Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Siffredi #18522 üzenetére

    Alakul ez.

    Ahogy vargalex is írta, lett egy minidlna user, akinek a nevében fut ez a szolgáltatás. Ezt az user-t kell hozzáadni ahoz a csoporthoz, amihez a merevlemezed tartozik.

    A fenti parancsra kilistázza a hdd gyökerében lévő fájlokat, nekem közvetlenül a gyökérben találhatóak a filmek, némelyik mappában, némelyik nem.

    Arra vagyok kíváncsi. Ez mutatja meg melyik user, és csoport a könyvtáraid, fájljaid gazdája, és hogy milyen jogosultságokkal rendelkeznek.

    Media directory "/mnt/medion/media" not accessible!

    Mivel ez volt a hibaüzenet, azt hittem a media könyvtárba vannak összegyűjtve a fájlok.

    drwxrwx--- 1 pi pi 24576 Feb 11 12:06 /mnt/medion

    Ez alapján (Ha az alkönyvtárak is hasonlóan néznek ki) a pi user, és a pi csoport a gazda, mindenhez joguk van.
    Az alábbi parancs a minidlna user-t hozzáadja a pi group-hoz:
    sudo usermod -a -G pi minidlna
    Ez azt jelenti hogy a minidlna tagja lesz a pi csoportnak, és minden fájlhoz hozzáfér, amihez a pi csoport. Vagyis a te esetedben írhatja, olvashatja, és beleléphet az alkönyvtárakba. Ezután újraindítod a dlna daemont(vagy a Pi-t), és már rá is cuppan a fájljaidra.

    Remélem érthetően magyaráztam el!

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák