Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi324

    tag

    Sziasztok.
    Golf3 1.9 td 1992-es évjárat. AAZ motorkód.
    Korábban már említettem a problémám a kocsival kapcsolatban.
    Kuplung tárcsa, kinyomó csapágy, váltó olaj csere volt.
    A probléma az hogy ha megyek a kocsival akkor egy kis idő múlva egyre nehezebb a sebességet váltani,hidegen tökéletes a váltó nem reccsen a rükverc de olyan mint ha melegedés után venné nehezebben a sebességet és a rükverc iszonyatosan reccsen.
    Azt írtátok hogy nem megfelelő váltó olaj lett bele rakva(TOTAL 75W-90/API GL-4,GL-5,MT-1 típusú az olaj).
    Viszont a héten vettem észre hogy le mentén vele egyben 120 km-t fő úton pár lakott területet érintve és az út végén alig lett nehezebb a sebesség és a rükverc is szinte nem reccsent.
    De hétköznap reggelente városon keresztül munkába érkezte után újra nagy a probléma.
    A héten volt az is hogy fent állt a probléma de leparkoltam,állt a kocsi 10 percet mert be szaladtam a boltba.
    Utána álltam ki a parokolból tolatva, raktam a rükvercet és semmi hangja, könnyen vett minden sebességet.
    Mivel nagy távon nem váltottam annyit mint városban ezért az út végén szinte nem is volt baja, viszont városban élő jön mivel többet váltottam.
    Szerintem nem olaj baja van mert akkor nem lenne ez amit leírtam.
    Egy ismerősöm említette a nyeles tengely csapágyat hogy az mutat ilyen tünetet melegedés után.
    Mi lehet még a baja neki?

Új hozzászólás Aktív témák