Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    Üdv, sziasztok!

    4 napja vagyok eme kis telefon tulajdonosa. Leírnám a véleményemet, tapasztalataimat.

    Eddig androidos voltam. 3 évig volt meg az előző nem csúcskategóriás telefonom, de 3 éve 130-140 ezerért vettem. Volt egy mikrofon cserém, és nagyjából az utolsó 1-1,5 évben már ki sem jött rá frissítés, plusz elég lassú volt már a telefon. Eddig nem volt Iphone-om, és a 220-250 ezres Iphone-okban nem gondolkodtam. De úgy éreztem, az SE emberi árban van, főleg szolgáltatónál előfizetésesen (100-110 ezer forintra jön ki a 16 gigás). Egyébként a teszt szerintem kicsit lehúzósra sikerült, de ez van. Én az audiora és az ár-értékre is azért adnék minimum egy 8/10-et.

    Mindenki ismeri az Iphone és IOS előnyeit és hátrányait, ezeket annyira felesleges kommentekben 500x leírni. De még mindig a kommentek fele ezekről szól, sajnos. Na de ez van. Szóval véleményem:

    - Külső: az én ízlésem szerint az 5S az egyik legszebb telefon (volt) kinézetre. Én nem bánom, hogy nem sokat változtattak külsőre. Anyaghasználat, kinézet, dizájn, stb. nálam: 10/10

    - Méret: Féltem 4,7" után, hogy elég lesz-e a 4". De számomra elég. Amúgy sem vagyok oda a tepsifonokért. Nem is szeretnék 4,7" feletti telefont. Egyébként az előző telefonomon talán többször félreütöttem a betűket, mint ezen. Ezen a méret dolgon felesleges vitázni, mindenki akkorát vesz, amekkora neki tetszik, az ő igényeinek megfelel.

    - Tárhely: erről is annyira felesleges vitatkozni, hogy kinek kevés, kinek elég ez a 16 GB. Tény, hogy manapság már elvárható lenne a 32 GB-t. De akinek nem elég a 16 GB, az megveszi a nagyobbat. Ennyi. Nekem az előző telefonom is 16 GB volt, elfértem rajta. Volt benne ugyan memóriakártya, de feleslegesen. Egyébként feltettem nagyjából minden alkalmazást, játékot, amit használni fogok. Tettem fel kb 1 GB-nyi MP3-at, néhány videót. Fotózgattam vele, néhány videót is felvettem. Van kb 7 GB szabad helyem még. Nem vagyok egy profi fotós, videós, amennyit én fényképezni, videózni fogok, elég lesz ez a hely.

    - Rendszer stabilitás, gyorsaság, kezelhetőség: felüdülés a 3 éves androidos telefonom után. Szélsebes a telefon, a 2 GB-tal még 2-3 év múlva sem lesz gond ezzel a telefonnal. Tetszik a menürendszer felépítése és kinézete. Amire egy átlagember használja nem probléma, hogy zártabb az androidnál. Én úgy tudom, hogy frissítés 3-4 évig érkezik általában egy Iphone-ra. Androidnál ez közel sincs így, max a 200-250 ezres csúcstelefonoknál.

    - Kamera: ahogy írtam korábban, nem vagyok egy profi fotós. De szerintem gyönyörű képeket készít, videózni lehet 4K-ban, ami egyébként szinte még felesleges néhány évig. Szoftvert pedig le lehet rá tölteni másikat, amiben több a beállítási lehetőség, én is így tettem.

    - Alkalmazások, GPS: lehet, hogy kevesebb alkalmazás van rá, mint egy androidra, de igényesek és mindenre talál az ember megfelelő app-ot. GPS-re is több ingyenes program van, gyorsan megtalál, pontos.

    - Aksi: nekem ezzel az előző telefonomnál sem volt gond, az is bírta 2-3 napig 2000 MAH körüli aksival. Az SE is bír ennyit. Nem vagyok egy egész nap telefonnyomkodós fajta, amennyit én használom (napi 6-8 telefonálás, 1-2 SMS, fél-1 óra FB, néhány fénykép, videó, egy kis net, minimális játék), bőven kihúzza a 2 napot. De a 3 nap is hozható.

    - Azért 2 db negatívumot is írok, nehogy azzal támadjon valaki, hogy elfogult vagyok: előlapi kamera csak 1,2 MPX és a 3D touch hiánya. Számomra konkrétan ennyi a hátrány, de én ezzel illetve enélkül tökéletesen megvagyok.

    - Ár-érték: véleményem szerint 9/10. Végre egy nem embertelenül drága Iphone...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák