Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz K0vasz #3 üzenetére

    A gyártókapacitás nekem is eszembe jutott, de én elvetettem: ha a gyártókapacitásról lenne szó, akkor nagy eséllyel nem lehetne kapni egy darab Ryzen 5k-t se, mert jobban megéri ugyanazokat a lapkákat EPYC címkével eladni, mint Ryzenként.

    Az intellel szembeni lépéselőny szerintem virtuális.
    Egyrészt a piaci részesedés nem igazolja vissza.

    Másrészt azt mondják, hogy sokan 24/32 magszámú változatot preferálják, ebben az intel még versenyképes tud lenni, ha máshogy nem is, árban biztosan.

    Harmadrészt sok helyről hallani, hogy "rendszergazdák" nyilatkozzák, hogy hiába a hibák az intelnél, hiába, hogy az AMD előnye sok tekintetben meggyőzők, akkor se váltanának más platformra. Ahogy értelmeztem, ez nem márkahűség, hanem inkább egyfajta bizalmatlanság. Erre mondták még 2 éve, hogy legalább 4-5 év kell, mire elfogadott lesz az AMD a szerverpiacon.
    Azt is mondják, hogy ahol már használnak egy gyártót, nem mindenütt akarnak foglalkozni azzal a macerával, hogy diverzifikáljanak, mert akkor kétféle gépparkot kell üzemeltetni.

    Ezeket az érveket nyilván azzal lehet leküzdeni, ha minél nagyobb az olló.

    Az előny annyit mindenképp megenged, hogy hibás terméket ne adjanak ki. De szerintem a szerverpiacon azt nem engedhetik meg maguknak, hogy "szegmentálási" célból tartsák vissza a terméket.

    Esetleg még azt el tudom képzelni, hogy van még Rome készleten, amit szeretnének eladni.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák