szervereket, munkaállomásokban is gyakorlatilag alig létezik AMD-s rendszerük. Következésképpen, az Intel platformokkal van soktízéves gyakorlati tapasztalatuk, ehhez van bejáratott supportjuk, szervizhálózatuk. Egy cégnek a stabilitás és a terméktámogatás fontosabb, mint a puszta teljesítmény. Hiába erős az AMD, ha érzékeny a ramokra, ha a múltbéli tapasztalatok nem jók velük. Nem kockáztatnak egy szerverfarmon csak azért, mert X%-kal erősebb egy másik gyártó, ha a mérleg másik oldalán a megbízhatóság, stabilitás és tartós működés rizikója áll fenn! Nem azt mondom,hogy az AMD instabil, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy egy több ezer szervert üzemeltető cég döntési mechanizmusa nagyon más, mint egy szimpla végfelhasználóé! -
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem. Ezek gyártói anyagok. A PR az nyilván cherry picked lesz.
Én úgy gondolom az eredményekből, hogy arra mennek rá, hogy a Rome EPYC az 1P-ben hozza a 2P Cascade Lake-et, és annak a költségelőnyeit vizsgálják, plusz ugye a fele fogyasztást. Én legalábbis ezt hangsúlyoznám ki.
-
Petykemano
veterán
válasz
GeryFlash #29 üzenetére
Charile (S|A) állítása is az, hogy egy foglalatra vetítve 90%-kal lesz gyorsabb a Rome a Naples-hez képest.
"Later this quarter AMD will release their ‘Rome’ based Epycs which the company has stated will double performance per socket over Naples. The same set of numbers which correctly called Cascade’s performance had Rome beating Cascade by 50%+. We can now reveal that those numbers had Rome coming in at ‘only’ a little more than 190% of Naples’ performance. The make or break thing for Cascade Lake is where AMD prices Rome, the rest is rounding error."
(src) -
Abu85
HÁZIGAZDA
Amikre szert tettem. Majd hamarosan meglátod te is, amikor küldik a sajtóanyagokat.
Egyébként a leggyorsabb procik voltak benne összemérve, és a legkisebb teljesítményelőnye az EPYC-nek 50% volt. Többet is írnék, de megkért a forrás, hogy azokat az adatokat ne adjam ki, amiről könnyen beazonosítható. Márpedig ő sokat segített már nekem a múltban is, hiszen bizonyos dolgokat hónapokkal a megjelenés előtt meg tudtam írni miatta (régebben főleg Intel IGP-kről szivárogtatott nekem, csak most már máshol dolgozik). Szóval nem akarok neki rosszat.
-
Geller72
veterán
Azért aza teniszütő a srác kezében nekem egy kicsit erős.
-
GeryFlash
veterán
85-90%
Szóval Abu azt állitod hogy ha az előző gen nevezzük x-nek illetve az új gen, nevezzük y-nak így alakul:
Intel +8-9%
AMD +85-90%Illetve azt mondod hogy az előző gennél a Naples kb egyszinten volt a Skylakekel, csak sokkal olcsóbban. Illetve azt hogy most 50(!!!)%kal lesz gyorsabb.
Az a baj hogy nem jön ki a matek. Vagy akkor nem mondasz igazat ha azt mondid hogy prev gennel helytallt a Naples, vagy akkor ha azt mondod hogy most 8-9%ot gyorsult csak az Intel, vagy akkor ha azt mondod hogy az AMD magahoz keoest 85-90%ot gyorsult.
Írd le nyugodtan hogy a Rome 85-90%kal jobb mint az Intel és kijön a matek
-
arn
félisten
ha nem a reszesedesre mennek ra, nagy idiotak...
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
runingman #23 üzenetére
Egyelőre az Ice Lake sehol sem szerepel asztaliban. A jelenlegi útitervben úgy van, hogy a 10 nm ultramobilon debütál és szerveren folytatódik, majd csak ezután jön asztalra és normál mobil szintre. Mivel nagyon sokat csúszik így a 10 nm, szerintem az Ice Lake ki se jön asztalra, hanem az utána érkező rendszerrel kezd rögtön az Intel valamikor 2021-ben. Addig Comet Lake lesz a következő CES-en, illetve Comet Lake Refresh 2020 vége felé. Ezek még 14 nm-esek.
-
hokuszla
senior tag
azintel gonosz
gyenge és túláraz és szétsebezhető
lefizet és takonnyal kupakol és trottingol
és nem előremutató
és mégis van nekije 98% sharingja
hát kérem ennyire szánalmas az ellenfele -
[Newman]
tag
Ott a hiba, hogy nem gondolod végig azt hogy a néhai Opteron-ok után ezzel tértek vissza és ez tényleg arról szólt hogy hangoztassák a "2P or not 2P" szlogent. És ha körbenézel, egészen sok gyártó épített rá szervert, HPE DL325,DL385, Dell EMC PowerEdge R7425 és Dell EMC PowerEdge R6415 hogy csak párat említsek.
Sok helyen bekerült az HCI/SDS kínálatba is. Ahol véleményem szerint igenis sok keresnivalója van, mert ár/értékben kétsegtelenül jó, továbbá nem elhanyagolható a 128 PCIe lane, amit az 1 procival már tud. Ez hiszed van sem, pár telco-nak fontos lehet NFV-re. Másoknak pl VDI alá, mivel sok kis VM-ről van szó, relatív kevés vCPU-val. Ekkor például a foglalat alapon licenszelt ESXi-n simán spórolhatnak.
Pár hónapja kaptam egy DL325-öt a HPE-től és amennyit én ki tudtam szedni a rendszerből, az az hogy egyszálas teljesítménye relatív nem, de árral kiegészítve egészen jó.
-
gejala
őstag
válasz
Petykemano #13 üzenetére
Már 2 éve ezt csinálják, meddig kellene tartson ez a "még"? Ameddig Intel össze nem szedi magát és kihoz valami ütős cuccot? Akkor már nem lesz hova árat emelnie AMD-nek. Sőt, még csökkenteni kell majd.
Ha jól sikerül az új széria, itt a vissza nem térő alkalom, hogy egy ideig minden centet kifacsarjanak a piacból. Később nagy szükségük lesz a pénzre, ha Intel megint magára talál. Ráadásul Athlon64 időkben láttuk, hogy magasabb ár mellett is lehet részesedést növelni. -
Speed®
titán
Ha bárki azt gondolja, hogy az AMD nem emel árat, amint nyeregben van, nagyot téved..volt rá példa, lesz is még. De nincs is ezzel baj, így működik egy cég..nyilván a nyereség maximalizálás van első helyen, utána bármi más.
-
Dare2Live
félisten
De ki állította ennek ellenkezőjét?
Új Epyc egy fogalaltba teljesítményben el fogja verni Intelt. Ennyit mondott.
----
Ha részesedés terjedés érdekel nem csak trollkodni akarsz akkor: Enterpriseben (és epyc oda megy!!!) akkor vesznek epycet ha ár/teljesítmény + ár/fogyasztás mellett certi is van, support is van. Oracle tavaly november!!! óta bizonyos helyeken támogatja. Többi majd idén. Hanara certi ahogy nézem még mindig nincs.
Lehet fura de Epyc dolga első körben az, hogy legyen certi. A ~0%->3.2% server piaci előre lépés így certik nélkül pedig szép ugrás. A buli onnan indulhat ha a fenti megvan.
szerk: Ez az elöző lefizetés is röhely. plnek okáért egy Hanas rendszer se fog épülni amíg nincs certi. Nem mert Intel lefizet hanem mert ha nem támogatott a HW nincs SAP support.
-
Armagedown
őstag
Ez a plusz teljesítmény sem lesz elég az Intel befolyása és lefizetései ellen.
-
paprobert
őstag
válasz
Petykemano #13 üzenetére
Most lesz ~1.5 éve az AMD-nek az Ice Lake előtt, amikor tud olyat nyújtani amit az Intel nem. Biztos hogy nem lesz karitatívkodás. Legalábbis a felső-kategóriában nem.
-
Z10N
veterán
Ez az arazasi strategia akkor a Ryzenre is ki fog hatni valoszinuleg.
-
Petykemano
veterán
Az epyc célja az volt, hogy az AMD újra felkerüljön vele a térképre. Nem is volt érdemben jobb, mint a konkurencia, csak max olcsóbb. De kellett egy termék, hogy ne legyen annyi óvatoskodás, hogy új, meg hátha az Intel is összeszedi magát, meg árat csökkent - tudod, az nvidia fanok is nagyon várják, hogy megjelenjen végre egy versenyképes radeon - ami őket ugyan nem érdekli, de hogy olcsóbban tudjanak venni nvidia karit.
-
nemszabad
tag
Behülyítés? Eddig is az AMD mellett szólt a jó ár-érték arány... Eddig csak a csúcsot mondhatta magának a zsintel, lassan azt sem.
A behülyítés kapcsán inkább a következők ugranak be: elcsalt tesztek, lefizetett gyártók, sárdobálás, évente 2% többlet teljesítmény 1,5x-es áron, pasztázás forrasztás helyett, évente új foglalat, fejlődés hátráltatása (zsintel felől még 2030-ban is 4 mag+ht-t kaptál volna).
Mondd csak, akiknek a fentiek basszák a csőrét, azok a hülyék, vagy azok, akik mindezekért pénzt adtak?De nem akartam a lelkedbe gázolni, a zsintel a tuti, aki AMD-t vesz, mind behülyített antikrisztus.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Jövőre Cooper Lake lesz. Utána jön az Ice Lake. A jelenlegi útiterv szerint a Cooper Lake jön valamikor jövő tavasszal, az Ice Lake-et pedig valamikor az év végén kapják meg a partnerek, de külön megvásárolni 2021-ben lehet majd.
Az ultramobil Ice Lake és a szerververzió sokban különbözik. Például abban, hogy előbbi nem lesz óriási kiterjedésű, így lehet gyártani is. Mire egy nagy, szerverekbe szánt lapkát el tudsz kezdeni gyártani, legalább másfél évnyi tapasztalat kell az adott node-on. Az AMD azért tudja ezt megtenni, mert ők a Rome-mal chipleteket csináltak, tehát ők lényegében csak apró 7 nm-es lapkákat gyártanak, és összeraknak a tokozáson egy csomót. Egyetlen nagy 500-700 mm2-es lapka nekik se mennek 2021 előtt.
-
#38075904
törölt tag
És akkor jöjjön a valóság:
szerverpiaci részesedésük 2%
2019 végére tervezett piaci részesedésük, 5%.
2éhugyoz plecsni mehet + intel árait is lenyomta.
Engem meggyőzött.radeonhét is lehetne 2X drágább.
Ha minden ilyen olcsó, és mégsekell, akkor hol a hiba? -
nemszabad
tag
Ráfér sóherékra egy kis deep throat, örülök!
Nem tudom, mit kéne tegyen még az AMD, hogy határozottabban növekedjen a részesedésük - ha egyáltalán növekvőben van... Adják ingyen? A fejekben még mindig mérhetetlen sötétség van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- Kingmax 2x2GB DDR3 1333 RAM eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Crucial 240GB SSD eladó
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest