Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fitzgerald #358 üzenetére

    Magad válaszoltad meg a kérdést: ha a Ryzen egyre kompetitívebb - és ténylegesen beelőzi az intelt, akkor azt kell venni, slussz. A cinébencsen kívül én továbbra se látok sok intel-gyalázást, ez a 7nanós széria lesz az első:R.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #358 üzenetére

    a ryzen egyetlen igaz előnye a frissessége. az intel egy 12 éves technológiai koncepciot reszelget. igazi fejlesztés nem volt csak némi modernizálás. Innovácio sehol. Az amd cpu i ebbe az állóvizbe robbantak be. Magyarázat: az hogy tolom fel a következő generáció orajelét és hatékonyabbá teszem az energetikát nem innovativ dolog. Ivy Bridge óta nem láttam előre lépést. mondjuk a 3770k a mainapig használható. megnézném hol lesz 5-6 év múlva egy 8700k pl..... igazán összesedhetné magát az intel és visszaülhetnének a kályhához. és csinálhatnának valami ujjat. Egy érdekes kérdésem lenne hozzátok: miért van szerintetek az hogy az amd 2600 as cpu ja 6 magos 12 szálas szembe állitottam egy 8700 assal. mindekettőt 32 gb rammal és 1080 nnal teszteltem 4 kban. tt nem érdekes jelenleg a végeredmény. viszont egy érdekes problémát észrevettem, Az intel 6 magját a dx 12 es játékok 4 magig használták ki az utolsó 2 mag kihasználtsági mutatói 10% körüliek. a 2600 esé mind a 6 mag üzemelt 60-80%kon. Bevallom nem ástam bele magam nagyon a több magos vezérlésekbe de érdekes anomália.

    PS: Kedvenc intel cpum a 7640x 4 magos vadállat. 4,5 ghz tekerve. berhelt muszka biosszal 4 mem csatival. miért ment az intel bele az i5 esetében magok számának emelésébe? a 4 mag mellé nem lett volna életszerübb 4 Ht szál?

    ps2 7640x léte kisértetiesen hasonlit nekem a P4 Netburst vonal halálára. mondjuk azok éppen szerintem nem voltak jók. ez a kis i5 viszont nyami

    Légyszi fanok kiméljenek.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fitzgerald #360 üzenetére

    Pedig nagyon egyszerű: az intel és az AMD korántsem azok a halálos ellenségek, mint ahogy a két fan-tábor szereti egymást nyírni. Két cég, akik csupáncsak arra koncentrálnak, hogy a saját profitjukat maximalizálják. Ez nem azonos a versenytárs kifingatásával. Sőt, az AMD-s igp-vel szerelt intel procik esetében még azzal a gyanúperrel is élnék, hogy amikor ezt vki az intel berkeiben kitalálta (valszleg még ryzen előtt), némi bujtatott tőkeinjekciót akart az elég bánatos képet festő AMD-be pumpálni, nehogy egy tényleg combos piaci cápa (apple, samsung) felvásárolja őket a szabadalmakkal együtt.

    Ha az intel magasan tartja az árait, akkor az AMD-nek se kell a pincébe másznia, mind2-en jól járnak - kivéve a vásárlót.

    #362: pár fps hiba mindíg van, ha 2x lefuttatok ugyanazon a gépen egy 3DMarkot, nem fogja ugyanazt az eredményt kidobni. A drivereknek is lehet mondjuk 5%-os hatása, nem beszélve a game-patchekről, ami ugye totál "életmentő" lehet.
    Kisebb kártyák voltak, a legnagyobb baj a vega elcsúszása volt a jégen. Nem lett igazi felsőkategóriás kártya, amit még megtetéztek azzal, hogy a fogyasztását indokolatlanul magasra lőtték be, azaz felső-középkarinak már nem volt jó, mert 300+W-os hűtő kellett rá.
    A most bejelentett Radeon VII újra csak a versenytárs utáni loholás - amit persze lehet okosan csinálni, ha pl jól lövik be az alap fogyasztást.

    Apropó fogyasztás: itt gépelek egy kicsit faramuci 4770k+2080Ti konfigról (minden alapon), fogyimérő a konnektorban: idle: 59-65W (35 chrome ablak, tálcán ez-az) - ennyi volt a 1050Ti alatt is. Superpositionnal befűtve ~350W, teljes gép a veszteségeivel (ez ugye egy cseppet több a 1050Ti-nél;]).

    Amit az AMD elkövethetne ezzel a GPU-val, hogy 2db-ot tesz belőle egy kártyára, mintha lenne is ilyen terv...

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #367 üzenetére

    a sandy bridgnek volt valami komoly baja a stabilitással és overlow johett létre emiatt az eve bridge át lett tervezve és a turbo core is jobb lett.. ezért mondom hogy szerintema legjobban sikerül széria talán a 3 madik volt. de ez természetesen szubjektiv

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fitzgerald #367 üzenetére

    Idén már abszolúte nem vennék intelt (ok, persze kijöhetnek még vmi érdekességgel), ha hinni lehet a bejelentésnek, akkor a 7nanós ryzenek végre már kevés szálon is beérik a 9900k-t, és akkor a vmilyen rejtélyes "véletlen" folytán egyre erősödő Spectre mellékhatásokat még nem is említettük.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • jedis

    senior tag

    válasz Fitzgerald #519 üzenetére

    Az az egy hely, inkább három. :) Igen, jóval többet fogyaszt, de a 2070-es az egy új architektúra, a Vega meg egy előző generációs. Ettől függetlenül én sem vennék még 150-ért sem újonnan VEGA64-est, de láttam garosakat 120 körül, és ez megy még lejjebb is. Ami engem az új RTX-ekben nagyon kiveri a biztosítékot, az pont az általad is említett Ray Tracing. Egy olyan "fjúcsör", ami még a legalacsonyabb beállítási szintnél is szintem felezi az FPS-t ( az ultráról meg nem is beszélve ), azzal nekem ne promózzák a terméket. :U Ok, el kell valahol kezdeni, de nem ért volna az NV még csiszolgatni, és mondjuk a következő generációnál kiadni ? :U Normális FPS-et csak a 2080TI tud kipréselni magából, ha aktív a Ray Tracing. Az már milyen, hogy egy majd fél millás VGA-nál is kompromisszumokat kell kötni. :U

    [ Szerkesztve ]

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • Chaser

    titán

    válasz Fitzgerald #519 üzenetére

    és mindig értetlenül bambulok az ilyeneken...:)
    nyáron mért pc játék?
    de ha már igen, és van pénz drága vga-ra meg pc-re, mért nincs klímára - ami egyébként is lassan kötelező lesz a nyari kánikulák miatt -
    ? ( :
    egyébként ha valami nagyon zabált én se vettem, azzal egyetértek

    szerk:
    Sinesol
    ezzel is egyetértek, mai grafika pffffffffff, van pár szép játék, de az 20 éve is volt

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Fitzgerald #528 üzenetére

    a klíma is levegőt mozgat ahogy a venti, ha a ventit bírod klímát is:)
    az nagyon elterjedt h így baktériumok meg úgy, de normális minőséget kell venni és tudni kell használni, nyár közepén is szépen be lehet tolni neki pár óra fűtést, és minden nem odaillő életforma kipusztul, nem kell csoda ozónos tisztításmeg hasonlók havonta

    nyáron ha játszanék nem kérdés h klíma mellett, mivel legtöbb helyen akkor se lehet megmradni, ha semmilyen szorakoztató elektronika nincs bekapcsolva, szóval a nyári játékkal nincs bajom - max nem értem -, de felhozni a melegedést ilyen árkategóriánál nekem megmosolyogtató
    nyáron azért kora de., késő du, éjszaka ki lehet mozdulni szabadba is, télen ha épp -10-20 fok van semelyik napszakban nem túl kellemes ( : -20-at már én se szeretem:d
    - ne vedd magadra, ha annyi ezresem lenne ahányszor ezt a párhuzamot láttam itt, pár hónapig eldekkolhatnék a kanári szigeteken:) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • DraXoN

    addikt

    válasz Fitzgerald #536 üzenetére

    A klíma használatnak vannak szabályai amit érdemes betartani.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák