Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #56 üzenetére

    Ha nem így kezdődött volna az apple és a ms sikertörténete -- ti. "a kifejlesztett technológiákért nem fizeti ki a licencdíjakat, hanem ingyen lopja őket" -- akkor még lehetne is mondanivalója :)

    Egyébként engem kicsit frusztrálna a tény, hogy ha valaki kizárólag az én ötleteimet lopja, és emellett sokkalta sikeresebb a "lopott" termékével, mint én. Valószínűleg ennek a frusztrációnak a piaci manifesztációját láthatjuk akkor, amikor a ms olyan cégekbe köt bele, akiknek esélye sem lenne éveken át vinni egy esetleges pert, vagy nem lenne érdeke lévén, hogy egyébként partneri viszonyban vannak. Teljesen egyértelmű, hogy megint visszaél a helyzetével. Már rég szét kellett volna őket dobni legalább 5 kisebb cégbe.

    Ha meg megmondanám, hogy milyen tanácsadóik vannak, akkor zárnák a topicot :P

  • floatr

    veterán

    A groklaw egyébként nagyon szépen elemezte a viselkedést. Elsődlegesen nem nevezik néven, hogy pontosan milyen szabadalmakról van szó. Ez több okból fontos. Egyrészt egyfajta félelmet lehet kelteni az androiddal foglalkozó gyártók körében, hogy vajon ők sértenek-e szabadalmat. Másrészt ha megneveznék ezeket, akkor hamarabb jutna el peres stádiumba a dolog. A szabadalmak egy részét valószínűleg érvényteleníteni lehetne, ezzel csorbulna a szabadalmi portfólió. A fennmaradó részét a gyártók előbb-utóbb egyenként, vagy a gugli segítségével meg tudnák kerülni, így a szabadalmak újabb része válna értéktelenné. Aztán maradhatnának olyanok, mint pl a fat32, amivel a tomtomot is a falhoz kente a ms, amikor wince-ről binugz-ra váltottak -- ennek licencelését bírósági úton lehetne beáraztatni, ami szintén nem lenne pozitív a ms számára.

    Aztán ott van a taktika második fele, miszerint lehetőleg olyan célpontokat talál meg magának a ms, akik vagy nem tudnak évekig pereskedni, vagy nem áll érdekükben ujjat húzni a ms-al, mert egyébként aktív részesei a ms-féle ökoszisztémának valamilyen ágon.

    A probléma ezzel a magatartással, hogy a motorola és a B&N esetében rossz "üzleti partnert" választott magának, mert véletlenül felnyomták őket kvázi maffiatevékenységért. Nyilván nem lesz belőle semmi, mert ha ilyen irányba sikerült befolyásolni a szabadalmi "reformot", akkor teljesen legális dolog elkérni egy teljes oprencer licencének díját mondjuk egy weblap háttérképének betöltési metódusáért.

    Másik
    Nem tudom, hogy miért fáj az bárkinek, hogy vannak olyan gyártók, akik kicióccó telefonokat is gyártanak. Amíg feature telefonok voltak, addig is volt ilyen, senkit nem zavart, hogy lehetett kapni, vagy hogy volt akinek erre tellett. Az android sikere többek közt abban is rejlik, hogy senki nem korlátozta a gyártókat, hogy milyen telefonra tehetik rá. Ha úgy látták megfelelőnek, akkor rápakolták egy 10eft-os hardverre, és ha volt aki megvette, akkor közös volt a bódottá. Laggolt? Igen. Gagyi? Nézőpont kérdése, de jobbára az. Az ifon csinált ennek is utat, mert nekik büdös volt olcsóbb szegmensben nyomulni (mostanáig), így hát aki nem akarta a fél veséjét eladni egy telefonért, az kapott valami effélét olcsóbban is, vagy olcsóbb tarifával rabosítva. BTW -- az apple nagy kópé volt, sok esetben a mobilszolgáltató a tarifából finanszírozza vissza úgymond saját zsebből a telefont, így akár egy versenyhatósági fenyítés is kijárhatna, ha nem vadkapitalizmusban élnénk... bár lassan már ez is lazul, mert más gyártók is beültek a tutiba.
    A wp7-tel is ez lesz, mert ott is hw-korlátos a dolog. Aki meg tudja fizetni ezt a kategóriát, annak kapásból ott van/lesz az ifon4-5, meg az egyáltalán nem szar androidos gépek. Aki meg nem tudja/akarja, annak továbbra is marad az android, ha tapicskolni akar -- esetleg majd a kicióccósított ifon4. Csak amíg az ifon kúl, addig a wp7 nem -- tökmindegy milyen technológia van mögötte.

    Juteszembe: ha az androidnál a mennyiségi-minőségi reláció problémája ennyire dogmatikus, akkor nyilván ez a megoldás az asztali win esetében is ;)

    Még valami
    Nem tudom, hogy a fanboiságon kívül miért jó valakinek az, ha egy multi ennyire bebetonozza magát a FUD-os szabadalmaival. Nem csupán a piac rajta kívül eső részét fogja vissza, és teszi drágábbá, de a saját technológiai fejlesztési kényszere is jóval kisebb, ha sikerülne pozícióba jutnia végre. Ha a wp7 elsőre letarolta volna a piacot valami rejtélyes oknál fogva, akkor az annyira sokat éltetett mangót nem erőltették volna így. De még ios4 sem lett volna ebben a formában android nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Blyan #186 üzenetére

    De kit érdekel, hogy milyen? Neked mit fáj, hogy alközlegény-helyettes kategóriában is futnak mondjuk huawei telefonok? Vagy az, hogy az androidot azokra is rátehetik? Ha ennyire igényes vagy és fussa, akkor úgyse ilyent veszel, a ~70+eftos kategóriától kezdve meg már a gyártó szoftveres részlegén múlik, hogy mit hoznak ki a drivereikkel belőle. Az olcsót sohasem a minőség ábrándjával vették, de legalább nem kell egy rakat pénzt otthagyni a szolgáltatónál egy tapicsodáért...

    Az legyen a ms problémája, hogy nem meri bevállalni az olcsóbb kategóriát, lám még az apple is próbál lépni. De ne legyen már az android egyelő ezzel a kicióccó minőséggel, mert ezzel saját magadat csapod be. Az egyetlen gond az android kapcsán az, hogy ugyanúgy meg kell nézni, hogy mit vennél, mit mondjuk egy laptop esetében, nem bízhatod magad rá vakon a gyártóra. Ennyivel másabb az ifonhoz képest, a wp7-nél meg függetlenül a korlátozásoktól láthattuk, hogy voltak problémák, pl ha vennék wp7est akkor sem samu vagy lg lenne, de ezt egy mezei jóember nem fogja tudni megítélni.

  • floatr

    veterán

    válasz Blyan #188 üzenetére

    Ha most egy kicsit is komolyan akarnám venni, amit mondtál, akkor épp ez a pár mondatod szemellenzős az eddigiek fényében. A "lesznek" meg egyelőre jövőidő, bennfentes nem vagyok, nyilván lesz majd egy kis hátszele a dolognak... talán, ha nem lenne ennyire csúnya a felülete :P

    FYI én is vettem közepes árfekvésben androidos telefont, és rájöttem, hogy nem az alaprendszerrel, de még csak nem is a hardverrel van a qvanagy baj. A nagyobb probléma inkább ott van, hogy tele van a market olyan alkalmazásokkal, amiket olyan gépeken tesztelnek, amiket rohadtul nem zavar, hogy mennyire erőforrászabáló az alkalmazás. Kb ugyanaz, mint PC/win és alkalmazásaik esetében megfigyelhető az évek múlásával. És ez nem csupán a legdurvább játékoknál jön elő, hanem olyan kis retkek esetében, mint egy időjárás widget, aztán csodálkozik a jóember, hogy néha még egy SGS is elgondolkozik, mert tele van memleakkel a nyomorék widget

  • floatr

    veterán

    válasz Blyan #190 üzenetére

    Most mit lehet azzal csinálni, hogy pl. a samu ebaszta a kamera szoftverét és kilépéskor performance üzemmódban marad a proci, így kb marad még fél nap az akkuból? Vagy mit lehet azzal csinálni, hogy egyik játék olyan grafikai eszközt akar használni, ami egyes telefonokon csak szoftveresen emulált? És ilyenekkel tele van a market. Nem az a baj, hogy ilyenek vannak, hanem az h semmi érdemi visszacsatolás nincsen, nem húzzák le őket nyilvánosan a klotyón, stb. Ez nem a nyíltság problémája, de még csak nem is a marketé, hanem egyszerűen szar szoftvereket gyártanak a fejlesztők -- platformfüggetlenül.
    Kicsit a flash-problémára emlékeztet. Lehet h már túl egyszerű androidra fejleszteni, és minden láma odasereglik.

  • floatr

    veterán

    válasz RaveForce #204 üzenetére

    Kissé gonoszan meg megjegyezhetném, hogy az a maradék 10% is több -- még típusra is, nemhogy darabra -- mint az eddigi wp7-es felhozatal. Akkora marhaság ebből a saját fábul-vaskarika statisztikából következtetni, hogy mekkora szar ez az android... Amúgy fyi irónia rulz.

Új hozzászólás Aktív témák