- Milyen okostelefont vegyek?
- Szemünk előtt az ultravékony S25 Edge
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- iPhone topik
- Fotók, videók mobillal
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Android szakmai topik
- Xiaomi Mi 10T Pro - a házon belüli ellenfél
- Huawei Pura 70 - fura lettem
-
Mobilarena
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
DarkByte
addikt
válasz pinnacle #57586 üzenetére
Nos, a nagyobb monitorok majdnem mindegyikén is van variálás. Amit ez helyett néztem egy 42"-os LG IPS-t (43UN700), annak is BGR elrendezése van. Igaz ott legalább a plusz 4. pixel hiányában még elvileg rá lehet venni az OS-eket erre (pl. a BetterClearTypeTuner-al Windows-on, de nyilván azt se próbáltam sose így nem tudom mennyire jó).
OLED TV-knél a fogyasztás csökkentés okán van a plusz W alpixel, mert így a fehér előállításához nem a másik hármat kell maxigázon járatni (és akkor se lenne tökéletes fehér a színszűrőkön át).
A Grayscale skálázás amúgy elfogadható, csak a ClearType előnye az hogy lényegében virtuálisan megháromszorozza a betűfelbontást azzal, hogy tovább bontja a betű határokat a subpixelek mentén (lényegében becsapva a látásunkat azzal hogy összeolvadva látjuk a subpixel-eket). Ahhoz képest a Grayscale csak simán elsimítja a betűk szélét de az csak a hagyományos pixelhatárok mentén dolgozik (szürke árnyalatok).
Viszont úgy tudom pl. Mac-eken nincs is egy ideje más csak Grayscale, de ott a retina felbontások megoldják ezt izomból Ehhez sajnos a 48CX-nek a 92 PPI-je kevés.Viszont lehetne rosszabb a helyzet, pl. pentile OLED mint az Oculus Quest-emen (ami amúgy játékban elmegy, de szövegre még rosszabbul illeszkedik ezekhez az algoritmusokhoz).
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest