Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smc

    addikt

    válasz buvartacsko #105 üzenetére

    Szerintem külföldi lapokhoz nem is érdemes hasonlítgatni.
    Az említett yt csatorna pedig csak azért fura, mert egy kicsit reklámszagú az első találomra betöltött videójuk. Ez azonban feltehetőleg csak véletlen. Az viszont egyértelmű, hogy az egy YOUTUBE csatorna, ami videót tölt fel, és nem szakmai írásokat. Más terület.

    Nyilván lehetne alkalmazni profi fotóst, és a videókon is lehetne javítani, de nem ez az elsődleges a ph oldalain. Én speciel soha nem szoktam még kinagyítani sem a képeket.. Ha reklám fotókat szeretnék nézegetni termékekről felmegyek a gyártó oldalára.

    Jah és ez eléggé off téma itt.

    Inkább arról beszéljünk végre, hogy mégis miért jobb ez a drágaság mint egy wacom táblagép vagy egy windows pensupporttal! Komolyan érdekelne..

    Mivel dolgoznak a profi grafikusok és illusztrátorok? Van IOS-re komolyabb program ilyen célokra?

    5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

  • helixP

    nagyúr

    válasz buvartacsko #105 üzenetére

    Egy teszt lényege nem az, hogy meghozza az emberek kedvét a vásárláshoz, hanem azt, hogy kapjanak egy képet róla. Ha ez a kép az, hogy jó a termék, de túl drága, akkor az.
    Amelyik teszt kizárólag a "kedvmeghozást" helyezi előtérbe, az a PR-cikk kategória.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz buvartacsko #105 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy van hova fejlődni, de nem tudom hogy a szándék, a tudás, vagy az anyagiak hiányoznak hozzá. Számomra pl. a Mobilarénás telefonos bemutatók mind unalmasak a tizedik másodperctől. Túl hosszúak, rengeteg felesleges apróságot mutatnak be, teljesen statikusan. Mondhatni nem a lényegre, hanem a túlzott részletességre koncentrálnak. Nem szégyen a jobbtól tanulni. Meg kell nézni mások bemutatóját és ha tetszett, akkor kielemezni, hogy miért volt az jobb, mit lehet átvenni, vagy megkérdezni egy szakembert, hogy mitől lesz ma trendi, meg cool egy ilyen bemutató.

    Eleve nagy hiba, hogy egy bemutatót élőben, vágatlanul vesznek fel. Inkább rengeteg vágással, rövid snittekkel kellene operálni, utólagos kommentárral. És elvinni a telefont, tabletet mindenfelé. Használni, felvenni, megvágni. Éjjel valami szépen kivilágított vársorészbe, valami élettel teli helyre, sok emberrel, parkokba.

    Ha pedig egy ilyen speciális dolgot kell tesztelni, mint egy rajzolásra optimalizált tablet, akkor oda kellene adni egy grafikus ismerősnek, hogy próbálja ki, majd mondja el röviden, hogy milyen volt.

    Persze mindenhez sok sok rövid snitt, vágóképek, kis mélységélesség, blur, bokeh, hogy cool legyen az egész.

    Az mondjuk biztos, hogy én se tudnék jobbat mint ők, de nem is én vagyok ott.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Látnok

    aktív tag

    válasz buvartacsko #105 üzenetére

    Bocsi, hogy ezt írom, de egy tesztnek nem az a lényege (kivéve, ha az apple pénzeli), hogy meghozza a kedvet a vásárláshoz. Arra a reklám, és egyéb marketing eszközök kellenek. Egy tesztnél az lenne a fontos, hogy objektív véleményt nyilvánítson a vizsgált termékről.

    A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

Új hozzászólás Aktív témák