Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Joachim21 #4 üzenetére

    Nekem van Tegrával szerelt eszközöm (Nexus 7 2012) és a fikázások azért nem alaptalanok.

    A maga idejében bivaly volt, ez teljesen oké. Akkoriban minden játékot gond nélkül pörgetett, de azért nem volt kényelmes mikor jól befűtött. A későbbi Tegra eszközök esetén ugyanerről számolnak be. Nagy teljesítmény mellé egy vékony készülékház társul, persze, hogy melegszik.

    A támogatottság meg... hát volt sok alkalmazás THD támogatással, de ezeknek a nem THD verzióit leszedve is gyakorlatilag ugyanazt kaptad, talán egy-két nem túl feltűnő effekt nem volt meg. Aztán idővel ez is kikopott, ráuntak a fejlesztők a Tegrával foglalkozni.

    Most jelenleg inkább úgy néz ki, hogy a Snapdragon + Adreno párosítások visznek mindent. Persze oké, egy Google referenciagép megint visszatért a Tegrához, de amilyen drága, biztosan nem lesz olyan siker, mint anno a Nexus 7 volt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Xaels #11 üzenetére

    Na ez meg a másik. Semmi értelmét nem láttam a THD címeknek, mivel a sima verziók is ugyanúgy néztek ki, ugyanolyan jól futottak, így meg teljesen pointless volt az egész. Egyetlen THD játékot vettem, azt hittem jár mellé a sima is, aztán kiderült, hogy nem, így ha játszani akarok vele másik eszközön is, akkor legyek szíves újra megvenni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Joachim21 #21 üzenetére

    "és tökéletesen elégedett voltam vele"

    Én is elégedett vagyok a Tegra 3 teljesítményével, így lassan 3 évesen is hozza azt a szintet ami manapság egy középkategóriás készüléktől elvárható. De ettől még nem kezdem vakon imádni, van azért mit kritizálni benne.

    "Az is megér egy misét, hogy az összes telefonban ugyanaz a SOC dolgozik szinte."

    És mennyivel könnyebb így optimalizálni. Az Android így is brutálisan fragmentált platform, fejlesztői oldalról kisebbféle rémálom és sokszor nem is vesződnek azzal, hogy rendesen optimalizáljanak ezernyi hardveres kiépítésre, inkább onnan merítenek ahol a tömegek vannak (ez jelenleg Snapdragon + Adreno meg esetleg Exynos). Én támogatom azt, hogy a telefonok/tabletek hardvere még a jelenleginél is jobban uniformizálva legyen és a különbségeket inkább a kijelző/kamera/készülékház/szolgáltatások terén kellene kidomborítani, így nem lenne annyira elképesztően ingadozó az appok minősége sem.

Új hozzászólás Aktív témák