- Mobil flották
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Ideiglenesen leállította az Xperia 1 VII értékesítését Japánban a Sony
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
Busterftw #42 üzenetére
Így pontos, de a mondandóm lényegén nem változtat.
Ez szerintem jelenleg igen csekély szabadsággal vagy rugalmassággal nem ruházza fel az AMD-t. Valamivel talán tényleg jobb a helyzete rugalmasság szempontjából, mintha saját gyárai lennének. Egy gyár felépítése 2-3-4 évet is igénybe vehet. De kapacitások a TSMC-nél sem állnak hegyekben üresen, ott is másfél-két évre előre le kell kötni.
Annyiból viszont talán még rosszabb is a vásárlók helyzete, hogy ha egy gyár 2-3-4 év alatt felépül, akkor annak ontania kell magától a chipeket nagyjából függetlenül a kurrens erőviszonyoktól - ami "szerencsétlen" esetben nagyon olcsó termékeket is eredményezhet. Most az AMD ilyesmire nincs rákényszerítve. Ha és amennyiben van szabad wafer kapacitása a TSMC-nek és az ár nem alkuképes, akkor annyit rendel, amennyit a tervei szerint egy belőtt margóval (itt ugye a 60+% a megjelölt cél) el tud adni.
De az elmúlt 1-2 év épp arról szólt, hogy a TSMC kapacitásai teljesen ki vannak használva, megszűntek a mennyiségi kedvezmények, stb -
paprobert
őstag
válasz
Busterftw #12 üzenetére
"csak tobb komponens helyett itt egy dram kerult a lap fole."
Nagyon nem DRAM."Tehat visszaterve az eredeti hsz-re"
Te pedánsan arról kezdtél el vitázni, hogy már van kint termék a Foveros brand alatt.Én az eredeti hsz-ban arról beszéltem hogy az integráció itt nagyon hamar sorozatgyártásba kerül MINDEN next-gen desktop és szerver CPU részeként az AMD oldalán, úgy tűnik valódi haszonnal.
Szemben az 1 laptop SKU-val, bármilyen integrációból fakadó teljesítményelőnyt nélkülözve.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- MSI GeForce VENTUS 3X RTX 3070 Ti 8GB OC GDDR6X 256bit videokártya
- PNY EPIC-X RGB RTX 5060Ti 16GB / Gigabyte EAGLE OC RTX 5070 12GB videokárty 3 év garancia 27% áfa
- MSI RTX 3080 Ti SUPRIM X 12GB GDDR6X Videokártya! BeszámítOK
- ROG Astral GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 OC Edition - 32 HÓNAP IPON GARANCIA
- GAINWARD RTX 4070 Ghost OC 12GB - ÚJ! 3 év garancia
- Garanciális gamer notebook RÉSZLETRE bank és kamat nélkül, gyors szerződéssel! ASUS TUF Gaming F16
- LG 27GS95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1000 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- 130+131+132+133 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest