- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- iPhone topik
- One mobilszolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Mobil flották
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tigerclaw
nagyúr
Attol hogy vannak mas rossz peldak, meg nem kell elfogadni egy vallvonassal. Ennyi erovel mondhatnank a Norveg tomegyilkossal semmi gond nincs, hiszen ott volt/van Hitler, Stalin, {insert random diktator, afrikai hadur, tomeggyilkos}.
Ez olyan mint amikor elfogadod, sot termeszetesnek veszed, hogy korruptak a politikusok es folyamatosan lopnak. Attol hogy X partnal is van ilyen politikus, meg nem szabad elfogadni, hogy Y partnal is van. Mindegyiknek a bortonben a helye. Jol latszik hogy ez a belenyugvas hogy elre repitette a pannon pumat Europaban...ja nem.
A modszer neve "Whataboutism", nezz utana.
-
kilua
senior tag
"Mert én még arról nem hallottam, hogy USA-ban tömegével vitték volna embereket átnevelő táborba"
Az indián rezervátum az pont az volt, vagy japánokat az 1930as években.
Jelenleg is a világon pont usa tartja fogva a legtöbb embert
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_incarceration_rate
Tudom ezekre lehet azt mondani hogy jogosan, de mégiscsak túlzás...Jelenleg az animések jól tudják hogy Kínához hasonlóan USA is élen jár a külföldi média cenzúrázásában mert különféle okok miatt "nem polkorrekt" meg "szexista" stb amire Amerikában érzékenyebbek mint Ázsiában (lassan Kínában sem) persze ezek csak cégek, ha nem tetszik az amcsiknak államilag nincs tiltva külföldi oldal a neten gondoltam addig amíg usa nem akarja betiltani más miatt a TikTokot.
Jó, jelenleg Kína még mindig rosszabb mint az USA, csak arra akartam célozni, hogy USA cégek/állam is egyre rosszabb irányba indult el.
-
DS39
nagyúr
Jó ötlet, ha az MS megveszi, pár év, és tönkreteszik. 😆
-
Jakuu
őstag
Nem diktatorikus dehogy, csak a vilag terroristaja. Ha van, a vilagban ami jovedelmezo, akkor azt kicsinaljak, vagy valamilyen fondorlattal megprobaljak elorozni, allamilag. Ez a tortenet es a huawei embargo is errol szol.
Az peldaul nem baj, ha lehallgatnak valakit, legyen az akar vezeto europai politikus, az nem szamit, de ha akar egy maganembert lehallgat mas az orszagukbol, fel vannak haborodva.
A demokraciara hivatkoznak allandoan, de ok azok akik a demokraciara tesznak magasbol, ha az erdekeikrol van szo. Ok azok akik ellenzik pl. az oslakos torvenyt a vilagon es nem tartjak be az ENSZ hatarozatat. -
nuke7
veterán
hát az a nem mindegy, hogy azokkal az adatokkal a felhasználó vissza-azonosítható-e vagy sem.
Ugye az apple-nél elég nagy hangsúly van azon, hogy ne lehessen a gyűjtött adatok alapján azonosítani a felhasználót - meg hát az sem mindegy, hogy ők nem a felhasználók adataiból élnek, nem úgy, mint a google -
csongi
veterán
A Google vagy Apple nem tud mindent a felhasznalokrol?
MS-t nem is emlitem. -
„Kína éppen most teszi zsarolhatóvá a gyerekeket, akikből a jövő vezetői válnak.”
a következő adatokhoz jut hozzá az alkalmazás:
a telefon hardveres adatai (IMEI, azonosítók, képernyőfelbontás, memóriahasználat,
tárhely stb.);
más, akár korábban már törölt appokból szerzett adatok (kapcsolatok, üzenetek, böngészési és keresési előzmények stb.);
minden hálózati adat (IP- és MAC-címek, router adatok, wi-fi stb.);
GPS-adatok (az app egyes változatai 30 másodpercenként elküldték az aktuális helyadatokat);
rootolták vagy jailbreakelték-e a telefont. -
pengwin
addikt
Olyan mennyiségű adatot gyűjtenek be, amiből eléggé pontos társadalmi modellek építhetőek.
Ezek alapján lehet célzott reklámhadjáratokat indítani, leadni a drótot a preferált politikai pártnak, esetleg uszítani egyik társadalmi csoportot a másik ellen, vagy túlpörgetni egy már mozgásban lévő válságot álhírekkel, esetleg szocmédia botprofilokkal kiemelni a leguszítóbb híreket. Mindezt persze akkor, amikor a begyüjtött adatok alapján tudják, hogy destabilizáló hatása lehet.
Ezt nyilván nem a TikTok vagy a tulaja fogja csinálni, hanem a KKP állambiztonsági szervei. Ha elég nagy a felhasználói bázis, akkor megérheti egy-egy konkrét szolgáltatást lelőni, hogy kevesebb elő adathoz jussanak rajta keresztül.(#9) Tigerclaw
Egészen olyan lenne, mint az idehaza divatos "sógorra/komára írjuk a szabályozást".
Nagyon rossz precedens lenne, ha nyugaton is ennyire nyilvánvalóan elkezdenék erodálni a magántulajdon védelmét. -
xeon forever
addikt
WorldWarZ
-
azbest
félisten
válasz
aprokaroka87 #33 üzenetére
lehet mert eu törvények mellet nem tudna nagyon működni egyik sem
-
janeszgol
félisten
Nekem az szúrt zemet legelsőnek, hogy ha szept. 15 előtt megveszi. Miért, utána nem lehet?
Csak a választásokhoz kell reklám, vagy miért ez a dátum? -
csongi
veterán
Ez aztán demokrácia
-
aprokaroka87
nagyúr
Amúgy már nem azért, de valamelyik nagyobb Európai cég,miért nem jelentkezik megvenni esetleg a Tik-Tok-ot...
-
kilua
senior tag
És ha sorra kerül a xiaomi, akkor xiaomiban is megjelenik a Huawei app galery, és minden app kijön arra is.
-
apatyas
Korrektor
Az egyik, pont emiatt nem csípem a FBot se, mert elvileg valós névvel, és iratokkal kellene igazolnom magam rajta (más kérdés, hogy átlagos esetben erre nem kerül sor)
A másik, hogy nemár hogy még ez a kaka is bekerüljön a start menüre vagy bárhova a winbe.. oprendszert akarok a gépemen tudni, nem tákolt f0skupacot. Igen, az LTE lenne az, ami jó lenne, de azt sem igazán lehet hivatalosan használni. -
aprokaroka87
nagyúr
Kiváncsi leszek, hogy mennyivel veszik majd meg kevesebért mint amennyit ér valójában.
:D
Ha megveszik...
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz
<Adamsky> #19 üzenetére
Ez adathalaszat. Nem tudod hogy kinel lesz valami olyan informacio feltoltve ami neked hasznos. Csak egy pelda ha keresel valakit. Minel tobb kozossegi fotohoz videohoz fersz hozza, annal valoszinubb hogy megtalalsz valakit. Tudod hogy kit keresel, de nem tudod celiranyosan keresni. A bejegyzesekben meg kereshetsz szoveges informaciokra, pl. nevekre vagy valami kulcsszora.
-
TomMusic
őstag
RIP tiktok.
-
janeszgol
félisten
válasz
<Adamsky> #13 üzenetére
Hát csak tippelni lehet (ahogy a "szakemberek" is csak tippelnek, ugye Trump?), de például a beszélgetésekből, képekből kibányászhatók olyan információk, hogy az amerikai emberek hol bankolnak leginkább, hova szoktak járni stb, emiatt a célzott reklámozással megosztható a piac.
Hogy ez mennyire nemzetbiztonsági, azt nem tudom.Amúgy csak mellékesen megjegyzem, hogy ma egy cég van, akiben megbízom, és nem féltem náluk az adataim, és az az MS.
-
#16820480
törölt tag
Jó, egy ilyen eset ellenében oda lehet állítani az olyanokat, amikor a Apple meg nem adott semmit, még kimondott utasításra sem át például.
De aztán attól meg hogy az egyik oldal ezt csinálja (ami ellen próbálnak legalább lépéseket tenni), ne vegyünk már a nyakunkba másik oldalt is, ami ellen még lépéseket sem lehet tenni, mert egy autokrata diktátor vezeti. -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Tigerclaw #16 üzenetére
"A big data koraban minden ilyen aranybanya a bunozoknek, vagy az ellenseges kormanyoknak."
Nem merem kijelenteni, hogy ez ne lenne így, de ha valamilyen adatot meg akarsz szerezni v. rendszerbe be akarsz törni, akkor még mindig a célirányos támadás a leghatékonyabb (lásd mondjuk a Twitter esetét)(#15) Fred23
" ... ha Biden nyer!"
Biden sok esetben a demencia jeleit mutatja, szóval erre nem vennék mérget. -
azbest
félisten
válasz
#16820480 #11 üzenetére
"az amerikai vállalatok nem kötelesek kiadni csak úgy információt, főleg nem olyan emberekről, akik nem amerikai állampolgárok és/vagy nem az USA területén tartózkodnak"
Vagy mégis. Pont azért volt botrány az eu és usa között, mert az usa törvények szerint az amcsi hárombetűsök kedvük szerint turkálhatnak minden cég adatai közt, amiben van amcsi résztulajdon. Ezután lett belőle az adatvédelmi pajzs... amiről nemrég mondták ki, hogy semmit sem ér, mert ha megsértik az eu állampolgár benne biztosított jogait, akkor sincs kihez fordulnia jogsegélyért.
Az usa keze pedig messzire elér. Például az ausztrál vlogger David Jones kétszer is belefutott abba, hogy megtagadták a rendelésének teljesítését ausztrál cégnél (farnel/element14 és digi-key), amiért hasonló név szerepel amcsi állami megfigyelési listán.
Ausztráliában, brit tőzsdén lévő cég tulajdonában, amcsi feketelistával. [link]A nem kötelesek kiadni "csak úgy", az szépen hangzik. Biztos van ennek valami törvényi háttere. Csak mintha pont attól lett volna hangos pár éve a sajtó, hogy külföldön / külföldieket gyakorlatilag korlátlanul lehallgattak. A saját állampolgáraikat meg trükkösen, kerülőúton, de lényegében azokat is. Kínában is biztosan megvan mindennek a törvényi háttere, ahogy az usában is. Aztán vagy már az eleve megenged - főleg külföldiekkel szemben - bármit, vagy simán csak nem tartják be a szolgálatok.
(#13) <Adamsky>
amúgy már magában az is nemzetbiztonsági kockázat, hogy minden katona, minden hivatalnok vagy tisztségviselő felesége/férje, gyerekei kiteszik az életüket mindenhová. Vagy éppen adatok gyűjthetőek róluk az álataluk használt appokkal. Így közvetlenül vagy közvetve, de akár zsarolhatják is azt a személyt, aki hozzáférhet necces dolgokhoz vagy személyekhez. -
Tigerclaw
nagyúr
Arra en is. Sok mindent vissza kell csinalnia, amit Trump elrontott, de szerintem nem mindent. Jo iranynak tartom kritizalni azt a gyakorlatot, hogy szinte mindent kinaban gyartanak, gyartatnak. Igy is ezer szalon fuggenek mar toluk a fejlettebb orszagok. Ha nem is a bezarkozas a jovo, de minden orszagnak torekedni kell az onallosagra, vagy Europaban arra, hogy az EU legyen onallo.
-
Trump segít lenyomni az árat.
Kíváncsian várom, mi lesz az USA politikája Kínával szemben, ha Biden nyer!
-
Tigerclaw
nagyúr
A donteshozok nincsenek tisztaban ezekkel a mai kutyukkel, igy azt se tudjak, hogy mit, miert es hogyan kellene tiltani, korlatozni a kritikus helyeken. Rossz nezni ahogy hulyet csinalnak magukbol a nyugdijas koru kepviselok amikor pl. a Facebook miatt eloveszik Zuckerberget.
Ahogy irod, itt is az emberi tenyezo a problema tobb szempontbol is. Az USA-ban raadasul sok evtized alatt beivodott a tarsadalomba. pontosabban annak nagyobb butabb reszebe a tudomany, a tudas lenezese, hatterbe szoritasa, ezert jellemzoen keves szakerto, magasabb tudassal rendelkezo van dontesi helyzetben. Most is jol latni, hogy nagyon sokan a seghulye Trumpra hallgatnak, mert az o nulla IQ-s szintjet ertik, de ha jon valaki, aki mond ket tudomanyos dolgot, maris elkonyvelik "geeknek" akinek nem kell adni a szavara.
-
<Adamsky>
nagyúr
"Szerintem lassan sorra kerülnek a Xiaomi és társai is."
Ez most már szinte biztos.(#8) azbest
"Gondolok itt arra, amikor a katonák fitnessz karkötős futás útvonalait publikusan megosztották és a titkos bázisok alaprajza / járőrözés útvonala kirajzolódott a térképen."
True story?! Hááát, ez tényleg űber-gázOK-OK, ezt mind értem, csak akkor - ahogy Narxis írta is - egy Xiaomi vagy más ilyen - nem amerikai tulajdonú cég sokkal nagyobb kockázat. Más kérdés, hogy egy ilyen "top secret" támaszponton kb. mindenkit gatyára kellene vetkőztetni, és elkobozni tőle mindent. Az ne már egy tetszőleges kínai márka hibája legyen, hogy az amerikai katona (vagy annak vezetője) hülye.
Illetve a kérdés továbbra is kérdés: milyen nemzetbiztonsági kockázatot jelent a TikTok?
-
#16820480
törölt tag
Azon kívül, amit azbest írt, még ott van az is, hogy az amerikai vállalatok nem kötelesek kiadni csak úgy információt, főleg nem olyan emberekről, akik nem amerikai állampolgárok és/vagy nem az USA területén tartózkodnak. Ehhez képest a 2 éve meghozott kínai nemzetbiztonsági törvény értelmében minden kínában működő cég köteles bármilyen adatot átadni a kínai kormány számára csak úgy kérésre, még akkor is ha a célpont nem kínai és nem abban az országban él. Nem ideális az amerikai kémkedés sem, de egy fokkal még szolidabb.
Amúgy meg ez egy tökéletes szankció bármilyen cég ellen. Ha nem lehet embargóval megtörni, akkor vegye meg a MS, és tönkremegy magától
-
SkyLine3000
addikt
Persze, nem nemzetbiztonsági kockázat az említett agyhalott fiatalok idióta videói miatt.
Ha ők nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek, akkor az már a vég.
Ez a tiktakk meg csak egy az 1000 és 1 app közül, amelyik kémkedik a felhasználók telójában. De mivel kínai és népszerű, le vele! -
Tigerclaw
nagyúr
Elegge fura precedens lenne, ha ez osszejonne. Tiltsuk be, majd vasaroljuk fel.
Masresz az MS eleg gyakran bukni szokott a felvasarlasain. Raadasul ezek a szolgaltatasok eleg hamar elavulnak. Ahogy jon egy trendinek gondolt utod, mar valtanak is. Rage quit-et is generalhat a dolog, foleg hogy a fiatalabb korosztaly nem csipi Trump-ot.
-
azbest
félisten
Amúgy bármelyik közösségi és magamutogató program tilos kellene legyen olyan munkahelyeken amelynél nemzetbiztonsági kockázat, ha bármi kikerül.
Gondolok itt arra, amikor a katonák fitnessz karkötős futás útvonalait publikusan megosztották és a titkos bázisok alaprajza / járőrözés útvonala kirajzolódott a térképen.De ugyanígy, bármilyen kép és hangfelvétel készítése alapból tilos valószínűleg ezeken a helyeken - saját okostelefon vagy bármi más hasonló eszköz bevitele tilos kellene legyen. Csak épp az ember a gyenge pont és olyan munkakörben is magát akarja mutogatni, ami titkos. Nem mondom, hogy remeteként kéne élni, de aki ilyen munkát vállal, annak az ellenőrzött és korlátozott eszközöket kellene csak használnia ott.
A felhasználókról adatokat gyűjtő appos dolog meg nemzetközi. Pesze őket az zavarja, ha másik ország is figyeli őket, mert minden ország / cég szerint csak saját magának szabad ilyet. Bár lehet itt most konkrétan a felvásárláshoz akartak nyomást gyakorolni.
-
nubreed
veterán
Ja, én nem tudtam, hogy kínai ez a szar. Akkor azért megy itt az egész herce-hurca. Most már értek mindent is. Trump ettől függetlenül monnyon le.
-
bambano
titán
cseberből vederbe.
-
<Adamsky>
nagyúr
Nem igazán vágom ezt a TikTok-os témát, ezért magyarázza már el nekem valaki legyen szíves, hogy milyen biztonsági, ill. nemzetbiztonsági (?) kockázatot takar egy olyan felület, ahol agyhalott fiatalok osztanak meg egymás között kreténebbnél-kreténebb videókat?
-
Tumor, 1. stádium.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Honda topik
- Hardcore café
- Kerékpárosok, bringások ide!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Metal topik
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Milyen autót vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Ikea Eilif Paraván - Asztali elválasztó
- Lenovo LEGION Pro 5 / Pro 7, Lenovo Yoga Pro gépek (RTX 4060 / 4070 / 4080 / 4090)
- 118 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 (ELKELT)
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Samsung Galaxy S21 Ultra /Kártyafüggetlen / 12/256 GB / 1Év garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest