Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    Üdv, sziasztok!

    4 napja vagyok eme kis telefon tulajdonosa. Leírnám a véleményemet, tapasztalataimat.

    Eddig androidos voltam. 3 évig volt meg az előző nem csúcskategóriás telefonom, de 3 éve 130-140 ezerért vettem. Volt egy mikrofon cserém, és nagyjából az utolsó 1-1,5 évben már ki sem jött rá frissítés, plusz elég lassú volt már a telefon. Eddig nem volt Iphone-om, és a 220-250 ezres Iphone-okban nem gondolkodtam. De úgy éreztem, az SE emberi árban van, főleg szolgáltatónál előfizetésesen (100-110 ezer forintra jön ki a 16 gigás). Egyébként a teszt szerintem kicsit lehúzósra sikerült, de ez van. Én az audiora és az ár-értékre is azért adnék minimum egy 8/10-et.

    Mindenki ismeri az Iphone és IOS előnyeit és hátrányait, ezeket annyira felesleges kommentekben 500x leírni. De még mindig a kommentek fele ezekről szól, sajnos. Na de ez van. Szóval véleményem:

    - Külső: az én ízlésem szerint az 5S az egyik legszebb telefon (volt) kinézetre. Én nem bánom, hogy nem sokat változtattak külsőre. Anyaghasználat, kinézet, dizájn, stb. nálam: 10/10

    - Méret: Féltem 4,7" után, hogy elég lesz-e a 4". De számomra elég. Amúgy sem vagyok oda a tepsifonokért. Nem is szeretnék 4,7" feletti telefont. Egyébként az előző telefonomon talán többször félreütöttem a betűket, mint ezen. Ezen a méret dolgon felesleges vitázni, mindenki akkorát vesz, amekkora neki tetszik, az ő igényeinek megfelel.

    - Tárhely: erről is annyira felesleges vitatkozni, hogy kinek kevés, kinek elég ez a 16 GB. Tény, hogy manapság már elvárható lenne a 32 GB-t. De akinek nem elég a 16 GB, az megveszi a nagyobbat. Ennyi. Nekem az előző telefonom is 16 GB volt, elfértem rajta. Volt benne ugyan memóriakártya, de feleslegesen. Egyébként feltettem nagyjából minden alkalmazást, játékot, amit használni fogok. Tettem fel kb 1 GB-nyi MP3-at, néhány videót. Fotózgattam vele, néhány videót is felvettem. Van kb 7 GB szabad helyem még. Nem vagyok egy profi fotós, videós, amennyit én fényképezni, videózni fogok, elég lesz ez a hely.

    - Rendszer stabilitás, gyorsaság, kezelhetőség: felüdülés a 3 éves androidos telefonom után. Szélsebes a telefon, a 2 GB-tal még 2-3 év múlva sem lesz gond ezzel a telefonnal. Tetszik a menürendszer felépítése és kinézete. Amire egy átlagember használja nem probléma, hogy zártabb az androidnál. Én úgy tudom, hogy frissítés 3-4 évig érkezik általában egy Iphone-ra. Androidnál ez közel sincs így, max a 200-250 ezres csúcstelefonoknál.

    - Kamera: ahogy írtam korábban, nem vagyok egy profi fotós. De szerintem gyönyörű képeket készít, videózni lehet 4K-ban, ami egyébként szinte még felesleges néhány évig. Szoftvert pedig le lehet rá tölteni másikat, amiben több a beállítási lehetőség, én is így tettem.

    - Alkalmazások, GPS: lehet, hogy kevesebb alkalmazás van rá, mint egy androidra, de igényesek és mindenre talál az ember megfelelő app-ot. GPS-re is több ingyenes program van, gyorsan megtalál, pontos.

    - Aksi: nekem ezzel az előző telefonomnál sem volt gond, az is bírta 2-3 napig 2000 MAH körüli aksival. Az SE is bír ennyit. Nem vagyok egy egész nap telefonnyomkodós fajta, amennyit én használom (napi 6-8 telefonálás, 1-2 SMS, fél-1 óra FB, néhány fénykép, videó, egy kis net, minimális játék), bőven kihúzza a 2 napot. De a 3 nap is hozható.

    - Azért 2 db negatívumot is írok, nehogy azzal támadjon valaki, hogy elfogult vagyok: előlapi kamera csak 1,2 MPX és a 3D touch hiánya. Számomra konkrétan ennyi a hátrány, de én ezzel illetve enélkül tökéletesen megvagyok.

    - Ár-érték: véleményem szerint 9/10. Végre egy nem embertelenül drága Iphone...

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz piit94 #696 üzenetére

    Szia!

    Korábbi hozzászólásomban leírtam a tapasztalataimat a telefonnal kapcsolatban (én is androidról váltottam) :

    [link]

    Nekem különösebben nem volt szokatlan androidról váltani. Főleg, hogy Ipad-en már hozzászoktam az IOS-hez. Még jobban is tetszik, mint az android, letisztultabb, átláthatóbb. Egy átlagfelhasználónak szerintem nem zavaró, hogy zártabb a rendszer. A mindennapokban talán észre sem veszed. Aki szereti rendezetten tudni a dolgait, nem akarja telerakni mindenféle widgettel, stb-vel, annak egyáltalán nem probléma. Ugyanúgy tudsz rá telepíteni mindenféle (ingyenes) alkalmazást, játékot. Rengeteg a merítési lehetőség. Egyébként konkrét példa: alkalmazások törlésénél sokkal egyszerűbb az IOS. Csak fogod, hosszan rámész az app-ra és egy "kattintással" letörlöd. Androidnál tudjuk jól, hogy nem így megy, hosszadalmasabb.

    Ami volt androidosként kicsit zavaró, de talán... együtt lehet vele élni :) :

    - Mindent iTunes-szal tudsz csak rátenni, sokszor szinkronizálni kell, különben nem jelenik meg a telefonon.
    - Ha videót, filmet szeretnél rátenni, át kell konvertálni. Legalábbis nekem VLC playerrel sem sikerült lejátszani pl. avit. Pontosabban a videót lejátszotta, de hang nem volt. Esetleg ezzel kapcsolatban leírhatná más is a tapasztalatait. Mert csak 1-2 videóval próbálkoztam így.
    - Csengőhang max. fél perc lehet, és ugye ez nem lehet mp3, át kell konvertálni.

    Egyébként nagyon elégedett vagyok a telefonnal. Nálam 9/10. Előtte egy 4,7"-os telefonom volt, kicsit szokatlan volt a 4", de nem vészes. Gyorsan megszoktam. Amúgy sem szeretem az 5"-os, vagy afeletti telefonokat.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    hallerlaller: szerintem is típus, illetve android verzió függő, ahogy írták itt többen. Nem akartam ezzel vitát generálni. Viszont nálam így volt. Egyébként Sony Xperia T1-em volt, amire már vagy 1,5 éve nem jött ki frissítés. Lehet az újabbakon már így van, ahogy te mondod. :) Az a vicc, hogy 2012 őszén jelent meg a telefon és 2014 elején jött ki rá az utolsó frissítés (magyarul másfél évig kapott update-t). Pedig nem volt egy olcsó és sz.r telefon. 2013 elején vettem 130-140 ezer Ft-ért, tehát ha úgy vesszük 1 évig kaptam rá frissítést. Gondolom a csúcskategóriás androidok tovább kapnak, de én ennél többet nem költök telefonra, feleslegesnek érzem. Legalábbis számomra ez a 140-150 ezer Ft a lélektani határ. Bezzeg az app-ok orrba-szájba akartak volna frissülni, nagyon irritáló ez az androidban.

    bluemirage: pontosan, a 4.3-as JB volt a telefonomon, az volt rá az utolsó frissítés. Az iTunes alternatíva ötletet köszönöm, utánanézek. Lejátszót tettem rá másikat, ahogy említettem, a VLC-vel nem volt jó a hang, bár legalább megpróbálta lejátszani. Viszont lentebb ajánlottak másikat (köszi Tibee86), megnézem majd.

    AndrewBlase: m4r formátumnak kell lennie a csengőhangnak, hogy felismerje. Én egyelőre olyan módszerrel tettem rá, hogy egy vágóprogrammal megvágtam fél percesre a számot, elmentettem wav-ba, online felületen átalakítottam a szükséges formátumba, majd iTunes. Elég hosszadalmas, de ez van. Megcsináltam 4-5 mp3-mal ezt, aztán elvagyok vele jó ideig, nem szoktam gyakran váltogatni a csengőhangot.

  • den89

    tag

    válasz mazsi1911 #813 üzenetére

    Bocsi, no offense. De nem igazán értem ezt a logikát. :) Nem akartál 6S-t venni, mert túl nagy, erre veszel 6S plust? 6S 138*67 mm, 6S plus 158*78 mm. Azért igencsak nagy különbség, még ha jóval nagyobb is a kijelző és van 1-2 előnye. Na meg majdnem 200 gramm, manapság egy telefonnál az már elég nehéznek számít.
    Nekem 4,7"-os telefonom volt, azt váltottam le az SE-re. Kicsit furcsa volt, de gyorsan megszoktam és nem is szeretnék 4,7"-nál (vagy mondhatjuk úgy, hogy kb 135-140 mm-nél) nagyobb telefont.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz janes1976 #1080 üzenetére

    Én androidról váltottam, nem volt előtte Iphone-om soha. Nekem még a nehézségek ellenére is jobban tetszik ez a rendszer, mint az android. Persze ízlések és pofonok. Nem írom, melyik a pozitívum vagy a negatívum, mert csak megszokás kérdése mindegyik. Szóval:

    - Letisztultabb, átláthatóbb, optimalizáltabb rendszer.
    - Nincsenek laggolások, fagyással sem találkoztam még. Bár 2 hét után szép is lenne...
    - Nem szemeteli annyira tele a telefont, mint az android.
    - Androidos telómra a vásárlás után már csak kb. 1-1,5 évig jött frissítés (120-130 ezres teló volt). Szerintem az SE-re minimum 3 évig biztos, hogy jönni fog.
    - Nagyon gyors ez a telefon, 2-3 év múlva sem lesz gondja semmivel.
    - Nyilván mindenki tudja, hogy zártabb rendszer. De egy átlagfelhasználónak ez nem zavaró. A mindennapokban talán észre sem veszed. Aki szereti rendezetten tudni a dolgait, nem akarja telerakni mindenféle widgettel, egyébbel, annak egyáltalán nem probléma.
    - Mindent iTunes-szal tudsz csak rátenni, szinkronizálni kell, különben nem jelenik meg a telefonon. Bár ajánlották az iTools programot itt fórumon, azzal egy fokkal könnyebb, jobb, nem kell szinkronizálgatni.
    - Csengőhang max. fél perc lehet, és ugye ez nem lehet mp3, át kell konvertálni. Illetve az iTunes, iTools program valamelyikével már eleve rá tudod húzni az mp3-at, de az is átalakítja és természetesen akkor is max fél perc lehet.
    - Gyári videólejátszó nem játssza le pl. az avit, mkv-t. De nekem ingyenes lejátszók közül bevált az OPlayer Lite (ha nem vagyok fent neten, hirdetések sem jelennek meg).
    - Hiedelmekkel ellentétben mindent meg tudsz nyitni (mp3, pdf, doc, stb), valamihez kell külön alkalmazás, de ez androidnál is így van.
    - Bluetooth-os, átküldözgetős téma... mindenki tudja, bár manapság már nem sokan küldözgetnek egymásnak így semmit.
    - Gmail alkalmazással nekem nincs gondom, megkapom egyből az email-eket.

    ujjobbagya: hol találom ezt a beállítást, hogy bizonyos időközönként rezzenjen a telefon ha nem vettem észre az SMS értesítést? Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz korvin98 #1478 üzenetére

    Szia!

    Röviden: én már nem vennék 5S-t.

    [link]

    Ezen a linken pont ezt tárgyaltuk ki, csak másik topikban. 135617. kommenttel GhettoChild kérdezte meg nagyjából ugyanezt, amit te. Alatta láthatod a válaszokat. :)

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz B-L-A-C-K #1481 üzenetére

    Jogos, csak én arra reagáltam, amit kérdezett. Szerintem újonnan már nem éri meg. 120-125 ezerért én biztos, hogy nem vennék már 5S-t. Használtan annyit megér, amit írsz. Meg ha alapból 2 évente vált telefont, akkor addig még talán nem lesz különösebb gond vele, ha nincsenek túlzott igényei.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz htomi85 #1487 üzenetére

    Ajánlom figyelmedbe ezt a két cikket:

    [link]
    [link]

    Nem mondom, hogy te ilyen helyről vetted, vagy bármi gondod lenne vele. Nem támadni akarlak. De nyilván itt fórumon is, ha egy telefon áráról beszélünk, általában a szolgáltatós árat, illetve a megbízhatóbb üzletek (pl. MM, edigi) árait vesszük alapnak. Ezért beszélt korvin98, és én is 120-125 ezer forintról. Nem mondom, hogy nem lehet találni megbízható forrásból olcsóbban. De az a 97 ezres ár azért kicsit gyanús. Ugyanígy ugye minden telefonra értendő ez a dolog, SE-re is.

    Az meg már egyéni döntés, hogy valaki nem akarja frissíteni a telefonja 2 éves szoftverét. Más gyártónál vásárolt mobilok esetében az ember összetenné a két kezét, hogy jön rá frissítés még 3 év után is. Nyilván addig küldik majd rá a frissítést, amíg be nem lassul. De a 9-cel tudtommal még bőven jól megy az 5S.

    Más: úgy látom nekem nagyon nagy szerencsém volt még április közepén, hogy meg tudtam venni az SE-t. Ugyanis jó ideje csak azt látom, hogy sehol nincs raktáron és itt fórumon is sokan írják, hogy hetek óta, vagy már 1 hónapja nem kapja meg. Tartsatok ki, csak-csak érkezik most már egy nagyobb szállítmány…

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    Sziasztok!

    - SE-hez vennék dokkolót. A kérdésem az lenne, hogy miben különbözik az MF030ZM/A és az MGRM2ZM/A típusú dokkoló? Csak azért kérdezem mert előbbit egyes helyeken meg lehet kapni már 6-7 ezer Ft körül, utóbbi pedig 11-12 ezer Ft. Talán az egyik utángyártott a másik pedig eredeti? Ha igen, okoz bármiféle problémát, ha az utángyártottat veszem?

    - Másik pedig, hogy autós töltőt vennék. Akkor ha MFI engedélyes, azzal már nagyon nem lőhetek mellé, ugye? Tehát pl: [link]

    Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

  • den89

    tag

    válasz AndrewBlase #1671 üzenetére

    Sziasztok!

    Ha valaki gondolkodna lightning - micro-USB adapter és dokkoló vásárláson, akkor tudom ajánlani az alábbiakat.

    Adapter:
    [link]
    2.190 Ft. Kérdem én, tényleg van, aki kiad ezért 6-7 ezer forintot???

    Dokkoló:
    [link]
    5.495 Ft. Újból kérdem én, van aki egy dokkolóért kiad 13-14 ezer Ft-ot, vagy még többet? Ugyan nem pont ugyanaz, amit 14 ezerért árulnak a hivatalos oldalon, de ez is alma. Egy hátránya, hogy csak tok nélkül lehet rátenni a telót.

    Amúgy eredeti alma mindkettő. Bár csak a dokkolón van rajta, az adapteren nem tudom amúgy, hogy látszik-e. De különösebben nem is érdekel ennyiért. :)

    Elég sokáig keresgettem, mire ilyen olcsón megtaláltam őket. Nem akartam ebay-en rendelni, mert annál sürgősebb volt az adapter. SE-hez vettem mindkettőt. Jól működnek, 4 munkanap alatt megjött a csomag.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz B-L-A-C-K #1673 üzenetére

    A dokkoló nekem eredetinek tűnik, linkelek képeket:

    Mi a véleményed?

    Az adapteren meg nem látszik ugye. De inkább megkockáztatom, egy ilyen kis apró mütyürre nem fogok 5-6 ezret költeni. Majd jelzem, ha probléma lesz vele. :)

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz B-L-A-C-K #1675 üzenetére

    Nézd, amíg jól működik és féláron (sőt még kevesebbért) megvettem, mint amennyibe a legtöbb helyen kerül, addig annyira nem érdekel, hogy eredeti-e. Egyébként az árán kívül minden arra utal, hogy eredeti.
    De az adaptert amúgy más helyeken is el lehet kapni 3-3,5 ezer Ft körül. Lásd: [link]

    Amúgy ez egy szlovák cég, akinek az oldaláról rendeltem ezeket, valószínűleg emiatt (is) olcsóbbak valamennyivel. Megvolt a két cucc szállítással együtt 9 ezer Ft-ból, máshonnan kb. 18-20 ezer Ft lett volna a kettő. Nyilván, amíg le tudják húzni az embereket, le is fogják. Ebay-t pedig nem igazán preferálom, plusz ott sem mehetsz biztosra, hogy eredetit kapsz.

    Mindegy, belinkeltem, hátha másnak is megtetszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák