Hirdetés

2019. február 20., szerda

Gyorskeresés

(#601) Chaser válasza Kolbi_30 (#600) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Azzal tisztaban vagyok, de amig csak jobban mukodik valami es nem jol, ha nem kotelezo en nem hasznalom
Csak hobbi pc lenne, ha veszek egy 6-8 magost virtualais szal nelkul is sztem elleszek vele ha ram tor h vegyek valami combosabb vga-t is

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#602) paprobert válasza Kolbi_30 (#600) üzenetére

paprobert
(tag)

Az AMD megoldása nagyobb architekturális lukat töm be az SMT-vel, emiatt hoz többet az SMT a HT-nél.

Elméletileg a Ryzen2 már erősebb lesz a frontendet tekintve, így várható, hogy Intel szintre csökken az SMT által hozott plusz.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#603) awexco válasza Chaser (#599) üzenetére

awexco
(senior tag)

Köv gen Zen hozzá az Smt4 et szerver fronton tuti ... ez sok felé mutat csak nem a kivezetés irányába .

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#604) awexco válasza paprobert (#602) üzenetére

awexco
(senior tag)

Ez az elgondolás matematikailag nem igazolható . Más ha valami csökken és más ha valami úgy lesz gyorsabb , hogy a végén lassabb :D lol

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#605) lezso6 válasza awexco (#604) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Nem lesz végeredményben lassabb. Pl ha az Zen 1 SMT-vel +40%, s tegyük fel a Zen 2-nél már csak +20% az SMT, de IPC-ben 20%-ot hoz, akkor végül 44% lesz kétszálas a hatékonyság a Zen1-hez képest, szóval előrébb lépett.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#606) Gyuri27 válasza Chaser (#601) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Most ezt túlagyalod.
Az smt nem kér enni. Bajod nem lesz belőle.
Megveszed a legkisebb 8 magosat oszt csók.

Itt abszurdisztánban mindenki olyan okos. A kecskenyájak meg szűzen maradnak. Kappa

(#607) nkmedve válasza Gyuri27 (#606) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Nem egészen így van ez, az első generációs Ryzen pl. bizonyos memóriaintenzív appokban gyorsabb SMT nélkül. Én ezt pl. Lightroom-ban kimértem és a különbség elég jelentős volt 2666-os memória mellett (2133-on még sokkal rosszabb volt a helyzet). Talán 3200-3600 MHz DDR4 fölött fordulhat a kocka.
Az elején több játékban is negatív hatása volt az SMT-nek, mivel 8 szálnál többet egy sem használt (még most sem igazán), és a 16 logikai mag miatt az ütemező nagyobb eséllyel tudta átdobni az szálakat a másik CCX-re így terhelve az Infinity Fabric-et.

Ezt majd le kell tesztelni az új Ryzennél, de egyelőre (Zen és Zen+-on) 8 fizikai mag mellett én is inkább kikapcsolom az SMT-t hacsak nem futtatok valami olyan alkalmazást ami bizonyítottan hasznát tudja venni.

(#608) Gyuri27 válasza nkmedve (#607) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

És? Azt akar venni? Méricskélni akar?

Itt abszurdisztánban mindenki olyan okos. A kecskenyájak meg szűzen maradnak. Kappa

(#609) nkmedve válasza Gyuri27 (#608) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Csak arra reagáltam, hogy nem kér enni, ami az eddigi modelleknél nem volt igaz. Peace

(#610) Z_A_P válasza nkmedve (#607) üzenetére

Z_A_P
(őstag)

Ezt majd le kell tesztelni az új Ryzennél, de egyelőre (Zen és Zen+-on) 8 fizikai mag mellett én is inkább kikapcsolom az SMT-t hacsak nem futtatok valami olyan alkalmazást ami bizonyítottan hasznát tudja venni.

En pont forditva, csak akkor kapcsolnam ki ha merhetoen lassit.

OK

(#611) Chaser válasza Gyuri27 (#606) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Mivel nem valaszthatok h kerem/nem.kerem nem agyalom tul ( : ha veszek zent benne lesz, az masik dolog h kikapcsolom

Szerk:
nkmedve
Pont errol van szo, amig nem tudom h mikor gyorsit/stagnal/lassit nem hasznalom, max celiranyosan adott sw-nel ha tudom h ott biztosan gyorsit
Persze mindenki csinalja ahogy akarja:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#612) nkmedve válasza Z_A_P (#610) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Ez mindenkinek a saját döntése természetesen. Én nem használok olyan alkalmazást ami 8 szálnál többel dolgozna (kivéve a Lightroom, de ott éppen negatív hatása van), így számomra az SMT semmi előnnyel nem jár (sőt, bekapcsolt SMT mellett a tuningot sem bírja annyira a proci).
Szerintem a 2-4 (esetleg 6) fizikai magnál hasznos az SMT, de afölött a kétcsatornás memóriavezérlő már sok esetben nem tudja megfelelően etetni azt a sok szálat, és a CCX-ek közötti kommunikáció is intenzívebb, ami a Ryzen-nek nem kedvez. Majd meglátjuk, hogy az R3000 hogyan fog működni ilyen tekintetben.

(#613) Gyuri27 válasza Chaser (#611) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Ez a beszéd. Ha veszel egyből kettőt (mondjuk nekem egy 4 magos is elég). Köszi szia helló. :DD

(#614) wsanyi válasza Kolbi_30 (#600) üzenetére

wsanyi
(senior tag)

Igen, ez így igaz. Az AMD-nél az 1 fizikai mag leht picivel gyengébb pl. Cinebench R15-ben, de az AMD SMT-vel együtt már erősebb az intel HT-jével szemben. Pl. alap beálításokkal, tuning nélkül 95W TDP-re korlátozva a 9900K-t megveri a 2700X 105 W TDP-vel (Cinebench-ben nagyon hasonló a fogyasztás, ez a hőtermelésre vonatkozik, elvileg nincs 10 W különbség, sőt, talán 5 W körül, ha jól emlékszem, az pedig hibahatár), ráadásul az AMD ezt alacsonyabb órajelen hoza (3,8 GHz körüli 8 magra vonatkozó órajel), míg a 9900K 4 GHz környékén, vagy picivel fölötte. Persze itt nagyban számít a memória sebessége is. ;) Érdemes ez ügyben teszteket nézegetni. Játékoknál más a helyzet, de ott sem biztos, hogy megéri a felárat az intel, főleg, hogy tuningoláshoz csak erős Z-s alaplap ajánlott (különben nincs értelme intelt venni), míg AMD-hez egy erős, akár MATX-es B450-es lap is bőven elegendő.

Persze a HT és SMT használata nyilvánvalóan alkalmazástól függően éri meg, vagy éppen nem. programot egyébként úgy is meg lehet írni, hogy csak a fizikai magokat használja, így nem kell kapcsolgatni sem a HT-t, sem az SMT-t.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#615) t72killer válasza wsanyi (#614) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Főleg, ha azt a HT-t a Spectre patch is súlytja..

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#616) Heroes fan

Heroes fan
(senior tag)

i7 6700 proci kihajtaná még rendesen ezt a vegát?

(#617) Pug válasza t72killer (#615) üzenetére

Pug
(PH! kedvence)

Hat ez az Intel sara, szoval c'est la vie....

(#618) wsanyi válasza Heroes fan (#616) üzenetére

wsanyi
(senior tag)

Ha elovastad, itt írtuk, hogy a Ht-s intelek eléggé felejtősek... ;) (Spectre + Meltdown + egyebek).

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#619) Heroes fan válasza wsanyi (#618) üzenetére

Heroes fan
(senior tag)

Nekem ez van és ár érték alapján melyik érné meg, fizessünk rá a 7-re vagy bőven jó még a 64 hogy idén lesz 2 éves.

(#620) syberia

syberia
(PH! kedvence)

Lisa Su (AMD CEO) | AMD Radeon Vega + VII | AMD Ryzen 3000 | Interview

I think you might expect that, we will have more than 8 cores.

HOPPÁ! :DD

[ Szerkesztve ]

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#621) wwenigma válasza syberia (#620) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Jaja, nem sokkal utána olvastam és jön a Raydeon is. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#622) Gyuri27 válasza wwenigma (#621) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Vazze ezt már a ces prezi után mindenki látta és leirta. Alapból a 16 adott (meg selejtes esetén némi tiltással) a 8+.
De benne van a 24 mag is.

(#623) wwenigma válasza Gyuri27 (#622) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Többek között én is és raktam be képet is. ;)

Egyébként 8magos a chiplet szóval 16 a vége.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#624) Gyuri27 válasza wwenigma (#623) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Abban az esetben ha az io lapka 14 nanós.
Ha váltanak 7-re akkor még 8 mag ráfér. :P

(#625) syberia válasza Gyuri27 (#622) üzenetére

syberia
(PH! kedvence)

Persze hogy igen, de ez már majdnem vehető hivatalos megerősítésnek is. :D

(#624) Gyuri27: Az I/O chip csíkszélessége mennyire szól bele a fogyasztásba? Kicsit vicces, a cpu egy melléképületnek tűnik mellette. Remélem AMD nem intelesen oldja meg a kupak felé a hőleadást, a kis felületen jó minőségű paszta/forrasztás/valami kéne.

[ Szerkesztve ]

(#626) poci76 válasza Gyuri27 (#624) üzenetére

poci76
(tag)

Hiába váltanának 7 nm-re az IO chip esetében, mivel jelentős részét azok a tranzisztorok teszik ki, amelyeknek a feladata a hosszú alaplapi adatbuszok meghajtása, amihez nagy áramot kell biztosítaniuk, tehát a méretük egyáltalán nem csökkenthető.

(#627) Gyuri27 válasza syberia (#625) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Pontosan nem tudom, de a proci magokhoz képest elhanyogolható.
Lapoknál se túlzottan sokat számít a chipset csíkszéllessége.

(#628) Pug válasza poci76 (#626) üzenetére

Pug
(PH! kedvence)

Mar elnezest, de ettol meg a meretuk csokkentheto...
Amit leirtal annak konkretan nincs koze egymashoz.

(#629) syberia válasza wwenigma (#621) üzenetére

syberia
(PH! kedvence)

Azt nem árultam ám el hány magról is lesz szó, ezt gyorsan hozzátette a végén. Nem akar úgy járni a CEO, mint az AdoredTV Jimmy-je. :DDD Szinte kiátkozták a CES után sokan, mert nem lebbentette fel a fátylat az AMD a felső kategóriás processzorokról.

(#626) poci76 : Így már világos. Ott nem kell aggódni a hőtermelés miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.