Hirdetés
- Fotók, videók mobillal
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Poco F7 – bajnokesélyes
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- iPhone topik
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Mr Dini
#41941
üzenetére
1, igen ez még az 1 magos armv6, csak felhúzták az órajelét kicsit. Ha nagyobb igényeid vannak lehet inkább Pi 3 Model A+ vagy compute module 4 + valami mini hordozó board kellene neked. Kivéve, ha a fogyasztást nagyon minimumon kell tartani. De ha hálózati kiszolgálónak akarod, akkor nem is értem miért nem egy lan csatlakozós fajtát választottál, lehet a legkisebb pi4 B model lenne a legegyszerűbb.
2. ha jól setjem a video kimeneten az is jelzi egy ikonnal, ha kevés az áram. De lehet logokba is beír panaszt valami, ha kevés. A hivatalos rendszerrel esélyesebb, mint más oprendszerrel.
3. lehet csak lassú szegény egy szál kezeléssel? Nem hinném, hogy ebből csak így sd kártya problémára lehetne következtetni. Meg kell nézni mik futnak, logokat ellenőrizni. Lehet szimplán csak ennyi a terhelés, több dolog is fut.
4. teljesen általános linuxos leírások is jók lehetnek, ebben szerintem nincs pi specifikus dolog. De vannak régebbről leírások pi kapcsán is [link]
5 - pasz
melyik sd kártyára meg, ha túl sokat ír rá, akkor el fog dögleni előbb utóbb. Lehet kapni slc vagy mlc ipari sd kártyákat, amelyek jobban bírják a kiképzést és esetleg még írás terhelés eloszlatást is csinálnak, mint az ssd-k. A pi-ken az sd slot nem tudja kihasznáni a nagy sebességű módokat, szóval kb bármelyik class10es kártya már elmegy, sokkal nem lehet gyorsabb egy nagy sebességű kártya sem a pi miatt. Zero-val meg pláne.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 1TB Nvme SSD
- Gamer PC komplett konfiguráció eladó
- Egyedi Épitésű Gamer Gép Ddr5 32gb i7 14700 1év Garancia 3090 Gigabyte Vision
- Egyedi Építésű Teljesen Új Gamer Gép 12 Hónap Garanciával 3090 Gigabyte Vision 96gb Ddr5
- Lenovo M900 Core i5 6600 //8GB DDR4 //256GB SSD számla + gari
- FELVÁSÁRLÁS A GYŐRÚJBARÁTI BOLTUNKBAN!
- Gitárerősítő Boss Katana 50
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann

