Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Fotók, videók mobillal
- One mobilszolgáltatások
- Redmi Note 11 és 11S - biztos alapra jobb építeni
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
-
Mobilarena
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
hoodoo86
tag
Előbbit jelenti. LAN-on lehet valamilyen protokollon keresztül vezérelni. Mi home app akkor is ellenőrzi, hogy a gateway-nek van e net elérése, ha aktív a lan mód.
Én eddig openhab (1.8)-ot használtam központnak. A 2-es verzióval nagyon nem vagyok megelégedve, a binding-ok minősége használhatatlanná teszi az egész platformot nekem. Emiatt kezdtem el mást nézni. Egyelőre a homebridge-et próbáltam ki (Apple homekit támogatás). Ennek is látom előnyeit és hátrányait már, így ideje kipróbálnom az új, népszerű rendszerek közül valamelyiket (domoticz vagy home assistant). Valószinű utóbbit fogom először kipróbálni.
Eszköz szintjén pedig sok tapasztalatom van a HomeMatic eszközökkel. Openhab-bal vezéreltem rádiós, vezetékes aktorokat (világítás, redőny), radiátor szelepeket.
Xiaomi-ba nem rég vásároltam be egy Gateway-el és eddig csak a hőmérséklet szenzorok jöttek meg. Contact szenzorokra várok még. A jövőben szerintem csak szenzorokat és maximum push buttont veszek tőlük.
A következő hetekben pedig az Ikea Tradfri világítást is kipróbálom egy Gateway-el és pár dimm és RGB körtével.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tchibo Esperto Caffe szemes kv föző hibátlan működéssel
- Jó állapotú Kona Shred / Pike 454 dual-air 110mm-140mm / Shimano Deore felszereltség!
- Eladó Zenga Giulia gamer szék / Daccormax ergonomikus irodai szék
- Balatoni álom - saját kép - 40x60 - akrilüveg fotó, keret nélkül, éltartóval
- Csepel Traction 100 férfi fekete kerékpár, 28 colos kerékkel
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA be quiet! 650W
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- BESZÁMÍTÁS! 1TB WD Black SN750 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest