Hirdetés
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
joey04
titán
-
kali
legenda
Azért nyígás, mert minden egyes megjelenéskor vannak páran akik ezt hiányolják, és bár biztos sokaknak lényeges funkció lehet, de elég egyértelmű, hogy ez sose volt, és valószínű sose lesz az iPhoneokban, mert túlságosan bazári az a szines villogás, nem nagyon fér bele az Apple designról alkotott filozófiájába. Legalább is én így gondolom.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
olvass bele, keress rá az iphone témákban, olyanok is nyignak érte, akik régóta és/vagy folyamatosan iphone-t használnak.
színes? ios 7 óta, erre inkább semmit sem mondok... -
Gadgetfan_
senior tag
szerinted nyígás egy felesleges funkcióért, sokak szerint meg nagyon hasznos, mert nem preferálják a kijelző bekapcsolgatását - ha nem muszáj - csak azért, mert látni szeretnék, hátha volt nem fogadott hívás, érkezett valamilyen üzenet, amíg nem látták/hallották/érezték a készüléket, vagy teljesen némítva van és még a rezgő sincs bekapcsolva, mert olyan helyen/helyzetben vannak, illetve a készülék csesztetése nélkül is látni szeretnék, hogy feltöltött már a telefon, vagy még nem...stb.
ez nem az a kategória, hogy ha valami nincs, akkor annak biztos nem is látná hasznát senki...Azért nyígás, mert minden egyes megjelenéskor vannak páran akik ezt hiányolják, és bár biztos sokaknak lényeges funkció lehet, de elég egyértelmű, hogy ez sose volt, és valószínű sose lesz az iPhoneokban, mert túlságosan bazári az a szines villogás, nem nagyon fér bele az Apple designról alkotott filozófiájába. Legalább is én így gondolom.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
joey04
titán
Nem helyettesíti teljesen, nem is állítottam ezt, de azért lehet alternatíva egyeseknek, hogy be lehet állítani a vakut értesítési fénynek, én csak ezt írtam le. De bocs hogy próbáltam segíteni, nem fordul elő többet.

az első kommentjéből lehetett tudni, hogy nem segítséget kér meg alternatívát, hanem bizonyos funkciót hiányol.
-
Gadgetfan_
senior tag
na erről van szó. tudod jól, hogy nem helyettesíti, mert teljesen másra való, mégis ajánlod. Ennél már az is egyenesebb, ha azt mondod baromság, az legalább egy vélemény amivel lehet egyet nem érteni (nekem pl nagyon hiányzik), de a hátlapi led villogtatása említése szimplán szakmaiatlan fecsegés.
Nem helyettesíti teljesen, nem is állítottam ezt, de azért lehet alternatíva egyeseknek, hogy be lehet állítani a vakut értesítési fénynek, én csak ezt írtam le. De bocs hogy próbáltam segíteni, nem fordul elő többet.

-
joey04
titán
Nem különösebben foglalkoztat, számomra ez triviális, sose értettem ezt a nyígást a ledekről, ha lenne is, valószínű az első lenne amit kikapcsolnék annyira feleslegesnek tartom... Az Apple megoldása nyilván nem erre való, hanem a süketek számára nyújt nagy segítségtséget.
na erről van szó. tudod jól, hogy nem helyettesíti, mert teljesen másra való, mégis ajánlod. Ennél már az is egyenesebb, ha azt mondod baromság, az legalább egy vélemény amivel lehet egyet nem érteni (nekem pl nagyon hiányzik), de a hátlapi led villogtatása említése szimplán szakmaiatlan fecsegés.
-
kali
legenda
Nem különösebben foglalkoztat, számomra ez triviális, sose értettem ezt a nyígást a ledekről, ha lenne is, valószínű az első lenne amit kikapcsolnék annyira feleslegesnek tartom... Az Apple megoldása nyilván nem erre való, hanem a süketek számára nyújt nagy segítségtséget.
szerinted nyígás egy felesleges funkcióért, sokak szerint meg nagyon hasznos, mert nem preferálják a kijelző bekapcsolgatását - ha nem muszáj - csak azért, mert látni szeretnék, hátha volt nem fogadott hívás, érkezett valamilyen üzenet, amíg nem látták/hallották/érezték a készüléket, vagy teljesen némítva van és még a rezgő sincs bekapcsolva, mert olyan helyen/helyzetben vannak, illetve a készülék csesztetése nélkül is látni szeretnék, hogy feltöltött már a telefon, vagy még nem...stb.
ez nem az a kategória, hogy ha valami nincs, akkor annak biztos nem is látná hasznát senki... -
Gadgetfan_
senior tag
Nem különösebben foglalkoztat, számomra ez triviális, sose értettem ezt a nyígást a ledekről, ha lenne is, valószínű az első lenne amit kikapcsolnék annyira feleslegesnek tartom... Az Apple megoldása nyilván nem erre való, hanem a süketek számára nyújt nagy segítségtséget.
-
joey04
titán
Hát akkor így jártál...

lássuk be, valóban szart sem ér ez a gagyi megoldás egy rendes értesítési ledhez képest.
-
Gadgetfan_
senior tag
-
kovsol
titán
Be tudod állítani a vakudat értesítési fénynek. Beállitások- kisegítő lehetőségek- LED villogása a jelzésekhez, pipa
Ne nevettes, köze nincs hozzá, és a vaku amugy se látszik ha lerakom az asztalra.
-
kali
legenda
Be tudod állítani a vakudat értesítési fénynek. Beállitások- kisegítő lehetőségek- LED villogása a jelzésekhez, pipa
azért az nem lesz tejesen azonos funkcionalitás - töltés során nem mutatja például annak az állapotát -, nem beszélve az irritáló fenyről és az akkumulátor húzásából.
-
Gadgetfan_
senior tag
-
kali
legenda
annak én is örülnék, hiányzik kicsit, amikor épp iphone van a tulajdonomban, jelenleg 6s plus, korábban 5s, közte és előtte pedig olyan samsung, sony...stb. típusok, amiken volt és hasznosnak bizonyult.
amiért én a 6s plus mellett döntöttem a 6s ellenében; jobb akkumulátoros üzemidő, ois képes kamera és nagyobb méretű kijelző.
-
kovsol
titán
Nem mintha vedeni akarnam a Cook csapatot, de pl. a mostani 6s frissites eleg sok ujdonsagot hozott be. Pont most nem annyira okos dolog bantani oket az innovacio okan. iOS9, 3D Touch, nagyobb felbontasu kamera + 4K videok rogzitese (ideje volt, tudom-tudom..., de akkor is fejlesztes az elozo iPhone-okhoz kepest), uj szin (ez persze nem innovacio, de latszik, hogy mennyire nepszeru ujdonsag megis), erosebb alu haz (mar a 6+-nal be kellett volna vetni, tudom-tudom...), erosebb elolapi uveg, a vilag legerosebb mobil SoC-a (ezen persze lehetne vitatkozni, ld. Exynos 7420, de az elozo evi A8-hoz kepest ez is elorelepes), selfie flash, a vilag vitan felul leggyorsabb mobil ujjlenyomat leolvasoja, gyorsabb wireless modul, 2x tobb RAM, stb. Egy "s" frissiteshez, azaz kvazi facelifthez kepest eleg sok ujdonsag ez azert. Nehez innentol elkepzelni, mi mehet majd az iPhone 7-be, persze a regota idoszeru fullHD (iPhone 7) ill. 3K (iPhone 7+) kijelzon kivul...
De egyebkent ha a 6s egyetlen ujdonsaga a 3D Touch lett volna, mar az is tobb es izgalmasabb innovacio lett volna, mint amit a legtobb gyarto iden letett az asztalra, mobil oprendszertol fuggetlenul. Mert SZVSZ baromira nem mindegy, hogy egy adott innovacio milyen mertekben szabja at az okostelefon hasznalatot. Egy nagyobb felbontasu kijelzo, egy jobb kamera, egy dupla LED-es villano kozel sem valtoztat radikalisan azon, amit mar cca. 6-7 eve okostelefonnak nevezunk; mig egy 3D Touch egeszen uj tavlatokat nyit, teljesen atformalja az appok hasznalatat (a jatekokrol nem is beszelve).
Egy nyomorult LED visszajelző fényt rakhatnának rá. Mikor 5s -re váltottam ez a dolog hiányzik legjobban a Nexus4 funkciói közül.
-
alkatraz3000
őstag
-
Szakiii
addikt
OIS, es a szoftveres adalékok amik nem elérhetőek sima 6-nal. Ezért is cseréltem le rögtön a 6-ot pluszra.
szoftveres adalék az csak azért kell mert nagyobb
a simán egyszerűen nincs értelme, viszont iszonyatos káva szerintem borzasztó -
alkatraz3000
őstag
-
Dilikutya
félisten
De pont ez az, a sima 6 nagyon le van maradva a plus verziotol
-
Szakiii
addikt
De pont ez az, a sima 6 nagyon le van maradva a plus verziotol
Mármint miben van nagyon lemaradva?
-
alkatraz3000
őstag
De pont ez az, a sima 6 nagyon le van maradva a plus verziotol
-
Szakiii
addikt
Es egyszeruen megkophatott az ormotlan phablet ujdonsaganak varazsa.
Ez igaz, de vannak phabletek amik nem ormótlanok.
i6s plus továbbra is csak egy felnövelt i6s ami szerintem nevetséges, de úgy néz ki az eladásokon is látszik. Ha egyszer ennyivel nagyobb a kijelző a házat is illett volna ráformálni iszonyat beteg módon nagy a plus verzió. -
Fiery
veterán
Phablet vs. telefon temahoz egy kis adalek. Tudom, hogy mas platform, meg hogy egy zsir uj cucc, de megis erdekes szerintem --> 950 vs 950XL. A ket telefon kozt nincs egetvero kulonbseg, 10%-kal nagyobb kapacitasu aksi az XL-ben (meg persze fel collal nagyobb kijelzo) es 2-vel tobb CPU-mag, nagyjabol ennyi.
-
ZooLee
senior tag
Tartalomfogyasztás egy 24 colos fHD monitoron a jobb.
Igazad van, de egy 24 méteres iMax vásznon még sokkal jobb...

MIndennek megvan a helye, ideje. Mindenki a saját felhasználói szokásait alapul véve tud választani készüléket vagy alakítja a szokásait, ha szükséges. De ha megnézed a mai felgyorsult életünk "tartalomfogyasztását" bizony van jogosultsága a tepsiknek is, annyira szerteágazó lett...
Csak a miheztartás végett: Én is úgy voltam, ahogy a 76-os hozzászólásodban leírtad, elsősorban telefonként használtam a készüléket, de az utóbbi évben jelentősen eltolódott az "egyéb" használat felé...
-
Stauffenberg
nagyúr
-
Dilikutya
félisten
-
Csapoati
nagyúr
-
M5Norbi
őstag
-
Dilikutya
félisten
-
M5Norbi
őstag
Nem is a megszokás miatt gondolkodom, hanem a szokásaimat kell átalakítani. Eddig menet közben intéztem el csomó mindent (üzenetek, jegyzetek, stb), amit simán csak egy kézzel használva a telefont. Bármilyen nagy ló kezem van is, a sima 6-os sem ül benne biztosan (arról nem is szólva, hogy annyira csúszós, hogy bármennyiszer próbáltam, majdnem elejtettem) tehát az egykezes használatot már buktam. Innentől kezdve pedig már - szerintem - nyitott a meccs...
De ez nem gond, tudok alkalmazkodni, inkább csak azt próbáltam leírni, hogy hogyan gondolkodom a nagy vagy nagyobb mérettel kapcsolatban.
Értettem

Csak azért írtam mert sokan attól félnek hogy nem tudják megszokni.
Az egykezes használat más tészta.....
Nekem az S6-on is simán megy pedig nincs nagy kezem,de az igaz hogy az i6 iszonyat csúszós azt hiszem én sem kockáztatnám így tényleg inkább a Plus a nyerő ha már úgyis két kézzel kell használni. -
Lord Sidious
senior tag
Na, majd az iphone7 milyen kelendő lesz! forradalmi újitásokkal, mint vízállóság, használható kamera, épkézláb hátlap design! sőt, lassan az órmótlan kávákat is elhagyják! Azért az is vicces, hogy a 2 giga ramra 9 generációt kellett várni. 300ezerért hozták egy 60ezres Nexus4 szintjét, hurrá!!
őőőőő ízé
azért az megvan, hogy az iPhone-okba használt NAND, RAM, GPU sebessége enyhén morcosabb, mint a Snapi és társai többségében, a MediaTech jó pár megoldásáról nem is beszélve? 
Érdemes ezt a cikket elolvasni: [link]
A 6S-be pedig a ház belső része körül van egy szigetelő keret, amit nem reklámozott az Apple, de elég jól bírja a vizet.

Jó lett ez a i6S, csak remélem a kijelző illesztését, itt már sikerült rendesen megoldani, mert a 6-nál, már nagyon sokszor volt cserém, a huppogó, kattogó kijelző miatt. (itt meg a 3D touch miatt kicsit kellemetlen lenne... vagy ez egy feature lesz, mert még mozog is és hangot is ad ki a kijelző kicsit erősebb nyomásra
)Na meg azért az iOS 9-et is meg lehetett volna csinálni kicsit frankóbbra az i6-okra...és lejjebb, de jó start iOS 7 óta nem volt az Apple-nél. Majd 9.1

-
ZooLee
senior tag
Nem is a megszokás miatt gondolkodom, hanem a szokásaimat kell átalakítani. Eddig menet közben intéztem el csomó mindent (üzenetek, jegyzetek, stb), amit simán csak egy kézzel használva a telefont. Bármilyen nagy ló kezem van is, a sima 6-os sem ül benne biztosan (arról nem is szólva, hogy annyira csúszós, hogy bármennyiszer próbáltam, majdnem elejtettem) tehát az egykezes használatot már buktam. Innentől kezdve pedig már - szerintem - nyitott a meccs...
De ez nem gond, tudok alkalmazkodni, inkább csak azt próbáltam leírni, hogy hogyan gondolkodom a nagy vagy nagyobb mérettel kapcsolatban.
-
M5Norbi
őstag
Nem a nagy kijelzőt választják az emberek mikor telefont vesznek, hanem pl. a jobb kamerát, az erősebb CPU-t, a több RAM-ot.
Hát, én most pont csere előtt tartok, mert az i5 már elöregedett, és én most így gondolkodom: Jelenleg a csúcshardverből csak "nagyot" tudok venni, az 5s nem játszik. és pont azon gondolkodom, hogy ha már úgyis nagy lesz a készülék, nem tudom telefonként használni, egy kézzel, kényelmesen, akkor nem inkább a nagyobbat kellene-e venni? Így is, úgy is le fogja húzni a zsebem, nem fogom tudni úgy használni, ahogy eddig a "kicsit", akkor meg legyen inkább ló méretű, jobb lesz a navigációnál, levelezésnél, netezésnél. Máshol kötöm meg a kompromisszumot.
Persze ezek mögött ott van a nagyobb akksi, OIS, stb., de messze nem az az elsődleges szempont.
A nagyobbat is meg fogod szokni és igen a tartalomfogyasztás azon a jobb.
A sima i6-ot viszont pillanatok alatt megszoknád hidd el nem sokkal nagyobb.
Max két nap. -
alkatraz3000
őstag
Nem a nagy kijelzőt választják az emberek mikor telefont vesznek, hanem pl. a jobb kamerát, az erősebb CPU-t, a több RAM-ot.
Hát, én most pont csere előtt tartok, mert az i5 már elöregedett, és én most így gondolkodom: Jelenleg a csúcshardverből csak "nagyot" tudok venni, az 5s nem játszik. és pont azon gondolkodom, hogy ha már úgyis nagy lesz a készülék, nem tudom telefonként használni, egy kézzel, kényelmesen, akkor nem inkább a nagyobbat kellene-e venni? Így is, úgy is le fogja húzni a zsebem, nem fogom tudni úgy használni, ahogy eddig a "kicsit", akkor meg legyen inkább ló méretű, jobb lesz a navigációnál, levelezésnél, netezésnél. Máshol kötöm meg a kompromisszumot.
Persze ezek mögött ott van a nagyobb akksi, OIS, stb., de messze nem az az elsődleges szempont.
Hamar meg lehet am szokni, egyáltalán nem vészes par óra utan.
-
ZooLee
senior tag
A lényeg, hogy nem azért lett 6 plus -od, mert azt választottad eleve a nagy mérete miatt, hanem mert abba bekerültek olyan feature-k, amik a kicsibe nem. Ha lenne új 4 inches iPhone és abba is bekerülne az a hardver, ami az új iPhone 6S-be, mondjuk 1-2 mm vastagítás árán, meglepően sokan választanák azt.
Nem a nagy kijelzőt választják az emberek mikor telefont vesznek, hanem pl. a jobb kamerát, az erősebb CPU-t, a több RAM-ot.
Nem a nagy kijelzőt választják az emberek mikor telefont vesznek, hanem pl. a jobb kamerát, az erősebb CPU-t, a több RAM-ot.
Hát, én most pont csere előtt tartok, mert az i5 már elöregedett, és én most így gondolkodom: Jelenleg a csúcshardverből csak "nagyot" tudok venni, az 5s nem játszik. és pont azon gondolkodom, hogy ha már úgyis nagy lesz a készülék, nem tudom telefonként használni, egy kézzel, kényelmesen, akkor nem inkább a nagyobbat kellene-e venni? Így is, úgy is le fogja húzni a zsebem, nem fogom tudni úgy használni, ahogy eddig a "kicsit", akkor meg legyen inkább ló méretű, jobb lesz a navigációnál, levelezésnél, netezésnél. Máshol kötöm meg a kompromisszumot.
Persze ezek mögött ott van a nagyobb akksi, OIS, stb., de messze nem az az elsődleges szempont.
-
M5Norbi
őstag
Pontosan.
Nem is értik páran miért akartam S6-ot.
De én kihasználok szinte minden funkciót.
Net,Levél,video,audio,stream,navi,bluetooth,dlna,ifra,scan,játékok,fotó ami hirtelen eszembe jut és nem mindegy hogy ezek mivel szinte mindennap kellenek milyen minőségben működnek. -
Dilikutya
félisten
Ez az amit sokan nem látnak szerintem talán a hazai Iphone-vásárlók talán 5%-a.
És a maradékból még lejön az eszközt valóban használók része és így marad akik csak leveleznek,egy két weboldal és nekik kimerül ennyiben az okostelefon.
Nekik nem az értékei miatt kell az Iphone hanem "mer a zájfón a legjobb".Ugyanez igaz a csúcs-androidos vásárlókra is. Pedig sok hasznos app van, csak meg kell találni őket.
-
M5Norbi
őstag
Viszont a platform, az appstore, az iTunes évről évre vonzóbb lesz (legalábbis a föld gazdagabb felén) Egyre több és jobb app, multimédiás tartalom van, ráadásul más tartalomszolgáltatók is stabilan jelen vannak. Ahogy látom innovációban már komolyan le vannak maradva, sőt bizonyos tekintetben a specifikációt tekintve is, de amit adnak az stabilan kiváló minőség. A fotózási, videózási képességet tekintve mindig az élcsapatban vannak, sőt van amiben még egyediek is.
Ráadásul a szimbiózis is fontos a többi Apple hardverrel. Veszel egy appot és azt már használhatod több iOS eszközön. Veszel tartalmat az iTunes-on és használhatod több iOS és OSX eszközön és ez még csak a kezdete hardverek együttműködésének, mert pl. a Macbookon elkezdett dokumentumaidat látod az iPhone-odon, iPadon és visszafele is. Az egyiken megnyitott weboldalak ott vannak a másikon.
A lényeg, hogy ma az iPhone már közel sem csak egy hardver és vásárláskor nem csak az számít, hogy az épp milyen a többihez képest. Minél jobban elmerülsz az iTunes-Appstore mocsarában, annál nehezebben mászol ki, annál fontosabb tétel lesz a döntésben a teljes platform, a szolgáltatások a telefonhoz képest.
Ez az amit sokan nem látnak szerintem talán a hazai Iphone-vásárlók talán 5%-a.
És a maradékból még lejön az eszközt valóban használók része és így marad akik csak leveleznek,egy két weboldal és nekik kimerül ennyiben az okostelefon.
Nekik nem az értékei miatt kell az Iphone hanem "mer a zájfón a legjobb". -
Tigerclaw
nagyúr
Viszont a platform, az appstore, az iTunes évről évre vonzóbb lesz (legalábbis a föld gazdagabb felén) Egyre több és jobb app, multimédiás tartalom van, ráadásul más tartalomszolgáltatók is stabilan jelen vannak. Ahogy látom innovációban már komolyan le vannak maradva, sőt bizonyos tekintetben a specifikációt tekintve is, de amit adnak az stabilan kiváló minőség. A fotózási, videózási képességet tekintve mindig az élcsapatban vannak, sőt van amiben még egyediek is.
Ráadásul a szimbiózis is fontos a többi Apple hardverrel. Veszel egy appot és azt már használhatod több iOS eszközön. Veszel tartalmat az iTunes-on és használhatod több iOS és OSX eszközön és ez még csak a kezdete hardverek együttműködésének, mert pl. a Macbookon elkezdett dokumentumaidat látod az iPhone-odon, iPadon és visszafele is. Az egyiken megnyitott weboldalak ott vannak a másikon.
A lényeg, hogy ma az iPhone már közel sem csak egy hardver és vásárláskor nem csak az számít, hogy az épp milyen a többihez képest. Minél jobban elmerülsz az iTunes-Appstore mocsarában, annál nehezebben mászol ki, annál fontosabb tétel lesz a döntésben a teljes platform, a szolgáltatások a telefonhoz képest.
-
M5Norbi
őstag
Nem mintha vedeni akarnam a Cook csapatot, de pl. a mostani 6s frissites eleg sok ujdonsagot hozott be. Pont most nem annyira okos dolog bantani oket az innovacio okan. iOS9, 3D Touch, nagyobb felbontasu kamera + 4K videok rogzitese (ideje volt, tudom-tudom..., de akkor is fejlesztes az elozo iPhone-okhoz kepest), uj szin (ez persze nem innovacio, de latszik, hogy mennyire nepszeru ujdonsag megis), erosebb alu haz (mar a 6+-nal be kellett volna vetni, tudom-tudom...), erosebb elolapi uveg, a vilag legerosebb mobil SoC-a (ezen persze lehetne vitatkozni, ld. Exynos 7420, de az elozo evi A8-hoz kepest ez is elorelepes), selfie flash, a vilag vitan felul leggyorsabb mobil ujjlenyomat leolvasoja, gyorsabb wireless modul, 2x tobb RAM, stb. Egy "s" frissiteshez, azaz kvazi facelifthez kepest eleg sok ujdonsag ez azert. Nehez innentol elkepzelni, mi mehet majd az iPhone 7-be, persze a regota idoszeru fullHD (iPhone 7) ill. 3K (iPhone 7+) kijelzon kivul...
De egyebkent ha a 6s egyetlen ujdonsaga a 3D Touch lett volna, mar az is tobb es izgalmasabb innovacio lett volna, mint amit a legtobb gyarto iden letett az asztalra, mobil oprendszertol fuggetlenul. Mert SZVSZ baromira nem mindegy, hogy egy adott innovacio milyen mertekben szabja at az okostelefon hasznalatot. Egy nagyobb felbontasu kijelzo, egy jobb kamera, egy dupla LED-es villano kozel sem valtoztat radikalisan azon, amit mar cca. 6-7 eve okostelefonnak nevezunk; mig egy 3D Touch egeszen uj tavlatokat nyit, teljesen atformalja az appok hasznalatat (a jatekokrol nem is beszelve).
És tényleg elég sokat fejlődött.Sokaknak a külső miatt nem tűnik fel pedig tudnivaló hogy csak kétévente változik.
Mondjuk engem egyedül a 3D Touch ami egyáltalán nem nyűgöz le de elfogadom ha van akinek pont ez kellett.
-
Dilikutya
félisten
-
Matada2.3
veterán
Nem lepett meg a tény, türelmesebbek, mindig az S szériát veszik a sima helyett, hisz az mindig javított és kevesebb hibája van.

-
Ricardo
titán
-
Dilikutya
félisten
Ebben a méretben már nem mindegy mekkora a keret. Az Apple (szerintem tévesen) úgy gondolta elég ha a normál méretű iPhone-t felnagyítja.
Elég megnézni a többi phabletet.
I6s plus 4,7 158.2 x 77.9 x 7.3 mm
LG G4 5,5 148.9 x 76.1 x 6.3 - 9.8 mm
Note 5 5,7!!! 153.2 x 76.1 x 7.6 mm
Sony Z5 5,2 146 x 72 x 7.3 mmMég a sokat szidott Sony is jobban megoldotta a feladatot.
Az iPhone 6S Plus nem 4,7 colos.
-
Ricardo
titán
Ebben a méretben már nem mindegy mekkora a keret. Az Apple (szerintem tévesen) úgy gondolta elég ha a normál méretű iPhone-t felnagyítja.
Elég megnézni a többi phabletet.
I6s plus 4,7 158.2 x 77.9 x 7.3 mm
LG G4 5,5 148.9 x 76.1 x 6.3 - 9.8 mm
Note 5 5,7!!! 153.2 x 76.1 x 7.6 mm
Sony Z5 5,2 146 x 72 x 7.3 mmMég a sokat szidott Sony is jobban megoldotta a feladatot.
-
alkatraz3000
őstag
Az én véleményem szerint az Apple nem képes phabletet csinalni, ahogy írták elöttem is: Ormótlanok, baromi nagy a káva.
Látom itt egyesek hiányolják a 4colos kategóriát, persze értem hogy vkinek "telefon" kell, de alapvetően az emberek mamár a telefonjukat multimédia fogyasztásra használják ami nyilvan valóan a nagyobb kijelzőn élvezetesebb, persze van egy határ ..
Tigerclaw es neked is :
Nagyon is jol meg tudtak csinálni a 6plust. Elforditva a telefont, sokkal tobb funkció jelenik meg a képernyőn es a billentyuzeten is, emellett meg internetezés közben is sokkal tobb content lathato, ami kényelmesebbé teszi a dolgokat. Az akkumulatorrol ne is beszéljünk. Úr isten mennyivel jobb lett hasznalni, mikor tudtam, hogy nem 4 óra kijelzoidovel fog visitozni toltoert, hanem 12-13 körül.
Kényelmes volt kezbefogni a lekerekitett oldalak miatt, es persze a vekonysag is. -
Reinkz
senior tag
Az én véleményem szerint az Apple nem képes phabletet csinalni, ahogy írták elöttem is: Ormótlanok, baromi nagy a káva.
Látom itt egyesek hiányolják a 4colos kategóriát, persze értem hogy vkinek "telefon" kell, de alapvetően az emberek mamár a telefonjukat multimédia fogyasztásra használják ami nyilvan valóan a nagyobb kijelzőn élvezetesebb, persze van egy határ ..
-
Csapoati
nagyúr
Nem mintha vedeni akarnam a Cook csapatot, de pl. a mostani 6s frissites eleg sok ujdonsagot hozott be. Pont most nem annyira okos dolog bantani oket az innovacio okan. iOS9, 3D Touch, nagyobb felbontasu kamera + 4K videok rogzitese (ideje volt, tudom-tudom..., de akkor is fejlesztes az elozo iPhone-okhoz kepest), uj szin (ez persze nem innovacio, de latszik, hogy mennyire nepszeru ujdonsag megis), erosebb alu haz (mar a 6+-nal be kellett volna vetni, tudom-tudom...), erosebb elolapi uveg, a vilag legerosebb mobil SoC-a (ezen persze lehetne vitatkozni, ld. Exynos 7420, de az elozo evi A8-hoz kepest ez is elorelepes), selfie flash, a vilag vitan felul leggyorsabb mobil ujjlenyomat leolvasoja, gyorsabb wireless modul, 2x tobb RAM, stb. Egy "s" frissiteshez, azaz kvazi facelifthez kepest eleg sok ujdonsag ez azert. Nehez innentol elkepzelni, mi mehet majd az iPhone 7-be, persze a regota idoszeru fullHD (iPhone 7) ill. 3K (iPhone 7+) kijelzon kivul...
De egyebkent ha a 6s egyetlen ujdonsaga a 3D Touch lett volna, mar az is tobb es izgalmasabb innovacio lett volna, mint amit a legtobb gyarto iden letett az asztalra, mobil oprendszertol fuggetlenul. Mert SZVSZ baromira nem mindegy, hogy egy adott innovacio milyen mertekben szabja at az okostelefon hasznalatot. Egy nagyobb felbontasu kijelzo, egy jobb kamera, egy dupla LED-es villano kozel sem valtoztat radikalisan azon, amit mar cca. 6-7 eve okostelefonnak nevezunk; mig egy 3D Touch egeszen uj tavlatokat nyit, teljesen atformalja az appok hasznalatat (a jatekokrol nem is beszelve).
Na ja, biztos vagyok benne, hogy androidos telefonokba is bekerül majd ez a technológia, de nem is baj. Tényleg jópofa és hasznos újítás.
-
Fiery
veterán
Nem mintha vedeni akarnam a Cook csapatot, de pl. a mostani 6s frissites eleg sok ujdonsagot hozott be. Pont most nem annyira okos dolog bantani oket az innovacio okan. iOS9, 3D Touch, nagyobb felbontasu kamera + 4K videok rogzitese (ideje volt, tudom-tudom..., de akkor is fejlesztes az elozo iPhone-okhoz kepest), uj szin (ez persze nem innovacio, de latszik, hogy mennyire nepszeru ujdonsag megis), erosebb alu haz (mar a 6+-nal be kellett volna vetni, tudom-tudom...), erosebb elolapi uveg, a vilag legerosebb mobil SoC-a (ezen persze lehetne vitatkozni, ld. Exynos 7420, de az elozo evi A8-hoz kepest ez is elorelepes), selfie flash, a vilag vitan felul leggyorsabb mobil ujjlenyomat leolvasoja, gyorsabb wireless modul, 2x tobb RAM, stb. Egy "s" frissiteshez, azaz kvazi facelifthez kepest eleg sok ujdonsag ez azert. Nehez innentol elkepzelni, mi mehet majd az iPhone 7-be, persze a regota idoszeru fullHD (iPhone 7) ill. 3K (iPhone 7+) kijelzon kivul...
De egyebkent ha a 6s egyetlen ujdonsaga a 3D Touch lett volna, mar az is tobb es izgalmasabb innovacio lett volna, mint amit a legtobb gyarto iden letett az asztalra, mobil oprendszertol fuggetlenul. Mert SZVSZ baromira nem mindegy, hogy egy adott innovacio milyen mertekben szabja at az okostelefon hasznalatot. Egy nagyobb felbontasu kijelzo, egy jobb kamera, egy dupla LED-es villano kozel sem valtoztat radikalisan azon, amit mar cca. 6-7 eve okostelefonnak nevezunk; mig egy 3D Touch egeszen uj tavlatokat nyit, teljesen atformalja az appok hasznalatat (a jatekokrol nem is beszelve).
-
joey04
titán
Mert kevesebbet is gyártanak a Plusból. Szerintem teljesen egyértelmű, hogy az Apple azért nagyjából fel tudja mérni a keresletet.
Méretvitához: Nekem folyamatosan nőttek a telefonjaim (3,5" -> 4,3" -> 4,5" -> 5" -> 5,5") és sosem kényszerből. Legtöbbször böngészek meg kevésbé erőforrásigényes játékokkal játszom (Yahtzee, Football Manager) és jól jön a nagyobb kijelző. Tabletem volt, de eladtam kihasználatlanság miatt, az 5,5" szerintem ki is váltja és elég egy eszköz így. Ez még épp elfér zsebben meg a kezemben is. Ahogy elnézem, további növekedés azért már nem nagyon lesz, viszont tényleg gondolni kéne a kisebb kezű elvtársakra és 4-4,5" között is lehetne egy iPhone meg normális hardveres Galaxy, stb.Persze de ha korlátlan mennyiség állna rendelkezésre akkor biztos nem lenne ekkora különbség
84: az is hihetetlen hogy a bb-nek még több mint 5 ügyfele van. Írnám ezt válaszként, ha hasonló trollkodást szeretnék felböfizni mint te. -
Cannabis7
senior tag
Érthetetlen számomra, hogy dönthet folyamatosan rekordot, amikor nemcsakhogy egyre kevesebb innovaciokat mutatnak fel évről évre, de mar maguk a telefonok sem olyanok szvsz mint Jobs idejében.
Hiába na, akinek az alma kell annak semmi nem szamit.
-
Csapoati
nagyúr
Érdekes vélemények, tapasztalatok.

Én az Air 2-t minden nap használom BKV-n, annyi szerencsém van, hogy nem a belvárosban és nem a tömött időszakokban, mert szerencsére nem ott lakok, nem ott dolgozok és nem is olyan a munkarendem. Leülni persze sokszor nem tudok, annyira nem üres egyik járat sem, de sarokban vagy máshol kényelmesen hátradőlve át tudom futni a híreket, sőt még sorozatokat is szoktam nézni és ezen olvasok könyvet is. A másik dolog, hogy amikor próbáltam elszakadni a márkától a flat design miatt egy Note 3-ra váltottam. A méretét nagyon hamar megszoktam nekem még nyáron rövidnadrágban sem volt kényelmetlen hordani. Az egyetlen negatívum, hogy pl ahogy iPad-et sem tudom csak azét előkapni, hogy viberen vagy egyéb helyen válaszoljak valakinek, úgy a Note-ot sem tudtam. De ez vállalható kompromisszum volt számomra. Tehát én nem csalódtam a phablet méretben. iPad mellé viszont biztos hogy a kistesót fogom megvenni, mert így nem éri meg a plusz felárat a nagyobb kijelző.A cikkhez pedig újra: nem azért négyszer kelendőbb a 6s mint a plus, mert 4x akkora rá a kereslet továbbra sem, hanem mert utóbbiból nincs elég. 6s-ből amikor néztem még több szín és méret is rendelhető volt a telekomtól, a plus viszont teljesen kifogyott. Természetesen nagyobb számokkal de az arányok kb stimmelnek és ilyenek az egész világon. USA-ban is azonnal elfogyott a plus készlet és a kistesó volt elérhető napokig. Megtévesztő a cikk.
Mert kevesebbet is gyártanak a Plusból. Szerintem teljesen egyértelmű, hogy az Apple azért nagyjából fel tudja mérni a keresletet.
Méretvitához: Nekem folyamatosan nőttek a telefonjaim (3,5" -> 4,3" -> 4,5" -> 5" -> 5,5") és sosem kényszerből. Legtöbbször böngészek meg kevésbé erőforrásigényes játékokkal játszom (Yahtzee, Football Manager) és jól jön a nagyobb kijelző. Tabletem volt, de eladtam kihasználatlanság miatt, az 5,5" szerintem ki is váltja és elég egy eszköz így. Ez még épp elfér zsebben meg a kezemben is. Ahogy elnézem, további növekedés azért már nem nagyon lesz, viszont tényleg gondolni kéne a kisebb kezű elvtársakra és 4-4,5" között is lehetne egy iPhone meg normális hardveres Galaxy, stb. -
joey04
titán
Érdekes vélemények, tapasztalatok.

Én az Air 2-t minden nap használom BKV-n, annyi szerencsém van, hogy nem a belvárosban és nem a tömött időszakokban, mert szerencsére nem ott lakok, nem ott dolgozok és nem is olyan a munkarendem. Leülni persze sokszor nem tudok, annyira nem üres egyik járat sem, de sarokban vagy máshol kényelmesen hátradőlve át tudom futni a híreket, sőt még sorozatokat is szoktam nézni és ezen olvasok könyvet is. A másik dolog, hogy amikor próbáltam elszakadni a márkától a flat design miatt egy Note 3-ra váltottam. A méretét nagyon hamar megszoktam nekem még nyáron rövidnadrágban sem volt kényelmetlen hordani. Az egyetlen negatívum, hogy pl ahogy iPad-et sem tudom csak azét előkapni, hogy viberen vagy egyéb helyen válaszoljak valakinek, úgy a Note-ot sem tudtam. De ez vállalható kompromisszum volt számomra. Tehát én nem csalódtam a phablet méretben. iPad mellé viszont biztos hogy a kistesót fogom megvenni, mert így nem éri meg a plusz felárat a nagyobb kijelző.A cikkhez pedig újra: nem azért négyszer kelendőbb a 6s mint a plus, mert 4x akkora rá a kereslet továbbra sem, hanem mert utóbbiból nincs elég. 6s-ből amikor néztem még több szín és méret is rendelhető volt a telekomtól, a plus viszont teljesen kifogyott. Természetesen nagyobb számokkal de az arányok kb stimmelnek és ilyenek az egész világon. USA-ban is azonnal elfogyott a plus készlet és a kistesó volt elérhető napokig. Megtévesztő a cikk.
-
Gadgetfan_
senior tag
Szerintem ebben a hírben nincs semmi váratlan. Kb. Az iPhone 6 és 6 plusz is ilyen arányban talált gazdára az egy év alatt, miben lenne más a 6s/6s+ esetében?
Én most nagyot lépek az 5s-ről 6s+-ra váltok, ha már lúd legyen kövér alapon. Régen tökéletesen elégedett voltam 3,5-es i3s/i4s és az i5s 4,0 hüvelykes méretével, de mostanra pont annyit romlott a szemem, és olyan irányban változtak az én (és gondolom még sokak) mobilhasználati szokásaim, hogy annak már a phapblet méret jobban megfelel.
-
Gicz
addikt
"Tablettel bkv-n nem bohóckodnék"
Plane mivel akkor bohockodni kene a +1 SIM kartyaval vagy a telefonrol tetherelni a netet ilyenkor. Nagyon sokan ezert nem viszik magukkal a tabletet, es ezert (is) vesznek inkabb phabletet. En is probaltam menet kozben iPad minit hasznalni, nem jott be. Volt anno egy kozvelemeny kutatas, es a tablet tulajok 90+%-a (nem emlekszem a pontos szamra) azt nyilatkozta, hogy mindig otthon hasznalja a tabletet, menet kozben a telefont/phabletet nyomkodja. Teljesen realis scenario, ha valaki erolkodik menet kozben egy darabig a tablettel, aztan feladja, es inkabb becsereli a telefont es a tabletet egyetlen keszulekre, egy phabletre. Az elet a kompromisszumokrol szol, es ahogy egy nalam sokkal okosabb ember megirta mar, az emberek olyan dolgokat visznek csak szivesen magukkal mindenhova, ami a zsebukbe befer. Egy phablet me'g berakhato zsebbe, egy tablet mar nemigen. A phablet a kompromisszum, a felut a telefon es a tablet kozott. Telefonalasra, zsebbe rakasra me'g epp nem tul nagy, tablet-szeru felhasznalasra meg nem tul kicsi, me'g epp jo meret. Nem veletlenul mukodik sok mobil applikacio tablet modban phableteken is (legalabbis landscape orientacional).
Igen, ez meg a másik. Pusz tablethez képest nagy előny bkv-n, hogy 1 sec elrakni a zsebbe, ehhez képest tabletet elrakni "örökkévalóság" (tokba tenni, plusz táskába elrakni).
Díjcsomagból pedig megint érdekes a helyzetem, T-s vagyok, move s csomagban, ami csak lebesezélhető, nincsenek ingyen percek, van benne 200MB net, 3500Ft, és ehhez van a korlátlan böngészés + email opció 1800-ért. Beszélgetni alig beszélgetek 90%-ban beleférek az előfizuban, a havi forgalmam pedig 4-5-6 GB körül alakul.
-
Dilikutya
félisten
Nekem semmi gond a zsebben hordással, naponta 1 órát bkv-zok kb, és nagyon jó hogy nem 4"-on kell olvasgatni. Tablettel bkv-n nem bohóckodnék, itthon pedig csak a laptopon netezek, nem a telefonon. Volt ipadem is, de amikor lett 5.5" iphone, eladtam a tabletet, és nem hiányzik nekem.
Én nem vonom kétségbe a nézőpontodat, csak annyit akartam modnani, hogy van akinek tényleg az 5,5 " kell, és nem csak "félnek bevallani, hogy rosszul döntöttek".
Az eddigi hsz-ekből nagoyn az jött le, hogy szerintetek kb nem létezik olyan akinek ez kell.

Tabletet nem utazáshoz használok, hanem elektronikus jegyzet vagy ebook, képregény olvasáshoz, és mobil eszközként csak suliba viszem el hétvégén legfeljebb, máshova nem.
-
Fiery
veterán
Nekem semmi gond a zsebben hordással, naponta 1 órát bkv-zok kb, és nagyon jó hogy nem 4"-on kell olvasgatni. Tablettel bkv-n nem bohóckodnék, itthon pedig csak a laptopon netezek, nem a telefonon. Volt ipadem is, de amikor lett 5.5" iphone, eladtam a tabletet, és nem hiányzik nekem.
Én nem vonom kétségbe a nézőpontodat, csak annyit akartam modnani, hogy van akinek tényleg az 5,5 " kell, és nem csak "félnek bevallani, hogy rosszul döntöttek".
Az eddigi hsz-ekből nagoyn az jött le, hogy szerintetek kb nem létezik olyan akinek ez kell.

"Tablettel bkv-n nem bohóckodnék"
Plane mivel akkor bohockodni kene a +1 SIM kartyaval vagy a telefonrol tetherelni a netet ilyenkor. Nagyon sokan ezert nem viszik magukkal a tabletet, es ezert (is) vesznek inkabb phabletet. En is probaltam menet kozben iPad minit hasznalni, nem jott be. Volt anno egy kozvelemeny kutatas, es a tablet tulajok 90+%-a (nem emlekszem a pontos szamra) azt nyilatkozta, hogy mindig otthon hasznalja a tabletet, menet kozben a telefont/phabletet nyomkodja. Teljesen realis scenario, ha valaki erolkodik menet kozben egy darabig a tablettel, aztan feladja, es inkabb becsereli a telefont es a tabletet egyetlen keszulekre, egy phabletre. Az elet a kompromisszumokrol szol, es ahogy egy nalam sokkal okosabb ember megirta mar, az emberek olyan dolgokat visznek csak szivesen magukkal mindenhova, ami a zsebukbe befer. Egy phablet me'g berakhato zsebbe, egy tablet mar nemigen. A phablet a kompromisszum, a felut a telefon es a tablet kozott. Telefonalasra, zsebbe rakasra me'g epp nem tul nagy, tablet-szeru felhasznalasra meg nem tul kicsi, me'g epp jo meret. Nem veletlenul mukodik sok mobil applikacio tablet modban phableteken is (legalabbis landscape orientacional).
-
Gicz
addikt
1994 óta használok PC-ket, C64-el kezdtem, és csak Pentium 3-am nem volt a sorból. És netezzen a tököm 4,5,6 colos eszközökön. A telefonom férjen el a zsebemben, buszon, vonaton néha tudjak elolvasni ezt-azt, erre a 4 col egy ideális méret, és még egy kézzel is tudom használni. Ha ritkán kell ennél nagyobb, arra van egy Samsung tabletem, viszont itthon ezeket böngészéshez soha eszembe se jutna elővenni, nem dísznek vettem 24 colos monitort. Nekem nem kényelmes tepsivel a zsebemben mászkálni, tudom, milyen érzés, nekem nem tetszik, és rendesen egy kézzel sem esik jól egy 4,7+ colos telefon. Van ám ilyen nézőpont is.
Nekem semmi gond a zsebben hordással, naponta 1 órát bkv-zok kb, és nagyon jó hogy nem 4"-on kell olvasgatni. Tablettel bkv-n nem bohóckodnék, itthon pedig csak a laptopon netezek, nem a telefonon. Volt ipadem is, de amikor lett 5.5" iphone, eladtam a tabletet, és nem hiányzik nekem.
Én nem vonom kétségbe a nézőpontodat, csak annyit akartam modnani, hogy van akinek tényleg az 5,5 " kell, és nem csak "félnek bevallani, hogy rosszul döntöttek".
Az eddigi hsz-ekből nagoyn az jött le, hogy szerintetek kb nem létezik olyan akinek ez kell.

-
Dilikutya
félisten
Srácok, szeretem az ilyen cikkekt, érdekesek a kommentek alatta.
2009 óta használok iphoneokat, 3G -vel kezdtem, és csak 5S-em nem volt a sorból.
Amikor megláttam, hogy lesz 5,5 col, azonnal az a kép jutott eszembe, ami alatt az a felirat szerepel h "shut up and take my money!"A hazai megjelenés óta használok 6 plus-t, és a legjobb döntés volt. Egész más ezen netezni, 3,5-4 colon nekem kínszenvedés volt, meg irogatni is. 90%-ban böngészek a telefonon, fórumokat olvasok, és irogatok, a maradék 10% pedig fotó, videó twitter és telefonálás. valaki írta, hogy ezt tudja ez közepes lumia is. Lehet, de nem a számomra megszokott módon. Mellette egy 15" RMBP-t haszálok, és imádom ahogy összedolgoznak.
Szeretem, hogy 3000-es akku van benne, és ez tényleg mindig kibir egy teljes napot.Tegyük hozzá, hogy sebességre optimalizálva használom a telefont, szóval spotlight kereső teljesen offolva, proaktív Siri szarság offolva,a nem szükséges location services, background app update kikapcsolva, és átlátszóság csökkentése bekapcsolva (érezhetően simább így a rendszer)
Gondolkodom egy 6S pluson, de csak a 2GB ram, és a proci sebesség miatt (force touch nem érdekel, kamera nem érdekel) A 2GB ram szerintem szükséges, illetve az új proci low power módban olyan gyors mint most a 6-é, ami nekem elég, cserébe low power módban marad az én használatommal 40% este 10-re az akkuban.
A ram mérete a droidosoknak sokszor fura, pedig sok teszt leírja, ott van pl a galaxy note 5, van 4GB ram, boot után szabad RAM mérete 1,5 GB. Boot után a 6 plus 370-400MB szabad RAM-mal rendelkezik, szóval a 6S-ben ez 1,3-1,4GB. Szóval a felhasználható RAM a 6S-en kb annyi, mint a 4 GB-s csúcs droidban. Az 1GB az tényleg kevés, ezt nagyon érzem én is, aki mást mond az hazudik

PS: Ha almáék azt mondanék, hogy mostantól csak 4, és 4,7-es modell lesz, akkor a követkeő telefonom egy LG G5, vagy Note 6 lenne.
PS 2: csakhogy embertípust is társítsunk a leírt használathoz: 26 éves vagyok, villamosmérnök, az egyik hazai mobilszolgáltatónak tervezek hálózatot (GSM, 3G, LTE), picit kocka vagyok, szetek COD-ozni (csakis PC semi konzol) és a hobbim az aláírásomban levő linken látható

1994 óta használok PC-ket, C64-el kezdtem, és csak Pentium 3-am nem volt a sorból. És netezzen a tököm 4,5,6 colos eszközökön. A telefonom férjen el a zsebemben, buszon, vonaton néha tudjak elolvasni ezt-azt, erre a 4 col egy ideális méret, és még egy kézzel is tudom használni. Ha ritkán kell ennél nagyobb, arra van egy Samsung tabletem, viszont itthon ezeket böngészéshez soha eszembe se jutna elővenni, nem dísznek vettem 24 colos monitort. Nekem nem kényelmes tepsivel a zsebemben mászkálni, tudom, milyen érzés, nekem nem tetszik, és rendesen egy kézzel sem esik jól egy 4,7+ colos telefon. Van ám ilyen nézőpont is.
-
Gicz
addikt
Srácok, szeretem az ilyen cikkekt, érdekesek a kommentek alatta.
2009 óta használok iphoneokat, 3G -vel kezdtem, és csak 5S-em nem volt a sorból.
Amikor megláttam, hogy lesz 5,5 col, azonnal az a kép jutott eszembe, ami alatt az a felirat szerepel h "shut up and take my money!"A hazai megjelenés óta használok 6 plus-t, és a legjobb döntés volt. Egész más ezen netezni, 3,5-4 colon nekem kínszenvedés volt, meg irogatni is. 90%-ban böngészek a telefonon, fórumokat olvasok, és irogatok, a maradék 10% pedig fotó, videó twitter és telefonálás. valaki írta, hogy ezt tudja ez közepes lumia is. Lehet, de nem a számomra megszokott módon. Mellette egy 15" RMBP-t haszálok, és imádom ahogy összedolgoznak.
Szeretem, hogy 3000-es akku van benne, és ez tényleg mindig kibir egy teljes napot.Tegyük hozzá, hogy sebességre optimalizálva használom a telefont, szóval spotlight kereső teljesen offolva, proaktív Siri szarság offolva,a nem szükséges location services, background app update kikapcsolva, és átlátszóság csökkentése bekapcsolva (érezhetően simább így a rendszer)
Gondolkodom egy 6S pluson, de csak a 2GB ram, és a proci sebesség miatt (force touch nem érdekel, kamera nem érdekel) A 2GB ram szerintem szükséges, illetve az új proci low power módban olyan gyors mint most a 6-é, ami nekem elég, cserébe low power módban marad az én használatommal 40% este 10-re az akkuban.
A ram mérete a droidosoknak sokszor fura, pedig sok teszt leírja, ott van pl a galaxy note 5, van 4GB ram, boot után szabad RAM mérete 1,5 GB. Boot után a 6 plus 370-400MB szabad RAM-mal rendelkezik, szóval a 6S-ben ez 1,3-1,4GB. Szóval a felhasználható RAM a 6S-en kb annyi, mint a 4 GB-s csúcs droidban. Az 1GB az tényleg kevés, ezt nagyon érzem én is, aki mást mond az hazudik

PS: Ha almáék azt mondanék, hogy mostantól csak 4, és 4,7-es modell lesz, akkor a követkeő telefonom egy LG G5, vagy Note 6 lenne.
PS 2: csakhogy embertípust is társítsunk a leírt használathoz: 26 éves vagyok, villamosmérnök, az egyik hazai mobilszolgáltatónak tervezek hálózatot (GSM, 3G, LTE), picit kocka vagyok, szetek COD-ozni (csakis PC semi konzol) és a hobbim az aláírásomban levő linken látható

-
Fiery
veterán
A lényeg, hogy nem azért lett 6 plus -od, mert azt választottad eleve a nagy mérete miatt, hanem mert abba bekerültek olyan feature-k, amik a kicsibe nem. Ha lenne új 4 inches iPhone és abba is bekerülne az a hardver, ami az új iPhone 6S-be, mondjuk 1-2 mm vastagítás árán, meglepően sokan választanák azt.
Nem a nagy kijelzőt választják az emberek mikor telefont vesznek, hanem pl. a jobb kamerát, az erősebb CPU-t, a több RAM-ot.
No offense, de honnan tudod, hogy ki mit miert valaszt? Van errol kozvelemeny kutatasi eredmeny valahol?
Vagy tenyleg komolyan gondolod, hogy valaki azert valasztja az S6 edge+-t az S6 edge helyett, mert 1 GB-tal tobb RAM van a nagyobb keszulekben? Vagy hogy csupan az OIS miatt valaki azt mondja, hogy iPhone 6 Plus kell neki? -
Tigerclaw
nagyúr
Itthon is van egy 5s, annak pl semmi baja. Restore-t probaltad? Sőt mintha gyorsabb lenne kicsit, viszont az akku is gyorsabban tud merülni.
On téma is: tavaly az 5s utan vettem egy 6-ot. De lecseréltem egy 6 plusra (mert nem került egy fillerembe se ) es mert a sima 6 nem tudott tul sok újdonságot mutatni. Minden érdekességet inkább a pluszos tudta, es tudja most is.
A lényeg, hogy nem azért lett 6 plus -od, mert azt választottad eleve a nagy mérete miatt, hanem mert abba bekerültek olyan feature-k, amik a kicsibe nem. Ha lenne új 4 inches iPhone és abba is bekerülne az a hardver, ami az új iPhone 6S-be, mondjuk 1-2 mm vastagítás árán, meglepően sokan választanák azt.
Nem a nagy kijelzőt választják az emberek mikor telefont vesznek, hanem pl. a jobb kamerát, az erősebb CPU-t, a több RAM-ot.
-
joey04
titán
nagyobb volt a füstje mint a lángja annak is (tesztelték, hogy a középmezőnyben van ebből a szempontból). kb mint az iphone 4 balhé.
plusz a sok idióta azonnal tesztelte mennyire hajlik, yt tele van ezekkel.59: ok. bár valóban csak az érdekesség miatt, mert az optimalizáció sokkal jobb ios-en érthető okokból.
-
Fiery
veterán
-
Dilikutya
félisten
-
Fiery
veterán
Itthon is van egy 5s, annak pl semmi baja. Restore-t probaltad? Sőt mintha gyorsabb lenne kicsit, viszont az akku is gyorsabban tud merülni.
On téma is: tavaly az 5s utan vettem egy 6-ot. De lecseréltem egy 6 plusra (mert nem került egy fillerembe se ) es mert a sima 6 nem tudott tul sok újdonságot mutatni. Minden érdekességet inkább a pluszos tudta, es tudja most is.
Igen, restore mar megvolt. Az akadas nem folyamatosan van jelen, hanem amikor epp olyanja van, akkor beakad egy pillanatra. Amikor epp nem szamit ra az ember
iOS 8.x alatt nem ilyen volt, ezert bosszanto csupan. -
alkatraz3000
őstag
Miert ne? En azt is beismerem, hogy f*szsag volt felrakni az iOS9-et az 5S-re
De felraktam, mert hulye vagyok. Most meg nyekergek, hogy akad, pedig az en hulyesegem az egesz valahol.Oke, abban igazad van, hogy nagyon sokan nem igy gondolkoznak. Nagyon sokan nem fogjak sosem beismerni, hogy nem azt kaptak, amire vagytak. De ismerosi, barati, csaladi korben sem hallok ilyen hangokat, pedig mas ugyben tudjak mondani ugyanazok az emberek, hogy rosszul valasztottak. No meg aztan azt se feledjuk, hogy nem feltetlenul 250 rugo egy phablet. Van 60 rugoert is teljesen franko phablet.
Itthon is van egy 5s, annak pl semmi baja. Restore-t probaltad? Sőt mintha gyorsabb lenne kicsit, viszont az akku is gyorsabban tud merülni.
On téma is: tavaly az 5s utan vettem egy 6-ot. De lecseréltem egy 6 plusra (mert nem került egy fillerembe se ) es mert a sima 6 nem tudott tul sok újdonságot mutatni. Minden érdekességet inkább a pluszos tudta, es tudja most is.
-
Urban Terror
tag
Azt nem értem, hogy ebben, - miszerint 4-ből három ember nem a vágódeszka méretű telefont kéri - mi a furcsa?

jelenleg 4.7 a töbségnek elég. 6 nm-es szobába is böven elég a 42-es tévé, persze, ha 56 lenne mégjobb lenne, egyébként tök felesleges. Ez kb ilyen kérdés.
-
Fiery
veterán
Miert ne? En azt is beismerem, hogy f*szsag volt felrakni az iOS9-et az 5S-re
De felraktam, mert hulye vagyok. Most meg nyekergek, hogy akad, pedig az en hulyesegem az egesz valahol.Oke, abban igazad van, hogy nagyon sokan nem igy gondolkoznak. Nagyon sokan nem fogjak sosem beismerni, hogy nem azt kaptak, amire vagytak. De ismerosi, barati, csaladi korben sem hallok ilyen hangokat, pedig mas ugyben tudjak mondani ugyanazok az emberek, hogy rosszul valasztottak. No meg aztan azt se feledjuk, hogy nem feltetlenul 250 rugo egy phablet. Van 60 rugoert is teljesen franko phablet.
-
Dilikutya
félisten
Abban egyetertek, hogy a gyartok is toljak a juzereket a nagyobb keszulekek fele. Az viszont egy erdekes kerdes, hogy miert van az, hogy azok, akik nagyobb telefonra valtanak, a legtobb esetben elegedettek az uj, nagyobb keszulekkel. Teny, hogy itt a forumban hallani (olvasni) neha morgolodasokat ezugyben, hogy pl. az iPhone 6 utan valaki visszasirja az 5S-t, de a tobbseg megis tok jol elvan az 5 col koruli telefonokkal is. Sot, en sokkal tobbszor hallom azt, hogy az iPhone 6 Plus vagy epp a Note 4 milyen franko cucc, es hogy felt tole az ember, de jol dontott, hogy nem a kisebbet vette; mintsem azt, hogy valaki atkozna a napot, amikor phabletet valasztott telefon helyett. Sz'al akarmi is a piac mozgatorugoja, az emberek azert jol elvannak az 5-6 col kozotti meretu telefonokkal es phabletekkel. A 6-6,3 col kozotti oriasphabletekrol megfigyelheto egy visszapattanas, mostanaban inkabb az 5,5-5,7 col kozotti merethez tert vissza a legtobb gyarto, de az 5-5,2 col kozotti meret meg kozben az alsokategoriaban is atvette az uralmat. Ugyhogy nagyon ugy tunik, hosszutavon lenyegeben 5 col marad a telefon, ar- es teljesitmeny kategoriatol fuggetlenul; es 5,5-5,7 col kozott ver gyokeret a phablet kategoria. Nem csodalkoznek rajta, ha az iPhone 7 jovore szinten feljebb lepne, es 5,0 / 5,5 vagy 5,0 / 5,7 col lenne a 2 meret az iPhone 7-bol.
Az idealis meret pedig valahol badarsag. Notebookbol es monitorbol sincs idealis meret. Legfeljebb idealis meret egy adott tipusu felhasznalonak, vagy egy adott tipusu felhasznalasi modhoz. Aki allandoan jatszik, webezik, emailezik a telefonjan, es alig telefonal, es nem akar kulon tabletet tartani, azt nehezen fogod tudni lebeszelni a phabletekrol, hiaba mondod neki, hogy mi az "idealis" okostelefon meret
Ugyanigy engem es a hozzam hasonlokat (akik inkabb telefonalnak es kevesbe tartalmat fogyasztanak vagy jatszanak a telefonjukon) sem fogod tudni rabeszelni a phabletre.Te beismernéd, ha vennél 250000 Ft-ért egy Note 4-et vagy iPhone 6S Plus-t, és kiderülne, hogy böszme jószág, és a kisebb sokkal használhatóbb, de erre még fizeted 2 évig a részletet, és egyébként is ciki lenne belátni nyilvánosan, hogy tepsi?
Zsebre se tudok tenni egy ilyen szörnyet. -
Tigerclaw
nagyúr
"Ha olyan nagy lenne az igeny az 5 col alatti telefonokra, akkor a gyartok nagyobb hangsulyt fektetenek arra a szegmensre."
Ez egy picit ennél összetettebb. Fektessünk le pár tézist:
- valamit (sokkal) kisebbe megcsinálni, mind a mai napig nehezebb
- kisebb területen a hőelvezetést is nehezebb megoldani
- nagy "házba" több minden (sokszor felesleges) dolog is belepakolható
- nagy ház, nagyobb kijelző (nagyobb felbontás) -> erősebb SoC, nagyobb akkumulátorÉn, ha gyártó lennék tuti, hogy az egyre nagyobb készülékek felé tolnám a felhasználókat. Persze szép lassan (mondjuk 0,2"-ként), nehogy valakinek "feltűnjön".

Rengetegszer olvasom itt a fórumba, hogy "meg lehet szokni" (mármint a nagyobb méretet)? He? Szokja meg az akinek két anyja van. Nekem meglehetősen egzakt elképzelésem van azzal kapcsolatban, hogy milyen készüléket akarok. Na, a egység sugarú vásárlónak pont ez nincs. Bemegy a boltba kitesznek elé 2-3-x db készüléket oszt' választ.
" ... ha az iPhone 6/6S nem 4,7, hanem 5,0 colos lenne, ugyanugy vinnék mint a cukrot."
Ezzel most nem mondtál újat.
A lényeg, hogy a kisebbet vették többen. Az nyilván már sose fog kiderülni, hogy melyik lenne az ideális méret, mert almáék nem fognak 3, 4 vagy még több azonos tudású készüléket kihozni. Az más kérdés, hogy a piac (vagy legalábbis sokan) abban reménykedtek, hogy az Apple csak kihoz egy harmadik (4" körüli) méretet. Ebből nem lett semmi. Nyilván akkor már nagyon fregmentálódott volna a modelpaletta.Ha én dönthetnék a fejlesztési irányról egy gyártónál, természetesen megtartanám a phablet szegmenst mert komoly igény van rá, viszont mindenképpen megpróbálnék összerakni egy 4,5 inches prémium modellt, illetve egy felső kategóriásat is. Felbontás bőven elég lenne a Full-HD, de amúgy ami belefér mindent. Inkább legyen kicsit vastagabb, de egykezes. Persze komoly kamerával, ami tud felvenni 4k-ban 30fps-el, OIS-el. 5 inch alatti komoly telefonokra sokkal nagyobb az igény, mint a phablet kategóriára, csak a gyártók szemellenzősen mennek előre.
-
Fiery
veterán
"Ha olyan nagy lenne az igeny az 5 col alatti telefonokra, akkor a gyartok nagyobb hangsulyt fektetenek arra a szegmensre."
Ez egy picit ennél összetettebb. Fektessünk le pár tézist:
- valamit (sokkal) kisebbe megcsinálni, mind a mai napig nehezebb
- kisebb területen a hőelvezetést is nehezebb megoldani
- nagy "házba" több minden (sokszor felesleges) dolog is belepakolható
- nagy ház, nagyobb kijelző (nagyobb felbontás) -> erősebb SoC, nagyobb akkumulátorÉn, ha gyártó lennék tuti, hogy az egyre nagyobb készülékek felé tolnám a felhasználókat. Persze szép lassan (mondjuk 0,2"-ként), nehogy valakinek "feltűnjön".

Rengetegszer olvasom itt a fórumba, hogy "meg lehet szokni" (mármint a nagyobb méretet)? He? Szokja meg az akinek két anyja van. Nekem meglehetősen egzakt elképzelésem van azzal kapcsolatban, hogy milyen készüléket akarok. Na, a egység sugarú vásárlónak pont ez nincs. Bemegy a boltba kitesznek elé 2-3-x db készüléket oszt' választ.
" ... ha az iPhone 6/6S nem 4,7, hanem 5,0 colos lenne, ugyanugy vinnék mint a cukrot."
Ezzel most nem mondtál újat.
A lényeg, hogy a kisebbet vették többen. Az nyilván már sose fog kiderülni, hogy melyik lenne az ideális méret, mert almáék nem fognak 3, 4 vagy még több azonos tudású készüléket kihozni. Az más kérdés, hogy a piac (vagy legalábbis sokan) abban reménykedtek, hogy az Apple csak kihoz egy harmadik (4" körüli) méretet. Ebből nem lett semmi. Nyilván akkor már nagyon fregmentálódott volna a modelpaletta.Abban egyetertek, hogy a gyartok is toljak a juzereket a nagyobb keszulekek fele. Az viszont egy erdekes kerdes, hogy miert van az, hogy azok, akik nagyobb telefonra valtanak, a legtobb esetben elegedettek az uj, nagyobb keszulekkel. Teny, hogy itt a forumban hallani (olvasni) neha morgolodasokat ezugyben, hogy pl. az iPhone 6 utan valaki visszasirja az 5S-t, de a tobbseg megis tok jol elvan az 5 col koruli telefonokkal is. Sot, en sokkal tobbszor hallom azt, hogy az iPhone 6 Plus vagy epp a Note 4 milyen franko cucc, es hogy felt tole az ember, de jol dontott, hogy nem a kisebbet vette; mintsem azt, hogy valaki atkozna a napot, amikor phabletet valasztott telefon helyett. Sz'al akarmi is a piac mozgatorugoja, az emberek azert jol elvannak az 5-6 col kozotti meretu telefonokkal es phabletekkel. A 6-6,3 col kozotti oriasphabletekrol megfigyelheto egy visszapattanas, mostanaban inkabb az 5,5-5,7 col kozotti merethez tert vissza a legtobb gyarto, de az 5-5,2 col kozotti meret meg kozben az alsokategoriaban is atvette az uralmat. Ugyhogy nagyon ugy tunik, hosszutavon lenyegeben 5 col marad a telefon, ar- es teljesitmeny kategoriatol fuggetlenul; es 5,5-5,7 col kozott ver gyokeret a phablet kategoria. Nem csodalkoznek rajta, ha az iPhone 7 jovore szinten feljebb lepne, es 5,0 / 5,5 vagy 5,0 / 5,7 col lenne a 2 meret az iPhone 7-bol.
Az idealis meret pedig valahol badarsag. Notebookbol es monitorbol sincs idealis meret. Legfeljebb idealis meret egy adott tipusu felhasznalonak, vagy egy adott tipusu felhasznalasi modhoz. Aki allandoan jatszik, webezik, emailezik a telefonjan, es alig telefonal, es nem akar kulon tabletet tartani, azt nehezen fogod tudni lebeszelni a phabletekrol, hiaba mondod neki, hogy mi az "idealis" okostelefon meret
Ugyanigy engem es a hozzam hasonlokat (akik inkabb telefonalnak es kevesbe tartalmat fogyasztanak vagy jatszanak a telefonjukon) sem fogod tudni rabeszelni a phabletre. -
<Adamsky>
nagyúr
Ha olyan nagy lenne az igeny az 5 col alatti telefonokra, akkor a gyartok nagyobb hangsulyt fektetenek arra a szegmensre. A gyartok sem hulyek, ne gondold egy pillanatig sem, hogy egyszerre mindegyik elbenazza a dolgot
Me'g az Apple is...
Ugyanis ha az iPhone 6/6S nem 4,7, hanem 5,0 colos lenne, ugyanugy vinnék mint a cukrot. Nem azert veszik rengetegen az iPhone-okat, mert 5 colnal kisebbek, hanem mert iPhone-t akarnak venni."Ha olyan nagy lenne az igeny az 5 col alatti telefonokra, akkor a gyartok nagyobb hangsulyt fektetenek arra a szegmensre."
Ez egy picit ennél összetettebb. Fektessünk le pár tézist:
- valamit (sokkal) kisebbe megcsinálni, mind a mai napig nehezebb
- kisebb területen a hőelvezetést is nehezebb megoldani
- nagy "házba" több minden (sokszor felesleges) dolog is belepakolható
- nagy ház, nagyobb kijelző (nagyobb felbontás) -> erősebb SoC, nagyobb akkumulátorÉn, ha gyártó lennék tuti, hogy az egyre nagyobb készülékek felé tolnám a felhasználókat. Persze szép lassan (mondjuk 0,2"-ként), nehogy valakinek "feltűnjön".

Rengetegszer olvasom itt a fórumba, hogy "meg lehet szokni" (mármint a nagyobb méretet)? He? Szokja meg az akinek két anyja van. Nekem meglehetősen egzakt elképzelésem van azzal kapcsolatban, hogy milyen készüléket akarok. Na, a egység sugarú vásárlónak pont ez nincs. Bemegy a boltba kitesznek elé 2-3-x db készüléket oszt' választ.
" ... ha az iPhone 6/6S nem 4,7, hanem 5,0 colos lenne, ugyanugy vinnék mint a cukrot."
Ezzel most nem mondtál újat.
A lényeg, hogy a kisebbet vették többen. Az nyilván már sose fog kiderülni, hogy melyik lenne az ideális méret, mert almáék nem fognak 3, 4 vagy még több azonos tudású készüléket kihozni. Az más kérdés, hogy a piac (vagy legalábbis sokan) abban reménykedtek, hogy az Apple csak kihoz egy harmadik (4" körüli) méretet. Ebből nem lett semmi. Nyilván akkor már nagyon fregmentálódott volna a modelpaletta. -
Fejvadi
nagyúr
-
ctvagyok
őstag
Az s820 minden valószínűség szerint erősebb lesz, mint a 7422, egymagos teljesítményben mindenképp. A következő exynos szintén erősebb lesz, mint a 7422, mert már A72 magok lesznek benne. Vagy legalábbis kevésbé fog throttingolni. Legalábbis én ezt várom. Aztán lehet csalódom, de sírni nem fogok ezért.
Szóval majd ha kijön akkor erre visszatérünk.

-
#67656192
törölt tag
Alá bizony. Simán szaladnék egy note4 miniért 5" méretben azzal a dizájnnal bővíthető kivitelben.
-
Tigerclaw
nagyúr
Gondolom hasonló az arány a WP-s és Androidos telefonoknál is, vagyis a kezelhetőbb méretű telefonokat viszi a többség. Sajnos a valódi vásárlói igényt egyik platform esetén se lehet látni, mivel lassan 5 inch alatt csak belépő szintű telefonok vannak. A példánál maradva, ha lenne 3,5-4 inches iPhone 6 a palettán ugyanazzal a hardverrel, kamerával, mint a nagyobb verziók, könnyen lehet hogy az lenne a legkelendőbb.
A gyártóknál sajnos tovább tart a specifikáció háború, aminek mi vagyunk az áldozatai. Lassan ha jó telefon kell, phabletet kell venni, mert nem lesz más.
-
fordfairlane
veterán
Es egyszeruen megkophatott az ormotlan phablet ujdonsaganak varazsa.
Én is erre tippelek.
-
turbulencia8
addikt
Nem azert veszik rengetegen az iPhone-okat, mert 5 colnal kisebbek, hanem mert iPhone-t akarnak venni.
Ennek azért némileg ellentmond a hír, miszerint jóval népszerűbb a 6s, mint a 6s Plus. Persze abban van valami, hogy aki phabletre akart váltani, az megtehette tavaly a 6 Plussal, de azért feltűnő az aránytalanság a két kategória közt, amit még az árkülönbség sem igazán magyaráz.
Persze lehet, hogy a "bendgate" is hozzájárult ehhez az eredményhez.
Es egyszeruen megkophatott az ormotlan phablet ujdonsaganak varazsa.
-
M5Norbi
őstag
Ja, sajnos a G4-nél már nem tudták azt a formatervi bravúrt bevetni, mint ami a G3-at a legjobb fogású phabletté tette. De így is sokkal jobban kézre esik nekem, mint egy iPhone 6 Plus (személyes tapasztalat mindkettővel).
A G4S nagyon jó lehetett volna az apróságok nélkül

De gondolom nem akartak nemhogy a G4-nek de még a G3-nak sem konkurenciát.
-
Stauffenberg
nagyúr
Ja, sajnos a G4-nél már nem tudták azt a formatervi bravúrt bevetni, mint ami a G3-at a legjobb fogású phabletté tette. De így is sokkal jobban kézre esik nekem, mint egy iPhone 6 Plus (személyes tapasztalat mindkettővel).
-
w333
félisten
Tényleg teljesen jó, de nekem a 4.7" túl kicsi. Ha szemből nézed akkor az LG G2 közel milliméterre pontosan akkora, mint egy iPhone 6s, csak közben meg abban egy 5.2"-es kijelző van. Igaz vastagabb is, de ezt inkább a jóval nagyobb akkumulátornak tulajdonítanám.
+1 nagyon jó telefon volt ... ilyen méretben miért nem gyártanak már

Pl. a G4 is lehetne sokkal kisebb, de valamiért alul felül nagy a káva !
-
M5Norbi
őstag
Nem azert veszik rengetegen az iPhone-okat, mert 5 colnal kisebbek, hanem mert iPhone-t akarnak venni.
Ennek azért némileg ellentmond a hír, miszerint jóval népszerűbb a 6s, mint a 6s Plus. Persze abban van valami, hogy aki phabletre akart váltani, az megtehette tavaly a 6 Plussal, de azért feltűnő az aránytalanság a két kategória közt, amit még az árkülönbség sem igazán magyaráz.
Persze lehet, hogy a "bendgate" is hozzájárult ehhez az eredményhez.
Szerintem az árkülönbség igenis magyarázza.
Nyilván nem teljesen de részben igen.
-
catroot
veterán
Na, majd az iphone7 milyen kelendő lesz! forradalmi újitásokkal, mint vízállóság, használható kamera, épkézláb hátlap design! sőt, lassan az órmótlan kávákat is elhagyják! Azért az is vicces, hogy a 2 giga ramra 9 generációt kellett várni. 300ezerért hozták egy 60ezres Nexus4 szintjét, hurrá!!
Ügyes próbálkozás.

-
Fiery
veterán
Az ExaGear emulátor, de pl a VCMI nem az, hanem egy linuxra, majd androidra újraírt futtatókörnyezet. Az eredeti játékból csak az adatfile-okat használja. Persze mély részleteiben nem tudom hogy épül fel, de azért egy P133MMX teljesítményét kell mindössze emulálnia, az meg nem egy nagy kihívás szerintem. Egy mai SoC teljesítménye ennek többezerszerese.
De a Crossy Roads nem x86 átirat, mégis szaggat, ahogy egy halom egyéb játék sem. Snapdragon S3-on eléggé gyenge játékok is tudnak szaggatni. Még a 2048 is, pedig az aztán tényleg nem egy erőforrástemető, kb csak összeadnia kell hozzá a programnak.
zdanee: Valóban nem. Azonos, vagy sok esetben gányabb, mosottabb látványt ad messze nagyobb hw igény mellett. Miért is használnám PC-n, ha az eredeti játék a H3HD moddal messze különb, és még mindig elfut egy P166MMX-en.
Szerintem alulbecsulod azt, hogy mennyi szamitasi kapacitas kell valojaban az ARM emulaciohoz x86-on vagy forditva
Anno pl. amig nem volt HAXM, az Android fejlesztes PC-n, es az ARM-os androidos keszulekek emulacioja kinszenvedes volt. Hiaba raktal ala Core i7-et, me'g egy Snapdragon S1 teljesitmenyet sem erte el az emulacio, sot. Percekig tartott egy sima boot, sok-sok masodpercig egy app indulas. Lehet, hogy egy P133-hoz kepest (amibol nem volt jellemzo az MMX, ezt csak mondom, az inkabb a P166MMX volt) borzaszto gyorsnak tunik egy mai ARM telefonos SoC, de csak akkor, ha nem kell x86-ot emulalni...En egy x86 emulator meg egy mindenfele furcsa futtatokornyezet alapjan nem irnek le egyetlen ARM-os platformot sem.
-
Stauffenberg
nagyúr
Tényleg teljesen jó, de nekem a 4.7" túl kicsi. Ha szemből nézed akkor az LG G2 közel milliméterre pontosan akkora, mint egy iPhone 6s, csak közben meg abban egy 5.2"-es kijelző van. Igaz vastagabb is, de ezt inkább a jóval nagyobb akkumulátornak tulajdonítanám.
-
#65675776
törölt tag
Ja hogy egy valodi emulatorrol beszeltel
Ergo x86-ot emulal, ha jol ertem. Ahhoz szerintem egy celalkalmazas lenne az idealis, ami x86-os androidos telefonokon futna veszett jol, termeszetesen Android NDK-val, nem kell ahhoz Java meg Dalvik. A Javat meg a Dalvikot nem kellene belekeverni ebbe.Az ARM procin x86 emulacio okan pedig nagyon nem szep dolog ekezni az adott platformot. Probalj meg ARM procis Android emulatort hasznalni PC-n, ugyanolyan sz*r teljesitmenyt fogsz kapni, mint forditva. Az architekturak kozotti atjaras ilyen szinten megoldhato, csak nagyon lassu lesz mindig az eredmeny.
Az ExaGear emulátor, de pl a VCMI nem az, hanem egy linuxra, majd androidra újraírt futtatókörnyezet. Az eredeti játékból csak az adatfile-okat használja. Persze mély részleteiben nem tudom hogy épül fel, de azért egy P133MMX teljesítményét kell mindössze emulálnia, az meg nem egy nagy kihívás szerintem. Egy mai SoC teljesítménye ennek többezerszerese.
De a Crossy Roads nem x86 átirat, mégis szaggat, ahogy egy halom egyéb játék sem. Snapdragon S3-on eléggé gyenge játékok is tudnak szaggatni. Még a 2048 is, pedig az aztán tényleg nem egy erőforrástemető, kb csak összeadnia kell hozzá a programnak.
zdanee: Valóban nem. Azonos, vagy sok esetben gányabb, mosottabb látványt ad messze nagyobb hw igény mellett. Miért is használnám PC-n, ha az eredeti játék a H3HD moddal messze különb, és még mindig elfut egy P166MMX-en.
-
w333
félisten
Vagy csak az iPhone 6/6s tök jól eltalált mérettel bír, addig a 6 Plus és 6s Plus már bazinagy, akkora kávával, amin egy tisztességes korcsolyapályát be lehet rendezni. Így meg nem csodálom, ha egy Apple-hű vásárlónál a phablet kategória egyet jelent a kezelhetetlenül nagy, ormótlan dögökkel.
+1 talán ez a legkényelmesebb méret, 140mm fölött már kényelmetlen !

-
fordfairlane
veterán
5 colrol es sub-5 colrol volt szo, nem 5,5 colrol meg a phabletekrol. Es ugyanez (vagy kozel ugyanez) lenne az arány, ha a kisebb iPhone 5 colos lenne, a nagyobb meg 5,5 colos. Vagy 5 col es 5,7 col, stb. Nincsenek konkret szamok a birtokomban, de tutira hasonlo arány figyelheto meg a tobbi gyartonal is. Azaz, a "normal" meret viszi az eladasok nagy reszet, a phabeletek pedig a kisebb reszet. Kiveve persze ha egy adott keszulek gyarto az eladasok tobbseget Kinaban realizalja, ahol a phabletek nagyon mennek.
Valahol 5 coll környékén van egy lélektani határ. Afölött már nadrágot kell cserélni, mert nem elég nagyok a zsebek.

-
Stauffenberg
nagyúr
Nem azert veszik rengetegen az iPhone-okat, mert 5 colnal kisebbek, hanem mert iPhone-t akarnak venni.
Ennek azért némileg ellentmond a hír, miszerint jóval népszerűbb a 6s, mint a 6s Plus. Persze abban van valami, hogy aki phabletre akart váltani, az megtehette tavaly a 6 Plussal, de azért feltűnő az aránytalanság a két kategória közt, amit még az árkülönbség sem igazán magyaráz.
Persze lehet, hogy a "bendgate" is hozzájárult ehhez az eredményhez.
Vagy csak az iPhone 6/6s tök jól eltalált mérettel bír, addig a 6 Plus és 6s Plus már bazinagy, akkora kávával, amin egy tisztességes korcsolyapályát be lehet rendezni. Így meg nem csodálom, ha egy Apple-hű vásárlónál a phablet kategória egyet jelent a kezelhetetlenül nagy, ormótlan dögökkel.
-
Fiery
veterán
Nem azert veszik rengetegen az iPhone-okat, mert 5 colnal kisebbek, hanem mert iPhone-t akarnak venni.
Ennek azért némileg ellentmond a hír, miszerint jóval népszerűbb a 6s, mint a 6s Plus. Persze abban van valami, hogy aki phabletre akart váltani, az megtehette tavaly a 6 Plussal, de azért feltűnő az aránytalanság a két kategória közt, amit még az árkülönbség sem igazán magyaráz.
Persze lehet, hogy a "bendgate" is hozzájárult ehhez az eredményhez.
5 colrol es sub-5 colrol volt szo, nem 5,5 colrol meg a phabletekrol. Es ugyanez (vagy kozel ugyanez) lenne az arány, ha a kisebb iPhone 5 colos lenne, a nagyobb meg 5,5 colos. Vagy 5 col es 5,7 col, stb. Nincsenek konkret szamok a birtokomban, de tutira hasonlo arány figyelheto meg a tobbi gyartonal is. Azaz, a "normal" meret viszi az eladasok nagy reszet, a phabeletek pedig a kisebb reszet. Kiveve persze ha egy adott keszulek gyarto az eladasok tobbseget Kinaban realizalja, ahol a phabletek nagyon mennek.
-
Csapoati
nagyúr
Moto G-n sokszor érintésként érzékeli, ha megfogom a mobil szélét.
Nem is az oldalsó káva a gond többnyire, hanem a magas alsó és felső.
-
fordfairlane
veterán
Ha olyan nagy lenne az igeny az 5 col alatti telefonokra, akkor a gyartok nagyobb hangsulyt fektetenek arra a szegmensre. A gyartok sem hulyek, ne gondold egy pillanatig sem, hogy egyszerre mindegyik elbenazza a dolgot
Me'g az Apple is...
Ugyanis ha az iPhone 6/6S nem 4,7, hanem 5,0 colos lenne, ugyanugy vinnék mint a cukrot. Nem azert veszik rengetegen az iPhone-okat, mert 5 colnal kisebbek, hanem mert iPhone-t akarnak venni.Nem azert veszik rengetegen az iPhone-okat, mert 5 colnal kisebbek, hanem mert iPhone-t akarnak venni.
Ennek azért némileg ellentmond a hír, miszerint jóval népszerűbb a 6s, mint a 6s Plus. Persze abban van valami, hogy aki phabletre akart váltani, az megtehette tavaly a 6 Plussal, de azért feltűnő az aránytalanság a két kategória közt, amit még az árkülönbség sem igazán magyaráz.
Persze lehet, hogy a "bendgate" is hozzájárult ehhez az eredményhez.
-
Jeanne d'Arc
addikt
A 6 plus nekem se állt kézre sajnos, pedig én a droidos meretekhez szokva inkább nagyobb méretű telefont választanék.
-
joey04
titán
Moto G-n sokszor érintésként érzékeli, ha megfogom a mobil szélét.
Ezt az Apple már az első iPad mininél megoldotta szoftveresen, nincs ilyen gond.

33: Nekem nagyon tetszett a szkeumorf design, ez a flat okádék a mai napig nem tetszik. El is döntöttem, hogy váltok. De sajnos valóban mindenki erre ment, akkor viszont már inkább ios mint bármi más, még ha most átmenetileg droidra is kényszerültem. btw valóban nem az Apple lépett először a flat irányba, de miután ők meglépték, utána terjedt el ennyire, sajnos.
-
Fiery
veterán
Kétségtelenül a Sony féle "Compact" széria van ehhez a legközelebb, de a Z5C-nél is itt-ott tetten érhető az "igyekezet", hogy azért ne legyen olyan mint a Z5 vagy a Z5 Premium.
(#27) Dilikutya
"Kell a francnak 5+ colos telefon."
Van azért arra is kereslet, de véleményem szerint a gyártók hajlamosak alábecsülni az 5" ill. alatti készülékekre való igényt.Ha olyan nagy lenne az igeny az 5 col alatti telefonokra, akkor a gyartok nagyobb hangsulyt fektetenek arra a szegmensre. A gyartok sem hulyek, ne gondold egy pillanatig sem, hogy egyszerre mindegyik elbenazza a dolgot
Me'g az Apple is...
Ugyanis ha az iPhone 6/6S nem 4,7, hanem 5,0 colos lenne, ugyanugy vinnék mint a cukrot. Nem azert veszik rengetegen az iPhone-okat, mert 5 colnal kisebbek, hanem mert iPhone-t akarnak venni. -
zdanee
őstag
Valós alkalmazás. Ha konkrétan érdekel: Heroes 3. A P1-en röhögve megy mindenféle döccenés nélkül. Snapdragon 410-en meg képes igencsak durván szaggatni. Mind az ExaGear (emulátor), mind a VCMI (natív futtatókörnyezet) alatt, mind pedig az Ubi féle HD-nek csúfolt förmedvény.
De láttam már androidos telefonon Crossy Roads-ot is szaggatni. Hogy a különféle UI-k lagjait már ne is említsem. Ez mind arra vezethető vissza, hogy sok a köztes réteg a sw éás a hw között. Ez az, ami az iOS-nél nincs meg, emiatt elég ott mindenhez kevesebb erőforrás.
Azért a felújított Androidos Heroes 3 HD és a natív win95-ös közel nem ugyanaz a program. Konkrétan egyáltalán nem ugyanaz. Futtasd a P1-en a Steamről letöltött Heroes 3 HD-t! (hint: nem fog elindulni C2D és 2GB RAM alatt, valamint DX10-es kártya nélkül).
-
fordfairlane
veterán
Csak Jony Ive ne jusson Scott Forstall sorsára. A szkeumorfikus design is olyan dolog volt, ami miatt igazából csak Jobs és Forstall lelkesedett, közben a design szakma egyszerűen elment mellettük és kezdett egyre cikibb lenni.
Persze a iFanok történelemkönyvében ez is úgy szerepel, hogy az Apple előbb lépett a minimal design útjára mindenki másnál.

(#31) fordfairlane: "Moto G-n sokszor érintésként érzékeli, ha megfogom a mobil szélét."


Hát ha te mondod, biztos úgy van.
-
<Adamsky>
nagyúr
Kétségtelenül a Sony féle "Compact" széria van ehhez a legközelebb, de a Z5C-nél is itt-ott tetten érhető az "igyekezet", hogy azért ne legyen olyan mint a Z5 vagy a Z5 Premium.
(#27) Dilikutya
"Kell a francnak 5+ colos telefon."
Van azért arra is kereslet, de véleményem szerint a gyártók hajlamosak alábecsülni az 5" ill. alatti készülékekre való igényt. -
Fiery
veterán
Valós alkalmazás. Ha konkrétan érdekel: Heroes 3. A P1-en röhögve megy mindenféle döccenés nélkül. Snapdragon 410-en meg képes igencsak durván szaggatni. Mind az ExaGear (emulátor), mind a VCMI (natív futtatókörnyezet) alatt, mind pedig az Ubi féle HD-nek csúfolt förmedvény.
De láttam már androidos telefonon Crossy Roads-ot is szaggatni. Hogy a különféle UI-k lagjait már ne is említsem. Ez mind arra vezethető vissza, hogy sok a köztes réteg a sw éás a hw között. Ez az, ami az iOS-nél nincs meg, emiatt elég ott mindenhez kevesebb erőforrás.
Ja hogy egy valodi emulatorrol beszeltel
Ergo x86-ot emulal, ha jol ertem. Ahhoz szerintem egy celalkalmazas lenne az idealis, ami x86-os androidos telefonokon futna veszett jol, termeszetesen Android NDK-val, nem kell ahhoz Java meg Dalvik. A Javat meg a Dalvikot nem kellene belekeverni ebbe.Az ARM procin x86 emulacio okan pedig nagyon nem szep dolog ekezni az adott platformot. Probalj meg ARM procis Android emulatort hasznalni PC-n, ugyanolyan sz*r teljesitmenyt fogsz kapni, mint forditva. Az architekturak kozotti atjaras ilyen szinten megoldhato, csak nagyon lassu lesz mindig az eredmeny.
-
Stauffenberg
nagyúr
Az Apple nem hajlandó változtatni a design alapjain (úgy szoftveresen, mint hardveresen), ezért hatalmasak a kávák.
Ezen a jó szokásukon ne is változtassanak, ha lehet.
Csak Jony Ive ne jusson Scott Forstall sorsára. A szkeumorfikus design is olyan dolog volt, ami miatt igazából csak Jobs és Forstall lelkesedett, közben a design szakma egyszerűen elment mellettük és kezdett egyre cikibb lenni.
Persze a iFanok történelemkönyvében ez is úgy szerepel, hogy az Apple előbb lépett a minimal design útjára mindenki másnál.

(#31) fordfairlane: "Moto G-n sokszor érintésként érzékeli, ha megfogom a mobil szélét."


-
#65675776
törölt tag
Valós alkalmazás. Ha konkrétan érdekel: Heroes 3. A P1-en röhögve megy mindenféle döccenés nélkül. Snapdragon 410-en meg képes igencsak durván szaggatni. Mind az ExaGear (emulátor), mind a VCMI (natív futtatókörnyezet) alatt, mind pedig az Ubi féle HD-nek csúfolt förmedvény.
De láttam már androidos telefonon Crossy Roads-ot is szaggatni. Hogy a különféle UI-k lagjait már ne is említsem. Ez mind arra vezethető vissza, hogy sok a köztes réteg a sw éás a hw között. Ez az, ami az iOS-nél nincs meg, emiatt elég ott mindenhez kevesebb erőforrás.
-
fordfairlane
veterán
-
Fiery
veterán
Igy van. De szerencsere van valasztek, lehet boven olyan mobiltelefont vasarolni, amin nincs Java
Bar, megjegyzem, a nagy nativ iOS9-cel mar majdnem annyira sikerult belassitania az 5S-emet Cook bacsinak, hogy neha, egy-egy pillanatra ugy laggoljon, mint egy par eves androidos telefon... Tisztara, mintha javas garbage collection menne a hatterben
Sz'al azert annyira nem kell sztarolni a nativ rendszereket sem, azok is csak addig jok, amig jol vannak megirva, amig nem felejtik el rendesen optimalizalni az uj OS verziokat a regebbi keszulekekre sem. Csak egy egesz kicsit szomoru gyakorlo iPhone tulajkent azt latni, hogy az uj iOS-szel lassul a keszuleked, mig egy rendesen megcsinalt Lollipop upgrade utan fluidabban megy az androidos telefonod... 
-
zdanee
őstag
Ez most hogy jött ki? Milyen JAVA implementáció, milyen hardveren és milyen feladattal produkálja egy P1 teljesítményét? Királynő-probléma megoldásával mérted? A Pi egymilliomodik számjegyét? A Pentium mit futtat, assembly-t vagy C-t vagy Javát Win 98se alatt?
-
joey04
titán
Az Apple nem hajlandó változtatni a design alapjain (úgy szoftveresen, mint hardveresen), ezért hatalmasak a kávák.
Ezen a jó szokásukon ne is változtassanak, ha lehet.
a kisebb kávával mi lenne a gond?
-
Dilikutya
félisten
Ez eddig is így volt, nem véletlen volt piacképes még az 5S is, amikor már 5 col környékén járt a Galaxy S széria, és 5,5 colon a Note. Kell a francnak 5+ colos telefon.
-
#65675776
törölt tag
Emulator nem egyenlo Java. Ne keverd, kerlek. Egy megfelelo Java futtatokornyezet a nativ teljesitmeny 90%-at tudja hozni. Megint mas kerdes, hogy mennyivel pazarlobb a RAM-ot vagy a hattertarat tekintve; ill. hogy milyen negativ hatasa van a garbage collector-nak.
iOS-en nincs Java vagy .NET.
A hirhez: es me'g ezeknel is kelendobb lenne egy 99.999 Ft-ert arult iPod Touch + LTE modul + SIM slot, amit lehetne mondjuk iPhone 6C-nek hivni. Hint-hint, Mr.Cook?

Akkor az a Java környezet nagyon csúnyán el van baltázva, ha sok esetben egy 166MHz-es Pentium MMX + Trio64V2 2MiB szintétől is messze elmarad a teljesítménye.
-
fordfairlane
veterán
Kézbe véve a kisebbik változatot baromi kényelmes, nagyon jó a fogása, ideális fizikai méret. Csak éppen elbírna az a ház egy 5.2"-es kijelzőt is a 4.7" helyett.
Az Apple nem hajlandó változtatni a design alapjain (úgy szoftveresen, mint hardveresen), ezért hatalmasak a kávák. Az 5.5"-es Plus változat már nagyon ormótlan, pedig nekem is egy 5.5"-es telefonom van, de sokkal jobban elfér a kezemben (pedig a G4-nél sokkal jobb volt fogásra a G3, az talán még jobb példa).
(#7) M5Norbi: Szerintem is inkább ez a fő oka. Igen komoly felárat kell fizetni egy kis extra képernyőméretért, ami meg ráadásul már lehetetlenül nagy is lett.
Az Apple nem hajlandó változtatni a design alapjain (úgy szoftveresen, mint hardveresen), ezért hatalmasak a kávák.
Ezen a jó szokásukon ne is változtassanak, ha lehet.
-
joey04
titán
Nem.Az embereknek iPhone-ra van szükségük. Annak milyensége másodlagos. Ha csak nagy lenne abból is több menne el, mint bármely más flagshipből.
Lehetne 10 magos akkor is megvennék, mert az embereket nem érdekli a készülék belbecse. Csak jól működjön. Nameg a rajság, ha kis mértékben is. Kár lenne tagadni, a brand maga nagyon erős.Bár szerintem is a 4,7 " az ideális mobil kijelző, a felbontás már kevés. Látszik ám a különbség.
A két már meg erős,. Igaz a fel éves hardverhez viszonyítva. Meglátjuk milyen lesz az s820.
Hát ha az Exynos 7420-szal szemben is így teljesít, akkor a 820 sem lesz jobb nála.
-
munnergep
senior tag
Emulator nem egyenlo Java. Ne keverd, kerlek. Egy megfelelo Java futtatokornyezet a nativ teljesitmeny 90%-at tudja hozni. Megint mas kerdes, hogy mennyivel pazarlobb a RAM-ot vagy a hattertarat tekintve; ill. hogy milyen negativ hatasa van a garbage collector-nak.
iOS-en nincs Java vagy .NET.
A hirhez: es me'g ezeknel is kelendobb lenne egy 99.999 Ft-ert arult iPod Touch + LTE modul + SIM slot, amit lehetne mondjuk iPhone 6C-nek hivni. Hint-hint, Mr.Cook?

"A hirhez: es me'g ezeknel is kelendobb lenne egy 99.999 Ft-ert arult iPod Touch + LTE modul + SIM slot, amit lehetne mondjuk iPhone 6C-nek hivni. Hint-hint, Mr.Cook?
"Gyakorlatilag magamhoz nyúlnék 2x, ha egy ilyet kiadnának (aztán szaladnék megvenni). Közel 2 éve nincs iphone-om, a mostani árakon és méretben nem is lesz, de mai napig az egyetlen rendszer ami tökéletesen megfelelt az igényeimnek. Ilyen méretben és árban pedig nagyon ütős lenne. Álmodik a nyomor...
-
zdanee
őstag
Ezt nem vitatom. De míg a szoftveren és az emuláción bármikor tudsz javítani (ha a gyártó méltóztatik implementálni a frissítéseket), sőt, le is cserélheted a Dalvikot ART-ra, míg ha a jól optimalizált szoftver miatt a hardveren spórolsz, ott utólag, ha kinövöd, nem sokat tudsz tenni. Nyilván az androidos csúcsgépek is kétévente megduplázzák a sebességüket, de pl egy 3 éves Snapdragon S4 Pro még manapság is elég erős bármire, van benne tartalék. Mindegy, csak arra utaltam, hogy negyed milkáért igazán beleférhetne az aktuális legerősebb hardver, rosszabb tuti nem lenne tőle.
-
Fiery
veterán
Emulator nem egyenlo Java. Ne keverd, kerlek. Egy megfelelo Java futtatokornyezet a nativ teljesitmeny 90%-at tudja hozni. Megint mas kerdes, hogy mennyivel pazarlobb a RAM-ot vagy a hattertarat tekintve; ill. hogy milyen negativ hatasa van a garbage collector-nak.
iOS-en nincs Java vagy .NET.
A hirhez: es me'g ezeknel is kelendobb lenne egy 99.999 Ft-ert arult iPod Touch + LTE modul + SIM slot, amit lehetne mondjuk iPhone 6C-nek hivni. Hint-hint, Mr.Cook?

-
Crafter32
őstag
Nagyon impozáns számok. Van egyáltalán hasonló gyártó ami ilyen falakat dönget?
-
#65675776
törölt tag
Ez igaz, de egy jól optimalizált OS önmagában nem garancia a jól optimalizált appokra. Azaz ha a hardver azért gyenge, mert "az is elég", akkor a dobozból kivéve jó teljesítményt kapunk, de belakva pár hónap esetleg pár frissítés után már nem. Ez mondjuk hatványozottan igaz az androidos mobilokra is a középkategóriában, de tipikus példa volt erre anno a Nokia és a Symbian, akik mindig két-három generációval régebbi procit és a szükségesnél felével kevesebb memóriát tettek minden készülékükbe, mert "hűdejól optimalizált a Symbian, ez is elég neki!". Ezt addig magyarázták, míg végül az egész platformot le nem húzhatták a WC-n.
iOS-en mennyire divat a teljesen emulátoron futó alkalmazás? Mert azok képesek androidon csúnyán szétcsapni még egy négymagos SoC-ot is. Androidon meg az alaklamzások nagyrésze ponthogy emulált csak. A Dalvik meg egy ótvar emulátor.
-
ctvagyok
őstag
Ezzel bizonyított a tétel, hogy az embereknek nincs igényük FullHD vagy magasabb felbontásra, kettőnél több magos processzorra, 2GB-nál több RAM-ra, 66%-nál jobban kihasznált képernyő-előlap arányra, egy napnál hosszabb üzemidőre, stb. és ezért hajlandóak egy közepes laptop árát kifizetni.
Ha így vesszük, tök logikus a Sony, a Samsung és a HTC árazása, amikor középkategóriás ócskavasakat adnak csillagászati összegekért.
Nem.Az embereknek iPhone-ra van szükségük. Annak milyensége másodlagos. Ha csak nagy lenne abból is több menne el, mint bármely más flagshipből.
Lehetne 10 magos akkor is megvennék, mert az embereket nem érdekli a készülék belbecse. Csak jól működjön. Nameg a rajság, ha kis mértékben is. Kár lenne tagadni, a brand maga nagyon erős.Bár szerintem is a 4,7 " az ideális mobil kijelző, a felbontás már kevés. Látszik ám a különbség.
A két már meg erős,. Igaz a fel éves hardverhez viszonyítva. Meglátjuk milyen lesz az s820.
-
zdanee
őstag
"kettőnél több magos processzorra, 2GB-nál több RAM-ra"
Nem is az embereknek van szüksége erre Android vonalon, hanem magának a rendszernek. Mertt ugye olyan szinten távol fut az OS a hw-től, amennyire csak lehet. iOS esetén meg eléggé hw közeli az OS, nyilván emiatt nem is kell neki annyi erőforrás.
Ez igaz, de egy jól optimalizált OS önmagában nem garancia a jól optimalizált appokra. Azaz ha a hardver azért gyenge, mert "az is elég", akkor a dobozból kivéve jó teljesítményt kapunk, de belakva pár hónap esetleg pár frissítés után már nem. Ez mondjuk hatványozottan igaz az androidos mobilokra is a középkategóriában, de tipikus példa volt erre anno a Nokia és a Symbian, akik mindig két-három generációval régebbi procit és a szükségesnél felével kevesebb memóriát tettek minden készülékükbe, mert "hűdejól optimalizált a Symbian, ez is elég neki!". Ezt addig magyarázták, míg végül az egész platformot le nem húzhatták a WC-n.
-
#65675776
törölt tag
Ezzel bizonyított a tétel, hogy az embereknek nincs igényük FullHD vagy magasabb felbontásra, kettőnél több magos processzorra, 2GB-nál több RAM-ra, 66%-nál jobban kihasznált képernyő-előlap arányra, egy napnál hosszabb üzemidőre, stb. és ezért hajlandóak egy közepes laptop árát kifizetni.
Ha így vesszük, tök logikus a Sony, a Samsung és a HTC árazása, amikor középkategóriás ócskavasakat adnak csillagászati összegekért.
"kettőnél több magos processzorra, 2GB-nál több RAM-ra"
Nem is az embereknek van szüksége erre Android vonalon, hanem magának a rendszernek. Mertt ugye olyan szinten távol fut az OS a hw-től, amennyire csak lehet. iOS esetén meg eléggé hw közeli az OS, nyilván emiatt nem is kell neki annyi erőforrás.
-
#16514048
törölt tag
-
isti215
tag
-
zdanee
őstag
Ezzel bizonyított a tétel, hogy az embereknek nincs igényük FullHD vagy magasabb felbontásra, kettőnél több magos processzorra, 2GB-nál több RAM-ra, 66%-nál jobban kihasznált képernyő-előlap arányra, egy napnál hosszabb üzemidőre, stb. és ezért hajlandóak egy közepes laptop árát kifizetni.
Ha így vesszük, tök logikus a Sony, a Samsung és a HTC árazása, amikor középkategóriás ócskavasakat adnak csillagászati összegekért.
-
FATtila78
tag
Na, majd az iphone7 milyen kelendő lesz! forradalmi újitásokkal, mint vízállóság, használható kamera, épkézláb hátlap design! sőt, lassan az órmótlan kávákat is elhagyják! Azért az is vicces, hogy a 2 giga ramra 9 generációt kellett várni. 300ezerért hozták egy 60ezres Nexus4 szintjét, hurrá!!
-
ADAM1337
nagyúr
Kár hogy az ois a kicsiből kimaradt, de 2012-ben kiadott csúcs androidban már rég volt...
Én azt vártam, hogy a sima 6s megkapja. -
M5Norbi
őstag
Kézbe véve a kisebbik változatot baromi kényelmes, nagyon jó a fogása, ideális fizikai méret. Csak éppen elbírna az a ház egy 5.2"-es kijelzőt is a 4.7" helyett.
Az Apple nem hajlandó változtatni a design alapjain (úgy szoftveresen, mint hardveresen), ezért hatalmasak a kávák. Az 5.5"-es Plus változat már nagyon ormótlan, pedig nekem is egy 5.5"-es telefonom van, de sokkal jobban elfér a kezemben (pedig a G4-nél sokkal jobb volt fogásra a G3, az talán még jobb példa).
(#7) M5Norbi: Szerintem is inkább ez a fő oka. Igen komoly felárat kell fizetni egy kis extra képernyőméretért, ami meg ráadásul már lehetetlenül nagy is lett.
Sajnos teljesen igazad van a PLUS ormótlan.

Amilyen szép a sima az olyan csúnya lett. -
Stauffenberg
nagyúr
Kézbe véve a kisebbik változatot baromi kényelmes, nagyon jó a fogása, ideális fizikai méret. Csak éppen elbírna az a ház egy 5.2"-es kijelzőt is a 4.7" helyett.
Az Apple nem hajlandó változtatni a design alapjain (úgy szoftveresen, mint hardveresen), ezért hatalmasak a kávák. Az 5.5"-es Plus változat már nagyon ormótlan, pedig nekem is egy 5.5"-es telefonom van, de sokkal jobban elfér a kezemben (pedig a G4-nél sokkal jobb volt fogásra a G3, az talán még jobb példa).
(#7) M5Norbi: Szerintem is inkább ez a fő oka. Igen komoly felárat kell fizetni egy kis extra képernyőméretért, ami meg ráadásul már lehetetlenül nagy is lett.
-
M5Norbi
őstag
Szerintem ennek az az egyszerű oka hogy az az olcsóbb.
És nem feltétlen éri meg a felárat a nagyobb modell.
Akinek meg divatból kell pláne mindegy bár szeretném azt hinni nem sok ilyen van.Tegnapi érv az Iphone mellett: Azért ezt vettem mert ez jó meg jól működik és nekem elég mert úgyis csak netezgetek rajta egy kicsit meg zenét hallgatok és egyszerű az oprendszer kezelése.
Ne erre mondom én azt hogy ezt egy közepes Lumia is tudja. -
TH448
csendes tag
Jéééé? Nem kell mindenkinek péklapát? Na neee...
Nekem a 6 meg a 6s is nagy.
Kicsi a kezem, és sokat metrózok.
Pedig 4"-osra lehet lecserélném a mostanit. De csak friss hw-rel, kijönne közel a nagy árában tavalyi hardverrel 6c (ami ha ki is jön, akkor valószínű, így lesz), akkor megint nevetséges.
Hogy tudták ennyire telibe ... a régi felhasználók közül sok-sok ember igényeit?!
De más gyártónál sem jobb a 4" körüli helyzet. -
joey04
titán
Azt tegyük hozzá, hogy sokan hiába akarnák a nagyobb modellt venni, sokkal kevesebb készült el a rajtra, még kint is nagyon hamar elfogytak az értelmes opciók, itthon meg eleve nem is lehetett rendelni minden színben és tárhellyel, sőt, alig pár opció volt.
-
kovadika
őstag
-
isti215
tag
A sony elkészítette (compact sorozat)és nem kannibalizálta el a nagytesót.
-
Csapoati
nagyúr
Nincs ebben semmi csoda. Akinek nagykijelzos iPhone kellett, az mar vett tavaly es nem feltetlen valt most. Az 5S-rol valtoknak meg erthetoen inkabb a sima 6S kell.
-
<Adamsky>
nagyúr
Hmm... az almás felhasználok nem szeretik a tepsi mobilokat?
A fene a gusztusukat! 
Ez némiképp alátámasztja azon elméletemet, hogy ha valamelyik Android-os gyártó elkészítené a flagship modeljének a (pontos!) kicsinyített (<= 5") mását, akkor az jó eséllyel kannibalizálná a nagytesót.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Parkside szerszám kibeszélő
- Milyen légkondit a lakásba?
- Most építs gépet, amíg nem késő! — A várható áremelkedésekről
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- További aktív témák...
- Synology DiskStation DS1019+ NAS // + 5x 4TB HGST Deskstar SATA3 lemez
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/512 NVIDIA T1200 4GB FHD
- Acemagic Tank 03 PC - Intel Core i7-12700H, 16Gb DDR5, RTX 3060M 12Gb, 1Tb M2, WiFi 6 - Windows 11
- Lenovo ThinkPad X13 G2 13.3" -75% AMD Ryzen 5 Pro 5650U Hexa-core 16GB 512GB SSD FHD
- Asus ROG Strix B250I Gaming Mini-ITX alaplap (Wi-Fi, Bluetooth) - Igény esetén félkonfigként
- HP EliteDesk 800 G3 Mini Tower/16Gb/256Gb+500 Gb/2 év gari
- Dell Precision 7760 i7-11850H 64 GB RAM NVIDIA RTX A4000 FHD IPS Garancia
- 27% - Intel Core i9-13900K 24-Core 4.3GHz LGA1700 (36M Cache, up to 5.80 GHz) Processzor!
- Apple iPhone 12 Pro / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

a simán egyszerűen nincs értelme, viszont iszonyatos káva szerintem borzasztó

azért az megvan, hogy az iPhone-okba használt NAND, RAM, GPU sebessége enyhén morcosabb, mint a Snapi és társai többségében, a MediaTech jó pár megoldásáról nem is beszélve?

A lényeg, hogy a kisebbet vették többen. Az nyilván már sose fog kiderülni, hogy melyik lenne az ideális méret, mert almáék nem fognak 3, 4 vagy még több azonos tudású készüléket kihozni. Az más kérdés, hogy a piac (vagy legalábbis sokan) abban reménykedtek, hogy az Apple csak kihoz egy harmadik (4" körüli) méretet. Ebből nem lett semmi. Nyilván akkor már nagyon fregmentálódott volna a modelpaletta.




