- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Mobil flották
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Magisk
- Egy szenzor, két zoomkamera: újraírta a Huawei a mobilfotózás történetét
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Google Pixel topik
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
UberMutant
őstag
-
válasz
PistiSan #42477 üzenetére
azt olvastam, hogy a pi csak úgy fut usb-ről, hogy a teljes HDD-t kihasználja hozzá, tehát külön meghajtóra kell telepíteni.
Nem igaz. Ez csak a "telepítés"kor van így, mert nem az asztali rendszerekhez hasonlóan települ(partícionálás, formázás, másolás), hanem egy lemezképet ír ki az adott eszközre, majd az első induláskor az elérhető legnagyobb méretre átrendezi a /partícióját.
Tehát neked elég lenne egy szűz rendszert másolni egy 32GB-os SD kártyára. Erről indítva átméretezi a kezdeti partíció méretet 32GB körülire (lejön belőle /boot FAT partíció). Majd klónozod az SD kártyát a külső USB lemezedre, vigyázva hogy az eddigi partíciókat ne írd felül. Átírod az induláshoz szükséges azonosítókat és végeztél.Persze lehet külön "kis" SSD-ről is indítani ahogy Te is írtad. Hiába írnak típusszámot, a 2lemezes konfiguráció csak a tápegységed(és a kábelek) jóságától (teherbírásától függ).
Új hozzászólás Aktív témák
- Új - Gamer Gép - Gigabyte Z790 EAGLE, Intel i7 13700, 32GB DDR5, RTX 4070, 1 TB M.2 SSD, TT 1000W
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! R9 3900X / RX 6700XT / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- RTX 4080 SUPER,16GB. Ryzen 7 7800X3D, 32 RAM Fury RGB! Garancia!
- Gamer PC- Rysen 5 3600, Asus Radeon 5700 XT(OC) 8gb VGA,16Gb Hyper x Fury RAM, Coolermaster K500.
- Eladó a csótány PC! i5-12400, 16GB RAM, GTX 1660 Super, SSD + HDD
- Bomba ár! Dell Latitude E5570 Touch - i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari
- Fotós felszerelés - Stúdió lámpa / Softbox / Vaku
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest