Új hozzászólás Aktív témák
-
zolokas
aktív tag
Üdv! Vettem egy ilyen csodát Genius 2.0 SP-HF 500A!!
Amióta meg van állandóan fejhalgatókat veszek mert mindet kinyirta eddig! És az idegesítő hogy bug mint a állat működés közben ha a fejhalgatót használom! -
frankie!
őstag
Zenékből a 320 kb/s-os és kicsivel gyengébb minőségű MP3 mellett veszteségmentes FLAC formátumúakat is használtunk a teszteléshez. - az ilyes mondatoknak mi értelme van itt?
Hiteles a teszt, mert aztán veszteségmentesen tömörített zenével tesztelték? A felvétel minőségét nem javítja meg az sem, ahogy a hangrendszer hibáit sem...
Vagy akinek ilyenje van az azt is bátran hallgathatja? -
RM1
aktív tag
15 ezer alatt úgy gondolom mindenképp jó a genius, én 1250x-t vásároltam már néhány éve, amikor még újnak számított, és nem volt róla teszt. Nem bántam meg, 10-12 ezer ft-ért jó a hangereje és a hangképe is. Hallottam már Logitech x230-t, úgy gondolom nem egy kategória, max árban, és olyat is csak az mondhat, hogy az az etalon, aki még nem hallotta a geniust. Nem véletlen az sem, hogy az x230 használtan 6-8 ezerért megy, az 1250x egyrészt ritka, másrészt 10 körül megy még ma is, akár újkorában. Azóta persze olvastam, hogy az új geniusok nem hozzák azt a szintet, amit várnánk tőlük az előzményekből, de az árukat megérik így is. Van még genius 360x a családban kb. 5-6000ft, vagyis olcsóbb az x140-nél, mégis sokkal jobb.
(20 felett viszont már inkább logitechet vennék, és vettem is, de az alatt mindenképp geniust tartom a legjobbnak.) -
kodiwan
csendes tag
Sziasztok!
3 napja használom a SW-HF2.1 2000 -as verziót és eddig meg vagyok elégedve vele...én is egyetértek azzal hogy a subw nak nem dübörögnie kell és ennél így is van, lehet "érezni" a bass -t
a fa megoldás nagyon szép külsőleg semmi probléma . Az összeszerelés viszont nem mérnöki pontosságú. Összevetve: jó hangzás - alacsony ár
-
nuke7
veterán
válasz
mexicanraven #46 üzenetére
a helyedben én a Z4-et ajánlanám
-
mexicanraven
senior tag
Amikor vkinek 2.1 hangcucc kell én általában a Logitech X230-ast ajánlom! Úgy gondolom ezek után is így lesz!
-
Beerwolf
senior tag
Egy ilyen SW-J2.1 1200 beszerzését megfontolom.
-
atike
nagyúr
Talán a legnagyobb kellene. Bár nem ártana távirányító... Nem vezetékes. Normál. Több bemenettel és bemenetválasztással a távirányítón.
-
WebM
csendes tag
Jellemzően ilyenek a hangosításra használt cuccok, vagy a gitárhangszórók.
A membránméret mellett fontos a lökethossz is, megpersze nyilván ott van a doboz, reflexcső átmérő és hossz, stb. Persze vannak határok, 3/4"-os
hangszóróból nem lehet mélynyomót építeni, de mondjuk egy 6.5" és egy 10"-os hangszóróval szerelt mélyláda frekvenciagörbéjének viszonya már közel sem feltétlenül egyértelmű (tapasztalat).
A cikkből jól érződik egyébként, hogy mit lehet várni a cuccoktól - képzelem, hogy koppig tekert mély EQ-val mennyire lehet lineáris az átvitel, még ha van is mély-érzet.. (habár ezeknél az olcsó 2.1-es rendszereknél az is inkább a közép- és felső basszus dübögésében merül ki, de nem baj, az emberek örülnek neki
)
-
Metalfan
senior tag
Itt a példa arra a hangszóróra, amit írtál.
A passzív hangszínszabályzásnál véletlenül nem a gitárok szabályzásából indultál ki? Ott valóban csak egy poti és egy kondenzátor van (sőt, a hangerőpoti is vágja rendesen a magasakat, hacsak nem kötsz vele párhuzamosan egy <1nF kondit és egy többszáz kOhmos ellenállást), az aktívaknál viszont van egy beépített előerősítő, ami kiemelni is tud, szintén potin keresztül.
-
.mf
veterán
válasz
forgonati #23 üzenetére
Ok, audio / hangszer-erősítő világ alapján beszéltem, ha már sokat szedtél ilyenekből szét és szerinted máshogy van, akkor lehet, hogy úgy van.
Viszont amellett továbbra is kitartok, hogy a hangszóró mérete még önmagában nem jelent semmit, mert, mint írtam, még a nagyobb átmérőjűek között is vannak magasabbra hangoltak. Már nem emlékszem melyik márka milyen típusa, de láttam már olyan 10 vagy 12"-est, aminek a jelleggörbéje olyan 100-120Hz-től lefelé meredeken zuhant, ellenben a középtartománya szép egyenletes volt, és magasban is viszonylag sokáig elment. Egy ilyet a nagyobb átmérőjére ellenére is hiába tennél mélynyomóba, nem arra való. Hiába a nagyobb membránfelület, ha abban a frekvenciatartományban egyszerűen nem szól.
-
forgonati
őstag
Nem, nem keverem őket. Most nem megyek már bele ennyire mélyen, mint ahogy Te belementél, mert reggelig irkálhatnánk itt lepkéről, Baxandall-ról vagy akár Linkwitz-Riley-ről, meg a többiről, de minek. Esetleg privátban.
Jól tudom mi a hangváltó, de elhiheted hogy ezekben a cuccokban nincs olyan. Mármint teljes értékű hangvátló. Azaz bocsáss meg, mégis van valami hasonló, amolyan csökevény. A magashangszórón van egy nyamvadék kondi, oszt kész. A "mélyre" már ha szabad így nevezni azt a kis valamit, meg általában ráengedik az egész frekvenciasávot. Esetleg a drágábbakban befigyel egy pici tekercs, de nem jellemző.
A mélynyomó résznél meg annyi, hogy egy műveleti erősítővel levágják mondjuk 200Hz fölött és utána megy a jel a végfok IC-be. Itt, a mélynyomónál beszélhetünk aktív hangváltóról, mert végül is aktív elemekkel vágják a frekvenciát, még az erősítés előtt.
Hogy mikor megy át a jel a potméteren meg mikor nem, változó, típustól függ, attól, hogy a gyártó szerint melyik jobb na meg olcsóbb. Azoknál a megoldásoknál, ahol műveleti erősítőkkel van megoldva a dolog, átmegy. De ha külön erre a célra való IC-t használnak (mondjuk LM 1036) akkor bizony nem megy át. És ennek az előnye, hogy még ha kiszárad a potméter, a hang akkor sem recseg. Hogy nagy a minőségi szórása? Szerinted ilyen szetteknél ez számít? Ugyan...Onnan indult az egész eszmecsere, hogy ".mf" kolléga állította hogy ezeknél PASSZÍV hangszabályzás van, potméterekkel, ami nem fedi a valóságot, ugyanis passzív hanszínszabályozás itt sosem lesz, mivel a magas-mély kiemalések ugyancsak aktív elemekkel történnek még a végfok előtt.
Amúgy nehogy komolyan vedd hogy ezek 3 utasak
Egyszer terveztem építeni 3 utas hangfalat Seas hangszórókkal, de aztán mégis 2 utas lett belőle, a 3 utas hangváltó megépítésére ugyanis nem mertem vállalkozni -
llax
senior tag
válasz
forgonati #29 üzenetére
#34-re is
Kevered a hangváltó és hangszínszabályzó fogalmát.A hangszínszabályzás mindíg az "aktív" rendszerben történik, még a végfok előtt. Történhet tisztán passzív alkatrészekkel (pl. egyszerű "tone" gomb, lepke, primitív equalizer-ek), aktív (OPA) alkatrészek segítségével (pl. Baxandall, minőségi sztereoerősítők többségében mai napig ilyen van), itt átmegy a jel a potin.
Történhet olyan módon, ahol már nem megy át hanfrekvenciás jel a potméteren, de itt óriási a minőségi szórás (a HiFi szabályzó IC-k ára összemérhető a cikkben szereplő hanfalakkal, ha ezekben ilyen megoldás van, csak a filléres gyagyiból kerülhet beléjük, a jobb minőségű IC-ket a középkategóriás [értsd: többszázezres] házimozi erősítőkben, a legjobbakat a csúcs sztrereoerősítőkben használják), illetve DSP-vel (digitális/digitalizált jelen végzik a szabályzást, jellemzően legolcsóbb és a legdrágább házimozi erősítőkkben [persze nem ugyanaz az DSP])
Amit Te a post-odban passzívnak nevezel, az a hangváltó, annak szerepe, hogy a különböző frekvenciatartományokat megszólaltató hanszórók részére ferkvenciafüggő módon szétossza a jelet. Ezek passzív alkatrészekből felépített szűrők, a végfokozat és az egyes hangszórók között (jellemzően a [többutas] hangfal belsejében található). A cikkben ilyenek a 2.0-ás rendszerek.
Van aktív hangváltók is, ezeknél már a végfokozat előtt megtörténik a frekvenciatartományok szétválasztása, a külön tartományokat külön végfokozatok hajtják meg. A cikkben szereplő 2.1 -es rendszerekben is található aktív hangváltó, ezeknek nincs közvetlen közük a hangszínszabályzáshoz, így a potméterekhez sem. A SW-HF2.1 2000-ben van aktív és passzív is: mélyláda-szatelit szétválasztást aktív, míg a szateliteken belüli többutas szétválasztást passzív hangváltó biztosítja. Persze HiFi-nél is léteznek aktív hangváltós megoldások, egy kisebb autó árán már elérhető a belépőszint...
Mondjuk megnézném ezeket a hangváltókat közelebbről is
Nem hiszem, hogy ebben az árkategóriában túlzottan megerőltették volna magukat a mérnökök... Egy jobb 3 utas HiFi hangfal hangváltója nehezebb (főleg a tekercsek miatt), mint egy ilyen PC-hez készült 2.0-ás apróság kompletten...
-
#81187072
törölt tag
"Tehát itt már a hangfreki nem halad keresztül a potméteren,"
Szerintem ezt a témát ne erőltesd. :-)
-
forgonati
őstag
Azokban az ős hangváltókban a hangfreki ádhaladt magán a potméteren, tehát ha a potméter kiszáradt, akkor tekergetésnél recsegett. Ezért volt szar az egész koncepció.
A 10 ezres kategóriában (de bőven elég ha veszünk egy átlag mai erősítőt, bármilyet) a potméterrel csak egy IC 2 lába közti ellenállást szabályozod (nagyon leegyszerűsítve) minek hatására az az IC a kimenetein kiemel vagy elnyom mélyeket vagy magasakat, esetleg hangerőt állít. Tehát itt már a hangfreki nem halad keresztül a potméteren, hanem csak az IC-n, fizikailag semmi köze a hangnak a potméterhez. Az IC pedig fel van készítve arra, hogy még ha kiszáradt is a potméter, vagyis nem szabályoz folyamatosan, ő azt "simítja". Szóval még ha ki is szárad a potméter, az nincs hatással a hangra. Röviden igy tudom magyarázni.
Lehet hogy sokban van LM széria, de én többen láttam egy egyszerű műveleti erősítőt (pl. NE5532, TL072 stb) meg a köré épített 2-3 kondit meg ellenállást.
De nagyon belemerültem már, sorry, nem akartam tudálékosnak tűnni
-
WD40
aktív tag
válasz
forgonati #29 üzenetére
Természetesen ezek aktívak, de az az állítás nem volt igaz. Ahol meg potméter van, az előbb utóbb recsegni kezd, még a 10ezres< kategóriában is (maga a poti ennyi természetesen). Ne tereljük a témát
peace.
És továbbra is érvényes, hogy ezekben a cuccokban a lehető legegyszerűbb aktív váltók vannak. - Nem inkább egy occó hangszínszabályzós előfok IC? (Motorola hírhedt LM szériája?)
-
#56474624
törölt tag
válasz
TomBoy1986 #22 üzenetére
Ezeknél az olcsó .1-es cuccoknál meglátásom szerint azért is szeretik feltekerni a mélyet, mert a többi tartomány se valami túl szép, aztán legalább akkor már a mélyet lehessen dübörögni hallani. Egy jobb cuccnál úgy szólal meg pl. egy szaxofon, egy tuba, egy klarinét, hegedű, cselló, hogy az ember elalél a gyönyörűségtől (persze élőben még jobb). Egy szimfonikus műben kár lenne ezeket a hangszereket elnyomni. Természetesen ha nincs mély, akkor egy Sosztakovics vagy Wagner komolytalannak fog hatni, de nemcsak abból áll a zene. És ez nem ízlés kérdése bizonyos szinten túl már, a .1-es cuccoknál nagyon el van nyomva, torz a többi tartomány általában, pedig még elektronikus zenénél sem annyira rossz hallani tisztán a többi részét is a zenének.
-
Logitech Z4. Már piti áron kapható, és a mai napig kiemelkedően jól szól.
Ár/érték bajnok. -
forgonati
őstag
Ezek a dobozok mind aktívak, egytől-egyig. És a többi hasonló gyártó hasonló terméke. Szedtem szét már jópár ilyet.
Azok az ősrégi hangváltók pedig, amikről te beszélsz, nem véletlenül nem léteznek már. Bár igaz, annak ellenére hogy passzívak voltak, volt bennük potméter, de pár év után rohadtul elkezdtek recsegni, és csak a baj volt velük. évente kellett szétszedni őket és kontakt spray-el fújkálni, mert állandóan kiszáradtak. Nem colt a legjobb megoldás, enyhén szólva. Tehát ha ezeket is számoljuk, akkor igaz hogy létezett ilyen félmegoldás, de nem véletlenül nem használják már őket.
És továbbra is érvényes, hogy ezekben a cuccokban a lehető legegyszerűbb aktív váltók vannak. Na persze ennyiért ennyi jár. -
WD40
aktív tag
válasz
forgonati #24 üzenetére
Ahol potméter van, az már aktív.
Ez így nem igaz. Simán lehet passzív, egy vagy több potméterrel állítható frekvenciamenetű hangváltó is a hangdobozban, ahogy volt is régebben jónéhány Videotonban (pl. DC-4018), Orionban (pl. HS 500 és 700), sőt neves külföldi gyártók dobozaiban is...
-
WD40
aktív tag
SP-HF1200A... mitől lenne 3 utas?
Három hangszóró van benne, ebből 2 valószínűleg sorbakötve...
-
aram01
nagyúr
nem túl meggyőző cuccok
-
forgonati
őstag
"A legtöbb ilyenen passzív hangszabályzás van, azaz potis felül- ill. alul-áteresztő szűrő"
Tévedsz. A passzív hangszabályzás az a keresztváltó. Tekercsek és kondenzátorok, egy bizonyos vágási frekvenciára belőve. Passzív alkatrészek egytől-egyig, ettől passzív hangváltó. De ezek csak komolyabb hangfalakban vannak.
Ahol potméter van, az már aktív. Ezekben az olcsó szettekben ez annyit jelent hogy általában van egy IC, mondjuk egy műveleti erősítő, meg a köré építétt pofon egyszerű áramkör. A BASS potméterrel kiemeled a mélyhangokat, A TREBLE-vel meg a magasakat, értelemszerűen. Tényleg egy nagyon egyszerű áramkör, és amelyik szetten meg csak TONE potméter van, az meg még ettől is egyszerűbb. De ezek mind aktívak, és nem passzívak.
TomBoy1986:
Természetes, ízlések és pofonok. Én a részemről szeretem ha összhang van, és a mély csak része a zenének, és nem pedig csak az dominál. Nem vagyunk egyformák.
-
forgonati
őstag
"A mélynyomók nem a hangszóró miatt akkorák, hanem a doboz hangolása miatt"
Pontosan. Mivel olyan picike a hangszóró (ergo olcsó is) akkor próbálnak neki minél nagyobb dobozt csinálni, csak hogy legyen valami kis mélyhang.
"Maga a hangszóró mérete még nem jelent semmit"
Ne haragudj meg, de ez ostobaság. Már hogyne jelentene. Pont hogy az a fontosabb. Minél nagyobb a membránfelület, annál nagyobb levegőmennyiséget mozgat meg --> erőteljesebb mélyhangok. Tehát inkább nagyobb hangszóró kellene inkább, nem pedig a dobozméretet növelni, mert ezzel - igaz hogy lesz valami mély - de erő nem lesz benne, mivel az a pici hangszóró nem sokra képes. Na persze egy 2-3 collal nagyobb hangszóró már túl nagy felár, legalábbis a gyártó szerint. És ez az olcsó kategória ugye, itt minden dolcsi számít.
-
TomBoy1986
veterán
válasz
forgonati #16 üzenetére
Szerintem meg az emberek különbözőképpen szeretnek zenét hallgatni. Az hogy neked meg a kollégának, akinek válaszoltál már látszik, hisz leírtátok. Én meg pl. teljesen feltekem a Z-2300-nál is a mélyet, mert azért vettem, hogy erős mély hangok legyenek akár a motorok zúgásánál, akár a zenében.
Szóval ízlések és pofonok...
-
South Velen
addikt
válasz
Don't Panic #19 üzenetére
Attól függ, milyen zenére.
(#18) glutamin: Így van, bőven az árkategória legjobbja.
-
.mf
veterán
válasz
forgonati #16 üzenetére
A mélynyomók nem a hangszóró miatt akkorák, hanem a doboz hangolása miatt. Maga a hangszóró mérete még nem jelent semmit, láttam már "magasra" (alsó-középtartományra) hangolt 10-12"-es hangszórókat és mélyre hangolt kicsi, 5"-es hangszórókat is.
---
Ez a teszt nem teszt, legfeljebb szubjektív termékbemutató -- semmi mérés, csak vélemény.
Btw. "maxra csavarás". A legtöbb ilyenen passzív hangszabályzás van, azaz potis felül- ill. alul-áteresztő szűrő. Tehát "maxra csavarva" csak nem csillapít, míg a többi állásban végig egy frekvencián alatt ill. fölött vág.
-
Don't Panic
senior tag
logitech Z4 best buy 2.1 nél (sztem)
-
glutamin
őstag
Maradok az HF2000x-emnél. Továbbra is ezt vagy ennek utódját ajánlanám másnak is. Egyszer rá kell áldozni azt a 15 ropit és évekig lesz egy jó kis hangszórópár. Akinek ez nem elég, az már erősítő plusz külön hangszórókban gondolkodhat. De az már könnyen elérheti a 100 ropit még e legolcsóbb felállásban is.
-
eclipse006
őstag
nekem az összes genius közül talán sp-hf1250x tetszik. azért a hangváltót elintézik egy kondenzátorral
,gondolom ezeknél is.
forgonati:azon a "mélynyomón" én is elcsodálkoztam,azért nagyobbra számítottam a háló alapján.
-
forgonati
őstag
A mélnyomós gondolatoddal teljesen egyetértek. Sajnos sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a mélynyomó feladata nem az hogy dübörögjön, hanem hogy segítsen. Sem több, sem kevesebb. Segítenie kell a szettet, és hozzáadni a hanghoz azokat a legmélyebb frekvenciákat, amit a szett, fizikai felépítéséből adódóan nem tud lesugározni. Ha egy mélynyomó jól szól, akkor azt az ember szinte nem is hallja, csak érzi... Csak egyszerűen jó érzés hallgatni a zenét, és nincs hiányérzet. Ez lenne a dolga. Persze az ilyen olcsó szettektől ez nem várható el, ennyi pénzért. Ennyiért maximum valami puffogást fogunk kapni...
Amúgy a SW-J2.1 1200 szett "mélynyomója" mekkora vakítás márJót röhögtem rajta. Hatalmas rács az oldalán, amiből azt feltételezheti a vásárló hogy emberi méretű hangszóró van mögötte. Közbe meg hogyisne
A 3 sávos felépítés meg megintcsak inkább vakítás. Építettem már 1-2 hangfalat, de 3 sávos felépítésre még nem mertem a fejemet adni, nem egyszerű összehozni... -
.bableWes
őstag
hasonlo kaliberü a Trust sp3400 is. szerintem jobb mint a genius - havernak olyan van - de mindenkinek más az izlése. rap zenére én trustot ajánlanék, a genius szerintem inkább a disco/tekno zenékhez lett kitalálva... személyes vélemény
-
littlelion21
addikt
Rég olvastam hasonló tesztet, ráadásul a megfizethető kategóriából.
Az a SW-HF2.1 2000 nagyon teszik. -
kukorizz
csendes tag
Nem lehetnek ezek annyira rosszak
-
A mágneses árnyékolás hiánya komoly gond a régi (pl Videoton) hangfalaknál. Persze számítógéptől független használatra tökéletesek.
Szerk:
Nekem úgy tűnik, mintha a szerző fülét már nagyon enyomták volna a x.1 (2.1, 5.1 stb) hangrendszerek mélyládái. Mintha a mély hang azért volna, hogy SZÓLJON. Pedig nem. Azért van hozzájuk mélyláda, hogy ellensúlyozza a szatelitek béna hangkeltő képességeit. Sajnos a hozzászokás miatt hiányzik a mély dübörgése, ha végre egy kiegyensúlyozott hangszórópárt hallgatunk... -
Atos23
senior tag
SP-HF500A
Ezt már próbáltam, és a kinézetéhez képest nem azt adja, amit vár az ember.
-
Lipton
őstag
Igaz most eldobozoltam, de sokáig egy SP-HF1250X-et hazsnáltam, és szerintem jól szól. Teljesen elégedett vagyok vele.
-
Cleinor
tag
És akkor lehetne egy ugyan ilyet Logitech-el is?
Aztán pedig logi vs genius-t?
Utóbbira lennék iszonyatosan kíváncsi
-
nádasi
tag
A termék burkolata nyomokban fát tartalmazhat.
-
Davidof92
senior tag
Most vagy én nem értem ezt vagy elírás: "A mélynyomó oldalára került a csatlakozók nagy része." Nem a hátulján vannak a csatlakozók? Mert az oldalán a mélykeltő van.
-
Borisz76
nagyúr
Én inkább fülessel hallgattam sokáig a zenét s ez idő alatt összespóroltam magamnak egy Creative Gigaworks S750-es cuccra.....
Csak ajánlani tudom !
Bár nem egyformák az igényeink és a lehetőségeink sem.
-
daninet
veterán
Mindig utáltam az ilyen teszteket (persze ne vegyétek személyeskedésnek
) mert én nem tudom ebből sajnos megítélni, másra kell magam bíznom
Egyébként a fadobozos Geniusoknak az áruk ellenére kellemes hangjuk van, nem lehet nagyon melléfogni. Egy külső hangkártya is sokat dob ezeken.
Viszont ha azt nézem hogy 15-20ezer forintért nagyszerű használt videoton hangfalakat lehet venni (igaz az erősítő nélkül van) akkor nem biztos, hogy ezt választanám. Mondjuk lakásban már ezekért is üvölt a szomszéd öregasszony
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Revolut
- Macska topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Megjelent a The Last of Us Part 1 PC-s kiadása
- Filmvilág
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- ASUS routerek
- További aktív témák...
- HP Spectre x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 16" -60% i7-1360P 32/2TB Intel Arc A370M 4GB UHD OLED
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -60% i5-1135G7 4Mag 16GB /512GB FHD IPS
- Samsung Q80T 55" QLED - 4K 120Hz VRR / FreeSync / HDMI 2.1
- ÚJ HP ENVY 17 Nagyképernyős "Kis Gamer" Laptop -45% 17,3" Brutál i7-13700H 16/1TB Iris Xe FHD IPS
- Legion Go 8APU1
- Apple iPhone 16 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey G9 OLED 240Hz Dual QHD 0,03ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Core V21 Enermax 650W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- AKCIÓ! MSI Z790 i5 14600KF 64GB DDR5 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Enermax 750W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest