Hirdetés
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Google Pixel topik
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Azonnali mobilos kérdések órája
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cyberpunk
félisten
tévedés, max magyarországon igaz amit mondasz.
USA-ban a prémium telefon szinonímája a köztudatban még mindig AZ IPHONE
kinában, indiában meg annál inkább
nyilván én ennek az általánosabb társadalmi hátterét próbáltam megvilágítani.nem véletlen a sok reklámban hogy for iphone, vagy compatible with iphone, recommended for iphone stb, az "also for android" meg max lent az apróbetűben csillagozva
bármi ami "veretős", menőzős app, azt is mindig az iphonera fejlesztették előszörtipikus téves kommenteden én is jót röhögtem.
mondjuk abban igazad van, h erős változás indult az elmúlt 2 évben, sok gazdag pinánál lehet látni legújabb note-ot, S+-t köszönhetően a samu erre vonatkozó nyomulásának. tehát lehet h 2-3 év mulva már igaz lesz amit mondasz, de most még tuti nem.
ez az azért veszem a legdrágább samut mert az összes barátnőmnek legdrágább iphone van meg a pasijától persze és én még náluk is nagyobb különc akarok lenni, jó ha a nők 10%-ra jellemző... (még)
Szerintem ez egy jókora bullshit, inkább személyes ellenérzés motiválja nem?
Vagy van valami közvélemény-kutatási eredményed erre vonatkoztatva, hogy a premium=Apple? Ha valami tucat termék már elveszti a varázsát. Ez is pszichológia, de hozzá teszem saját véleményem. -
joey04
titán
Ezen jót röhögtem.
Mondhatni tipikus komment. Elárulok egy nagy titkot, ami lehet megrázó lesz, de az összes felső, vagy csúcskategóriás készülék vásárlója elsősorban felvágásból veszi azt, mert ő megteheti, vagy úgy gondolja, hogy akkor majd az elithez fog tartozni, legalább is látszólag. Pedig ugye egy jóval olcsóbb készülék is kiszolgálná az igényeit. Főleg, hogy a nagy átlag úgy is Facebook, Youtube, Twitter, és Instagram képekre használja. Ja meg zene, esetleg egy kis játék.kár leállni az ilyennel.
-
Krisz1000
tag
Ezen jót röhögtem.
Mondhatni tipikus komment. Elárulok egy nagy titkot, ami lehet megrázó lesz, de az összes felső, vagy csúcskategóriás készülék vásárlója elsősorban felvágásból veszi azt, mert ő megteheti, vagy úgy gondolja, hogy akkor majd az elithez fog tartozni, legalább is látszólag. Pedig ugye egy jóval olcsóbb készülék is kiszolgálná az igényeit. Főleg, hogy a nagy átlag úgy is Facebook, Youtube, Twitter, és Instagram képekre használja. Ja meg zene, esetleg egy kis játék.tévedés, max magyarországon igaz amit mondasz.
USA-ban a prémium telefon szinonímája a köztudatban még mindig AZ IPHONE
kinában, indiában meg annál inkább
nyilván én ennek az általánosabb társadalmi hátterét próbáltam megvilágítani.nem véletlen a sok reklámban hogy for iphone, vagy compatible with iphone, recommended for iphone stb, az "also for android" meg max lent az apróbetűben csillagozva
bármi ami "veretős", menőzős app, azt is mindig az iphonera fejlesztették előszörtipikus téves kommenteden én is jót röhögtem.
mondjuk abban igazad van, h erős változás indult az elmúlt 2 évben, sok gazdag pinánál lehet látni legújabb note-ot, S+-t köszönhetően a samu erre vonatkozó nyomulásának. tehát lehet h 2-3 év mulva már igaz lesz amit mondasz, de most még tuti nem.
ez az azért veszem a legdrágább samut mert az összes barátnőmnek legdrágább iphone van meg a pasijától persze és én még náluk is nagyobb különc akarok lenni, jó ha a nők 10%-ra jellemző... (még)
-
Cyberpunk
félisten
az iphone státusszimbólumként népszerű, nem telefonként.
olyan narcisztikus embereknek kell, akik az egójukat kell növelni, mert enélkül bizonytalannak érzik magukat, vagy nem elég erősnek mások ledominálására.
ha nem abban a biztos tudatban lépne ki otthonról, hogy az ő telefonjuk drágább mint másokéezen kívül egy egész femcentrikus kultúrát alakított ki a nőket fényező appokkal, tinder, insta, stb. azonnali gratifikációt szerezhetnek maguknak a nők, és egy egész hadsereg férfi fényezi őket, legyen akár egy másik városban, vagy 1000 kilométerekre.
ők pedig folyamatosan az egójukat fényező notifikációkat leshetik.
ez ugyebár max a szűk ismeretségi körében működött egy adott nőnek régebben.manapság végtelen opciókat hoz el egy nőnek, ami köszönőviszonyban sincs valós értékével, SMV-jével
magyarra fordítva: messze nem ér annyit ma egy nő, külső/belsőt tekintve, mint amennyi lehetőséget szerez a randipiacon egy iphone segítségével.
és azért vesz iphone-t, mert fél, hogy egy androidos telóval kicsit kevesebb lehetőséget fog szerezni (az nem olyan jó, mondják a barátnői)
miközben a férfiak értéke soha nem volt ennyire a mélyben, a f-rok egy eldobható eszközzé vált kvázi.ennek, és a drágaságának, hype-nak köszönhető az iphone sikere.
[http://www.returnofkings.com/167924/women-use-social-networking-to-feel-loved]
Ezen jót röhögtem.
Mondhatni tipikus komment. Elárulok egy nagy titkot, ami lehet megrázó lesz, de az összes felső, vagy csúcskategóriás készülék vásárlója elsősorban felvágásból veszi azt, mert ő megteheti, vagy úgy gondolja, hogy akkor majd az elithez fog tartozni, legalább is látszólag. Pedig ugye egy jóval olcsóbb készülék is kiszolgálná az igényeit. Főleg, hogy a nagy átlag úgy is Facebook, Youtube, Twitter, és Instagram képekre használja. Ja meg zene, esetleg egy kis játék. -
Krisz1000
tag
az iphone státusszimbólumként népszerű, nem telefonként.
olyan narcisztikus embereknek kell, akik az egójukat kell növelni, mert enélkül bizonytalannak érzik magukat, vagy nem elég erősnek mások ledominálására.
ha nem abban a biztos tudatban lépne ki otthonról, hogy az ő telefonjuk drágább mint másokéezen kívül egy egész femcentrikus kultúrát alakított ki a nőket fényező appokkal, tinder, insta, stb. azonnali gratifikációt szerezhetnek maguknak a nők, és egy egész hadsereg férfi fényezi őket, legyen akár egy másik városban, vagy 1000 kilométerekre.
ők pedig folyamatosan az egójukat fényező notifikációkat leshetik.
ez ugyebár max a szűk ismeretségi körében működött egy adott nőnek régebben.manapság végtelen opciókat hoz el egy nőnek, ami köszönőviszonyban sincs valós értékével, SMV-jével
magyarra fordítva: messze nem ér annyit ma egy nő, külső/belsőt tekintve, mint amennyi lehetőséget szerez a randipiacon egy iphone segítségével.
és azért vesz iphone-t, mert fél, hogy egy androidos telóval kicsit kevesebb lehetőséget fog szerezni (az nem olyan jó, mondják a barátnői)
miközben a férfiak értéke soha nem volt ennyire a mélyben, a f-rok egy eldobható eszközzé vált kvázi.ennek, és a drágaságának, hype-nak köszönhető az iphone sikere.
[http://www.returnofkings.com/167924/women-use-social-networking-to-feel-loved]
-
Quasi_modo
nagyúr
-
7Heads Drago
veterán
-
Dare2Live
félisten
-
joey04
titán
-
#29263560
törölt tag
-
#40359168
törölt tag
A 206 tele van típushibákkal, de a 307 pl. kategóriájában az egyik legjobb. Az 1.6 HDi Breakembe 42.000-et raktam másfél év alatt, eközben szervizköltség cca 100-120.000 (volt egy hoaszbordás szíj szakadásom), út szélén soha nem hagyott, és 10 óra vezetés után nem úgy szállok ki belőle, mint akit átküldtek egy húsdarálón.
-
Dare2Live
félisten
-
#98880768
törölt tag
Apple szempontjából nem az a durva, hogy q4, q1ben több mobilt adott el esetleg Apple. A durva, hogy az mind prémium termék 790$os átlagárral és netto 38% marzsal. A mobil piac profitjának 90+% Applenel csapódik le.
A másik durva meg a Xioami előretörése. 400$ alatti szegmenst úgy néz ki felzabálja és piacvezetővé fog válni. Mindezt nagyon gyorsan...
Azért a Xiaomi is drágul már, kicsit hasonló utat jár be, mint anno a Huawei
-
Dare2Live
félisten
Hmmm ezek mókás adatok. Leszámítva azt, hogy 2018 első negyedévének első felében mindenki már várta az MWC újdonságait, ezért a régebbi modelleket nem vették annyian, mert:
-várta az újdonságot
-remenykedett a régi modell áresésében.
Az apple meg a még aktualisan friss modelljét árulta. Más oldalakon megemlítik azt is, hogy az S9/+ és a P20/pro eladásai március/áprilisban indultak el. Majd ha ezt a vezető pozit megtartja az apple a Q2-ben is, akkor lehet leszólni a többieket
(sanszos, hogy nem lesz ilyenre ok)Apple szempontjából nem az a durva, hogy q4, q1ben több mobilt adott el esetleg Apple. A durva, hogy az mind prémium termék 790$os átlagárral és netto 38% marzsal. A mobil piac profitjának 90+% Applenel csapódik le.
A másik durva meg a Xioami előretörése. 400$ alatti szegmenst úgy néz ki felzabálja és piacvezetővé fog válni. Mindezt nagyon gyorsan...
-
Dare2Live
félisten
-
Samott
addikt
De hol a dicsekvés?
Hat itt eleg sokan verik magukat rajta.

-
MasterMark
titán
-
Samott
addikt
De amúgy miért fáj egyeseknek, hogy ilyen statisztikát is lehet csinálni?
Attól, hogy egyesek rosszul értelmezik, attól még igaz amit állít.
Nem faj, csak ertelmetlen. Baj, hogy szovatesszuk? A mekis peldam is igaz, megse dicsekszik senki vele.
-
MasterMark
titán
De ez nem egy verseny. Foleg nem abban a formaban ahogy itt ertelmezni probaljak. Attol nem lesz a mcdonalds a vilag legjobb etterme, mert a bigmacbol adnak el a legtobbet. Lehet a gyartokat merni, lehet az OS-t merni, de igy keszulekre lebontva semmi ertelme, nem osszehasonlithato a ket okoszisztema gyartasi filozofiaja miatt (minden egykezben vs. szabadpiac).
De amúgy miért fáj egyeseknek, hogy ilyen statisztikát is lehet csinálni?
Attól, hogy egyesek rosszul értelmezik, attól még igaz amit állít.
-
Samott
addikt
De ez nem egy verseny. Foleg nem abban a formaban ahogy itt ertelmezni probaljak. Attol nem lesz a mcdonalds a vilag legjobb etterme, mert a bigmacbol adnak el a legtobbet. Lehet a gyartokat merni, lehet az OS-t merni, de igy keszulekre lebontva semmi ertelme, nem osszehasonlithato a ket okoszisztema gyartasi filozofiaja miatt (minden egykezben vs. szabadpiac).
-
Giovan!
addikt
Igen, pont ezert nincs semmi ertelme a listanak, annyira fragmentalt a piac, annyi modell elerheto, hogy ilyen szempontbol nem lehet ertelmes osszehasonlitast vegezni. Ott van peldaul a hasonlo lista notebook gyartokrol ott az other kategoriaba a piac 11%-a csuszott csak bele. Az ertelmes, ertelmezheto.
De, lehet. Mindegy hogy egy versenyen tizen vagy ezren vesznek részt, első helyezett mindkét esetben lesz.
-
.Szaki.
addikt
-
#40359168
törölt tag
-
The.Biker
veterán
-
#98880768
törölt tag
Az iPhone X „halott” -
KengelRoland
aktív tag
Saját észrevételem: kell egy zsír új iPhone X,meg mellé egy kb ennyiért külföldön vett húszon éves BMW,mert attól sikeresnek látszk az alany. Mondasz vele igazságot,hogy 400-ért bele lehet nyúlni autóval a darázsfészekbe,de ezt is racionálisan kell nézni: ennyiért ne prémiumot keressen legtöbbször külföldről,hanem ha nem is valami fiatal,de olcsón fenntartható autót. Saját példám pl hogy nekem is ebben az árkategóriában játszó kombi Vectámon a 4 lengéscsillapítót kicseréltetem a vele korú BMW egyetlen egy lengéscsillapítójának az árából. Tehát igazad van,aki ennyiért prémium autót akar,az meg is érdemli.
Hehe, pont van egy ilyen ájfonos bmw-s kollégám 😁. A hülye barom havonta viszi szervizbe a kocsiját. 😁
-
janeszgol
félisten
Eddig is nyugodtan aludtam, attol meg jol eshet.

@janeszgol
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=naysayerKöszönöm.

-
-Skylake-
addikt
-
Orosz Mérnök
tag
Saját észrevételem: kell egy zsír új iPhone X,meg mellé egy kb ennyiért külföldön vett húszon éves BMW,mert attól sikeresnek látszk az alany. Mondasz vele igazságot,hogy 400-ért bele lehet nyúlni autóval a darázsfészekbe,de ezt is racionálisan kell nézni: ennyiért ne prémiumot keressen legtöbbször külföldről,hanem ha nem is valami fiatal,de olcsón fenntartható autót. Saját példám pl hogy nekem is ebben az árkategóriában játszó kombi Vectámon a 4 lengéscsillapítót kicseréltetem a vele korú BMW egyetlen egy lengéscsillapítójának az árából. Tehát igazad van,aki ennyiért prémium autót akar,az meg is érdemli.
-
joey04
titán
Látom sokak képtelenek feldolgozni és értelmezni a listát, itt egy kis segítség.
"by Model": azaz modell szerint rangsorolják a telefonokat az eladási adatok alapján. Tehát nem platform, nem gyártó, hanem konkrét modell. Ez a táblázat címében van, igaz kicsit halványabb betűkkel, de érdemes elolvasni, mert akkor nem értelmeződik félre a táblázat.
Ebből látható, hogy igen, az első helyezett modell 4.6%, és a "Rest of Total Market" vagyis a piac maradéka 84.6%, de a táblázat úgy értelmezendő, hogy az első hat modellt tekintve a 6. modell S9 Plus 1.5%-ot ért el, és az ezt követő bármely modell már nem ért el 1.5%-ot annak ellenére, hogy a piac maradéka bizony 84.6%. Tehát, nincs olyan modell, ami 1.5%-nál nagyobb eladást produkált volna, vagyis a piac maradéka (a 84.6%) másfél %-nál kisebb mértékű eladásokat elérő modellekre tagolódik.
Tehát, még egyszer, ez modellek, és nem platformok, gyártók stb. rangsora.
Nem is értettem miért pattognak a 84,6-on de így már értem, akkor nem fogták fel a táblázat lényegét.
-
.Szaki.
addikt
-
KengelRoland
aktív tag
Cigarettából is sok fogy, mégse jó.
-
<Lacy85>
addikt
-
Samott
addikt
Látom sokak képtelenek feldolgozni és értelmezni a listát, itt egy kis segítség.
"by Model": azaz modell szerint rangsorolják a telefonokat az eladási adatok alapján. Tehát nem platform, nem gyártó, hanem konkrét modell. Ez a táblázat címében van, igaz kicsit halványabb betűkkel, de érdemes elolvasni, mert akkor nem értelmeződik félre a táblázat.
Ebből látható, hogy igen, az első helyezett modell 4.6%, és a "Rest of Total Market" vagyis a piac maradéka 84.6%, de a táblázat úgy értelmezendő, hogy az első hat modellt tekintve a 6. modell S9 Plus 1.5%-ot ért el, és az ezt követő bármely modell már nem ért el 1.5%-ot annak ellenére, hogy a piac maradéka bizony 84.6%. Tehát, nincs olyan modell, ami 1.5%-nál nagyobb eladást produkált volna, vagyis a piac maradéka (a 84.6%) másfél %-nál kisebb mértékű eladásokat elérő modellekre tagolódik.
Tehát, még egyszer, ez modellek, és nem platformok, gyártók stb. rangsora.
Igen, pont ezert nincs semmi ertelme a listanak, annyira fragmentalt a piac, annyi modell elerheto, hogy ilyen szempontbol nem lehet ertelmes osszehasonlitast vegezni. Ott van peldaul a hasonlo lista notebook gyartokrol ott az other kategoriaba a piac 11%-a csuszott csak bele. Az ertelmes, ertelmezheto.
-
The.Biker
veterán
Jah mert az új autók annyira megbizhatók... Egy drágább több millás autóra nem költesz? Ha kiszámolod, hogy mennyit buksz rajta évente, mennyi a szervíz az se lesz ólcsó.
Válság van? De hol? Mert ha a 3-4K- s telok így fogynak... És ezt évente cserélni kell.“...Jah mert az új autók annyira megbizhatók... Egy drágább több millás autóra nem költesz? Ha kiszámolod, hogy mennyit buksz rajta évente, mennyi a szervíz az se lesz ólcsó...”
Persze,de nem is állítottam az ellenkezőjét. Szóval nem tudom miről beszélsz.
-
lugosi
MODERÁTOR
Látom sokak képtelenek feldolgozni és értelmezni a listát, itt egy kis segítség.
"by Model": azaz modell szerint rangsorolják a telefonokat az eladási adatok alapján. Tehát nem platform, nem gyártó, hanem konkrét modell. Ez a táblázat címében van, igaz kicsit halványabb betűkkel, de érdemes elolvasni, mert akkor nem értelmeződik félre a táblázat.
Ebből látható, hogy igen, az első helyezett modell 4.6%, és a "Rest of Total Market" vagyis a piac maradéka 84.6%, de a táblázat úgy értelmezendő, hogy az első hat modellt tekintve a 6. modell S9 Plus 1.5%-ot ért el, és az ezt követő bármely modell már nem ért el 1.5%-ot annak ellenére, hogy a piac maradéka bizony 84.6%. Tehát, nincs olyan modell, ami 1.5%-nál nagyobb eladást produkált volna, vagyis a piac maradéka (a 84.6%) másfél %-nál kisebb mértékű eladásokat elérő modellekre tagolódik.
Tehát, még egyszer, ez modellek, és nem platformok, gyártók stb. rangsora.
-
Cyberpunk
félisten
-
kovsol
titán
vagy környezet tudatos, esetleg nem akarja fölösleges kocsikázásra elverni a pénzt. Budapesten nagyon sok helyre gyorsan el lehet jutni tömegközlekedéssel.
-
Quqesz
nagyúr
Hmmm ezek mókás adatok. Leszámítva azt, hogy 2018 első negyedévének első felében mindenki már várta az MWC újdonságait, ezért a régebbi modelleket nem vették annyian, mert:
-várta az újdonságot
-remenykedett a régi modell áresésében.
Az apple meg a még aktualisan friss modelljét árulta. Más oldalakon megemlítik azt is, hogy az S9/+ és a P20/pro eladásai március/áprilisban indultak el. Majd ha ezt a vezető pozit megtartja az apple a Q2-ben is, akkor lehet leszólni a többieket
(sanszos, hogy nem lesz ilyenre ok) -
Baggins86
aktív tag
Jah mert az új autók annyira megbizhatók... Egy drágább több millás autóra nem költesz? Ha kiszámolod, hogy mennyit buksz rajta évente, mennyi a szervíz az se lesz ólcsó.
Válság van? De hol? Mert ha a 3-4K- s telok így fogynak... És ezt évente cserélni kell.Hol van válság? Az utolsó 2010-2011 környékén ért véget. Azóta szárnyalás van és dinamikus bérnövekedés.

-
Totheground
addikt
Eddig is nyugodtan aludtam, attol meg jol eshet.

@janeszgol
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=naysayer -
RRamstein
tag
Annyira jol esik, amikor egy ilyen hir pofantorli a hurrogokat, naysayereket, elemzoket es az azokat kritika nelkul, clickbait cimmel szallito hiroldalakat is.

Es a kerdest megelozve, igen, van Apple reszvenyem es a markat is szeretem.
És akkor mostmár nyugodtan fogsz aludni ?

-
janeszgol
félisten
Annyira jol esik, amikor egy ilyen hir pofantorli a hurrogokat, naysayereket, elemzoket es az azokat kritika nelkul, clickbait cimmel szallito hiroldalakat is.

Es a kerdest megelozve, igen, van Apple reszvenyem es a markat is szeretem.
Ezt eddig is sejtettem. Mi az a naysayer? Konkrétumot nem találtam.

-
#29263560
törölt tag
Annyira jol esik, amikor egy ilyen hir pofantorli a hurrogokat, naysayereket, elemzoket es az azokat kritika nelkul, clickbait cimmel szallito hiroldalakat is.

Es a kerdest megelozve, igen, van Apple reszvenyem es a markat is szeretem.
Akkor már minden világos.
-
Totheground
addikt
Annyira jol esik, amikor egy ilyen hir pofantorli a hurrogokat, naysayereket, elemzoket es az azokat kritika nelkul, clickbait cimmel szallito hiroldalakat is.

Es a kerdest megelozve, igen, van Apple reszvenyem es a markat is szeretem.
-
7Heads Drago
veterán
-
7Heads Drago
veterán
Jah mert az új autók annyira megbizhatók... Egy drágább több millás autóra nem költesz? Ha kiszámolod, hogy mennyit buksz rajta évente, mennyi a szervíz az se lesz ólcsó.
Válság van? De hol? Mert ha a 3-4K- s telok így fogynak... És ezt évente cserélni kell. -
Cyberpunk
félisten
-
zozzo72
aktív tag
-
juuzer
addikt
Get Cook'd "seamlessly"

-
Cyberpunk
félisten
-
zozzo72
aktív tag
-
Cyberpunk
félisten
Hja én ma vettem X-et. 😉 Igaz mást nem is vettem volna a jelenlegi termék palettából. Azok formailag unalmasak már.
-
Pavlo
aktív tag
-
tuki2200
senior tag
Ugyan, ennek a cikknek nem ez a lényege, hanem azert irodott mert pontosan tudjak h az apple vs android temara száz számra erkeznek majd a kattintasok meg a kommentek, amik nagyon jol mutatnak a statisztikakban. Fuggetlen attol mennyire szakmai a cikk
-
e-newsee
addikt
Ugye az örök klasszik "Egyél sz@rt! Több milliárd légy nem tévedhet!"

-
joey04
titán
Még pár napig nem vagyok iPhone használó, de én nagyon örülök ennek, pláne az X sikerének. No nem magam miatt, nem ad megerősítést meg hasonlók, de baromi jól néz ki a sok troll duma után, hogy az iPhone X halott, az Apple pofont kapott, meg a többi bullshit.
-
#29263560
törölt tag
Nem hiszem, hogy bárki is - legyen az Apple vagy bármilyen más felhasználó - az alapján gondolná azt, hogy jól vásárolt telefont, mert egy táblázat azt mutatja, hogy rengetegen vettek még rajta kívül ilyen mobilt.

Én hiszem, hogy az emberek egyéni preferenciák szerint választanak maguknak készüléket (én így tettem) így pedig nem hiszem, hogy ez bárkinek is hizlalná a máját. Engem pl baromira hidegen hagy, hogy rajtam kívül ki vásárolt még iPhone-t magának.
Egyébként pedig az iPhone X vs. autó vitára Herreløse tökéletes választ írt: "Maradjunk annyiban,sem telefon,sem ennyiért autót nem éri meg venni." Én sem vennék egyiket sem.
Engem is teljesen hidegen hagy, ki mit használ, csak azt mondtam biztos van olyan, aki eme táblázat szerint úgy gondolja jól döntött, hisz a "legjobb" csapatban játszik. Sokaknál az a legjobb, amiből a legtöbb fogyott, pedig ez nem feltètlen igaz.
-
whatwhatwhat
aktív tag
Nem hiszem, hogy bárki is - legyen az Apple vagy bármilyen más felhasználó - az alapján gondolná azt, hogy jól vásárolt telefont, mert egy táblázat azt mutatja, hogy rengetegen vettek még rajta kívül ilyen mobilt.

Én hiszem, hogy az emberek egyéni preferenciák szerint választanak maguknak készüléket (én így tettem) így pedig nem hiszem, hogy ez bárkinek is hizlalná a máját. Engem pl baromira hidegen hagy, hogy rajtam kívül ki vásárolt még iPhone-t magának.
Egyébként pedig az iPhone X vs. autó vitára Herreløse tökéletes választ írt: "Maradjunk annyiban,sem telefon,sem ennyiért autót nem éri meg venni." Én sem vennék egyiket sem.
Hidd el, hogy rengetegen még a saját preferenciáikat se ismerik. Nemhogy még azok alapján döntenének... Én azt tapasztaltam, hogy a legtöbben abszolút irreleváns okokból választanak telefont. És most nem szubjektív véleményekre gondolok, hanem teljesen informálatlanul vagy még inkább félreinformáltan, vagy csak szimplán amit látott a reklámokban, vagy éppen ezt ajánlották neki a boltban.
Ez alapján nem véletlen, hogy a gyártók ennyit költenek marketingre. Emelett pedig hogyan engedhetnek meg maguknak olyan hatalmas baklövéseket mint mondjuk a jack lehagyása. -
.Szaki.
addikt
Én azt gondolom, hogy ha nem csak a 4-5 éves telefonokat lehetne megvenni 120k alatt, sokkal többen vásárolnának iPhone-t. Szerintem még mindig divat cucc, amivel semmi baj nincs, hiszen egy cég érdeke, hogy nem csak a termékei, de a márka is sikeres legyen. Az más kérdés, hogy fizikailag ki tudná-e szolgálni a nagyérdeműt.
De nem lenne rossz, mert legalább megismerkedne a közönség az iOS-szel és az App Store-ral. .hemaka, az alkalmazásbolt hozhat vissza belőle, illetve hát a befektetők, de ezt a cég szakemberei tudnák megmondani. A kérdés meddig tud még hízni a cég.
Lehet, hogy többen vennének, de az semmi másra nem lenne jó, csak arra, hogy megutálják az iPhone-t. Szerintem minden telefont addig érdemes megvenni, amíg naprakész..
-
maczera
aktív tag
Én azt gondolom, hogy ha nem csak a 4-5 éves telefonokat lehetne megvenni 120k alatt, sokkal többen vásárolnának iPhone-t. Szerintem még mindig divat cucc, amivel semmi baj nincs, hiszen egy cég érdeke, hogy nem csak a termékei, de a márka is sikeres legyen. Az más kérdés, hogy fizikailag ki tudná-e szolgálni a nagyérdeműt.
De nem lenne rossz, mert legalább megismerkedne a közönség az iOS-szel és az App Store-ral. .hemaka, az alkalmazásbolt hozhat vissza belőle, illetve hát a befektetők, de ezt a cég szakemberei tudnák megmondani. A kérdés meddig tud még hízni a cég.
"Én azt gondolom, hogy ha nem csak a 4-5 éves telefonokat lehetne megvenni 120k alatt, sokkal többen vásárolnának iPhone-t."
Minden bizonnyal. Bár sokaknál visszatartó erő az Apple zárt szisztémája. -
MasterMark
titán
"A mobil piacon osztozik a többi gyártóval."
Igen, annak az összehasonlításnak van értelme, amikor bemutatják, hogy melyik gyártó mennyit tud kiszakítani a piacról. De amikor az egyik gyártó árul 4 féle telefont, a másik meg 40 félét. akkor félrevezető egy-egy típus darabszámának az összehasonlítása.Mar miert is lenne felrevezeto? Esetleg adjuk oket ossze, hogy tobbet erjenek vagy mi?
-
.Szaki.
addikt
Nem hiszem, hogy bárki is - legyen az Apple vagy bármilyen más felhasználó - az alapján gondolná azt, hogy jól vásárolt telefont, mert egy táblázat azt mutatja, hogy rengetegen vettek még rajta kívül ilyen mobilt.

Én hiszem, hogy az emberek egyéni preferenciák szerint választanak maguknak készüléket (én így tettem) így pedig nem hiszem, hogy ez bárkinek is hizlalná a máját. Engem pl baromira hidegen hagy, hogy rajtam kívül ki vásárolt még iPhone-t magának.
Egyébként pedig az iPhone X vs. autó vitára Herreløse tökéletes választ írt: "Maradjunk annyiban,sem telefon,sem ennyiért autót nem éri meg venni." Én sem vennék egyiket sem.
-
maczera
aktív tag
"A mobil piacon osztozik a többi gyártóval."
Igen, annak az összehasonlításnak van értelme, amikor bemutatják, hogy melyik gyártó mennyit tud kiszakítani a piacról. De amikor az egyik gyártó árul 4 féle telefont, a másik meg 40 félét. akkor félrevezető egy-egy típus darabszámának az összehasonlítása. -
szkaroly
őstag
Tavalyi modelleket összehasonlítva hivatalos áron:
Mate 10 pro 240.000
X 64 GB 310.000Azért ez még jelentős különbség.
-
Matada2.3
veterán
Mióta megjelent, én még senki kezébe nem láttam Iphone X-et. Régebbi modellekből mindig láttam sokat az embereknél az elmúlt években. X-ből csak a T-nél láttam bemutatódarabot élőben.

Nem volt az a készülék akkora bukó, én nap mint nap látok mindenféle embernél X-et, hitelre könnyebb elhozni..
-
gusthy
veterán
Mondjuk ha a piac 84%-a az "egyéb" , akkor ez a statisztika nem túl sokat árul el. Amúgy ugyanerre az időszakra másutt más %-okat olvastam iPhone piaci részesedésből, szóval azt látjuk csak, hogy az Apple úgy 12-16% körül van, attól függően, hogy ki méri.
-
zozzo72
aktív tag
Én azt gondolom, hogy ha nem csak a 4-5 éves telefonokat lehetne megvenni 120k alatt, sokkal többen vásárolnának iPhone-t. Szerintem még mindig divat cucc, amivel semmi baj nincs, hiszen egy cég érdeke, hogy nem csak a termékei, de a márka is sikeres legyen. Az más kérdés, hogy fizikailag ki tudná-e szolgálni a nagyérdeműt.
De nem lenne rossz, mert legalább megismerkedne a közönség az iOS-szel és az App Store-ral. .hemaka, az alkalmazásbolt hozhat vissza belőle, illetve hát a befektetők, de ezt a cég szakemberei tudnák megmondani. A kérdés meddig tud még hízni a cég.
Samsung, Huawei.
Ez a két gyártó aki megél még a piacon.
Ezeket veszik érdemben.
Ha Androidra esik a választás ezek tarolnak, és talán nem véletlenül.
-
Engikrisztus
tag
"Maradjunk annyiban,sem telefon,sem ennyiért autót nem éri meg venni"
Azt hiszem leírtad a lényeget.Ennyiért egyiket sem. -
sirály69
őstag
-
Samott
addikt
Amikor a "maradekban" van a piac 85%-a, akkor komolytalanna valik az egesz kimutatas.
-
janeszgol
félisten
Én azt gondolom, hogy ha nem csak a 4-5 éves telefonokat lehetne megvenni 120k alatt, sokkal többen vásárolnának iPhone-t. Szerintem még mindig divat cucc, amivel semmi baj nincs, hiszen egy cég érdeke, hogy nem csak a termékei, de a márka is sikeres legyen. Az más kérdés, hogy fizikailag ki tudná-e szolgálni a nagyérdeműt.
De nem lenne rossz, mert legalább megismerkedne a közönség az iOS-szel és az App Store-ral. .hemaka, az alkalmazásbolt hozhat vissza belőle, illetve hát a befektetők, de ezt a cég szakemberei tudnák megmondani. A kérdés meddig tud még hízni a cég.
-
Dare2Live
félisten
az is durva, hogy az első 6 legtöbbet eadottból 5 prémium modell
meg persze, hogy első 4 alma
-
The.Biker
veterán
Jaj hagyjuk...

Amit linkeltél...
Nem megyek bele vitába.
Javaslom,vedd meg,ha neked ez “normális” autó.
Maradjunk annyiban,sem telefon,sem ennyiért autót nem éri meg venni. Egy ilyen kocsira a gatyád ráköltöd.
-
hemaka
nagyúr
-
galaxys80
veterán
-
Zolik
senior tag
-
MasterMark
titán
Ennek a kommentnek mi értelme?
Nem feltétlen akkor jó valami, ha nagy a piaci részesedése.
De fordítva sem igaz ugyanúgy.Attól hogy valakinek iPhone-ja van, még nem lesz Apple részvényes, hogy számítson az ilyesmi.
-
Pőze
aktív tag
-
valaki654
tag
-
zozzo72
aktív tag
-
valaki654
tag
A Huawei már 1-2 éve (vagy korábban) elindult abba az irányba, mint Apple vagy Samsung. Beszálltak a "ki tud drágábban prémium telefont árulni" versenybe. Viszont házon belül ott van nekik a Honor, ami ha minimálisan is, de olcsóbb.
-
AliceWake
HÁZIGAZDA
-
moleculez
veterán
Ez egy olyan erőltetett összehasonlítás volt, aminek semmi értelmét sem látom. Ennyi erővel ABC sorrendbe is írhatták volna a cégeket, s akkor is mondhatnánk, hogy lám, az Apple (végre valamiben) megelőzi a Samsungot!
Erről egy régi vicc jut az eszembe: A Szovjetunió összeméri erejét az USA-val valamilyen (mondjuk atlétika) versenyen és alulmarad. A Pravda ezt úgy hozza le, hogy a Szovjetunió az előkelő második helyen végzett, az USA-nak pedig csupán a megszégyenítő utolsó előtti hely jutott.
A mobil piacon osztozik a többi gyártóval. Mi ezzen az erőltetett? Tesla-t se számoljuk az autók közé, mert elektromos?
-
Zolik
senior tag
-
kovsol
titán
Mióta megjelent, én még senki kezébe nem láttam Iphone X-et. Régebbi modellekből mindig láttam sokat az embereknél az elmúlt években. X-ből csak a T-nél láttam bemutatódarabot élőben.

Én jóformán minden nap látok a BKV járatokon iphone X -t.
-
The.Biker
veterán
-
Cingáriusz
őstag
Mióta megjelent, én még senki kezébe nem láttam Iphone X-et. Régebbi modellekből mindig láttam sokat az embereknél az elmúlt években. X-ből csak a T-nél láttam bemutatódarabot élőben.

-
janeszgol
félisten
-
#29263560
törölt tag
A sok iPhone felhasználó most biztosan elègedetten bólogat, amièrt jól döntött.
-
zozzo72
aktív tag
Bravó Iphone, bravó....
DE mi lenne itt ha még OLCSÓ is volna?
(Költői kérdés)
-
RRamstein
tag
Azért az nem kis piskóta hogy a redmi 5a be tudott csúszni az 5.helyre

-
adamssss
veterán
Halott az iPhone X... Azért nem semmi, hogy milyen eladásokat produkál ez a telefonon aminek az áráért itthon már kb használható autót lehet venni.
-
janeszgol
félisten
-
maczera
aktív tag
Ez egy olyan erőltetett összehasonlítás volt, aminek semmi értelmét sem látom. Ennyi erővel ABC sorrendbe is írhatták volna a cégeket, s akkor is mondhatnánk, hogy lám, az Apple (végre valamiben) megelőzi a Samsungot!
Erről egy régi vicc jut az eszembe: A Szovjetunió összeméri erejét az USA-val valamilyen (mondjuk atlétika) versenyen és alulmarad. A Pravda ezt úgy hozza le, hogy a Szovjetunió az előkelő második helyen végzett, az USA-nak pedig csupán a megszégyenítő utolsó előtti hely jutott.
-
AxBattler
félisten
Jóvan', van itt pénz!

-
Parallaxis
addikt
ios 12,2%, erre jut 4db keszulek....vs 87,8%, amire minimum 200fele keszulek
fair osszevetesGyártókat vetnek össze és jó pár droidos gyártó annyi készülékkel sincs piacon, mint az Apple.
(Jelenleg 8 iPhone modell van piacon.)Egyébként valóban nem fair az összevetés, mert az Apple nem kínál alsó kategóriában semmit, szemben a többi gyártóval. Az más kérdés, hogy így is nyert.
-
buchy
tag
"A modellre lebontott összesítés alapján az iPhone X vezet, piaci részesedése 16%"
A grafikon alapján 4,6% a piaci részesedése az iPhone X-nek, az eladott darabszám a 16M.
-
gproject
aktív tag
ios 12,2%, erre jut 4db keszulek....vs 87,8%, amire minimum 200fele keszulek
fair osszevetes
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- Fapados gaming monitorokat újít be az LG
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS)
- Gurulunk, WAZE?!
- Robotporszívók
- Gothic Remake - Fókuszban a harcrendszer
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 5300 I i7-8665U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 I i7-10610U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T570 I i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 Yoga I i5-8265U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 I i5-8350U I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Vásárlunk iPhone 12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
- Samsung Galaxy S26 Ultra 5G / 12/512GB / Kártyafüggetlen / Gyári Garancia 36 Hónap
- Apple iPhone 13 128GB Starlight Karcmentes állapotban 100% akkumulátorral
- HP EliteDesk 800 G4 SFF,i3-8100,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Vagy van valami közvélemény-kutatási eredményed erre vonatkoztatva, hogy a premium=Apple? Ha valami tucat termék már elveszti a varázsát. Ez is pszichológia, de hozzá teszem saját véleményem.
Mondhatni tipikus komment. Elárulok egy nagy titkot, ami lehet megrázó lesz, de az összes felső, vagy csúcskategóriás készülék vásárlója elsősorban felvágásból veszi azt, mert ő megteheti, vagy úgy gondolja, hogy akkor majd az elithez fog tartozni, legalább is látszólag. Pedig ugye egy jóval olcsóbb készülék is kiszolgálná az igényeit. Főleg, hogy a nagy átlag úgy is Facebook, Youtube, Twitter, és Instagram képekre használja. Ja meg zene, esetleg egy kis játék.



Az iPhone X „halott”






