- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Yettel topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az őszi exkluzívok inkább a kezdetet képviselik, mert sem a Sony, sem pedig a Microsoft nem tette még elérhetővé az új SDK-kat. Amíg ezek nem elérhetők, illetve nem kerülnek be a runtime-ok a firmware-be, addig az előző generációs technikák polírozása zajlik.
Az erő a konzoloknál lényegtelen, mert attól fog az egész rendszer fejlődni, hogy az adott kiadó leültet egy csoport fejlesztőt pár konzol mellé, hogy vizsgálják meg miképp kellene ezt programozni. Minden generációban így zajlik. A mostani generáció csak annyiba különbözik, hogy kevesebb pénzt igényel a hardverek megismerése, mert mindkét konzol alapja ugyanaz, de a munka menete nem változik meg. És persze lesz idővel assembly elérés is.
Attól függ mit tekintesz processzornak. Az új generációs konzolok sarkalatos pontja az egységes memóriaképet látó LOC és TOC magok. Innentől kezdve az egész konzol egy processzor, amelyben vannak LOC és TOC magok. És ezeket lehet különböző feladatokra befogni. Például fizikára inkább a TOC magok lesznek alkalmasak, míg a LOC magok inkább csak vezérlő szerepet fognak ellátni. De például a Sony dolgozik TOC magokon futó grafikus API-n, ami elég vad ötlet, de tulajdonképpen minden megvan ahhoz, hogy a grafikus API-t a grafikus vezérlő gyorsítsa. Ezek azok az ötletek, amelyeket mindenki végiggondol a konzolok életciklusa alatt, és amíg a Sony és a Microsoft is úgy gondolkodik, hogy az életciklus kellően hosszú, mondjuk 10 év, addig a cégek képesek az ötletek megvalósulását komoly pénzmennyiséggel támogatni, mert 7-9 év alatt ez bőven visszatermelhető. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Viszonylag sok szabad erőforrás van. Egyszerűen csak másképp kell használni. A mindkét konzol megjelenése óta most kezdenek körvonalazódni, hogy miképpen lehetne jobb API-kat építeni rájuk. Azok a kutatások, amelyek a megjelenéskor elkezdődtek most kezdenek beérni. Ugyanígy a Microsoft és a Sony is fokozatosan frissíti az alacsony szintű elérést, amelyet a legtöbb multiplatform cím még mindig nem használ.
Az első körben az Ubisoft-féle GPU-driven pipeline a legjobb ötlet, amely jelentős terhet vesz le a processzorrészről, így számottevően gyorsul a feldolgozás. Hasonló futószalagot PC-re is lehet építeni DX12, Mantle és Vulkan API-ban. A Metal API is kapott egy ilyen kiegészítést, de csak legújabb A9-es lapka támogatja.
Ennél továbbmegy az ICE Team ötlete a Sony-nál. Ők egy olyan rendszert dolgoztak ki, amellyel egyáltalán nem szükséges a CPU-t terhelni az olyan tradicionális anyagrendszerek bekötésével, melyek egyedi shadereket, textúrákat és puffereket társítanak a geometriához. Ez a megoldás pár übershadert használ az anyagshader regiszterhasználata szerint csoportosítva, majd minden olyan objektum, ami osztozik az adott übershaderen egy rajzolási paranccsal kirajzolható. Ehhez tradicionális vertex attribútumok sem szükségesek, csak egy GCN S_SETPC utasításra épülő branch a vertex shaderben, és manuálisan be kell tölteni a pufferekből, illetve a textúrákból, ami kell. Ez átmenthető az Xbox One-ba is, és radikális teljesítménytöbblet nyerhető. Talán PC-kbe is átmenthető, de ahhoz új grafikus API-k kellenek.Pontosan ugyanaz fog most is lejátszódni, mint az előző generációs konzoloknál. A teljes életciklus alatt a fejlesztők olyan eljárásokat dolgoznak ki, amelyek fekszenek a rendszereknek, és ettől fog javulni a minőség, mert ahogy az előző generációban, úgy most sem változik mit a hardver. A szoftverben igen radikális gyorsulások érhetők el, de ehhez a PC-ben nem vagyunk hozzászokva. Ennek az oka, hogy itt egy hardver biztosan nem lesz elérhető tíz évig, vagyis nincs meg az az időtartam, ami visszatermelne egy olyan befektetést, amely az adott hardver kihasználását célozza. A konzolok tíz éves életciklusa ezt visszatermeli, ezért a kiadók hajlandók pénzt áldozni a rendszer megismerésére.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- ÁRCSÖKKENTÉS LG 24" full HD LED IPS monitor (HDMI, DSUB, jack) eladó
- Microsoft Surface Book 3 - 15 col, i7, 32GB, GTX1660Ti
- Bomba ár! Dell Precision M4600 - i7-QM I 8GB I 500GB I Nvidia I HDMI I 15,6" FHD I W10 I Gari!
- Csere-Beszámítás! Felsőkategóriás számítógép PC Játékra! I9 13900KF / RTX 4080 / 32GB RAM / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest