- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Telekom mobilszolgáltatások
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
Új hozzászólás Aktív témák
-
sh4d0w
félisten
Tévedés. Már a publlikus bétateszt óta szajkózták sokan, hogy a tervezett felület egy kalap sz*r, identitászavaros, nem egyértelmű. A redmondiak meg magasról tettek az egészre, amikor még presztízsveszteség nélkül kihátrálhattak volna, így az eladásokban megfizették az árát.
Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy volt a világon egymillió ember, aki minden fórumot telehányt azzal, hogy szar a Modern UI és ez késztette a világon a cégeket arra, hogy ne vegyék meg a Windows 8-at?
-
virkir
veterán
hogy van viszont egy törpe (de annál hangosabb) minoritás,
Hát ja ez a törpe okozza a vistát megszégyenítő forgalmi adatokat.
így utólag visszagondolva hibás döntés volt az eltávolítás
Mintha másról se lett volna szó már a béta időszakában, hogy mekkora öntökönlövés lesz az egész. Ugye?
Azért remélem te magad sem gondolod komolyan amiket itt most leírtál. -
VIC20
őstag
,,...de túl nagy volt az ellenállás, és nem akart a MS széllel szemben hugyozni.
Azzal ugyanis nem számolt a MS, hogy van viszont egy törpe (de annál hangosabb) minoritás, akiknek a start menü eltávolítása akkora sokkot okozott, hogy bosszúból telehányták a különböző internetes fórumokat azzal, hogy fúj, szar a csempe, szar a Win8 , stb..."Ez ugye vicc volt? Komolynak túl durva lett volna.
Nem hiszem, hogy a Microsoft fórumhozzászólásokat strigulázna és gyűjtögetne, hogy megítélje: sikeres-e egy termékük, sokkal inkább az eladási adatokat vizsgálja. Abból is kiemelten fontos lehet a vállalati szegmens: ha ott ellenállás van, azt már tényleg nem lehet az... izé... gonosz törpe minoritásra és az ő irracionális indítékaira fogni.
-
sirály12
őstag
"Ez utóbbi ugyanúgy két mozdulat, mint a start menüben böngészni (és szerintem ergonomikusabb is) Az egyetlen hátrány sajnos itt is az, hogy ehhez el kell hagyni az asztalt, és teljes képernyős metro-s nézetbe kell váltani, de erre remélem, hamarosan megoldás születik."
Egyszóval ugyan az csak még nem használható normálisan!
"De ha meg egyik megoldás sem tetszik neked, akkor a desktop ikonokkal való telehányása, mint opció továbbra is adott Windows 8 alatt is"
Akkor ha ugyanazt tudja, miért váltanánk?
Ezért írtam, nekünk semmiféle előnnyel/plusszal nem járna a váltás. Produktivitásban sem lenne előnye, maximum hátránya, akkor minek?
Az más kérdés, hogy nekem nem is tetszik. -
sirály12
őstag
"A munkánkhoz egy egyszerű tálca kell, az asztalon 20-30 ikon"
"Na az aztán roppant produktív tud lenniMiért nem inkább 100? Akkor már inkább a metro-s start screen"
Persze, mert akkor előrébb is lennék, ha 20-30 csempécskét kellene néznem a 20-30 okon helyett!
Végül is csak 3x annyi helyen férne el, mint ugyanennyi ikon.
A nap vicce!
Annyira erőlteted, tudom, hogy neked bejön, de ez nem mindenkinél van így!"ritkán használt progiknak meg start menü. (néhány proginak a neve olyan, hogy más másnapra elfelejti az ember, na arra keress rá!)"
"Ne haragudj, de ez nekem nagyon nem hangzik életszerűnek.Már megint, ez a nekem nem életszerű. Máshol és máshogy dolgozunk, miért baj ez?
Nálunk van olyan, hogy a munkatársam esetleg szabadságra megy, aki kicsit más dolgokat is csinál a gépén mint én, értsd más progikat is kezel. Ez 1-2 havonta van, ilyenkor át kell venni az ő munkáját is. Persze teljesen más modulokkal dolgozik mint én, és teljesen más állományokkal.
Az, hogy nem jegyzem meg fejben az ő dolgait is, lehet az én hibám.
De igazad van, ez nem életszerű!Álomvilágban élsz barátom. Nem baj az, csak ne akarj mindenkit meggyőzni, hogy nem!
-
sirály12
őstag
"Egyébként összesen van 21 modulja az SAP ERP-nek"
OFF:
A cégnek ahol dolgozom személyre szabott SAP rendszere van. Sok-sok olyan modullal, ami máshol nincs sehol a világon!
Az SAP csapat azt hiszem, 2 évig dolgozott rajta, majd egy évig látogatta a gyárat több szakemberük is, míg elkészült!
ON: -
VIC20
őstag
,,Egyébként ha képes volt megtanulni két idegen nyelvet az illető, és esetleg egy diplomát is elvégzett, akkor egy asztali oprendszer csere ne okozzon már problémát.
Még akkor se, ha nem PH!-s véristvánról van szó, hanem valami nagyon humán beállítottságú bölcsészkaron végzet tolmácsról, vagy ne adj isten jogászról
"
Édes Istenem!
-
Snoop-y
veterán
Ezt majd magyarazd meg egy olyannak aki egy helyesen kitoltott access urlaprol screenshotot kuld emailben... ( manager az illeto es nincs egyedul a hulyesegevel ) Rengeteg olyan ember van aki szakbarbar es csak tessek lassek tudja hasznalni az informatikai eszkozoket. Valoszinuleg forecastolni meg budgetelni nem a kozgazrol most kiesett emberkekkel fogunk akik bar nagyon ugyes windows kezelok az uzletrol annyit tudnak hogy annak altalaban van egy bejarata...
A felhasznalok rendkivul kreativak ha azt kell alatamasztaniuk miert nem tudnak/tudtak dolgozni.
De pont ,hogy arrol is szo van mert mindenki ugy beszel a win 8 -8.1 -rol, hogy ha visszakerul bele a start menu akkor mar egy az egyben lehet kidobalni a regi rendszereket. Nem sajnos nem lehet.
Es akarhogy is csurjuk csavarjuk ha van meg egy rizikofaktor az upgradeben ( megvaltozott kezelofelulet ) akkor az is szamit.
-
Snoop-y
veterán
Hjam meg a 8-ban downgradelhetjuk az IE-tol kezdve az anyamkinyjaig mindent.
Egyszeruen nem ertunk meg el odaig, hogy a 7-est levaltsuk. HD mindent tud rola mar behunyt szemmel is megmondjak mitol nem indul rajta a SAP vagy a hozza kapcsolt 3rd party alkalmazas a soft tokentol a sajat felhobe syncelo adatmentoig.
Szoval nem ez nem ugy mukodik, ahogyan azt elkepzelik. Persze beallitom a group policyben meg a deployban aha...
Aztan miutan nyomtal egy entert fussal el jo messzire es bujjal el ja es erot egeszseget de foleg erot mert ha megtalalnak nagy szukseged lesz ra -
Snoop-y
veterán
Szerintem ez a legkisebb gondja a cegnek
Mindennek mukodnie kell es van egy foldig ero lista amivel kompatibilisnek kell lennie az uj rendszernek.
A masik fele, hogy a felhasznalok tobbsege szivrohamot kap ha a kedvenc ikonja 2cm-el arrebb van az asztalon. Az meg oke ha az ugyesebbek megtalaljak a start menuben.
Metroban biztos hogy nem fogjak megtalalni.Es most johet az oltas, hogy miert nem verpistike1-et vesszuk fel innen a PH!-rol.
Azert mert itt John 12 pl beszel angolul. Csak EU-ban tobb mint 100 irodank van es nem lehet mindenhol verpistiket talalni. Megelegszunk azzal, hogy beszel az illeto angolul illetve azon a nyelven amilyen orszagban van az iroda. Esetleg ert a munkajahoz. Kulon plusz ha a kozel 5 eve ugyanolyan windowsban megtalalja a start menut.
-
#51736960
törölt tag
akkor én nem vagyok egészséges ember, itthon próbáltam a 8-at, és egy hét alatt sem sikerült megszoknom, úgyhogy elismerem, átlag alatti intelligenciával rendelkezem
sőt valószínűleg a főnökeim is retardáltak, amiért win7 helyett nem 8-ra váltottunk egyből, kész csoda, hogy még működik a cég, pedig egy értelmes ember sincs itt -
#51736960
törölt tag
#20-ban már leírtam részletesen, és amúgy is beszéltünk már erről itt, hogy aki munkára használja a gépét, és nem IT guru, annak igenis tönkreteheti a produktivitását egy oprendszer váltás.
nálunk egyszerűen nincs idő arra, hogy az embereket átszoktassuk a win8-ra, és értelme sem lenne.egyébként azt nem szeretem ezekben a vitákban, hogy aki nem tudja/akarja megszokni a csempéket, az sokak szemében automatikusan retardált-"csökkent munkaképeségű"-őskövület-stb, pedig csak arról van szó, hogy egyszerűen NEM KELL, ennyi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Macska topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- RX 6600 Aktív Displayport-VGA átalakító probléma
- Milyen légkondit a lakásba?
- Formula-1
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Wuthering Waves
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- 4 év gari - magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintő
- 15" Workstation: Lenovo Thinkpad P1 gen2 // P52s // P15 gen1 // FHD, 4K oled touch
- HP Victus 15-fb1002AX - 15,6"FHD IPS - Ryzen 5 7535HS - 8GB - 512GB SSD - RTX 2050 - Win11
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Flow Z13 + ROG XG RTX 3070 - i9 12900H 16GB DDR5 RAM 1TB SSD + RTX 3070 8GB WIN
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 8xxx 9xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest