Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raczger

    őstag

    válasz lamajoe #2649 üzenetére

    Apache+php+mysql: Ennek a telepítése most már egyszerűbb. Használd például a Xampp nevű csomagot melyben mindez benne van, és egyszerűen csak telepíteni kell (next>next>next>finish :) ). Esetleg még regisztrálhatsz valami ingyenes tárhelyet és ott alapból vannak általában ilyen szolgáltatások (extra.hu, uw.hu, atw.hu stb...).
    Ugyan én a php4-esből kezdtem tanulni, de lehet most már érdemesebb lenne a php5-ösből tanulni, mert sok új hasznos dolog van benne.
    Szimplán a jegyzettömb szerintem nem túl jó, mert nem színezi a kódot és így átláthatatlan, próbáld ki a notepad++ progit!

    www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

  • Tele von Zsinór

    őstag

    válasz lamajoe #2649 üzenetére

    Ellentétben a c++al, ami fordított nyelv, a php scriptnyelv. Röviden ez annyit tesz, hogy az előbbinél a fordító létrehoz egy binárist és később azt használod, a php futtatásához mindig kell az értelmező (bár ezzel is képes fordított változatot cachelni, de ezt talán majd később :) )
    Nem feltétlen szükséges webszerver a php használatához (ha parancsorba beírod, hogy "php filenev.php" az is lefut), de a messze legnépszerűbb használata a weboldalak előállítása, ehhez kell neked a webszerver (apache).
    Ma már nagyon kevés oldal működik valamiféle adatbázis nélkül, nagyon hasznos és egyszerű megoldást jelentenek strukturált adattárolásra, az összes rdbms közül pedig php-val párban a legnépszerűbb a mysql, a legtöbb ingyenes tárhelyen is ezt találod tepelítve.

    Ha most kezded, mindenképp a php5-öt tanuld, a négyest augusztus óta nem is fejlesztik.

Új hozzászólás Aktív témák