- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- Fotók, videók mobillal
- Redmi Note 8 és 8T
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Gyorsabb és drágább - kezünkben a Samsung Galaxy S23
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
Új hozzászólás Aktív témák
-
exedoc
senior tag
És vajon TSMC kap valamilyen fájdalom díjat ezért? Lévén a Huawei az egyik legnagyobb megrendelője, gondolom nem kevés profittól esnek el..
-
jacis
nagyúr
Így jár aki kémkedésre használja az eszközeit, majd ha rászólnak puffog és nem vesz vissza az arcból.
Helyes döntés. -
Ha sikeres lesz a regulázás, az övé lesz az érte járó babérkoszorú. Én se kedvelem, mégis több szimpatikus húzása volt már, és ez a kínai rezsimmel szembeni támadó önvédelem kifejezetten tetszik.
"Ugyanakkor bízunk benne, hogy felhasználóink és beszállítóink továbbra is mellettünk állnak majd"
Mindig lesznek bekötött szemű birkák az EU-ban is, akiknek elég a jóízű legelés biztosítása, a többi egyéb pedig nem számít, lényegtelen. Persze ha Trump nagy sikerrel jár, majd kereshetnek valami más jóízűt.
-
Segal
veterán
Kína sokkal könnyebben fog akár teljesen függetlenedni Amerikától mint Amerika Kínától.
Eleve ugye se a Google, Facebook stb szolgáltatásait nem használják és állami támogatással lényegében bármiből tudnak házon belülit fejleszteni és gazdagon van vásárló is hisz ha kiadják az állampolgároknak hogy viselkedjenek jól és a hazai dolgokat vegyék akkor azokat fogják vásárolni.
Amerika viszont sokkal labilisabb. Ott is persze sok minden megoldható pénzzel de már így is őrületesen el vannak adósodva... -
-
Essentials
aktív tag
Így van, de legkésőbb a 2000-es évek elején, amikor az európai agyat lecsapolva, a globális európai nagyvállalatokba bevásárolva magukat, és rengeteg szabadalmat ellopva elkezdték felfejleszteni az iparukat. Addig semmi gond nem volt, amíg mi Siemens alkatrészt küldtünk meg Mercedest, ( ezekben a cégekben is többségi tulajdonosok már... ) ők pedig Vifon levest, és gumi papucsot. Mostmár mindenre van legalább 100 különböző minőségű kínai alternatíva, amit visszaküldenek export formájában a kontinensre, és megölik vele a helyi kis- és nagyvállalatok termékeit. Már nem csak hajón, meg repülőn érkezik a cucc, de megállapodtak az új selyemútban is pld a magyar kormánnyal, ami Belgrádtól egészen Budapestig, Európa szívéig löki a cuccaikat. Nem jó ez így, azaz majd 5-10 év múlva látjuk, mennyire nem.
-
joey04
titán
"Most viszont új rendelet komoly veszélybe sodorta nem csak a telefonos, hanem a hálózati üzletágat is."
Na, akkor ezzel a döntéssel remélhetőleg mindenki egyetért, aki azért támadta a rendelkezéseket, mert azok nem is a hálózati üzletágra vonatkoztak.
A Huawei Technologies kategorikusan ellenzi az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériumának exportszabályozást kiegészítő újabb rendelkezéseit
meglepő...
Az Egyesült Államok kormányzata 2019. május 16-án indoklás nélkül tette a Huawei-t az úgynevezett Entity List-re.
Még a közleményben is benne van, hogy mi volt az indoklás, lol.
Az Egyesült Államok saját erőfölényét használja ki, hogy etikátlanul határán kívüli vállalatokat zúzzon össze.
Ahogy azt teszi Kína is.
Mindez ellentmond az Egyesült Államok kormányzata azon állításának is, miszerint döntéseit a hálózati biztonság indokolja.
Dehogy mond ellent. Éppen a felhasználókat és az országot védik a Huawei kizárásával.
"A Huawei amúgy számított ilyen lépésre, ezért iparági információk szerint egy évre elegendő mennyiségű készletet halmozott fel olyan kompnensekből, amelyeknek a gyártását a TSMC mostantól nem tudja vállalni."
"a Google szolgáltatások helyett HMS néven iszonyatos erőforrásokkal megtámogatva egy alternatív rendszert építettek fel."
Na és pont ezek miatt egy idióta Trump meg az egész vezetés, mert a kezdeti tessék-lássék rendelkezésekkel ezt érték el...
-
Én is utálom Trumpot, de épp ideje megregulázni Kínát.
-
Hát ez engem nem érint egyenlőre semmilyen hüvej cuccom nincs és nem is lesz.
Szóval ez engem nem zavar.
-
Essentials
aktív tag
Nézőpont kérdése, engem a belpolitikájuk európaiként pld kevésbé izgat. Viszont ez a trade warnak indult valami keményen érint minket is, azaz a jövőnket. Szóval az én szememben ez Nr1. kérdés, amit minden más jó/rossz döntés elé helyezek. Azt látom, h ezek elég tökösek ahhoz, hogy szembe merjenek kerülni ( a saját érdekükben ) a kínai érdekekkel.
-
vicze
félisten
válasz
Essentials #32 üzenetére
A Kínaiak ellen, a 90évek végén kellett volna fellépni, és nem végtelen pénzzel tömni őket, most már nincs tárgyaló szinten az USA a valóságban, csak a fejekben... Gazdaságilag csak szabadalom trollkodni tudnak és ennyi.
-
Segal
veterán
Ezt akkor sem fogják tétlenül végignézni...
Ha sokáig b*szakodnak velük akkor előbb-utóbb elő fognak ők állni valamivel ami Amerikának is komolyan fájni fog.Essentials: Szerintem ezzel már elkéstek. Persze az tény hogy valamit tenniük kellett és jobb előbb mint utóbb, de ez nem lesz olyan egyszerű feladat.
-
Essentials
aktív tag
Ezt nem szeretném. Mármint hogy vége szakadjon. Az az igazság hogy ez a dolog, ami most érlelődik a két szuperhatalom között, szükségszerűen meg fog történni a jövőben valamikor, ha nem most történik meg. Elkerülhetetlen hogy a jelenlegi kutya, és a posztra bejelentkezett új összeütközzön. Az idő viszont a kínaiaknak dolgozik, szóval az USA-nak most kell kihúzni a sárkány méregfogait, vagy később egyre nehezebb feladat lesz!
-
Ezekiell
veterán
válasz
Essentials #32 üzenetére
Hát, nem tudom... Egy külpolitikai elvük amivel egyet lehet érteni vs az összes elfuserált, szörnyű, katasztrófa döntésük bel- és külpolitikailag... Azért a mérleg nyelve nálam bőven a másik irányba dől. De mindegy is, itt nem ez a lényeg.
-
vicze
félisten
válasz
Essentials #20 üzenetére
Igen az az adminisztráció fog eltűnni (kihalni szó szerint), bár nyilván lesz helyett másik végtelenül korrupt bagázs, de abban a pillanatban, hogy elveszik a szenátusi többséget ennek az egésznek véve szakad.
Nyilván Trump olyan valaki, akit úgy lehet táncoltatni ahogy csak akarnak, ez is volt a kényege a hatalomra juttatásának. Bohócoknak megvan a megfelelő figyelemelterelő szerepe.(#21) Ezekiell: Tehát akkor tök véletlen oldották fel novemberben a korlátozásokat, hogy karácsonyra tudjanak mit venni a polgárok, mert Kína nélkül nem lenne elektronikai termékük? (meg sok más se...)
----------------------------------------
TSMC pont azért épít gyárat US-ben, amiért a Foxconn épített LCD összeszerelő gyártat, hozzájuk vágott az állam pár milliárd támogatást és adókedvezményt... Ne legyenek már illúzióink.
-
Essentials
aktív tag
Szívemből mondom, hogy utálom a sekélyes idióta Trump-ot, nem való elnöknek. De az az irány amit most elkezdtek a kínaiakkal szemben, az én szememben nagyon bátor, és szükségszerű, szóval minden rosszallásom ellenére azt érzem, hogy neki kell nyernie! Még kimondani is idétlen, de ők biztos hogy továbbviszik ezt a projectet. A demokratáknál meg lutri.
-
válasz
Essentials #4 üzenetére
Viszont az amerikai, afrikai kitermelés úgy tudom drágább. Őszintén jót tenne a piacnak, ha odacsapnának végre a nyersanyagellátásnak és nem csereberélné mindenki 2évente a mobilját, nem atomerőművekre fejlesztenék a WEBTARTALMAT(
), hanem kicsit visszatérne a józan ész a mérhetetlen pocséklás helyett.
A kínaiakat nem értem: az amcsiknak erre az egy cégre szálltak rá: miért nem darabolták szét
?
-
Essentials
aktív tag
Én egyelőre azt látom, h Amerikának több jelenleg megvalósítható aduász van a kezében. Kína a világ összeszerelő műhelye, ez a gazdaságuk fő motorja. Amikben ők azonnali hathatós választ tudnak adni, az számukra is azonnali lábonlövés lesz. Szerintem csak "jelképes" dolgokkal fognak indítani, és tárgyalnának inkább. Az is lehet h Trump döntései is ebbe az irányba mutatnak. Belengette ezeket, mert jobb tárgyalási pozícióból akarnak indulni, így van miből visszavenni, ha valamit akarnak Kínától. Azt gondolom h a hálózatfejlesztési tiltás fix, de minden más megegyezés kérdése lehet. ( Közben az USA ezerrel dolgozik azon a háttérben, hogy meggyőzze a szövetségeseit a kínai hálózatépítés minimum felfüggesztéséről, és teleszórják lóvéval a Cisco-t, és az összes életképes nyugati céget a piacon. )
-
Ezekiell
veterán
válasz
Essentials #28 üzenetére
A csuda tudja... Lehet hogy nem, de mondjuk akkor nem lépnek ki a Párizsi egyezményből se, szóval 1-1
Mindegy, ez fikció, érdemes a valóságra koncentrálni.
A jobb kérdés az, hogy ha novemberben mondjuk kikap Trump, akkor folytatják-e Bidenék ezt a politikát Kínával szemben vagy sem?
-
Segal
veterán
válasz
Essentials #22 üzenetére
Piszok egyszerű lenne a válasz Kínából. Persze tény hogy nekik is fájna de Trump-éknak sokkal jobban.
A jüan árfolyamát kéne manupulálni... -
Ezekiell
veterán
válasz
Essentials #23 üzenetére
Nem azt mondtam, hogy pár éve, azt írtam, hogy most. Most egyetértenek Kína visszaszorításával. Hogy azért-e, mert Kína pártjára állni belpolitikailag öngyilkosság, vagy mert tényleg hisznek benne, az már más kérdés, de a lényeg: ők is nekimennének Kínának.
-
Gubu0101
veterán
válasz
Essentials #18 üzenetére
Tudom,de őket nem emlegetik még ezekben a szankciókban.Valakinek pedig meg kell csinálni,ha már idehaza is belevágtak,mint sok másik országban.
Vagy a mobilpiacnak lőttek és amit felhalmoznak kirint azt mind a hálózati eszközökbe tolják a mobiloknak meg marad más alternatíva.
Így is azok szívnak akik már megkötötték az üzletet a Huawei-el jövőbeni hálózatfejlesztésre,karbantartásra.
Ezt is mi szívjuk be,végfelhasználók. -
Essentials
aktív tag
válasz
Eugene Roe #6 üzenetére
Érdemes utánaolvasni, ki hogy menekül az országból, és hány százalékát helyezték át már most az összeszerelésnek a gyártók Indiaba, Vietnámba. Ez nem egy újdonság dolog, évek óta zajlik pont a trade war árnyéka miatt. A másik meg az, hogy az összeszerelés a kínai gazdaság motorja. Ha nem ott történik, vagy csökken ez a kitettség a nyugatiak számára, az Kína számára munkanélküliséget, és a GDP bedőlését jelenti, ergo a komplett gazdasági mutatóikra durva kihatással van, ha menekülnek a globális szereplők.
-
Ezekiell
veterán
Pont pár napja beszélgettünk egy másik topicban, hogy az USA csak ímmel-ámmal állt bele a Huaweibe, vajon mernek-e keményebbek lenni. Hát lol, mernek.
(#14) vicze1 és ha Kína nem exportál, akkor bizony megdöglend a gazdaságuk. Az a mókás ebben, hogy a Huawei szívatása USA oldalról közel se akkora veszteség, mint Kína oldalról bármilyen ilyen exporttilalom. Importtilalom lenne inkább a fájdalmasabb az USAnak, de azt meg nem merik meglépni, mert akkor Trumpli totális gazdasági háborút indítana.
#16) Essentials annyit tennék hozzá, hogy a demokraták is nekimennének Kínának, szóval ez kivételesen nem pártpolitikai kérdés.
-
Essentials
aktív tag
Erre nincs semmilyen információnk. Nem hiszem h afrikaiakkal felbányászatni annyival többe kerülne, vagy Dél-Amerikában. Ami a lényege a mondandómnak: Ez az üzlet elvesztése Kínának legalább annyira fájdalmas lenne, mint a nyugatnak. ( Akik már dolgoznak ezen egyébként. )
-
Gubu0101
veterán
Pápá 5G
Sebaj,majd jön hozzánk a ZTE, Ericcson hálózatot fejleszteni
-
Essentials
aktív tag
válasz
pulyka jocó #5 üzenetére
Igen, jelenleg azok. És Kína bejelentkezett erre a szerepre. Mindegy hogy alakul, ennek most kell megtörténnie, ugyanis az idő a kínaiaknak dolgozik az 5G hálózati kiépítésekben. Amerika felébred Csipkerózsika álmából, és érzi már azt a kínai fenyegetést a nyugati világban, ami eddig szőnyeg alatt lopódzott, hangtalanul. Egy bohócnak tartom Trump-ot, de a republikánus adminisztráció, ami mögötte áll, nagyon helyesen tette hogy végre felvette a kesztyűt, és egyáltalán felismerte, mekkora fenyegetést jelent a nyugat számára Kína a mostani formájában. Adok-kapok, és fájdalmas veszteségek lesznek mindkét oldalon, de ezt az összecsapást nem lehet tovább húzni, és aludni felette. Kína ( a Huawei-jen keresztül ) az elmúlt évtizedekben betört a nyugati hálózati piacra, és már az amerikai kontinenst készült bevenni ezen a téren úgy, hogy a helyi cégeket ( Pld. Cisco, Ericsson ) lehetetlen helyzetbe sodorva alulígért minden tenderen, a konkurensek egyszerűen nem tudtak a kínaiak ajánlataival versenyezni. Nem csak technológiai előnyről volt itt szó, hanem arról, hogy a kommunista rezsim faltörő kosként irányítja a Huaweit, a cég pár év alatti felemelkedése is állami végtelen pénzeken történik jelenleg is. A cégvezető egyébként egy ex pártkatona, aki magánvállalatként irányítja a céget, joystick-kal a hátán, amit pedig a nagytestvér kapcsolgat. A hálózatok felügyelete a kulcsa a nyugati világ irányításának. Amerika kapcsolt, és felvette a kesztyűt, a kínaiak pedig úgy tesznek, mintha nem lenne itt semmi látnivaló, pedig nagyon is van. Míg Putyin pezsgőt bontott hogy likvidálták a demokratákat az előző választásoN, addig a kínai néppárt átkozza a napot, amikor a republikánusok hatalomra kerültek az USA-ban, és elkezdtek hosszú távban gondolkodni, és beleköpni a sárgák mestertervébe. Mert azé a jövő, és a nyugati világ felügyelete, aki uralni tudja a technológiát, és ellenőrzés alá tud vonni bármilyen stratégiai fontosságú dolgot. Most sarkosítva ezen megy a huzavona. Az egyik mély mélyebbre ásna nyugaton, a végtelen pénzzel befogva minden entitás száját, teletömve a zsebeket, míg a másik felhorkant az álomból, és elkezdett a sarkára állni. Én a nyugati kultúrában hiszek, és ugyan a Huawei lakossági üzletágát sajnálom, mert szerintem is kell az alternatíva a piacra, hiszen ettől színesebb, de ahogy a cikk is fogalmazott: Ez csak járulékos veszteség, egy sokkal fontosabb ügy érdekében.
-
janeszgol
félisten
válasz
Eugene Roe #6 üzenetére
Ezt én is így gondolom. Kína nem ugrálhat annyira, mivel ott egy csomó gyár, amik másnak a tulajdona. Így is lett bizalmi válság, de nem akkora, mint várhatóan lenne egy ilyen lépés után.
-
vicze
félisten
válasz
Essentials #4 üzenetére
Mivel megfelelő mennyiségű és minőségű ritkafém kitermelés lesz a világ más országaiban, addigra a Trump és kormányzatának nagy része föld alatt lesz. (értsd +10év.)
-
atosan
veterán
válasz
pulyka jocó #5 üzenetére
Igen, azt gondolják nagyjából.
-
#24536576
törölt tag
válasz
pulyka jocó #5 üzenetére
Kínánál nem mocskosabb, az a lényeg.
-
vicze
félisten
"amerikai licenszeken (ARM)"
Az ARM angol (és nem mellesleg jelenleg Japán tulajdon).Az hogy melyik cég köztük a TSMC is milyen keresztlicence, vagy technológiai fejlesztéseket használ, ami US IP, az egy "csöppet" bonyolultabb kérdés.
-
Essentials
aktív tag
Érdekes lesz látni, hogy az év végere beharangozott Kirin csúcs chipszettel így mi fog történni? Vagy a Mate 40 széria is 990-et fog kapni, mint a tavalyi Mate30?
a SIMC nevű kínai vállalatba ( TSMC alternatívája ) állítólag több milliárd dollár öl a kommunista rezsim jelenleg is hogy felfejlessze, de a technológiájui jelenleg még a 10nm-es csíkszélességen stabil, a 7nm-t gyártják ugyan, de nem nagy mennyiségben. Viszont itt az a kérdés, h ez minőségben megfelel-e a Huaweinek, illetve az 5nm-t idénre elbukják amerikai szabadalmak híján.
-
andor80
senior tag
válasz
Essentials #4 üzenetére
hozzá persze tripla áron mert se eszköz se annyi mennyiség se emberi erőforrás...
Egyébként a hosszúhajuak akarom mondani huawei után felkészűl a xiaomi,oppo,stb.
-
Eugene Roe
őstag
-
pulyka jocó
senior tag
Kíváncsi vagyok Kína végre fog e lépni valamit, de várom hogy Amerikának is fájjon végre valami. Nemtudom, és továbbra sem értem, mit gondolnak magukról, ők a világ urai?
Mocskos egy nemzet, persze politikát tekintve -
Essentials
aktív tag
A ritkafém nem ázsiai sajátosság, ahhoz mas kontinenseken is hozzá lehet jutni. Az elmúlt évtizedekben Kína magára vállalta ezt az ellátást, hatalmas üzlet van nekik benne, sok pénzzel! Ahogy menekülnek a nyugati gyártók Kínából Vietnámba, Indiába összeszereltetni, úgy növelik a ritkafémek bányászását pld Afrikában, Dél-Amerikában is. Ez mindegyik kétélű fegyver, ugyanis ahogy csökken a kínai összeszerelés kitettsége a nyugati cégeknek, úgy fájdalmasabb Kínának is a kieső pénz, és az előbb utóbb munkanélkülivé váló százezrek foglalkoztatása. A bányászattal ugyanez a helyzet, a nyugat felturatja másokkal máshol talán drágábban, de Kína meg hoppon marad a kitermelt nyersanyaggal, ha többé már nem tőlük veszi. Arról nem beszélve, h ebben az esetben ez a hanyatló iparág is termeli majd a munkanélkülieket.
https://magyarnemzet.hu/kulfold/csokken-a-ritkafemek-kitermeleseben-a-kinatol-valo-fuggoseg-7849166/
-
pusszycat
nagyúr
Kína be kellene tiltsa az ritkafémek exportját válaszul. És majd vehetünk dupla áron telefont.
-
#95462144
törölt tag
Ez már totális háború. Ezzel a kínai piacot is ellehetetlenítik egy időre.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Gigabyte B450M R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RX VEGA64 8GB CM 690 III FSP 600W
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Napi 1000 -ft tól elvihető RÉSZLETFIZETÉS BANKMENTES MSI Cyborg 15 A13VE
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 13400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB DeepCool MATREXX 40 650W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest