Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus94

    őstag

    válasz xiaomi41 #25 üzenetére

    Ezt a káros dolgot még mindig nem értem... a 4G miben sugároz kevésbé károsan, mint az 5g? Lehet én vagyok tudatlan, nem olvastam végig az 5G szabvány dokumentációját.

    A T-mobile 600MHz-en FORRÁS A Sprint 800Mhz-en FORRÁS is tervez 5G hálózatot használni. Utóbbin működik a "GSM" (2G) is.
    Bár elsősorban az S (2-4GHz) sávban tesztelik itthon, ami gyakorlatilag lefedi a 2,4GHz-es sávot is (amit érthető okokból nem valószínű hogy használni fognak), de ugyanezen működik a Wifi, a Blutooth, és a mikró is. Ha annyira káros lenne, ezek sem létezhetnének.
    Ezen felül ott a C sáv, amit még használni fognak 5G hálózathoz(4-8GHz), az 5GHz-es sávban ott vannak az AC-s wifi eszközök, és több műholdas szolgáltató is ezt használja...
    És a meterológiai eszközök, a repülők eszközei (radarok, stb) még ezektől is magasabb frekvenciát használnak jóideje...

    (#29) xiaomi41 Világos, itthon is olvastam róla, de sehol nem indokolták, hogy ezt mire alapozzák. Melyik frekvenciáról van szó, vagy épp az 5G melyik tulajdonságáról. Mert mint fent kifejtettem, ez nem egy olyan sávban helyezkedik el, ami eddig tök ismeretlen volt. Ráadásul lefedi a jelenleg használt sávokat is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák