Bevezető, doboz
A legendás Apple-vezér, Steve Jobs egyik legemlékezetesebb prezentációja volt 2010-ben az első iPad bemutatása. Annak idején a táblagép már egy rég elfelejtett, ósdi kategória volt, a cupertinói gyártó emberei azonban mertek nagyot álmodni, és azt mondták: ezt a kategóriát új eszközzel kell forradalmasítani! A bemutató után néhány nappal sokan arról beszéltek, hogy az Apple egy felpumpált iPod Touch-csal akar újabb bőrt lehúzni a vásárlókról, a piac azonban nagyon jól fogadta a gépet, az első generációból is több mint 15 millió darab talált gazdára, pedig korántsem volt filléres. Az iPadek az évek során folyamatosan fejlődtek, könnyebbek, vékonyabbak, erősebbek lettek, megérkezett a kisebb, mini változat, egy dolog azonban soha nem változott: a felhasználás tervezett módja.
Az iPadet ugyanis pontosan arra lehetett nagyon jól használni, amivel Jobs annak idején prezentálta a gépet: tartalomfogyasztásra. Fotelben ülve internetezgetni, YouTube videókat nézni, naptárat szerkeszteni, levelezést intézni és egyszerűbb játékokkal játszani. Az iPad Próban pedig ez változott meg, legalábbis elméletben. Tehát nem csak azért érdekes gép, mert 12,9 hüvelykes kijelzője van, hanem azért is, mert a bemutatóján főként irodai körülmények között, munkára használva mutatták be képességeit, ezzel gyakorlatilag azt üzenték, hogy az iPad már erre is képes. Grafikusoknak ott az Apple Pencil, akik egész nap a klaviatúrát püfölik, azok vásárolhatnak hozzá tokba épített billentyűzetet, az óriási kijelzőn pedig két részre oszthatjuk a munkafelületet. Ez mind szép és jó, de vajon a mobilokhoz tervezett iOS 9 készen áll arra, hogy ilyen komoly feladatokat ellásson? Erre voltunk a legkíváncsibbak, mikor a futár – kezében a géppel – kopogtatott szerkesztőségünk ajtaján.
Nem sokkal kisebb, de jóval könnyebb mint a MacBook Air 13. [+]
Az XXL GSM-nek köszönhetően jutott el hozzánk az iPad Pro, illetve az utólagosan megvásárolható Apple Pencil és Smart Keyboard, dobozt azonban nem kaptunk hozzá. Mindenesetre egyáltalán nem különleges a tartozékkínálat, a végleges csomagolásban csak a táblagépet, a töltőkábelt, az adaptert és némi dokumentációt találhatunk. Ha SIM-kártyás modellt vettünk, akkor értelemszerűen a fiók kipattintásához szükséges tűt is megtaláljuk a csomagban.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!