Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz kiiso #15 üzenetére

    Mi benne az innováció már megint?
    A kijelzőt az LG gyártja LG mérnökök tervezték...

  • jookomak

    őstag

    válasz kiiso #15 üzenetére

    Azért ezt innovációnak nem mondanám, csak fejlődésnek. Innováció az első ipad volt.

    Még mielőtt valaki azzal jön, hogy már előtte is voltak tablet-ek, arra csak annyi, hogy ok, de az apple reformálta meg, és terjesztette el.

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz kiiso #9 üzenetére

    2048*1536 mire?
    4G bármelyik új tablet tudja
    jobb kamera: szar volt, ez kevésbé szar
    jobb soc, 1,5 év után azért itt volt az ideje.

    tabletnek nem rossz vétel, de azért cserélni bármi 1 évnél nem öregebb példányt szimpla hülyeség.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • Robertoq

    őstag

    válasz kiiso #94 üzenetére

    Az Apple hozta a kötelezőt :R
    Ezek után kíváncsi vagyok jön-e a Samsung 15én a 300dpi-s 2560x1600 kijelzővel

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz kiiso #51 üzenetére

    Én nem mondom, hogy nem nagy dolog, meg nem láthatóan szebb az ekkora felbontás. Viszont ha választhatok, hogy adott alapterületen a felbontás növeljük inkább,vagy a felbontás maradjon ugyanakkora, de a grafikus teljesítmény jobban nőjön, akkor én az utóbbi mellett vagyok. Na jó, igazából a legjobb, ha nő mindkettő. :D Attól valamennyire tartok, hogy a hardver erősítés pont annyira lesz elég, hogy a nagyobb felbontáson minden ugyanúgy menjen, mint a kisebb felbontáson ment a gyengébb hw-vel. Persze ez kb. csak 3d renderelt grafikánál lényeges. Sima browsinghoz nem nagyon kellhet sokkal nagyobb erő. De én meggyőzhető vagyok, ha rámcáfolnak, s nagyobb felbontáson még erőben is tényleg jobb lesz. Várom kiváncsian. Evolúciónak remek ez a tablet, de forradalom szerintem nincs. Remélem lejjebb nyomja a többi tab árát is.

    Például igazán forradalmi az lenne, ha a tükröződést sikerülne drámaian csökkenteni. Ha erre van esély, én ebbe az irányba nyomnám a fejlesztéseimet a felbontás helyett. Bizonyos fokig persze a fényerő tornászás is segít a dolgon, de az meg egy határon túl megint bántja a szemet.

    Inputban is biztos, hogy lehetne még forradalmi ötletekkel előrukkolni. Csak ha tudnám mivel, akkor már dollármilliárdos lennék. :)

    I am having fun staying poor.

  • MC Pite

    veterán

    válasz kiiso #73 üzenetére

    Népszerűtlenségemet szinten tartva nagyjából egyetértek MCGaiwerrel. jónak jó, de inkább a vakítás fele húz. 3mpixel ekkora felületen? Ne szopassatok, amikor annak tapsolunk hogy 16"is a laptopok nyomorult 1366×766ot tudnak?
    Tetszik amúgy ahogy az apple megmutatja mennyivel tutibb a 4:3 - nem elég hogy a fényképnézéshez optimálisabb; nem, meg kell mutatni hogy nagyobb felbontás, meg jobb arányok. Amúgy tényleg, az egyes ájpad képe mégis ki szerint pixeles? Igen?!

    Igaz is, meg nem is hogy évről évre többet kapunk. Miért?
    Fényképező(m): Fuji S6500fd, S9600, S100fs, S200EXR, HS10
    Marketingszámok évről évre nőnek, a képminőség évről évre romlik. S100fs 2008ban még egy kicsit javított, talán még a 6500nél is jobb, de utána erős lejtmenet. Kiragadott? Minden márkánál ez megy; mindegy hogy 25 vagy 125 ezres gépet nézel. A fizikát kihagyjuk a képletből, sw-ből oldjunk meg mindent. (Mivel szakít az N8 ill a 808as Nokia? Egy kis fizikával...)

    Autók: Nézzük 3-4 évente, mondjuk '96tól. 10 éven át olyan szinten zuhant a minőség mindenkinél; versenyeztek az olcsósításban és gagyiasításban mint állat (pl modellfrissítés után/utódmodellnél festett ajtóbehúzók, kapcsolók, amik aztán tutira kopnak igénytelenül > ez ugye még több pénzbe is kerül hogy szarabb legyen). Pacik hajkurászása: 10 év alatt 90ből 180 ló környéke lett a 'normális' egy kétliteres dízeltől. Szeretnél egy ilyet venni 5-6 évesen? :) Papíron 1,4es moci 110, 1,6os meg bő 130lovat tud. Más kérdés hogy vezetve 20ló igen kehes, de papíron de q..a jól mutat. Kerékméret? Kőnehéz 16-17-18 colos kerekek, már kisautókra is. Egy normálisabb felszereltséghez 17" az alap, bassz... nagyobb autókba is elérjük ezzel hogy pótkerék sincs a legtöbb új autóban; még mankó sem.
    Vagy pl klíma és rádió tapisan, király. Hatttalmas ötlet... muszáj ránézned, és még szarul is olvasható. Eleve kijelzőt magasra kell rakni; ezek meg alacsonyan vannak. Visszajelzés nem sok van, a kis tn panelos vaca kkijelzőket nem túl nagy élvezet használni. De erre fejlődünk, ez a divat. Vagy elektromos kézifék? Balra kirakni mint sok autón azt nem; inkább elektronyosan. Robotizált váltó? Beléd magyarázzák hogy jobban vált mint te, bólogass paraszt! Tükörbe rakott index? Hogy rohadna meg akik kitalálta! Divat telekjárók, amiket jól felkeményítünk hogy sportosan lehessen vele menni?

    PC-k? OK, itt van fejlődés, évről évre. Teljesítményben, néha fogyasztásban is; és sok-sok év után ezek hányadosára is odafigyelünk. Arra hogy köcsög 12centis ventis tápok atxnél a lehető legrosszabb megoldás, kb 10(!) év után kezdtünk el odafigyelni. Végülis ez is fejlődés. Addig csak azt hajkurásztuk: Hány mega/giga van a vga-n (az hogy hány feldolgozóra jut az persze mellékes), meg hány centis ventik vannak benne; stb. Számok hajkurászása (több, lassabb memória; de jó) értelmetlenül néha.

    Telefon? Másfél éves telefonomnál szinte semmiben sem jobb (de nagyobb kijelző nagyobb órajel, több procimag) telefon ugyanarra használva sokszor a np végét sem bírja ki - amíg az enyém 2 napot is elketyeg. Persze, nagy órajel miatt kicsit ellensúlyozzuk, hogy bonyolultabban érünk el funkciókat, és a sok lépkedés közötti animáció flottabbul megy. Meg kibaszott jó felbontású kijelző van bennük; mert aztán féltenyérni területre marhán kell - így csak izmos vassal tud elfogadható sebességet. Kompromisszum? Mi az, számokat kell hajhászni ezerrel! Cégnél is hívott a mobilszolgáltató, akarunk négygét, érdekel? Mondom akkor hívjon vissza ha használható közeli lesz a 3G a környéken (Esztergom), jó?!

    Sajnos a fejlesztések fele arról szól(mindenütt), hogy a marketinget követni kell a mérnököknek, és ezek hátrányait valahogy ledolgozzák. Persze hogy olcsóbb, egyszerűbb és célravezetőbb lenne nem ezt követni; de a nép mást akar. Legalábbis azt hiszi.
    Nem a régenmindenjobbvolt lovagrend küldötte vagyok, csak unalmas hogy ész nélkül, a kompromisszumos határokat állandóan felrúgva tartunk olyan irányba, ami nem is biztos hogy kell nekünk. Mert aztán ha rájövünk hogy nem is az a paraméter számított, akkor húúúha, gyorsan valami mást kell nyomatni (tükörreflexes vs MILC gépek).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Atocha

    senior tag

    válasz kiiso #9 üzenetére

    4 mag (nem gpu), hosszabb üzemidő és ez csak a minimum a sorban.

    A többiek elfognak húzni mellette. Persze ezt is viszik mint a cukrot, ahogy fentebb is írták, de nem azért, mert annyira király cucc, hanem mert rá van firkantva egy alma. :)

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

  • Kashim

    őstag

    válasz kiiso #252 üzenetére

    Ez alapján hozták a papírformát. De semmi olyan változás nem történt, ami alapján azt mondaná az ember hogy ez igen, az Apple ismét megcsinálta és odapörkölt a konkurenciának. (mint ahogy többször utaltak magukra a bemutató során, kicsit szájbarágósan) "Egyszerűen" 2012-es szintre frissült a hardver és lezárták a dolgot.
    Amúgy leírtam nekem mi dobbantotta meg a szívem, de végül nem igazolódott be. Na egy olyan érintős megoldásra elismerően csettintettem volna.

Új hozzászólás Aktív témák